Keresés

Részletes keresés

Nane72 Creative Commons License 6 órája 0 0 421449
Nane72 Creative Commons License 6 órája 0 0 421448

A polgármester képviselőként is bejutott, nem tudomány ilyenkor mi van?

Előzmény: yuba (421446)
petyko121 Creative Commons License 6 órája -1 1 421447

Csak nem tudsz valamit?

Előzmény: yuba (421446)
yuba Creative Commons License 6 órája 0 1 421446

9-8-1 az, a polgármestert nem számoltad. Egyébként ő is nagy Olaj drukker, nem félek hogy rossz csapat lesz Szolnokon, sőt.

Előzmény: dell. (421427)
szaknévsor Creative Commons License 11 órája 0 1 421445

off

Európai döntők – a legtöbb helyen még gőzerővel nyomják a bajnokságot, Euroleague csapatok a főszereplők. (A mi túlterhelt, itthon játszó profijaink közben már majdnem 3 hetet pihenhettek a válogatott összetartás előtt.)

Spanyolország: Real-Murcia 2-0

Görögország: Pana-Olympiacos 1-2

Németország: Bayern-Alba 1-1

Litvánia: Zalgiris – Rytas 1-2

Törökország: Fenerbahce – Efes 2-1

Franciaország: Monaco – Paris Basketball 2-1 (Paris: idei EC győztes, jövőre az EL újonca – és Kovács Adrián az egyik segédedző!)

 

+1 olimpiai hír: Jokic megy Párizsba a szerb válogatottal. Aki élőben akarja látni őket, itt teheti meg a felkészülési időszakban:

  • 07.12. Lyon: Franciaország-Szerbia
  • 07.16. Abu-Dhabi: Szerbia-Ausztrália
  • 07.17. Abu-Dhabi: USA-Szerbia
  • 07.21. Belgrád: Szerbia-Japán

on

 

justafan Creative Commons License 12 órája 0 1 421444

Subotic 

Előzmény: petyko121 (421443)
petyko121 Creative Commons License 12 órája 0 1 421443

Ki lehet a B.S. Szolnokon?

realfan Creative Commons License 12 órája -2 1 421442

"Csak ramutattam, hogy rossz a peldad... es messze nem lenne akkor impaktja az emberekre, mint, amit te gondolsz."

Nevetnék, de sajnos nem tudok. Egy utópisztikus hülyeséget írsz és tényként kezeled. Pont Németország, jajj... Mondjuk a mai napon hány ember használja Németországban az államilag támogatott tömegközlekedést? 20 millió? Több? (Egy statisztikát találtam fél perc guglizással, ott a hétvégeket is ideértve a napi átlag 28 millió.) Őket eresszük rá holnap az úthálózatra, parkolókra stb? Akinek meg nincs kocsija, az így járt, falvak néptelenednek el, gyárak zárnak be, semmi gond.

Bárki, aki olvassa a soraidat, és kezdene veled egyetérteni, csak arra kérem, hogy képzelje a saját városának napját tömegközlekedés nélkül. A mai napot. Mondjuk Budapestet metró nélkül. Karácsony szerintem maga menne újraszámolni a szavazatokat, hogy tényleg ne ő nyerjen, Vitézy meg egyenesen emigrálna.

Óvodát pedig azért nem üzemeltet az állam nálatok, mert nem kötelező óvodába járatni a gyereket, mint nálunk. A német munkavállaló szülők szépen megfizetik az akár egyházi, akár más fenntartású bölcsődének/óvodának megfeleltethető intézményeket. Ha pedig nem tudja kifizetni, mi történik nálatok? Kifizeti helyette az állam (tehát gyakorlatilag ugyanott vagyunk). Hiszen ha nem fizeti ki, akkor a szülő nem jár dolgozni, nincs munkavállaló, nincs elvégzett munka, nincs fasza gdp. Ha viszont egy állam költ bölcsődére, akkor a gyerekét leadó, fiatal édesanya mehet vissza dolgozni, termelni a gdp-t.

Szintén egy pillanatra érdemes elgondolni, hogy mi történne Magyarországon, ha holnap kivennénk a munkából az összes 7 év alatti gyereket nevelő édesanyát.

És utána képzeljétek el, mint "nem érintettek", hogy ez mennyire nem érintene titeket.

 

Na de ennyi elég off topic, Hanga jön Körmendre. Kocsival.

Előzmény: Willie_3 (421440)
Willie_3 Creative Commons License 14 órája -1 1 421441

Nem kell beszelned az USA-rol. 7 evig eltem ott, ugyhogy nagyjabol sejtem mi a helyzet. En csak reflektaltam az allami szolgaltatasok fontossagat firtato kijelentesre...

