Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010-05-13 20:52:45 3920
Nekem így tetszik:

A hozzászólás:
sanyooo Creative Commons License 2010-05-13 19:29:50 3919
Ez egy nagyon szép bika, ugye neked is tetszik?
"Üdv a Vadásznak!"
Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2010-05-13 19:14:14 3917
Vajon vadász soha nem tévedett, amikor lelőtt kutyát?
Vajon hány vadász volt valaha ezért megbüntetve?
Ugyan, elítélik de ez csak színből van és büntetni sosem fogják, mert mindig a kutyagyilkos szava lesz a döntő a helyzet megítélésében.
Még az a vadász sem lett büntetve, aki azt a betanított pulit lőtte le, aki néhány száz méterre a nyájtól szaladt orvosi segítségért és akit ráadásul ismert is.

A kutya éppúgy a természethez tartozik, mint a vad. Csak az ember szelektál és önkényeskedik.
Ha én kirándulhatok, akkor a kutyám is.
És a kutyám nem űz vadat, de ez a vadászt nem érdekli, mert puskája van.

Nem vitatom, hogy van helyzet, amikor lőni kell, de egyáltalán nem annyi, mint ahányszor eldörren az a gyilkos fegyver.

Több mint huszonöt éve kutyázom aktívan, nem csak a fotelból irogatok.
De eddig ahány vadásszal találkoztam élőben, vagy virtuálisan, az mind agresszív a kutyákkal - és mindegy, hogy mi a szitu, ha vadászterületen ebet lát, lő.
Akár idős a kutya, akár kölyök, akár pórázon van, akár a gazdája mellett pár lépésnyire.

A szemellenzősség pedig ez - a gyilkolás öröme mellett.

Mert a vad védelme nem más, mint az ember vadászatának a védelme.
Rezervátum, az az igazi vadvédelem, ahol a vad háborítatlanul él és nem pénzért levadászandó trófea.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!