|
|
|
|
 |
bpityu
2010-05-24 19:54:50
|
670
|
oké.az a baj,h már kifestettem,és egy kétkörös csillárkapcsolóba fut be az egész.nem akarok több kapcsolót.tehát valahogy másképp kellene megoldani,hogy ne 200Wot fogyasszon a fénycső felül.
18e Ftot biztosan nem fogok kiadni egy fémhalogénre,amikor 4e környékén megúszhatom a kompakt fénycsöves teknikával,vagy akár leddel.kompaktosat láttam már,nekem tetszett fénye,és 8Wazért barátságosan hangzik. az a gond,ha 1-2 db lenne,nem érdekelne,de minimum 8dbot kell venni,hogy kinézzen valahogy.a trafókból is jó volna ha kevesebb lenne, nekem csak bajom volt velük.valamint ezek a HID lámpák elég rendes UVt is kibocsájtanak,amit utána mindenféle üvegekkel kellene megszűrni.
fényhőmérsékletre majd figyelek.egyébként az is eszembe jutott,h a fénycsőből valami enyhe pasztellszinűt keresek,vagy fix teljesitményesést épitek be.például az simán működne,h a a mennyezet alatt az épitett lámpán lenne a dimmer.mivel csak hangulatfény a szerepe,nem fogom állitgatni a teljesitményét. |
|
A hozzászólás:
 |
lgnis
2010-05-24 18:06:53
|
668
|
Fénycsövet lehet csak igazán dimmelni, akár 3%-ig. Színhőmérsékletben gondosan össze kell hangolni a spotokat és a csöveket. |
|
Előzmény:
 |
bpityu
2010-05-24 13:59:35
|
667
|
a gx53 tetszik.7Wosat 2200ért láttam cfl ben,230Vosat.ezt milyen sűrűséggel kellene?2,5*2,5m négyzet oldalára 4-4et? t8-120cmbol meg pont jo lenne élenként 2db.36Wos.ez utobbi 8x36W,280W? hu,nem kevés,nem lesz tul eros ennek a fénye? fehér a mennyezet.neont meg gondolom nem lehet fényerőszabályozni |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|