|
|
|
|
 |
Derek
2010-06-30 17:23:15
|
57
|
Ahol termeszetes osgyep van , legelok, retek ott van egy kialakult novenyegyuttes ami nem turi el a parlagfuvet, de mas gyomnovenyeket se,ott jon elo ahol megbontjak pl utak menten.A termeszetes novenytakaro ujra kialakul de evek kellenek hozza, de ha gyepesitenek mestersegesen akkor az leroviditheto csak rendszeresen kell kaszalni ,nyirni, hogy az egyszikuek erosodjenek meg elsosorban. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-06-30 17:18:41
|
55
|
Sőt...!
---
Végső megoldás
Azokon a területeken, ahol a klímának és talajtani adottságoknak megfelelő természetes zárt növényzet alakul ki, ott a parlagfű 2-4 év alatt eltűnik, illetve a versenyképesebb évelő fajok kiszorítják. A természetes szukcessziós folyamatokat mesterségesen is meggyorsíthatjuk, ha a szelektív (csak a parlagfűre ható) gyomirtást kombináljuk az őszi fűmagvetéssel. |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|