|
|
|
|
 |
OAndorka
2010-06-14 18:47:23
|
286
|
| Légszáraz állapotba (15% körül) kb 2 év alatt kerül a hasított fa, annál lejjebb már magától nem-igen megy. Egy év alatt kb 18-20%-ig jut el. Azért az már eltüzelhető egész hatékonyan. |
|
A hozzászólás:
 |
Leslie07
2010-06-10 11:06:33
|
284
|
| A hasított tuzifa,kalodában egy év alatt mennyi nedvességtartalommal bír? |
|
Előzmény:
 |
OAndorka
2010-04-04 18:28:26
|
279
|
Nem akarok beleszólni, de szerintem ezeket az adatokat ismerni kell ahhoz, hogy érdemi vitát lehessen folytatni fűtőértékekről, stb:
Bármennyire is hihetetlen, a fa fűtőértéke minimális mértékben (4-5%-on belül) függ a fafajtól, függ viszont, a nedvességtartalomtól (1. táblázat). U % (bruttó nedv. tart) Ha (MJ/kg) 10 14,75 20 13,28 30 10,9 40 9,01 50 7.11
és még ezt is:
Biobrikett Megajoule (MJ) 1 kg barnaszén - barnaszén brikett 18 - 24 1 kg biobrikett(szalmából,nádból) 16 - 18 1 kg földgáz 36 1 kg légszáraz tűzifa 14 - 17 1 kg vastag fenyő 12 - 14 1 kg nyers tűzifa (nedves) 8 1 liter fűtőolaj 40 - 43 1 kg propán 46,3 1 kg bután 45,7 1 kg papírbrikett 10 - 12 1 kWh villanyáram 3.6
Ha jól tudom, ezek mérési eredmények adatai. üdv: OAndorka |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|