Keresés

Részletes keresés

joeyline Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1009
Mennyibe is került Orbán kis játéka?
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.14 0 0 1008
OFF
...'válogatás'... nem ez volt a célja...
...nos, ha nagyon nincs jobb dolgod, csak akkor pazarold rá az idődet...
Előzmény: onagyz (1007)
onagyz Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1007
OK, világos.
Az antológiát célzott válogatásként értettem.
Előzmény: Törölt nick (1006)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1006
OFF

Kedves Zoltán :-)

Nincs ezen az árva oldalon egy szál rejtelem sem, csupán anonim :-))) Sok idő szülte kusza gondolatfoszlányok ezek, viták kapcsán ide feltett és csak linkelt csacskaságok, a múlt korhadó emlékei, semmi több...

Antológia???

Előzmény: onagyz (1005)
onagyz Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1005
Kicsit tompa, és nagyon rejtelmes. A megbántott ember többnyire tompa és rejtelmes. Minden bántó szándék nélkül mondom.
*
Egy árva megjegyzés, nehogy félreértsük egymást. A Fidesz-kormány alatt (egyszer) két napon át dolgoztam egy vitairaton, két teljes izgalmas, érdekes, okos napon át. Szerettem volna megértetni bizonyos fiatalemberekkel bizonyos félreérthetetlen párhuzamokat. Ügyesen megcsináltam, vannak hasonló korú fiaim, ismerem az érvrendszerüket, azt is, hogyan és mivel nem szabad megbántani őket, azt is, hogyan könnyű megbántani őket. Tehát szőrmentén, de szigorúan. Készültem rá.
Fogalmuk se volt, milyen folyamatok részesei. Fogalmuk se volt, miről beszélek. Azt gondolták, és csípőből megfogalmazták persze, az öreg hogy összerántotta magát, milyen rafinált már megint.
Ekkor döntöttem el, francba a vitaestekkel. Minden kornak vannak igazságai, és ha az ember megtalálta egyik korban a magáét, nem kurkász egy következőben egy újért.
Nem csak kornak, korosztálynak is. Pontosan tudom, mi mozgatja őket. Ami rendben. De azt is tudom, egyre kevesebb az idő, hogy dolgom van, az időt arra szánom inkább.
Amíg viszonylagos rendet tudok teremteni magam körül, nem foglalkozom a világgal. Ennyit az oldalad "vezérével" kapcsolatban. Aztán majd átlapozom magát az antológiát. És most munkára.
*
Nem jöttem rá, ki a VK. De majd utánanézek.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1004
Nem ugrik be, ki lehet ez a Vkálmán
...Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke... vékony, szakállas, szemüveges... lassan ötvenes...

megfejthetnéd nekem ezt a különös nicknevet...
...itt írtam róla... nem olyan különös... csak megragadtam ennél... azt hittem lehetek vala_ki a fórumon, de hát nem jött össze, így mivel letiltottak igaztalanul, maradt ez a nick... a korona kapcsán...

Előzmény: onagyz (1003)
onagyz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1003
Nem ugrik be, ki lehet ez a Vkálmán.
*
Hanem: megfejthetnéd nekem ezt a különös nicknevet...
Előzmény: Törölt nick (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1002
OFF
...hááát nem mondanám, hogy a hetvenes évek végén látható volt, hogy tízegynéhány évvel később mivé válik egy bölcsész hallgató... amúgy meg emberileg teljesen más volt Dénes akkoriban, mint amikor 'közszereplővé' vált... bagózni akkor is bagózott erősen, s a piát sem vetette meg, vitázni is szeretett, filózni is, de ilyen 'szintű' politizálást nem néztem ki volna belőle, még ha meg is fordul a fejemben... rá is fogok kérdezni V. Kálmánál, hogy ő pl. hogy látja-látta ezt... ismerős a neve Neked? pl. a Citadella botrány körül volt látható, vagy a Grassalkovics kastély ügyei körül... jó ember...
Előzmény: onagyz (1001)
onagyz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1001
Jó. Ebben maradjunk.
A nők egyébként pontosan tudják, mivel (kivel) mit vállalnak. A nőnek nagyon hülyének kell lennie ahhuz, hogy ne tudja.
Előzmény: Törölt nick (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 1000
Nincs mit, kijárt.

