Keresés

Részletes keresés

tommy_vegas Creative Commons License 2018.02.12 0 0 99

Ez most egy rendhagyó valentin nap lesz nálunk! Úgy döntöttünk a párommal, hogy meglepjük magunkat egy kis nyalánksággal a Maszkulinról. Mindennel, mi szem-szájnak ingere, és csapunk egy izgalmas hétvégét. 2 év után ránk fér.

 

Valentin Napi Love Box Prémium

 

Mi kiegészítettük ezt a "Love Box"-ot finomságokkal, de azért így önmagában csak a szett is érdekes lehet.

 

Lara777 Creative Commons License 2014.02.14 0 1 96
happyBOY Creative Commons License 2004.02.18 0 0 95
(aki most nem is olyan happy)

Akkor jelentette be, hogy még az is megeshset, hogy elhagy!

Előzmény: tyler-durden (91)


tkacsa Creative Commons License 2004.02.18 0 0 94
Azonkivul,hogy valentine-napjan van a szulinapja,az ejszaka nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon,erzekeny!!!:),gyenged!!!:),es lagy!!!:) simogatas volt!!!:),orakon keresztul!!!:)...stb...stb
Előzmény: tkacsa (89)
Nagy Buddha Creative Commons License 2004.02.17 0 0 93
"Valentin-nap vagy Nők napja, lényegtelen."

Nem egészen. A Nőnap a nők napja, a Valentin-nap viszont a szerelmespároké. Tehát legalább annyira a férfiaké, mint a nőké.

Előzmény: Phaedra11 (86)
tyler-durden Creative Commons License 2004.02.16 0 0 92
szerintem nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki, de nem is kell élből fikázni. Egy párkapcsolatban mindig találnak okot a párok arra, hogy kifejezzék érzelmüket egymás iránt, és ezt bármi kiválthatja. A Valentin-nap egy jó indok, vagy alkalom rá, de semmi több.
Előzmény: norba (83)
tyler-durden Creative Commons License 2004.02.16 0 0 91
mi történt?
Előzmény: happyBOY (90)
happyBOY Creative Commons License 2004.02.16 0 0 90
Készültem rá!

... s életem egyik legtragikusabb napja lett!:-(

tkacsa Creative Commons License 2004.02.16 0 0 89
Mi lehetjobb a Valentinnapnal:)))???

A valentin ejszaka:)))
Raadasul,LEZAnak(a mostani baratno"mnek),Februar 14-en van a szuletesnapja,ami nem mindennapos,,hogy valentinnapjan szuletett:)))

norba Creative Commons License 2004.02.06 0 0 88
Örülök, hogy nem egyedül vagyok a pozitív hozzáállással. Kívánom, hogy meglepjenek, és szép, tartalmas napod legyen.
Előzmény: leelaL (87)
leelaL Creative Commons License 2004.02.06 0 0 87
Én szeretem ha meglepnek ezen a napon
Phaedra11 Creative Commons License 2004.02.06 0 0 86
Valentin-nap vagy Nők napja, lényegtelen. Minden ünnep egyrészt alkalom arra, hogy mást csináljunk, mint amit a minennapokban teszünk, de egy párkapcsolatban vannak ennél sokkal jobb dátumok: évfordulók, első szex, ilyesmi. Mindenesetre olyan mindegy, mikor tesszük ünnepivé az estét. Csak tegyük.
Másrészt amíg az emberek jelentős része szereti mutogatni, hogy őket szeretik, hogy ők igenis sok embert szeretnek, addig a héliumos lufik, a malomkerék bonbonos csokrok, a plüssszívecskék is sikert aratnak. Evvan.
Én tolerálom ismerőseimnél, ha nekik fontos, egy e-card nem nagy cucc, hadd örüljenek, de senkitől sem várok semmit. És ezen felhúzni magunkat azt jelenti, hogy mégsem érdektelen a téma.
Fourty Creative Commons License 2004.02.06 0 0 85
mellszélességgel
Előzmény: Fourty (84)
Fourty Creative Commons License 2004.02.06 0 0 84
Ne idegeskedj ! Pár év és a Függetlenség napját is teljes melszélességgel átvesszük. :)
Előzmény: tomas69 (82)
norba Creative Commons License 2004.02.06 0 0 83
Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, erőltetett dolog.
Én szerettem volna pl. Valentin napot Prágában tölteni a kedvesemmel, az lett volna a meglepetés (közben szakítottunk...).
Persze, hogy nem csak ezen a napon kell odafigyelni a másikra, de miért ne töltenénk el egy napot, mikor csak a másikra figyelünk? Nem azért, mert valaki azt mondja, hogy így kell tennünk, és hogy pont azon a napon kell úgy tenni!
Hanem mert ezt érzed belülről, és jó egy nap, mikor semmi más sem számít. Persze az lenne a szuper, ha mindig így lenne. A virágárusok felhozatala meg marhaság, nem csak virággal lehet kifejezni, vkit mennyire szeretünk, milyen fontos nekünk, én a virágot meglepetés szerűen szoktam adni, mikor csak úgy sétálok, és belémvillan valami, nem pedig specifikus napokon. Azt hiszem, az együtt töltött idő a legfontosabb, az melegíti legjobban a szívet, nem pedig a virág. Idén szombatra esik, tehát biztosan nem olyan nehéz megszervezni, hogy együtt lehess a kedveseddel.
Nekem a szívem szakad meg, hogy én nem tehetem! Érdemes kihasználni minden adódó pillanatot, mert ki tudja, meddig tart a röpke boldogság! Persze ez már nem a Valentin napról szól.
Előzmény: tomas69 (82)
tomas69 Creative Commons License 2004.02.06 0 0 82
Nem értem, miért kell ezt a nálunk teljesen idegen "ünnepet" erőltetni!

