Keresés

Részletes keresés

HDO Creative Commons License 3 órája -1 2 420563

Ettől az is szebb volt, amikor pár évvel ezelőtt a Vasas kiharcolta a bentmaradást, majd közölték - egy év A tagság után - hogy ők igazából az utánpótlásban képzelik el a jövőt, és nem vállalják a következő szezont az első osztályban. Az akkori döntés ismert. Nem a B döntő vesztese kapott lehetőséget, hanem felkérték a pályán kiesett MAFC-ot, hogy maradjanak. Ami akkor már nem az első eset volt, hogy vagy így, vagy úgy, de ott tartották őket. 

Én ezért nem értem ezt a fajta ragaszkodást ezen a fórumon feléjük. Egy évtizeden belül több esélyt kaptak, mint bármelyik más csapat. Nem tudtak élni vele, de most megváltoztatnák (?) a versenykiírást, rájuk szabva?

Előzmény: Czömpi84 (420552)
NB2 Creative Commons License 8 órája -1 0 420562

Mondjuk a PVSK, akit kivert Fóton 2 csoki is volt náluk :) Vicc azért szerintem!

Előzmény: thevoyager (420561)
thevoyager Creative Commons License 18 órája 0 0 420561

Szerintem minden A-B összehasonlítás teljesen fölösleges, amíg itt 4-5-6 légiós van, ott meg 1, de inkább 0.

Az meg, hogy felkészít-e... Nem tudom, a sokszor lesajnált Honvéd csak nyolcba jutott azzal a magyar maggal, ami még a B-ben sem számított kiemelkedőnek.

Előzmény: ptbbtb (420560)
ptbbtb Creative Commons License 19 órája 0 1 420560

Persze, ez is egy nézőpont. De, ezzel még nagyobb lenne a szakadék, az A és B csoport között, mert ebben a két csapatban van a használható játékosok nagy része. Azaz, visszajutunk oda, hogy a B csoport továbbra sem készít fel (egy gyengébb színvonalú) A csoportra.

Előzmény: thevoyager (420559)
thevoyager Creative Commons License 21 órája -3 0 420559

Őszintén szólva én se nagyon értettem a "létszámbővítés = színvonalcsökkenés" félelmeket.


A meccsek első 20 percében így is az U23-asok játszottak, ennél sokkal lejjebb nem fog menni a színvonal. 

Az meg sokszor bizonyítást nyert - pont az U23 szabály kapcsán is -, hogy a több játékperc egyszerűen kell a fejlődéshez. Több csapat -> több magyar játékperc -> fejlődés.

Persze értem én, ettől még világmegváltó magyar játékosok nem lesznek a semmiből, az más téma, de szerintem az nem feltétlenül rossz, hogy több olyan arc lesz, aki ha nem is válogatott szint, de a használható-nemfájnézni szintet eléri a több perc miatt.

És a másik kommentelővel is egyetértek, hogy a MAFC és a PVSK magyar magja nem feltétlenül gyengébb, mint egy-egy másik csapaté. Nyilván kérdés, hogy lesz-e elég pénz arra, hogy ne pofozógépek legyenek, mint például a MAFC korábbi, indokolatlanul hosszúra nyúlt A-csoportos nekifutása alkalmával, de összességében szerintem nem lenne egyértelműen rossz ötlet a bővítés.

Előzmény: egerszegi (420555)
Red037 Creative Commons License 21 órája -14 1 420558

Szolnok bajnok lesz! Ték Ték Ték Piros feketék:) ❤🖤

joseluistorrente Creative Commons License 28 órája -1 2 420557

Pont ezen gondolkodtam, hogy a MAFC meg a PVSK magyar magja szerintem nem gyengébb (vagy nem sokkal gyengébb), mint egy pár csapaté.

Előzmény: egerszegi (420555)
egerszegi Creative Commons License 30 órája -1 2 420556

az meg egészen arcpirító, hogy elfogadjuk azt a logikát, hogy ha nincs tét, akkor oké a csapatok részéről hogy "szarjunk bele", spórolásként küldjük el a légiósokat, úgyis mindegy mi lesz.

 

Miért nem tét az hogy ki lesz a 9. meg a 11.? nem arról szól ez az egész hogy szórakoztassuk a nézőket?

egerszegi Creative Commons License 30 órája -2 3 420555

Sokak szerint ördögtől való a bővítés, mert úristen mi lesz a színvonallal, meg nincs elég magyar, de azért én megfontolnám a következőket:

 

- Komoly magyar igazolás nélkül az elmúlt két feljutó 8-ban (valószínű 6ban) van az idén.

- Nem mindegy hogy az a csapatonkénti 2-3 tehetséges fiatal edzésen egy légiós meg pár B csoportos magyar, vagy 4 légiós ellen edződik egész évben

- "teher alatt nő a pálma", attól lesz több jó magyar ha nehezebb feladatot kell megoldaniuk hétről hétre.

