Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010-05-14 13:12:38 3931
Lődd le mind.
Amolyan "vadász" módra.
És kész.
A hozzászólás:
orpheline Creative Commons License 2010-05-14 10:29:01 3929

Ez az!

 

Te kirándulhatsz..... meg a kutyád is.

 

És kirándulásod alkalmával szemetelhetsz, felgyújthatsz, meg fába faraghatsz kis szivecskéket......letéphetsz árvalányhajat, hóvirágot, eltaposhatsz védett növényt, felrúghatsz gyilkos galócát - mert mérgező......  eldobálhatsz sörösdobozt, nejlonszatyrot, taknyos zsebkendőt..... és eláshatod magad után az alufóliás grilltálcát - mert haza mégsem viheted - igaz?

 

lekaszabolt mogyorófa bottal agyonverhetsz vizisiklót, vagy törékeny kuszmát, mert az asszonyod undorodik tőle..... vagy " szemét gyilkos " módon körmeiddel agyonnyomod a kullancsot, mert kedvenc kutyád véréből kívánt táplálkozni.....

 

és lehetne sorolni a békés kirándulók cselekedeteit napestig.....:P

 

De jó dolog az általánosítás- ugye?

 

és milyen undorító látvány egy kirándulás alkalmával pl. őzet látni...... jobb lenne csak kutyát elvadulva, szabadon  falkákba verődve - igaz???

Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2010-05-13 19:14:14 3917
Vajon vadász soha nem tévedett, amikor lelőtt kutyát?
Vajon hány vadász volt valaha ezért megbüntetve?
Ugyan, elítélik de ez csak színből van és büntetni sosem fogják, mert mindig a kutyagyilkos szava lesz a döntő a helyzet megítélésében.
Még az a vadász sem lett büntetve, aki azt a betanított pulit lőtte le, aki néhány száz méterre a nyájtól szaladt orvosi segítségért és akit ráadásul ismert is.

A kutya éppúgy a természethez tartozik, mint a vad. Csak az ember szelektál és önkényeskedik.
Ha én kirándulhatok, akkor a kutyám is.
És a kutyám nem űz vadat, de ez a vadászt nem érdekli, mert puskája van.

Nem vitatom, hogy van helyzet, amikor lőni kell, de egyáltalán nem annyi, mint ahányszor eldörren az a gyilkos fegyver.

Több mint huszonöt éve kutyázom aktívan, nem csak a fotelból irogatok.
De eddig ahány vadásszal találkoztam élőben, vagy virtuálisan, az mind agresszív a kutyákkal - és mindegy, hogy mi a szitu, ha vadászterületen ebet lát, lő.
Akár idős a kutya, akár kölyök, akár pórázon van, akár a gazdája mellett pár lépésnyire.

A szemellenzősség pedig ez - a gyilkolás öröme mellett.

Mert a vad védelme nem más, mint az ember vadászatának a védelme.
Rezervátum, az az igazi vadvédelem, ahol a vad háborítatlanul él és nem pénzért levadászandó trófea.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!