Illetve értem: a kereskedő (virág,ajándék) maffia keze van a dologban! BIZNISZ!

nyman Creative Commons License 2004.02.06 0 0 81
jap, mingya itt ez a faszsag
Előzmény: O.Z.P. (80)
O.Z.P. Creative Commons License 2004.02.06 0 0 80
Lassan aktuális lesz!
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.17 0 0 79
Szerintem nem vagy az.
Az ember annak kivánjon, vagyizémitkellilyenkorcsinálni, akinek szivből gondolja.
A fontosak gondoltak rám, és ez elég. De nem gondolom bunkónak, aki nem, hisz lehet, hogy neki az év többi napja számit.
És tudod, mit?
Nyugodtan ne kivánjon nekem valaki, és nyugodtan utáljon karácsonykor, mifene, ha az év többi napján szeret/kedvel...

Nem gondolod, hogy a hölgy kifejezetten várta tőled? Nincs ezzel valami célja netán? Figyelj jöbban innentől:-))

Előzmény: Ülő Bika törzsfőnök (77)
Lunatika Creative Commons License 2003.02.17 0 0 78
Ez nagyon szép, el is teszem az emlékkönyvembe.
Előzmény: Bubódoctor (76)
Ülő Bika törzsfőnök Creative Commons License 2003.02.15 0 0 77
természetesen most is megszívtam, visszahallottam egy nőismerőstől, hogy bunkó vagyok, mert nem ordítottam rá, hogy boldog v. napot. tökömkivan...
Bubódoctor Creative Commons License 2003.02.14 0 0 76
Szirmok és szárnyak

A vadvirág szorgalmasan adott.
A méh szorgalmasan gyűjtött.
Közben teltek a hetek, szebbek és mégszebbek.
A vadvirág egyre izgatottabban várta, hogy jöjjön a méh ... s a méh egyre izgatottabban repült a vadvirághoz.
Minden nappal többet időzött rajta de nem tudott betelni vele.
És megtörtént, aminek meg kellett történnie.
Szerelemre lobbantak. Boldog, édes, mézes szerelemre.
Nemsokára rá egybe is keltek.
Milyen jó nekik!
Mézeshetük azóta is tart.

Előzmény: Lunatika (75)
Lunatika Creative Commons License 2003.02.14 0 0 75
Neked is sok bódogságot!
Az a helyzet, hogy akiket ceretek, azoknak valentiny nékü is kévánok. A többinek meg azzal se, helesebben csak úgy átalányosságban, mintahogy szeressük felebarátainkt, mer muszáj.
Tanusítom, hogy néked nagyon jó humorosérzékelésed vagyon, s igazságod van, nekem nincs.
Aszt mán furcsállom, hogy nem értéd a kérdéseimet. Mer azok aszt jelenték, amit kiokumlálhattál vóna belülük. Télleg nemttuttam, mig a Katikiller le nem írta, hogy ki a nyű vót ez a valentiny.
A tizedet meg a dézsmát azé nem köllött fizetnyem, mer szeretett a födesúr meg a plebányos. Válaszolnám nemi hovatartozásom firtató kérdésedre.
Előzmény: Sveriges fana (72)
Ülő Bika törzsfőnök Creative Commons License 2003.02.14 0 0 74
kicsit félrehúzol nem gondolod? éppen az egyház egyik szentje a valetin, ami nem baj, csak ne erőltessék ide...
Előzmény: Sveriges fana (72)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.14 0 0 73
Köszönöm, köszönöm.

Boldog névnapot nekem. Erre iszunk!
Dvesztyi pitygyiszját gramov vódki dlja vszjeh sz zakúszkami! Na zdaróvje!

Naná, hogy fontos (sterlinges) nap. Néha meg rubeles. Esetenként forintos (a virág- meg biszbaszárusoknak mindenképp).

