|
|
|
|
 |
lgnis
2010-05-24 18:06:53
|
668
|
Fénycsövet lehet csak igazán dimmelni, akár 3%-ig. Színhőmérsékletben gondosan össze kell hangolni a spotokat és a csöveket. |
|
A hozzászólás:
 |
bpityu
2010-05-24 13:59:35
|
667
|
a gx53 tetszik.7Wosat 2200ért láttam cfl ben,230Vosat.ezt milyen sűrűséggel kellene?2,5*2,5m négyzet oldalára 4-4et? t8-120cmbol meg pont jo lenne élenként 2db.36Wos.ez utobbi 8x36W,280W? hu,nem kevés,nem lesz tul eros ennek a fénye? fehér a mennyezet.neont meg gondolom nem lehet fényerőszabályozni |
|
Előzmény:
 |
legirepa
2010-05-24 08:52:01
|
666
|
Neeeee, Urak!!!
Nehogymá fémhalogént tegyen a nappaliba! Ez már nekem is sok. Akkor maradjon a halogén, 12V-os kivitel. Azért a fémhalogén nem lakásba való. Az indirekt fénycső rendben van, a süllyesztett spotokra meg már vannak jó LED-es megoldások, ha sok kis pöttyöt akar. Vagy lehetne akár dimmelt kompakt fénycsöves mélysugárzó, vannak kisméretben is (d=10cm).
Vagy van egy kisfényű, olcsó típusú megoldás is, gx53 foglalattal, ehhez létezik LED-es ill. hidegkatódos kompakt cucc. Ez elég jó alternatíva lehet.
google: gx53 keresőszó...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|