Keresés

Részletes keresés

devan Creative Commons License 2011-08-20 10:58:31 12438

v_sanya! Még mindig ezzel (Sigma 10-20mm) dolgozol? Ha igen érdekelne pár dolog, ha szakítanál rá időt örülnék! Ilyenkor autofocust használsz vagy manualt, ha manualt mire állítod? PTGUI-ban amikor templatet mentesz akkor az mindig működik? Hiszen a +- 45 fok nem mindig pont annyira sikerül vagy igen?

 

Várom megtisztelő válaszaid! 

 

 

Kulombos Creative Commons License 2010-05-18 22:41:17 11405

Nekem Sigma 10-20-m van és én 8+4+4+nadirt készítek. Tehát 8kép 45 fokonként, majd 45fokban döntve le és fel 4-4 kép (90 fokonként) és végül kézből a nadir.
Ez mivel ad többet, mintha 6-6 képet készítenél körben -45/+45 fokonként?

Én néha szabadtéren a Nikon 10,5-el is hasonlóan készítettem el a képeket (-30/+30 fokonként 2x6-ot), mert az égboltot nem mindig sikerült összepontoznom, ha nagy üres tér volt felettem.

Azért kérdezem, mert most vettem egy Nikon 10-24-et, arra várok, hogy ne essen az eső, az udvaron megkeressem a nodális pontját és készítsek néhány próbaképet....

szappi.hu Creative Commons License 2010-05-18 14:31:26 11398
Köszönöm, megfogadom a tanácsod. A zenitre nem is kell külön kép?

Egyébként az ügyességen kívül arra van valami technika, hogy az állvány nélküli nadirt hogy érdemes meglőni?
A hozzászólás:
v_sanya Creative Commons License 2010-05-18 08:21:20 11396
Nekem Sigma 10-20-m van és én 8+4+4+nadirt készítek. Tehát 8kép 45 fokonként, majd 45fokban döntve le és fel 4-4 kép (90 fokonként) és végül kézből a nadir.
Mindig expó sorozat, és ha extrémek a fényviszonyok pl. ablakok, akkor a 8 vízszinteset megismétlem úgy hogy az ablakokra mérem a fényt.
Előzmény:
szappi.hu Creative Commons License 2010-05-17 23:49:39 11394
Valóban 8 :) Pedig jártam iskolába, bizisten :)

Köszönöm. Nekiállok tesztképeket lőni, és kipróbálom a PTGUI/HUGIN kettőst.
Hogy szebb legyen a dolog, a 10-20-at csak kölcsönbe kapom majd a fotózás előtt 1-2 nappal :)

Tudom, hogy nagyon illetlen dolog ilyen primkó kérdésekkel belefofátlankodni egy fórumba, de egyszerűen nincs már időm végigböngészni a netet. Ezúton is köszönöm a türelmeteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!