Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010-06-24 19:32:46 296
Azért van ám előnye is!
Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen.
Valamint, és ez fontos, kevesen tudják:
A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag.
1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd.
Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz.
15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele.
Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral.
Üdv: OAndorka
zordonC3 Creative Commons License 2010-06-24 16:23:50 294
gusztustalan hogy a windows 7 kukori bejelentkező képéből levágott screenshotdarabkát átszínezve tették be a gombok hátterének.

Gondolták hogy nem veszem észre? Hát nem nyertek...
A hozzászólás:
Leslie07 Creative Commons License 2010-06-24 16:08:50 293
Ez jo ár,de csak a tobbi fabriket árához viszonyítva.
A valoságban azonban nem éri meg ennyit fizetni
a fabriketért,ha tuzifát hasítva már 19.OOO Ft-ért
vehetsz egy raklapnyit.
Előzmény:
Lyankó Creative Commons License 2010-06-22 11:14:54 288
Most vettem Csepelen 3.600 Ft/mázsa áron csak bükkfából készült biofabrikettet. Szerintetek ez jó ár volt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!