Előzmény: elefantbaby (421439)
Willie_3 Creative Commons License 14 órája 0 0 421440

"mert azok államformától függetlenül az alapvető állami feladatok közé tartoznak"

 

Nem kell felkapni a vizet. Csak ramutattam, hogy rossz a peldad... es messze nem lenne akkor impaktja az emberekre, mint, amit te gondolsz. Mellesleg megjegyzem az allam meg Nemetorszagban sem nagyon uzemeltet bolcsodeket/ovodakat, a legtobbjuk ugyanis egyhazi kezben van. a tomegkozlekedes meg konkretan olyan draga, hogy a felesegemnek jobban megerte autoval jarni dolgozni, mint villamossal. 

 

De ez csak egy mellekvagany. Igazabol azert kell az allamnak/onkormanyzatnak a profi sportot tamogatnia, mert Mo-on, ahol nincs profi sport ott nagy valoszinuseggel nincs amator sport sem nagyon, de plane nincs utanpotlassport a foci kivetelevel. Azt meg szinten tudjuk, hogy egy Mo-nyi piacon nem tudja magat egy profi csapat eltartani.  De amugy az No-ra is igaz, csak itt azert bokezubbek a szponzorok (meg). Emellett itt az amatorsportnak oriasi hagyomanya es infrastrukturalis hattere van. De ez kb. egy-masfel evszazad alatt alakult ki. Ekkora lemaradast nem lehet 20-30 ev alatt behozni.

 

 

Előzmény: realfan (421438)
elefantbaby Creative Commons License 14 órája 0 1 421439

Az USA-ban sok minden más mint Eu-ban. Sok minden jobb,sok minden rosszabb. Általában az egyénnek kell sok mindent megoldani, az állam nem járul hozzá mindenhez. Az adó befizetésén kívül nem sok minden kötelező. Ezért aztán a lehetőségek országa,viszont nagyon sok a szegény ember, és imádkoznak,hogy csak beteg ne legyen,mert biztosítást sem fizet, vagy csak nagyon alapot. EU más,főleg Németország ahol élsz(dolgoztam ott),egész sok mindent lehet kapni,vagy a befizetendő adón keresztül kedvezményben részesülni.

Beszélek róla szívesen,de mi köze a kosárlabdához?  Vagy lemaradtam valamiről?

Előzmény: Willie_3 (421437)
realfan Creative Commons License 15 órája -4 0 421438

Ez fantasztikus!

Akkor ezt holnaptól be lehet vezetni Magyarországon, sőt Európa és a világ összes országában, szinte zökkenőmentesen, ugye?

 

(Végre túl vagyunk a választásokon, szerintem át lehetne már ugrani az ilyen egybites, populista, 100-ból 95 körülmény figyelmen kívül hagyásával történő egymondatos beszólásokat. Esetleg az egyetemről draftolást nem akarjuk bevezetni a magyar profi kosárlabdába? Tudok ilyen őrületes baromságot mondani én is: hiszen elég jól elvannak az NBA-klubok ezzel a megoldással.)

Előzmény: Willie_3 (421437)
Willie_3 Creative Commons License 16 órája 0 3 421437

Az USA-ban sok helyen az allam semmit sem kolt bolcsodokre ill. a tomogkozlekedesre sem sokat, megis eleg jol elvannak a gyerektelen autohasznalok...

Előzmény: realfan (421434)
Mogyi! Creative Commons License 17 órája -5 3 421436

Sziasztok!

 

Valerio-Bodon Vincent lesz a Tripla-dupla podcast vendége

 

Nyilatkozott már sok portálnak, volt Bazskánál és a Feldobásban, de ti még nem kérdezhettetek tőle, most itt a lehetőség!

 

Kérdezz Vincent-től!

írd meg a Facebookon vagy Instán kommentbe, küldd el üzenetben vagy akár e-mailben, mire vagy kíváncsi, amit eddig még nem tudtál meg Vincetről. Sőt, a menedzserétől, Szabó Leventétől is kérdezhettek, ha a háttérinfók is érdekelnek.

 

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget, hogy a Te kérdésedre is válaszoljon a jelenleg az NBA-hez legközelebb álló magyar kosaras!

Facebook-on, instán, emailben küldhetitek a kérdéseket, ne hagyjátok ki a lehetőséget :)

 

Szép napot mindenkinek!

