Keresés

Részletes keresés

baksus Creative Commons License 2010-05-16 09:00:10 4035
tudod, aki nem ért hozzá az csak egyvalamit tud hajtani.
nem tudja miről van szó, de már vádaskodik.
most beszéltem egy társasággal, 500 forint a fogolycsibe. ha lesz rá pénzem , probaként veszek 10-20 darabot, és megnézem sikerül-e párba raknom, és szaporitanom. a környékbe egyre több hely van , ahol a fölösleget szabadon engedhetem, ott élnek is vadon foglyok, azokkal már tudnak keveredni az utódok.
sajna europai fürjet még nem találtam, de az is nagyon izgat, gyönyörü madár. ( és valoban, nagyon örülnék annak, ha lehetne vadászni, mert az azt jelenti, hogy akkora a létszámuk, hogy nem kell az állományt félteni. de ezt a gondolatot egyesek nem tudják megérteni. és azt sem, hogy ma a vadállomány csökkenéséért nem a vadászat a felelös, hanem a kulturember, mezögazdász, de föleg a városi ember. ha nem kellene miattuk tömegtermelés, akkor lehetne folytatni a régi kisparcellás müvelést, és ez esetben "kiirtani se lehetne" a vadat. de mivel ők a szupermarketekben válogatnak a legolcsobb hus, termék után, ezzel tönkre teszik az egész természetközeli gazdálkodást, nekik drága a tanyasi csirke, ezért kell nagyüzemi. de ezt már ismét nem értik. ahogy látod/látom, csak a vadászok a hibásak a mai állapotokért.)
ha tudsz valami cikket, vagy tanulmányt, ami ezzel kapcsolatos ird már meg.
a másik topikon pedig gondolkozom. valoszinüleg délután nyitok ha benne vagy. ha már ketten irunk oda, az már jó.
üdv.
A hozzászólás:
T. Thick Creative Commons License 2010-05-15 23:57:32 4034
A fürj védett madár, senki sem akarja már azért tenyészteni, hogy lelője.
Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2010-05-15 17:27:19 4030
Komoly szakma: tenyészteni, hogy le lehessen lőni. Hogy legyen ok azt mondani, "nehogy túlszaporodjanak". De előtte tenyésztik... :-/
Ez a mai természetvédelem.
Egyébként beszélgessetek tovább nyugodtan hasonló "szakmai" dolgokról, meg a puskákról.
Én befejezem, elmondtam amit akartam.
Nem vagyok pszichiáter, segíteni nem tudok rajtatok sajnos.
Ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!