Előzmény: Sveriges fana (72)
Sveriges fana Creative Commons License 2003.02.14 0 0 72
erm... te szerintem félreértettél valamit a hozzászólásaimban. Legalábbis én pont azt magyaráztam, hogy nem kell ezer évekre visszanyúlnia egy ünnepnek, ahhoz, h méltón megünnepelhessük...
Még egy dolgot nem értek a hozzászólásodban: ezekszerint csak az lehet ünnep, amit az egyház annak nyilvánít? (ez most nem ebbe tartozik, de az az egyház, amely kiirttatta az indiántörzseket, üldözte a természettudományt, adóztatta a jobbágyságot, szemérmetlennek nyilvánította a középkorban a tisztálkodást, így miatta terjedtek el oly gyakran járványok, elvilágiasodott, elvetette az antik, és arab kultúrát, és tudományt, és folyamatos intoleranciát mutatott más kultúrákkal szemben? Te is arról beszélsz?)

Egyébként szerintem olvasd el mégegyszer a hozzászólásaimat, mert abszolút nem értem a kérdéseidet, sem a stílusodat. Vagy humornak szántad? Akkor valamelyikünknek roxx a humorérzéke (és az nem én vagyok:)
Napusszantás mindenkinek, és boldog valentin napot :)))
GG

Előzmény: Lunatika (63)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.14 0 0 71
Csak hogy tisztán lássunk...

Kicsoda Szent Valentin?

Az emberek minden év februárjának idusán hatalmas virágcsokrokkal és más színes ajándéktárgyakkal rohangálnak az utcákon, hogy meglepjék szeretteiket Szent Valentin napja alkalmából. De kicsoda valójában ez a titokzatos szent, és miért ünnepelünk a neve napján?

A Valentin nap története sűrű homályba burkolózik, így aligha akad olyan valaki, aki pontosan ismerné az ünnep eredetét – mindössze annyi biztos, hogy a keresztény és ókori római tradíciókhoz egyaránt van valami köze.

A rómaiak február 15-én tartották Luperkalia ünnepét. Ezt a tavasz-ünnepet Luperkusz isten tiszteletének szentelték, aki a nyájak és a termés védelmezője volt. Az emberek dalolva és táncolva könyörögtek az istenhez, hogy megvédje nyájaikat és vigyázzon az emberek és az állatok egészségére és termékenységére.

Az ünnep éjjelén a fiatal nők egy kerámia korsóban gyűjtötték össze a nevüket tartalmazó cédulákat. A férfiak pedig húztak egy-egy nevet, és az ily módon kiválasztott hölggyel az ünnepség és a táncok
idejére párok lettek, sot, gyakran egész évben együtt maradtak.

A katolikus egyház jelenleg három különböző szentet ismer Valentin, illetve Valentinus néven - mindegyikük mártírhalált halt. Az egyik legenda szerint Valentin a harmadik században papként szolgált
egy római templomban. Abban az időben élt, amikor második Claudius császár rájött arra, hogy az egyedülálló férfiak sokkal jobb katonák, mint akik feleséggel és családdal rendelkeznek, ezért betiltotta
a házasságkötést. Valentin felismerte a császári rendelkezés igazságtalanságát, és titokban továbbra is összeadott fiatal párokat. Amikor Claudius tudomást szerzett Valentin tevékenységéről, halálra ítélte az áruló papot.

Egy másik történet szerint Valentinnak azért kellett meghalnia, mert keresztény rabokat szöktetett ki a római börtönökből, ahol gyakorta verték és kínozták őket.

Nem derül ki az, hogy melyik Valentin küldte el állítólag saját maga az első Valentin napi üdvözlőkártyát. Miután valami oknál fogva bebörtönözték, szerelmes lett egy fiatal lányba – valószínűleg a börtönőr lányába -, aki gyakran meglátogatta őt a fogságában. Halála előtt állítólag írt egy levelet, amelyet így írt alá: a te Valentinodtól. Ezt a kifejezést még ma is használják a Valentin napi üdvözlőlapokon.

Bár ezek a legendák meglehetősen homályosak, a történetek egyértelműen egy szimpatikus, hősi és legfőképpen romantikus figuraként ábrázolják Valentint, így érthető, hogy a középkorban ő volt Anglia és Franciaország területén az egyik legnépszerűbb szent.

(www.harmonet.hu)

Előzmény: Bona Fide Supraman (57)
Joana Creative Commons License 2003.02.13 0 0 70
Egyik sem, a sajátom szerint.

Előzmény: Lunatika (65)
parasztmenyecske Creative Commons License 2003.02.13 0 0 69
Pocakos, nehézkes, lasu észjárásu az én Pistám...nem verekedös fajta...inkább gyáva:o)
Előzmény: Lunatika (68)
Lunatika Creative Commons License 2003.02.13 0 0 68
Kösszönöm, de mostan ne aztat vitassuk, mellikünk a nagyobb paraszt, szerintem mindketten igencsak mögálljuk a hellyünket.
Te kapsz valamit a Jóskátul [aki Pesta], oszt mondd nem akarja megvernyi a valentinyt, amiér minden nő utánna rí?
Előzmény: parasztmenyecske (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!