Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 819

a harmonikus oszcillátor egy modell. tudja valaki, hogy mi oszcillál? és milyen potenciáltérben?

Előzmény: Aurora502 (816)
szojuz01 Creative Commons License 2013.01.14 0 1 817

Huh! Ez tömény volt! Csak nem tudományosan foglalkozik valaki a nullponti energia uralásával? :-) Gyanítom, hogy a CERN-ben a sok hadron ütköztetés során úgy gondolják sokan, hogy ezt a kérdést is megoldják majd, persze szigorúan csak mellesleg. :-) hihi

Előzmény: Aurora502 (816)
Aurora502 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 816

A bozonikus mezők harmonikus oszcillátorainak van nullaponti energiája 1/2 hvonás omega. Ezeknek az összege végtelen nagy energia. A fermionikus mezők oszcillátorihoz pedig -1/2hvonás omega nullaponti energia tartozik. Ezek összege minusz végtelen energia. Mind a bozonok végtelen nagy , mind a fermionok minuszvégtelen nagy energiáját nem szokták tudomásul venni, hanem egyszerűen elhagyják. Viszont a SUSY, vagyis a Szuperszimmetria elmélete szerint a bozonikhoz egy társ-fermion, a fermionhoz pedig társ-bozon tartozik. Ha a SUSY explicit sérüléséről elfeledkeznénk akkor a bozonok 1/2 hvonás omega nullaponti energiája és a hozzátartozó fermion -1/2 hvonás omega nullaponti energiája oszcillátoronként oltaná ki egymást, így nulla vákuumenergiát kapnánk. A SUSY explicit sérülése azt jelenti, hogy a részecske és a szuperszimmetrikus társ-részecske tömege között óriási nagy különbség van. A szuperszimmetrikus társ-részecskék óriási tömege miatt nem találhatók meg. Dea sötétanyagot a neutrino társ-részecskéje a szneutrino anyag adhatja.

Előzmény: Törölt nick (815)
Aurora502 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 814

SUSY szerint nincsen! Vagyis az a végtelen nincsen. Amúgy talán a Higgs mező maga.

szojuz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 811

Azért nem írtam a vizeletet ill. a gyomorsavat, mert ezek savas kémhatásúak és gyorsítják ugyan az ionizációt, de tönkre is megy hamar. Persze ha neked van kedved vele kísérletezni, akkor kívánom neked, hogy sokáig foglalkozz ilyesmivel.

Előzmény: Törölt nick (810)
szojuz Creative Commons License 2011.07.27 0 1 809

Ja azt nem is írtam, hogy erősen össze kell nyomni. A teljesítmény szempontjából fontos az összenyomás. Ha gyengén van összenyomva, akkor azért nincs rendes teljesítmény, ha túl erősen, akkor meg azért. Lám, még egy egyszerű galván elem is okozhat meglepő tulajdonságokat.

Előzmény: szojuz (808)
szojuz Creative Commons License 2011.07.27 0 1 808

Állítólag úgy is lehet elektromos áramhoz jutni, hogy az ember egymásra pakol egy alufóliát, egy selyempapírt és rá egy rézfóliát. Aztán megint selyempapír, alufólia, selyempapír, rézfólia. Jó sokat. Sajnos soha nem csináltam meg, mert réz fóliát nem sikerült szereznem. Gondolom ez is hihetetlen :-) Majd mmormota megvéd, mert ő biztosan tudja a fizikai hátterét a történetnek. jelzem, hogy csak szivárgó és igen gyenge feszültségről van szó, de sok kicsi sokra megy...

szojuz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 807

Látod a napelem is egy meglepő dolog és ingyen van. csak macerás az előállítása

Dulifuli Creative Commons License 2011.07.27 0 0 806

... az is lehet, hogy az egy napelemes óra.  :-)

Előzmény: szojuz (804)
szojuz Creative Commons License 2011.07.26 0 0 804

Végülis igazad van, lehet, hogy nem mindkettő réz. Sőt...

Előzmény: szojuz (803)
szojuz Creative Commons License 2011.07.26 0 0 803
Előzmény: szojuz (802)
szojuz Creative Commons License 2011.07.26 0 0 802

Mmormota régi motoros vagy ezen a fórumon, pár év elteltével is hajlandó vagy a klaviatúrához nyúlni :-) mégha fáradt rezignáltsággal is. Ezen a fórumon minden kör le lett futva úgy gondolom. Az alap effektusok azonban engem továbbra is lenyűgöznek. Pl. a Volta oszlopok. Egyébként a gyümölccsel kinyert feszültséget először gyerek koromban egy ezerkilencszáz hetven valahanyas ezermesterben olvastam először és tátva maradt a szám. Csodálkoztam: Ilyen egyszerű? régi kétforintosok és asszem alma volt az elem. De valóban az folyamat történik, ami lentebb írva vagyon. Olcsó dolog, de varázslatos alap effektus. Hitetleneknek itt egy kép: 

mmormota Creative Commons License 2011.07.25 0 0 800

"Amíg a világegyetemben létezik az állandó háttérsugárzás, addig van remény annak egyenirányatására is."

