|
|
|
|
 |
Leslie07
2010-06-30 19:40:47
|
302
|
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre? Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul? |
|
 |
Lyankó
2010-06-25 10:37:47
|
297
|
| Mi is próbálkoztunk tűzifával is, de nekünk a fabrikett sokkal jobban megéri. Nem beszélve arról, hogy tényleg sokkal tisztább, könnyebb tárolni, 10 kilónként is megvehetem és szinte semmi hamu nem marad utána. Szerintem 3600-ért bőven megéri fa helyett, csak tudni kell vele fűteni. |
|
A hozzászólás:
 |
OAndorka
2010-06-24 19:32:46
|
296
|
Azért van ám előnye is! Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen. Valamint, és ez fontos, kevesen tudják: A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag. 1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd. Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz. 15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele. Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral. Üdv: OAndorka |
|
Előzmény:
 |
Leslie07
2010-06-24 16:08:50
|
293
|
Ez jo ár,de csak a tobbi fabriket árához viszonyítva. A valoságban azonban nem éri meg ennyit fizetni a fabriketért,ha tuzifát hasítva már 19.OOO Ft-ért vehetsz egy raklapnyit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|