|
|
|
|
 |
devan
2011-08-20 10:58:31
|
12438
|
v_sanya! Még mindig ezzel (Sigma 10-20mm) dolgozol? Ha igen érdekelne pár dolog, ha szakítanál rá időt örülnék! Ilyenkor autofocust használsz vagy manualt, ha manualt mire állítod? PTGUI-ban amikor templatet mentesz akkor az mindig működik? Hiszen a +- 45 fok nem mindig pont annyira sikerül vagy igen?
Várom megtisztelő válaszaid!
|
|
 |
Kulombos
2010-05-18 22:41:17
|
11405
|
Nekem Sigma 10-20-m van és én 8+4+4+nadirt készítek. Tehát 8kép 45 fokonként, majd 45fokban döntve le és fel 4-4 kép (90 fokonként) és végül kézből a nadir. Ez mivel ad többet, mintha 6-6 képet készítenél körben -45/+45 fokonként?
Én néha szabadtéren a Nikon 10,5-el is hasonlóan készítettem el a képeket (-30/+30 fokonként 2x6-ot), mert az égboltot nem mindig sikerült összepontoznom, ha nagy üres tér volt felettem.
Azért kérdezem, mert most vettem egy Nikon 10-24-et, arra várok, hogy ne essen az eső, az udvaron megkeressem a nodális pontját és készítsek néhány próbaképet.... |
|
 |
szappi.hu
2010-05-18 14:31:26
|
11398
|
Köszönöm, megfogadom a tanácsod. A zenitre nem is kell külön kép?
Egyébként az ügyességen kívül arra van valami technika, hogy az állvány nélküli nadirt hogy érdemes meglőni? |
|
A hozzászólás:
 |
v_sanya
2010-05-18 08:21:20
|
11396
|
Nekem Sigma 10-20-m van és én 8+4+4+nadirt készítek. Tehát 8kép 45 fokonként, majd 45fokban döntve le és fel 4-4 kép (90 fokonként) és végül kézből a nadir. Mindig expó sorozat, és ha extrémek a fényviszonyok pl. ablakok, akkor a 8 vízszinteset megismétlem úgy hogy az ablakokra mérem a fényt. |
|
Előzmény:
 |
szappi.hu
2010-05-17 23:49:39
|
11394
|
Valóban 8 :) Pedig jártam iskolába, bizisten :)
Köszönöm. Nekiállok tesztképeket lőni, és kipróbálom a PTGUI/HUGIN kettőst. Hogy szebb legyen a dolog, a 10-20-at csak kölcsönbe kapom majd a fotózás előtt 1-2 nappal :)
Tudom, hogy nagyon illetlen dolog ilyen primkó kérdésekkel belefofátlankodni egy fórumba, de egyszerűen nincs már időm végigböngészni a netet. Ezúton is köszönöm a türelmeteket! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|