|
|
|
|
 |
lgnis
2010-05-24 21:36:38
|
671
|
Én nem csinálnám ilyen nagyra (2,5×2,5 m) Arra is van megoldás. Ez nem ment át, van egy olyan lehetőség, hogy egyáltalán semmilyen további fényforrást nem szerelsz a spothelyekre, csak a keretet diffúzorral, és a T8 csövet éppen fölé teszed. Azt a 8W-ot így ingyen megkapod, majdnem ugyanott vagy, mintha lámpákat tennél bele. Meg így 98-as színvisszaadásod lesz bármilyen tetszőleges színhőmérséklettel, nem kell vacakolni a 80-as kompaktokkal meg ledekkel. Életciklusra kb ugyanannyiba kerül a kettő (cmh-kompakt fénycső), mert nem mindegy, hogy 60 lm/W-tal állítasz elő közepes minőségű fényt vagy 90 lm/W-tal jó minőségűt. Amikről most beszélünk fémhalogénről, az mind UV-szűrős. Nem modtad, milyen árnyalatú spotokat szeretnél, de a fénycső legyen kicsit magasabb színhőmérsékletű, ha eltérnek. |
|
A hozzászólás:
 |
bpityu
2010-05-24 19:54:50
|
670
|
oké.az a baj,h már kifestettem,és egy kétkörös csillárkapcsolóba fut be az egész.nem akarok több kapcsolót.tehát valahogy másképp kellene megoldani,hogy ne 200Wot fogyasszon a fénycső felül.
18e Ftot biztosan nem fogok kiadni egy fémhalogénre,amikor 4e környékén megúszhatom a kompakt fénycsöves teknikával,vagy akár leddel.kompaktosat láttam már,nekem tetszett fénye,és 8Wazért barátságosan hangzik. az a gond,ha 1-2 db lenne,nem érdekelne,de minimum 8dbot kell venni,hogy kinézzen valahogy.a trafókból is jó volna ha kevesebb lenne, nekem csak bajom volt velük.valamint ezek a HID lámpák elég rendes UVt is kibocsájtanak,amit utána mindenféle üvegekkel kellene megszűrni.
fényhőmérsékletre majd figyelek.egyébként az is eszembe jutott,h a fénycsőből valami enyhe pasztellszinűt keresek,vagy fix teljesitményesést épitek be.például az simán működne,h a a mennyezet alatt az épitett lámpán lenne a dimmer.mivel csak hangulatfény a szerepe,nem fogom állitgatni a teljesitményét. |
|
Előzmény:
 |
lgnis
2010-05-24 18:06:53
|
668
|
Fénycsövet lehet csak igazán dimmelni, akár 3%-ig. Színhőmérsékletben gondosan össze kell hangolni a spotokat és a csöveket. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|