- A válogatott nem hiszem hogy gyengébb lesz attól hogy játszanak a jók gyengébbek ellen is

- Több városba eljut(tudom az idén ez pont nem igaz a Péccsel és a MAFC-al) a pár jó csapat, játékos, népszerűsítésnek sem utolsó

- ha megnézitek a PVSK-t tele van volt A csoportosokkal, akkor amikor fenn játszottak gyengébb volt a színvonal?

 

 

- Ha pedig szűkíteni akarunk egyszer, a 16 csapatos A csoport 2-3 évig meg tudna annak ágyazni hogy a jelenlegi NB1/B-t átnevezzék NBII-nek, és az A csoportból legyen egy 8-8 csapatos A és B csoport, full légiós szabállyal, úgy hogy az alapszakasz az A-ban 2 teljes kör, utána rájátszásban a 4 csapat aki nem jut az elődöntőbe játszik a B csoport rájátszásának a 4 továbbjutójával, és kialakul ki az a 4 aki az A-ban marad és ki az aki a B csoportban folytatja jövőre. Így el lehetne érni azt, hogy 1, nem tragédia a kiesés mert könnyű "liftezni" 2, nincsenek limonádé meccsek mert hasonló erősségűek játszanak egymással év közben az A és B csoportban 3, simább az átmenet is mert nem hozzáadok csak hirtelen 3 légióst a B-hez. 4, végig igazlmas a rájátszás. Persze ezt lehet úgy is hogy az első körveszteseinek van egy kör és csak a két vesztes ott játszik a B két győztesével.

(Itt még annyi hogy az igazságosság miatt valószínű a rájátszás második körében NFL logikát kellene alkalmazni, és nem fix előre lerajzolt fát, magyarul ha az A csoportban az 1-8 párharcot a 8. nyeri, a többit meg az 5,6,7, akkor ugye a kiesés ellen az 1,5,6,7 játszik, és ilyen sorrendben kellene hogy kapják a feljutókat, nem pedig 5,6,7,1 sorrendben.)

 

Szóval szerintem simán lehetne bővíteni, kellene egy hosszú távú koncepció. 

Mogyi! Creative Commons License 1 napja -6 3 420554

227. rész - Playoff első kör

https://tripladupla.podbean.com/e/227-resz-playoff-elso-kor/

https://www.youtube.com/@tripla-duplapodcast

 

Az idei rájátszás első köre már le is zárult, három söprés mellett volt egy izgalmas 5. mérkőzésünk is. Az epizód végén pedig megnézzük, hogy mi a helyzet az alsóházban.

 

Házigazda: Magyar Dávid

Vendég: Tomasics Dániel

 

Ne felejts el feliratkozni a podcastre abban az appban, amelyikben épp hallgatod! Elérhető Spotify-on, Apple Podcasts-en vagy bárhol, ahol podcastet hallgatsz, sőt, most már Youtube-on is!

Lájkolj Facebook-on, kövess Instagram-on! 

Iratkozz fel a podcast Youtube-csatornájára is! 

Minden link egy helyen: https://linktr.ee/tripladupla

Amarill0 Creative Commons License 1 napja -2 4 420553

MKOSZ részről tett bárki arra utalást, hogy bővülne a bajnokság, vagy esetleg nem lenne kieső az NBI/A-ból, vagy ez csak a playoutos csapatok szurkolóinak vágyálma?

Jelenleg ott tart a magyar kosárlabda, hogy az aktuális 14 elsőosztályú csapatba nem jut elég minőségi magyar. Hogy javulna ez az arány 24/25-ben a már fix 4 légiós szabály mellett, további két csapattal bővülve? Az országban mindenki kompetitívebb bajnokságot szeretne, a bővülés valóban ezt szolgálná?

Ha pedig nincs bővülés, akkor mennyire lenne korrekt azokkal az NBI/B csapatokkal szemben, akik egész évben a feljutásért küzdöttek, hogy végül nem esik ki senki az A-ból, így ők sem léphetnek szintet?

Bizony kiváló csapatok küzdenek a bentmaradásért, de sajnos ez a magyar kosárlabda bizonyítványa, hogy nagyobb a küzdelem a kiesés elkerüléséért, mint a bajnoki címért.

Czömpi84 Creative Commons License 1 napja -1 2 420552

Nem "vállalta" senki a feljutást.

Előzmény: mögb (420549)
peli_w Creative Commons License 1 napja -4 0 420551

Srácok, ha előre megmondanák, hogy nincs kieső, akkor kapásból minden csapat elküldené a légiósait és akinek a legkisebb pici sérülése fájdalma van kiülné a hátralévő meccseket és a 9 emberes rotáció végén U20-as meg U18-as játékosok tolnák.

Persze végülis mondhatjuk, hogy ennek is van értéke, de mondjuk néző lehet még annyi sem lenne, mint így van.

