Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010-06-30 19:40:47 302
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre?
Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul?
Lyankó Creative Commons License 2010-06-25 10:37:47 297
Mi is próbálkoztunk tűzifával is, de nekünk a fabrikett sokkal jobban megéri. Nem beszélve arról, hogy tényleg sokkal tisztább, könnyebb tárolni, 10 kilónként is megvehetem és szinte semmi hamu nem marad utána. Szerintem 3600-ért bőven megéri fa helyett, csak tudni kell vele fűteni.
A hozzászólás:
OAndorka Creative Commons License 2010-06-24 19:32:46 296
Azért van ám előnye is!
Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen.
Valamint, és ez fontos, kevesen tudják:
A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag.
1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd.
Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz.
15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele.
Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral.
Üdv: OAndorka
Előzmény:
Leslie07 Creative Commons License 2010-06-24 16:08:50 293
Ez jo ár,de csak a tobbi fabriket árához viszonyítva.
A valoságban azonban nem éri meg ennyit fizetni
a fabriketért,ha tuzifát hasítva már 19.OOO Ft-ért
vehetsz egy raklapnyit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!