 

Az egy alacsony hőmérsékletű _termikus_ sugárzás. Az energiáját akkor lehetne kinyerni, ha valami még hidegebb felé áramolhatna a hő - az Univerzum anyaga melegebb vagy ugyanilyen. Az energiasűrűsége is roppant csekély. Teljesen abszurd ebben mint energiaforrásban reménykedni. 

Előzmény: szojuz (797)
mmormota Creative Commons License 2011.07.25 0 0 799

"1,5 V feszültség keletkezik ha két réz csatlakozókat dugunk egy krumpliba"

 

Két egyforma csatlakozó esetén melyik lesz a pozitív? :-)

 

Ha rendesen megcsinálják, akkor az egy elem, nem valamiféle nullponti energia kicsatoló. Tele van vele a polc a boltban. Nem igazán ettől várható az energia probléma megoldása...

Ha krumpliból csinálják, akkor nagyon kicsi a terhelhetősége, és előbb szárad ki mintsem el tudná használni az elektródák és elektrolit kémiai energiáját. 

Előzmény: szojuz (797)
DIDORO Creative Commons License 2011.07.25 0 0 798

" 1,5 V feszültség keletkezik ha két réz csatlakozókat dugunk egy krumpliba"

 

Hmmm... Aztmondod 3 krumplival tudom helyettesíteni a zseblámpám elemeit? kipróbálom. Már csak azt kell kitalálnom hogan kötöm sorba a krumplikat :-)

 

Előzmény: szojuz (797)
szojuz Creative Commons License 2011.07.22 0 1 797

Úgy tűnik off-olódott a topic. Én nem adom fel. Várom a gépet, ami korlátlanul képes energiát kicsatolni az éterből. Amíg a világegyetemben létezik az állandó háttérsugárzás, addig van remény annak egyenirányatására is.

Abban is hiszek, hogy pl. a gravitációt stabilan le lehet küzdeni ingyenes energiák összeadásával. Pl. rugalmas energia és mágneses energia és mondjuk centrifugális energia. Ez a gép is várat magára.

Eltemetem ezt a topic-ot! Voltak itt "csillogó szemű villanyszerelők", arrogáns "ezredesek"  szkeptikus és reménykedő hivatásosok, lelkes és óvatos amatőrök. Voltak akik mindent tudtak és magasról habzó szájjal osztották az észt és voltak akik csendben meghúzódtak, csak a fejüket csóválták, mert az ösztönük azt mondta, hogy akkor sincs minden rendben. A világot egyelőre nem sikerült megváltani. Szerintem ingyen kell odaadni az embereknek, bár a következmények jelenleg beláthatatlanok. Talán még nem is vagyunk ehhez eléggé érettek. A teremtő meghúzta a határokat: fénysebesség, abszolút 0 hőmérséklet ez nyilván megvan a tömegnél is és az anyag kiterjedésénél is, stb... Talán a korlátlan ingyen energiának a korlátaink közt nincs is helye. Ha élne Einstein, tőle megkérdezném. A véleménye érdekes lenne a témában.

Addig is gondoljuk el: Kb.: 1,5 V feszültség keletkezik ha két réz csatlakozókat dugunk egy krumpliba. Egészen addig megvan ez, amíg a krumpli, vagy narancs, vagy alma stb... ki nem szárad. Milyen érdekes ... Ezekből az egyszerű dolgokból kellene kiindulni. Vissza kell térnünk az alap effektusokhoz és onnan kutatni. Üdv az érdeklődőknek, találkozunk egy másik topicon!

szojuz Creative Commons License 2008.12.26 0 1 796
Üdv Újgondolkodó! Másfél év után se fogd vissza magad! Engem érdekel az ingyen energia! Gondolom szélerőmű, napkollektor, vízerőmű, hőszivattyú. Ingyenesebb nincs?
Előzmény: uj gondolkodo (790)
Dulifuli Creative Commons License 2007.05.14 0 0 792
Persze, de csak ha én is ingyen kapom. Na jó, esetleg az lehet, hogy adok érte egy forintot.
Előzmény: uj gondolkodo (790)
uj gondolkodo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 791
Uri geller urnak üzenem:tudom mi a 4 dimenzios modell.
uj gondolkodo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 790
Sziasztok. Van valaki,akit érdekel a valóban ingyen energia?
szuszub Creative Commons License 2006.08.27 0 0 789
Már rengeteg hasonló témájú topic van, ezért csak találomra választottam ezt.


Hát elég ígéretesnek tűnik....

http://www.steorn.net/frontpage/default.aspx?p=1
Gézoo Creative Commons License 2005.12.19 0 0 788

Köszi a linket! A másik topicban feleltem rá!   Olvasd el érdemes..

 

  A 120-140 000 f/min "csak" 2 000 - 2 300 f/sec, ez ok...

Már több mint 30 éve vannak 150 000 f/min szupercentrifugák...stb

 

  de 150 000 f/sec felett szétrepül az anyag...

