Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010-05-13 16:56:40 3901
Én meg úgy tudom, vadászaton egyedül a rókát szabad az agárnak megölni, minden mást csak felhajtani, illetve széttépés nélkül visszavinni.

Az elmesélt történet minden bizonnyal orvvadászról szólhatott, aholis az orvvadász megúszta, csak a kutya lett lemészárolva.
A hozzászólás:
asta Creative Commons License 2010-05-13 16:43:16 3900
Ha nem tévedek a vadászkutyák többsége valóban az elejtett vadat hozza. Az agár más, ők, amennyire tudom megfogják a nyulat, azaz elejtik.

És természetesen az "illetőt" kellett volna kilőni:O))) A kutya mindig vétlen, de ő szenved.
Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2010-05-13 16:22:51 3898
A vadászkutyát ölni tanítják?
Én eddig úgy tudtam, hogy a vadász lő, az eb meg elhozza a lelőtt vadat.
Vagy esetleg felhajtja a vadásznak.

Nomost ha az illető a kutyáival hajtatta a vadat, akkor nem az agár volt veszélyes az őzre, hanem az illető.

Persze ha tévedek és a vadászebeket tanítják vadat ejteni a vadász helyett, akkor elnézést.
Ha igazam van, akkor közönséges mészárlást végeztél.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!