Langels Creative Commons License 18 órája 0 3 421435

A logika ugyanaz.. plusz azt nem írja elő semmi, hogy ezekből a közszolgáltatásokból mennyit és milyen színvonalon kötelező biztosítani… :) Az meg, hogy mi mennyire ütne vissza a “nem érintettekre”, településfüggő szerintem.. De igazából mindegy is, én az egész gondolat logikai alapjával nem értek egyet.

Előzmény: realfan (421434)
realfan Creative Commons License 19 órája -2 4 421434

Az elmúlt 20 évben Marci14 nagyjából hétszázhatvankétszer írta le ugyanezeket a sorokat, szinte szóról szóra, ez ilyen bumerángeffektus. 

Viszont a bölcsődés és a tömegközlekedéses példád rossz, mert azok államformától függetlenül az alapvető állami feladatok közé tartoznak és viszonylag hamar visszaütne az autóval járó gyerektelenekre is, ha ezeket az állam nem biztosítaná az érintetteknek. És az az ütés nem is lenne kicsi. Szóval a "kenyér és cirkusz" elvén ezek egyértelműen az első csoportba tartoznak. (Meg azért az uszoda is.)

 

A kultúra már másik tészta. Ugyanakkor ott hajlamosak vagyunk elfelejteni néha (őszintén mondva én is), hogy van egy közös metszete, illetve szűk határmezsgyéje a kultúrának és a szórakoztatóiparnak. Így azért van olyan, amire első blikkre könnyen rábökünk, hogy na, ez a cirkusz, csak aztán mélyebbre ásva esetleg identitáserősítő, közösségi értékeket felszínre hozó, kapcsolati hálót biztosító, kitörési lehetőséget ajánló valamit találunk és akkor ott már megvan a dilemma, hogy akkor ez tényleg csak egy cirkusz vagy annál több.

 

A támogatás mértéke, az megint más. Annak tényleg aligha van értelme, hogy 25+ éves profi sportolók szarrá keresik magukat mindenféle teljesítménykényszer, nemzetközi versenyképesség nélkül. Aztán még 10-15 évet vígan elélnek közpénzen.

Előzmény: Langels (421433)
Langels Creative Commons License 30 órája 0 13 421433

Ez így nagyon szépen (populistán) hangzik.. Csak ha abból indulunk ki, hogy "én minek fizetek olyanért, amit nem használok", akkor valójában soha semmire nem kellene közpénzből költeni.. :) Minek tartsunk fenn bölcsődét az én adómból, ha nekem nincs gyerekem, minek tartsunk tömegközlekedést, ha én kocsival járok, minek fizessük a színházat, uszodát, kulturális rendezvényt, ha én nem megyek oda? Amúgy azon lehet vitatkozni, hogy mennyit érdemes erre költeni és kinek. Csak szerintem maga ez a megközelítés nem vezet sok jóra..

Előzmény: Marci14 (421430)
B0nyi Creative Commons License 30 órája 0 3 421432

Nagy vonalakban igazad van. Viszont egyrészt van egy örökölt sportfinanszírozási rendszer pár évtizeddel korábbról, másrészt a mindenkori politika a kenyeret és cirkuszt elve alapján így biztosítja a "cirkuszt". Kosárlabdában most ugye ki lehetne emelni példának a Falco-t, h fullban önkormányzati tulajdon. Aztán országos, mindensportágas viszonylatba teve meg aprópénz ez a stadionokhoz és különböző módon finanszírozott focicsapatokhoz mérten. Nem azt mondom, h jól van így, hanem azt, h nagyjából értem, hogy miért van így. 

Az aktuális kampányban elhangzott politikustól egy olyan mondat (nem akarom itt futtatni, ezért nevet sem mondok; nem a személye a lényeg), h Magyarországon az emberek kb 20 %-a tömegsportol, míg Belgiumban 80. Ami durva különbség és szerintem is fontos lenne a magyar számokat feljebb tornázni. Lenne hova. De ez - szerintem - nem csak finanszírozási kérdés, hanem kulturális is. (és itt vissza is csatolhatunk oda, h a politikus milyen igényt akar kielégíteni, h hatalmon maradhasson)

Előzmény: Marci14 (421430)
Sarq_ Creative Commons License 1 napja -1 4 421431

Mert az akkori polgármester úgy gondolta, hogy neki az politikai nyereséget hoz, ha csinál egy jól szereplő sportegyesületet egy random sportágban. Nála bebizonyosodott, hogy ez nem így van, másnak meg bejön és lelkesen fogadja a nép. Majd Szolnokon is eldöntik a következő választáson, hogy nekik az Olaj, a szabadtéri fitneszpark, az iskolai tornaterem vagy a játszótér fontosabb-e, ha a csapat helyett inkább erre költött a polgármester.

