Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010-06-14 18:47:23 286
Légszáraz állapotba (15% körül) kb 2 év alatt kerül a hasított fa, annál lejjebb már magától nem-igen megy. Egy év alatt kb 18-20%-ig jut el. Azért az már eltüzelhető egész hatékonyan.
A hozzászólás:
Leslie07 Creative Commons License 2010-06-10 11:06:33 284
A hasított tuzifa,kalodában egy év alatt mennyi nedvességtartalommal bír?
Előzmény:
OAndorka Creative Commons License 2010-04-04 18:28:26 279
Nem akarok beleszólni, de szerintem ezeket az adatokat ismerni kell ahhoz, hogy érdemi vitát lehessen folytatni fűtőértékekről, stb:

Bármennyire is hihetetlen, a fa fűtőértéke minimális mértékben (4-5%-on belül) függ a fafajtól, függ viszont, a nedvességtartalomtól (1. táblázat).
U % (bruttó nedv. tart) Ha (MJ/kg)
10 14,75
20 13,28
30 10,9
40 9,01
50 7.11

és még ezt is:

Biobrikett Megajoule (MJ)
1 kg barnaszén - barnaszén brikett 18 - 24
1 kg biobrikett(szalmából,nádból) 16 - 18
1 kg földgáz 36
1 kg légszáraz tűzifa 14 - 17
1 kg vastag fenyő 12 - 14
1 kg nyers tűzifa (nedves) 8
1 liter fűtőolaj 40 - 43
1 kg propán 46,3
1 kg bután 45,7
1 kg papírbrikett 10 - 12
1 kWh villanyáram 3.6


Ha jól tudom, ezek mérési eredmények adatai.
üdv: OAndorka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!