Keresés

Részletes keresés

orpheline Creative Commons License 2010-05-14 10:11:38 3928

A kutyát nem kell ölni tanítani, megy az magától is......ezt az egy dolgot nyugodtan ki lehet pipálni a betanítás során.......:P

 

A helyes-helytelen megítélése amúgy fakultatív.....:P

asta Creative Commons License 2010-05-13 16:43:16 3900
Ha nem tévedek a vadászkutyák többsége valóban az elejtett vadat hozza. Az agár más, ők, amennyire tudom megfogják a nyulat, azaz elejtik.

És természetesen az "illetőt" kellett volna kilőni:O))) A kutya mindig vétlen, de ő szenved.
A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2010-05-13 16:22:51 3898
A vadászkutyát ölni tanítják?
Én eddig úgy tudtam, hogy a vadász lő, az eb meg elhozza a lelőtt vadat.
Vagy esetleg felhajtja a vadásznak.

Nomost ha az illető a kutyáival hajtatta a vadat, akkor nem az agár volt veszélyes az őzre, hanem az illető.

Persze ha tévedek és a vadászebeket tanítják vadat ejteni a vadász helyett, akkor elnézést.
Ha igazam van, akkor közönséges mészárlást végeztél.
Előzmény:
orpheline Creative Commons License 2010-05-11 20:14:30 3885

Hmm....

 

A híradóban mondanak mást is.......

 

Alávaló dolgot cselekedett az illető, ezen nincs mit szépíteni.

 

De most vállalom a megkövezést:

 

Annak idején sok kóbor ebet lőttem meg magam is ( meg macskát, stb...). Sőt, 1 alkalommal elkövettem olyat is, hogy a gada szeme láttára lőttem meg mindkét agár-kutyáját!!! De ez a jóember őzet hajtott a kutyáival, és a sok figyelmeztetés ellenére sem hagyta abba... sőt, még ő fenyegetőzött.

 

Utána persze hogy revansot akart venni, mert ő is a " kihaénnem " alkat volt. Úgy elvertem, mint jég a határt a t.-i búcsúban, a kocsma előtt a haverjai szeme láttára.....mert a 120 kilós mackós alkat néha megtévesztő tud lenni, és lebecsülő nyegleséget hoz elő a hőbörgőből......:P

 

Egy dolgot tudomásul kell venni: kóbor ebnek nincs helye a határban. És egy vadásznak illik tudni, hogy nem egyszeri megtévedt házikedvenc szökött el otthonról pl. szilveszteri petárdázás miatt -hanem rendszeresen jár ki vadászni ( mert ilyen az ösztöne ) a négylábú " kolléga ".... rengeteg " turistával " akadtam össze a területemen -kutyával... volt, aki megértette hogy ne engedje el ha nem tud neki parancsolni -és volt aki nem.......az arány kb. 90% volt a megértőek javára......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!