Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010-05-14 16:31:54 3941
Ja, ja, minden rendben.
Szinten tartott vadállomány, "igazi vadász", stb.
Tudod, azért mert ezt hiszed, még messze nem igaz...
A hozzászólás:
orpheline Creative Commons License 2010-05-14 16:18:30 3940

Majdnem stimmel.....

 

De!

 

Ilyen ( túltartott vadállomány ) csak és kizárólag állami területen fordul elő......gemencen, lábodon, gyulajban, stb......meg a nagy erdőgazdaságok területein.

 

A szinten tartott, és megfelelően kezel vadállomány esetében nincs ilyen probléma.

 

Minimális a vad által okozott kár, a vadászok nem csak a naplemente romantikája miatt tudnak kijárni a természetbe, és a szerencsés ( főleg észrevétlen ) kiránduló bele-belebotlik egy-egy vaddisznókondába hajnalonta, lát a mezőn őzet, szarvast, stb.....

 

Aki az általad idézett szöveget írta, szerintem kiragadott egy egységnyi területet, ahol nagyüzemi vadgazdálkodás folyik..... ez kb. az összes élőhely 5-10 %-a lehet csupán.......

Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2010-05-14 16:08:38 3939
Nos, akkor megismétlem a 3875 hsz-nál bemásoltat.
A forrást megtalálod ott.


"A vadászásnak azt kellene jelentenie, hogy egy fenntartható erdőgazdálkodásának a következtében, ott olyan ökológiai eltartóképesség jelentkezik, hogy az nagyvadakat és természeti értékeket (védett, ritka állatok és növények) egyaránt éltet, ami vadból utána az ember párat elfogyaszthat, de mindig csak annyit, amennyi nem okoz az adott faj populációjában összeomlást (lásd óceánok és tengerek túlhalászása).
A fenntartható vadgazdálkodás tehát a jó erdész, jó vadgazda és jó természetvédelmi mérnök szakemberek uniója.

Ami viszont van helyette: rossz erdőgazdálkodás, ezért aljnövényzetben szegény erdő, amiben sem vad, sem védett virág nem tud élni. De a vadász is rázza az öklét, hogy ő márpedig vadászni akar, a természetvédelmi mérnök is rázza az öklét, hogy a túltartott vadállomány (ugye az erdő alapvető aljnövényzetének híján, kínjában) védett növényt legel, az erdész is rázza az öklét a vadgazdáknak, hogy a túltartott vadállomány lelegeli a hajtásokat és rügyeket, plusz a mezőgazdász is rázza az öklét, hogy a vad a kukoricásba téved (mert már alig van erdő ahol ténfereghetne) és megeszi a kukoricát. És akkor erre jön rá a mai vadászok agresszív, kegyetlen, kielégíthetetlen vadászási vágya! Gazdagok, szafariznak is, és mindenre lőni akarnak, ami mozog.

Én örülnék a legjobban, ha újból olyan remek ökológiai állapotúak lennének tájaink, hogy vadhúson is élhetnénk, nem pedig iparilag tenyésztett és gyárilag előállított műtyúkhúson, magyarán szuperpempőn. De amíg ez nem így van, (sőt, direkt a profit kedvéért tartanak a vadászok olyan állatokat itthon, melyek nem őshonosak, nem ide valóak) és ez csak egy virágző (nagyjából úri, bennfentes, alvilági, politikai) üzletág, addig kénytelen leszek ilyen szemmel nézni rá. Nagyon sajnálom, de ez a vadgazdálkodás jelenleg nem fenntartható. Nehéz az ökológusok szavainak a meglátása és elfogadása ilyen vastag konyakgőzön és szivarfüstön keresztül. Szegény ökológusoknak már csak ilyen élet jutott: tudják, hogy végül igazuk lesz, de mindig csak utólag, mikor már késő..."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!