Én titkon remélem, hogy megemelik még most a létszámot.

kendeffy Creative Commons License 1 napja -1 1 420550

Mondjuk most már lement 5 meccs a plya-out-ból, és rendes harc megy a kiesés réme ellen. Ha ez lenne, az minimum komolytalanná tenné az MKOSZ-t...

 

 

Előzmény: realfan (420546)
mögb Creative Commons License 1 napja 0 0 420549

zte hogy maradt benn anno 10 éve kb?

Artúr Doki Creative Commons License 1 napja 0 1 420548

Lehet az illetékesek már tudják,csak még nem kürtölték világgá....)))

Előzmény: realfan (420546)
joseluistorrente Creative Commons License 2 napja 0 1 420547

Ja, nem azért írtam, hogy engem zavarna. Én is így tennék a helyükben. Csak azon gondolkodom, hogy mennyivel jobb, ha év elején jelentik be, hogy nincs kieső? Akkor a kis csapatok lehet légiós nélkül játszanának. Na annak tényleg nem sok sportértéke lenne :)

Előzmény: realfan (420546)
realfan Creative Commons License 2 napja 0 3 420546

...és? Le is lehetne fújni az egész playoutot. Senkit se zavarna egy pillanatig se.

Viszont ha az utolsó forduló után benyögik, hogy ja, amúgy mindegy volt, akkor az nagyon messze van a korrekttől. Itt azért a csapatok mellett edzők, játékosok közeljövőbeli sorsa is múlik...

 

Sajátos megfűszerezése lenne a szezonunknak, hogy volt egy nemzetközi kupa selejtezőnk, ahol másodikok lettünk úgy, hogy a győztes aztán visszalépett a csoportkör előtt - de akkor már mindegy volt; majd a végén lenyomnánk egy 10 fordulós playoutot úgy, hogy nem is lesz kieső... A számlákat lehet küldeni Budaörsre?

 

Az egy dolog, hogy amatőr dolognak tűnne ilyenkor változtatni, de tőlem aztán csinálják, ha valaki szerint a létszámbővítés a helyes út - viszont akkor kéretik nem szivatni ezt a 6 csapatot.

Előzmény: joseluistorrente (420545)
joseluistorrente Creative Commons License 2 napja 0 1 420545

Amint ezt bejelentenék, akkor az összes playoutos csapat valószínűleg elküldené a külföldi játékosait…

Előzmény: csege (420544)
csege Creative Commons License 2 napja 0 3 420544

Szerintem ilyen változtatást nem szoktak ad hoc jelleggel bevezetni. Arról már tudnánk, ha szeptembertől létszámváltozás lenne. 

litván80 Creative Commons License 2 napja 0 1 420543

https://www.facebook.com/share/p/PDAA6J3hEQ5PXtGE/

 

Ez a bejegyzés nem azt sejteti hogy bővíteni akarnák az A csoportot.

Előzmény: Langels (420542)
Langels Creative Commons License 2 napja 0 0 420542

Nem kell nekik bajnoknak lenni, ez a pletyi lényege. 2 új csapat csatlakozna az első osztályhoz (kieső nélkül), a Pécs és a MAFC, tök mindegy, hogy ki nyer..

Előzmény: - Marky - (420541)
- Marky - Creative Commons License 2 napja 0 1 420541

És akkor megvárják a szezon végét, és utána átírják a szabályokat? :)

És ha a MAFC nem lesz bajnok, akkor mi lesz?

 

elég konteó jellegű ez az elmélet egyelőre

Előzmény: tyhaliburton0 (420520)
A Sporttárs Creative Commons License 2 napja 0 1 420540

Elvileg a miénket. 

Előzmény: Demetrius#8 (420539)
Demetrius#8 Creative Commons License 2 napja 0 1 420539

Azt tudja valaki, hogy honlap melyik meccset adja a TV? Be van írva a műsoba 18 órától egy kosármeccs, csak éppen a párosítás nem derül ki...

BerCLas Creative Commons License 2 napja -2 2 420538

A körmendi és szolnoki szurkolóknak: a Bajnokok Ligájában a Final Four MVP-je Kendrick Perry lett !

elefantbaby Creative Commons License 2 napja 0 0 420537

???

Előzmény: litván80 (420532)
elefantbaby Creative Commons License 2 napja -3 3 420536

Jaaaj má becézni sem lehet a csapatodat?

Egyébként klasszikusokat idézni csak pontosan szabad. 

FilKót  szoktam néha írni,de csak kedvességből.🙂🙂🙂

Szoktál kártyázni. A Felsőt szoktuk Filkónak hívni,és nem szólt még érte még senki.🙂

Előzmény: BerCLas (420534)
Pick and Roll Creative Commons License 2 napja 0 2 420535

Aha, érdekes. Akkor most azt kell megvárnunk, hogy igaz lesz-e ez a pletyka.

Előzmény: balldontlie (420529)
BerCLas Creative Commons License 2 napja -6 4 420534

Nem te szoktál folyamatosan Filcozni? Igaz, legalább nagy betűvel szoktad írni.:)

Előzmény: elefantbaby (420527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!