Keresés

Részletes keresés

asta Creative Commons License 2010-05-13 12:08:35 3894
Hát basszus, ha abban a 10%-ban az én kutyám is benne lenne ...hm ....nem élnéd meg a másnapot:O)))) Még hogy mea culpa!

Nem zsigerből gyűlölöm a vadászokat, ha visszaolvasol kicsit, erről meggyőződhetsz. De igenis gyűlölöm a botcsinálta, vadásznak tűnő tárgyakat, a státusz vadászokat.

Akkor most magyarázd el, hogyan történhetett, milyen megfontolásból, hogy rendre előfordul egyébként is a gazda mellőli kilövés?
oncogito Creative Commons License 2010-05-13 11:50:26 3893
Ha minden kutya képes lenne vadászni (és nem csak kergetni a vadat), akkor nem nézne így ki kutya, pláne ha vizsla:

oncogito Creative Commons License 2010-05-13 11:45:49 3892
Aztán a négy kutya megölése után lehetett a vadakra is lődözni, ha jött a vadászidény, igaz?
És nem ám a beteg, öreg vadat, hanem a szépet, mert az az igazi trófea.
És jöhettek a pénzes és "nagykutyák", akiknek a státusz szimbólumának védelme miatt kell a vadakat védeni. Meg a vadászkutyák, akik a hős vadászt segítik, mert annak még a puska sem elég...
Hja, a "nagykugya" az más, mint a négylábú... :-/
A hozzászólás:
orpheline Creative Commons License 2010-05-13 08:35:21 3889

Nyugodt lelkiismerettel állíthatom ( ha nekem címezted ), hogy az esetek 90%-ban igen.

 

A 10%-ért mea culpa.......

 

És hogy van bátorságom ezt kijelenteni?

 

Mert a területemen éltem a nap 24 órájából 26 órát........ volt olyan, hogy egy 4 fős kutyafalka után több mint egy hónapig kajtattam. Télen, térdig érő hóban ( amikor az a nyomorult őz a piszkafa csülkeivel "bénázik"..) a golyóssal szedtem ki őket 1 percen belül .....

 

És ismertem a gazdáikat is.... kettő közülük azóta nem köszön ( nem nagy veszteség ), a másik kettő meg elnézést kért mert hiába zárta-kötötte őket, minden éjjel megszöktek.......

 

macskánál a helyzet nem ilyen egyszerű..... a macska ugyanis jóval öntörvényűbb, és nála a gazda alatta van a rangsorban....:P

 

 

És már elmondtam: gazda mellől kilőni a kutyát már az "átkosban" sem lehetett. Ilyet tenni bűn, alávalóság, bunkóság, stb....... kivéve ha...... 

 

P.S.:

Ha nem zsigerből gyűlölöd a vadászokat- kérdezz nyugodtan.......:o)

Előzmény:
asta Creative Commons License 2010-05-12 21:45:12 3888
Tényleg nem!

Illetve nem teljesen. Milyen alávaló dolog is történt?

Azért gazda lába mellől kutyát kilőni...hát. És ha hibázol? Annyira biztos vagy benne, hogy egyetlen ártatlan ebet sem nyírtál ki? Mindig meggyőződtél róla, hogy valóban vadat hajkurászik. Nem vagy kicsit elfogult?

És lenne még egy sor hasonló kérdés a tisztelt vadász úrhoz.

Te meg biztosan szintén vadász .....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!