Keresés

Részletes keresés

P.Y.T. Creative Commons License 2010-05-08 11:05:45 3877

Nem azért lettünk a Földön a sok állattal együtt, hogy mi rendelkezzünk az állatok felett, hanem hogy békésen megéljünk egymás mellett. Minden állat éljen a saját élőhelyén, és mi tartsuk tiszteletben. Ha te nem mész a területére, és nem szólsz bele a természet rendjébe, lesz mire vadásznia, ő sem fog lakott területre tévedni éhségében. De egyébként szinte már mindenhol lakott terület van, és mi elvárjuk az állattól, hogy számukra az legyen tabu! Hát hová menjen az a szegény állat, ha folyton emberekbe botlik? Ez röhej!

Az állatvilágban is az oroszlán megeszi a gazellát. Erre mindenki azt mondja, hogy ez az élet rendje. De ha pl. egy medve bemerészkedik a "tiltott zónába"elkap egy embert, az miért nem az élet rendje? Mert mi emberek ezt eldöntöttük!

Egy korábbi hozzászólásomban már említettem, hogy túl sok ember él a Földön. Azért, hogy kényelemben, jólétben éljünk, képesek voltunk teljesen kizsigerelni a természetet, mindent tönkre tettünk magunk körül. Megérdemeljük hát, ha itt a vég!

Mert azt gondolom, hogy a Földön minden tökéletesen meg van alkotva, egyetlen egy hiba van benne: AZ EMBER. Ajánlanék figyelmedbe egy filmet, Az utolsó óra címmel. Témája nagyon is aktuális és elgondolkodtató!

oncogito Creative Commons License 2010-05-08 10:31:53 3871
Az járulna hozzá a természet megörzéséhez, aki rezervátumot hozna létre, ahol ragadozó és zsákmányállat együtt élhetne az emberi fegyver beavatkozása nélkül.
Az lenne az igazi önzetlen természetvédelem.
De ez ugyan kinek érné meg?
A nagy pénzt hozó vadászat lenne a legnagyobb ellenzője!!!
oncogito Creative Commons License 2010-05-08 10:29:55 3870
A vadász sem tűr meg mifelénk ragadozót.
A kutyát is dúvadnak minősíti és el akarja hitetni, hogy minden kutya potenciális veszélyt rejt a vadra.
Akár tacsi, akár puli, akár tizenéves kiöregedett eb.

Értsd már meg, nem veszik be már, hogy a vadász a természet őre.
A vadász állattenyésztő, aki a saját magának szánt, levadászandó állatra vigyáz és annak élőhelyére.
Akit ellenségnek ítél, (kutya, macska) azt lepuffantja.
És ne gyere azzal, hogy a kutya öli a vadat.
Ha van is ilyen nagyon gyakran, akkor is a beteg, öreg, vagy nagyon fiatal vadra képes csak vadászni. És ez a természet rendje, mert az életképtelent kiselejtezi.
Míg a vadász meg a legszebb vadat ejti el trófeának.

Úgyhogy a vadász természetvédelme már rég kifújt mint ideológia.
Aki nem azért öl, hogy egyen, az gyilkos -- ennyi.
A hozzászólás:
baksus Creative Commons License 2010-05-08 10:13:28 3869
sziasztok.
sajna, itt is azokat a dogmákat olvasom, amit minden megrögzött vadászatellenes hangoztat.
a ragadozókat a vadászok irtották ki? miért? mert a földmüves , állattenyésztő sajnálta azt a néhány állatot amit elragadtak a ragadozók, a tyuktartok sajnálták a sasoktól a csibéket........ stb.................
az emberek ( föleg az okosabb müvelt réteg, akinek köze sem volt hozzá ), kitalálta, hogy a farkasok falkába levadásszák az utazókat, a medvék betörnek a házakba a gyerekeket elragadni..............
és ezeket a hülyeségeket nem a vadászok találták ki, mert ők ismerték/ismerik a vadak szokásait.
sajna, akkora volt a vadászokon, hogy védjék meg a szenvedő népet, akkora hisztéria mutatkozott egy-egy farkas medve megjelenésekor, hogy eljutottunk eddig, hogy ma is vita van azon,. megélhet-e ma magyarországon ilyen nagyragadozó. még azon is vita van, hogy bölényt visszatelepitsenek-e M.O.-ra, mert az is tul veszélyes a kirándulokra. nem a vadászok tiltakoznak, hanem a kirándulokat féltik egyes okosok.
a másik pedig, ha ma nem szabályoznák a vadállomány létszámát, ellenörzött keretek között, akkor nem lenne mezögazdasági termelés, mert a tulszaporodott vadállomány letiporna mindent. ( és hiába lenne ma visszatelepitve a nagyragadozó, akkor sem lennének képesek a mai körülmények között rendben tartani a környezetet). ha a vadászok nem lönék kia fölös állatokat, akkor a földmüvesek vennék a kezükbe a dolgot, mert az Ő megélhetésük forogna kockán. és akkor lenne az igazi gond.
ha valaki csak érzelmi alapon ágál a vadászok/vadászat ellen, az gondolja meg mit állit, mert én tanultam, csináltam a vadgazdálkodást, és láttam mi történik, ha nem védjük, ellenörizzük a területen lévő állatokat. igaz ma már nem vagyok vadőr, de 5 évig az volta, és van fogalmam arról, amiről sokan csak kézalól hallanak.
értelmes vitában benne vagyok, de az, akinek egy szabályozott , kulturált vadászat maga a pokol, és nem látta a " vadászat" másik oldalát, az nem sok érvet tud felhozni.
ha a magyar vadászokat szidja, nézze meg az orvvadászat mit müvel, itthon és a nagyvilágba, és azt, hogy a szabályozott vadászat mennyiben járul hozzá a vadvilág fennmaradásához.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!