|
|
 |
baksus
2010-05-17 17:12:23
|
4042
|
| van egy társaság, azok foglalkoznak keltetéssel, neveléssel. utánnanézek ha gondolod, most nincs elmentve a név/szám. de megvan valahol a telefonszám, és a veboldal. |
|
 |
sanyooo
2010-05-17 15:38:35
|
4040
|
| A kaszálógépek által tönkretett fészkekből kimentett tojásokat be kell tenni keltetőgépbe, és lesz kiscsibe. Ez az igazi természetvédelem, amit szinte csak vadászok végeznek! |
|
A hozzászólás:
 |
berik13
2010-05-17 11:24:46
|
4039
|
| Szia, megkérdezhetem, hogy honnan veszed majd a foglyokat? |
|
Előzmény:
 |
baksus
2010-05-16 09:00:10
|
4035
|
tudod, aki nem ért hozzá az csak egyvalamit tud hajtani. nem tudja miről van szó, de már vádaskodik. most beszéltem egy társasággal, 500 forint a fogolycsibe. ha lesz rá pénzem , probaként veszek 10-20 darabot, és megnézem sikerül-e párba raknom, és szaporitanom. a környékbe egyre több hely van , ahol a fölösleget szabadon engedhetem, ott élnek is vadon foglyok, azokkal már tudnak keveredni az utódok. sajna europai fürjet még nem találtam, de az is nagyon izgat, gyönyörü madár. ( és valoban, nagyon örülnék annak, ha lehetne vadászni, mert az azt jelenti, hogy akkora a létszámuk, hogy nem kell az állományt félteni. de ezt a gondolatot egyesek nem tudják megérteni. és azt sem, hogy ma a vadállomány csökkenéséért nem a vadászat a felelös, hanem a kulturember, mezögazdász, de föleg a városi ember. ha nem kellene miattuk tömegtermelés, akkor lehetne folytatni a régi kisparcellás müvelést, és ez esetben "kiirtani se lehetne" a vadat. de mivel ők a szupermarketekben válogatnak a legolcsobb hus, termék után, ezzel tönkre teszik az egész természetközeli gazdálkodást, nekik drága a tanyasi csirke, ezért kell nagyüzemi. de ezt már ismét nem értik. ahogy látod/látom, csak a vadászok a hibásak a mai állapotokért.) ha tudsz valami cikket, vagy tanulmányt, ami ezzel kapcsolatos ird már meg. a másik topikon pedig gondolkozom. valoszinüleg délután nyitok ha benne vagy. ha már ketten irunk oda, az már jó. üdv. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|