 

Előzmény: Marci14 (421430)
Marci14 Creative Commons License 1 napja -14 13 421430

Tudom, kapok majd 30 mínuszt erre, de annyi baj legyen. Miért kéne az adófizetők pénzét professzionális sportra költeni? Arra ott vannak a cégek, a szponzorok, ott a jegy- és bérletbevétel, merchandising, az esetleg játékos eladás/kinevelés. Érden él cirka 70 ezer ember, abból saccra jó ha ezren kimentek a kézimeccsekre (magyarán az érdi lakosság kb. 1.4 százaléka), de amúgy Szolnokon sem sokkal jobb az arány, ott kb. a teljes lakosság 2,2-5 százaléka jár meccsre. Akit ez az egész nem érdekel, annak miért kell erre adót fizetnie? Aki kíváncsi a helyi csapatra, az tartsa azt el, működjön piaci alapon, a többieket meg hagyják ezzel békén. Ráadásul pont Érden volt asszem az, hogy nagyítóval kellett keresni a magyarokat, pláne a saját nevelésűeket a keretben, szóval az érdi polgárok fizethették a tököm tudja milyen légiósok ki tudja hány ezer eurós bérét. Micsoda befektetés ez kérem.

 

Egy önkormányzatnak csak tömegsportra, utánpótlássportra és rekreációs célú sportra szabadna költenie, ami a teljes lakosság érdekeit szolgálja. Köztéri sportpályák, futópályák, felnőtt játszóterek, uszodák, rekreációs központok kellenek, mert az közügy, a profi sport nem az. 

Előzmény: Sarq_ (421421)
robi0122 Creative Commons License 1 napja 0 0 421429

Ezzel félig öngólt lőttek, 9:8 az arány valójában. Érdekes helyzet :)

Előzmény: robi0122 (421428)
robi0122 Creative Commons License 1 napja 0 1 421428
Előzmény: dell. (421427)
dell. Creative Commons License 1 napja 0 0 421427

Nem tudom mit számoltatok de Szolnokon  a közgyűlésben 9:7 a Fidesz javára. Plusz van egy Tóth Áron. Akárhová szavaz is akkor is tőbbségben van a Fidesz.

Előzmény: drive. (421426)
drive. Creative Commons License 1 napja 0 2 421426

A jelentős támogatás megszavazását már egy hónapja elfogadta a közgyűlés, ahol mindenki szavazott.

Előzmény: Sarq_ (421425)
Sarq_ Creative Commons License 1 napja 0 2 421425

Nyilván nem akarja senki lenullázni, a kérdés maximum az lehet, hogy lesz-e kiemelt támogatás, vagy csak annyi, hogy legyen egy vállalható NB1-es csapat.

Előzmény: drive. (421422)
75roberto Creative Commons License 1 napja 0 0 421424

Nyugalom, nem szabad idegeskedni! Nekünk meg pláne!

 

 

Hajrá Olajbányász!

petyko121 Creative Commons License 1 napja 0 2 421423

Meg szerintem alapból nem tenné, nyilván nem akkora kosár fan mint Szalay volt, de mindenkinek, neki is érdeke hogy a városban legyen minőségi sport, és erre jelenleg csak a kosár alkalmas.

Előzmény: drive. (421422)
drive. Creative Commons License 1 napja 0 2 421422

Ahhoz, hogy lenullázza az Olajt a közgyűlésben nagy többségnek kellene lennie a javára. Szolnokon ez nem lett meg.

Előzmény: Sarq_ (421421)
Sarq_ Creative Commons License 1 napja 0 7 421421

Érden pl. simán megcsinálta pár éve az új polgármester, hogy egy tollvonással lenullázta a női kézit, ami évekig az egyértelműen harmadik erő volt a magyar bajnokságban, rendszeres nemzetközi indulással, asszem EHF Kupa elődöntőig jutott. Mondjuk az más szint volt, az Olaj annál sokkal kevesebb pénzből még simán ellenne a magyar bajnokságban.

 

Az ellenpélda Szombathely, ahol mindegy, hogy ki vezeti a várost, a Falco a mindenkori politika aranytojást tojó tyúkja, akiről senki nem mondana le.

Előzmény: petyko121 (421420)
petyko121 Creative Commons License 1 napja 0 2 421420

Ugyanezt gondolom, szerintem nem meri megcsinálni hogy a legkedveltebb sportot a kosárlabdát tönkre tegye. 

Előzmény: drive. (421419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!