 

Előzmény: Sanzistift (787)
Sanzistift Creative Commons License 2005.12.18 0 1 787
Annál a fordulatnál szerintem nem sok esélye van bármilyen folyadéknak, van annak a szerszámnak egy saját "szele" is.
Sajnos a főorsóról nem árultak el semmit,csak, hogy mágneses a csapágyazás, de részleteket nem közöltek.
Vajon miért nem?
Egyébként ennél sokkal többet nem is árultak el, gondolom a komoly vevők többet megtudhattak a technikáról.
Az én cégem nem vett, tehát mi nem voltunk komoly vevők....
Agyaltam már én is a dolgon rengeteget, de megnyugtató eredményre nem igazán jutottam.
Előzmény: JFEry (786)
JFEry Creative Commons License 2005.12.18 0 0 786
Újra olvastam, de el sem tudom képzelni, miként lehetne ezt precízen megoldani. Az általam ismert mágneses csapágyazás alkalmatlan az asszimmetrikus horizontális terhelések kiegyelítésére.
Előzmény: JFEry (785)
JFEry Creative Commons License 2005.12.18 0 0 785

Más okot vélek, mert a párolgáshő igen jó hűtést ad.

 

A fúl mágneses csapágyazás az mit jelent? Maga a főorsó is így volt csapágyazva?

Előzmény: Sanzistift (784)
Sanzistift Creative Commons License 2005.12.18 0 1 784
Igen.
Ennél a fordulatszámnál a folyadékból egy gőz/páraburok képződne, ami minden lenne, csak hatékony hűtés nem...
Előzmény: JFEry (783)
JFEry Creative Commons License 2005.12.18 0 0 783
És csak levegővel volt hűtve?
Előzmény: Sanzistift (782)
Sanzistift Creative Commons License 2005.12.18 0 1 782
Egy pici apróságot beszúrnék a mechanikai oldalhoz.
Kb 5-6 éve voltam egy gépbemutatón (CNC forgácsoló vagyok, a cég kiküldött engem is), és ott volt egy marógép.
Külsőre semmi különös, csak a burkolat vastagsága tűnt fel, és hogy az ablakok nem plexiből voltak, hanem vastag üvegből.
A demonstráció (nagyon fainul volt megcsinálva, minimális információ ellenére is voltunk vagy harmincan, különböző cégektől), úgy indult, hogy keménységmérés.
K1-es acél, közepesen megeresztve, amibe jó esetben nem olvad bele a profi marólapka 2 percen belül.
Gépbe berak, progi indul, és beváltott egy pilincka szerszámot. Az átmérője kb 1,5-2 mm lehetett, hossza 10 mm.
Namost ez a szerszám felpörgött, de gyanús volt, hogy azért mintha "pöttyet" magasabb lenne a fordulat, mint általában szokás ilyen szerszámoknál.
(általában 10-20 ezer, és simítani nagyon jó vele, mert nagyra lehet venni (kell is) az előtolást. Viszont csak szinte teljesen kilágyított vasba lehet beleengedni, különben repül. A látott keménységet már szikraforgácsolóra rakjuk fel.)
Na szóval, a pilincka 400-as előtolással megindult a vasnak, és nem tört el.
2 perc múlva sem. Viszont a burkolat kopogott piszkosul.
Száz szónak is egy a vége:
Amit elmondtak:
A főorsó 120-140 ezres fordulaton dolgozott, full mágneses lebegő csapágyazással.
A legnagyobb átmérő, amit forogni láttam, nem érte el a 20mm-t.
Később megmutatták a marót is, viszont fényképezni nem lehetett.
Amit le tudok róla írni, az a nagyon érdekes, nem szokványos csavarodása volt, és abba a pici átmérőbe 8(!!!!!) furatot applikáltak a hűtőlevegőnek.
A burkolat teljes mértékben golyóálló volt, az üveg is benne.

A főnököm nem mondta meg, hogy mennyibe is került volna, csak annyit mondott, hogy nagyon fain, és elmegy remetének.Teljesen ki volt ütve a csóka, velem együtt.


Szerintem érdekességképpen jól jöhet.
Lehet számolgatni. :))
Előzmény: Gézoo (781)
Gézoo Creative Commons License 2005.12.16 0 0 781

Szia!

 

   180-200 000 f/min  ???  az 3 000 Hz ???? 10 bordával 30 khz ????

 

   Átmérő? 1 mm ???  kerületi sebesség akkor 9 m/sec  ???

 

 Kifejtenéd, miért és mennyi??,

Előzmény: Ricsimo (779)
Sanzistift Creative Commons License 2005.12.16 0 0 780
Nem olvastam végig.
A lényegre török:
Tesla switch.

Megépítette már vki?
Mert akinek mutattam a kapcs. rajzot, csak fikázta.
De olyan emberrel még nem találkoztam, aki megépítette volna, és egy a nyelvünk.
Kinek van tapasztalata ezen a téren?
Valós tapasztalatokra gondoltam.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!