Keresés

Részletes keresés

T. Thick Creative Commons License 2010-05-14 23:27:55 3982
Egyébként tökjó, hogy ennyi vadászbeszámolót olvasol. Épülésedre szolgál(hatna).
A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2010-05-14 22:13:14 3963
Mi élvezet van ebben, az életéért küzdő állatot megölni?
Nem muszájból, hanem kedvtelésből!


"... disznó rendkívül óvatosan, szinte osonva közeledett, igyekezve minden lehetséges takarást kihasználva biztonságosabb területre jutni a sûrû fiatal cseres újulatban. A jó elõre kifigyelt tisztásra irányítódott a 12-es Monte Carlo csöve és amikor a disznó kiperdült,útjára indult a szûk csõ által küldött gyöngygolyó. A távolság kb. 70–75 m lehetett. A lövés után a disznó tûzben rogyott, majd néhány perc múlva a hajtók zajátol megriadva elkezdett vergõdve, vonszolva magát a meredek oldalon csúszkálva távolodni. Ekkor a szomszédos puskás, akihez már ily módon közelebb került a sebzett vad, édesapám felszólítására megadta a kegyelemlövést.
Zsigereléskor elõkerült az elsõ lapocka mögül a szépen "kigombásodott" gyöngygolyó, amely az egyik lapockacsontot átütve a tüdõ felsõ harmadát roncsolva a másik oldali lapockába befúródott. A kan páncélját nem tudta mindkét oldalon teljesen átütni, valószínûleg a sörétes fegyverrel nem kis távolságra történõ lövés miatt."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!