Talált, elsülyedt. Csengeyvel egyidőben jártam egyetemre kicsivel fiatalabb volt, de részben közös baráti körünk volt - mint pl. a ma NKÖM-ös Varga Kálmán, MSZP-s Baja Ferenc, hgoy csak két másikat említsek... - némi leányzók létéből kifolyólagosan. Nos, hogy író volt-e, vagy sem, már lényegtelen. Ha különösebben nem is kedveltem, kétségtelen, hogy akkoriban értelmes, meditáló, érvelő emberke volt. Sajnáltam, amikor a politikába csöppentette magát. A hajdani leányzót és a gyerekeiket méginkább, nem ilyet érdemelt(ek) volna. Mikor a 'fősodorban' volt, szinte teljesen hanyagolta őket. No de hát írtam: politikussá sülyedt. Fátylat rá.

Előzmény: onagyz (999)
onagyz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 999
Köszönöm a jó szót, a jó szó soha nem árt.
Nem reagáltam az író-kitételedre az imént. Olyan, hogy író-politikus nincs. A politikusnak vannak fokozatai. Abból az egyik alapszíntű fordulat. Csengey pl. véletlenül sem nevezhető írónak. Csoóri versei is elmúlnak, mint a hó, talán néhány esszéje megmarad elrettentő és/vagy zászlóra ragasztható példakánt (túl azon, hogy van teljes esszékötete, amit szeretek). Leszák pedig, hát szegény Lezsák költősént. Nane.
Nem tudom, kire gondolsz, kihalottra, de nyilván ugyanez a kategór.
Előzmény: Törölt nick (998)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 998
Kedves Zoltán, remélem ném értettél félre: semmi kifogásom a 'normális', vagy mondjuk 'emberi', netán 'hétköznapi' politizálás ellen, amit nem az úgymons 'hivatalból' politizálók 'művelnek', hanem kisemberek, mint én vagy Te, sőt kifejezetten kívánom, s nem is ezért jegyeztem meg, amit, hanem pont az ellenkezője miatt, amit Te is felvetettél, csak annak nem itt a helye, hanem egy szelíd, emberi, hétköznapi topic-ban... s ez nem az volt, hanem valami más...

OFF
Amúgy a fontosabb, _sokkal_ fontosabb: oldalaid tetszetősek, tartalmasak, a magam részéről köszönöm a linket!

Előzmény: onagyz (997)
onagyz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 997
Jó Elnyomott, minden bizonnyal igazságod van, bár úgy gondolom, néha levegőt kell venni, és ha nem fizetnek külön a politizálásért, a hittérítésért, pihenőket kell tartani, mert árt a belső szerveknek a folyamatos megterhelés.
Beleolvastam persze, éppen ezért jutottam erre a megfontolásra: az író vizuális ember általában. Esztergom nem csak szellemtörténet, képi történet ugyanakkor. Ennyi okom volt mindösszesen. Az ember nem vicsorog legalább addig, amíg figyelmesen néz egy "képet".
A koronamásolat esztergomi útjáról amúgy nekem is határozott véleményem volt. Ma már nincs. És nagyon bízom benne, az ország (életemben) nem kerül többé olyan helyzetbe, hogy bármilyen színű politikai amoralitásról határozott véleményem legyen.
Előzmény: Törölt nick (995)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 996
...amúgy a hölgyek hol maradnak? ...főzzenek???
Előzmény: onagyz (994)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 995
...kedves Zoltán, az ajánlkozást értem, de hogy miért pont itt, azt nem annyira... az itt közölt írásoknak nagyon halovány közük van ehhez a topic-hoz... béke? ...jó lenne, de politikusokkal, pláne politizáló vallási emberekkel tökéletesen esélytelen... írókkal? ...egyet ismertem közelebberől, az is elment politikusnak, s nem is él már... nem, szerintem nem ez kell az egyszerű embernek, hanem nyugalom, amit ilyenektől megkapni soha nem fog...
Előzmény: onagyz (994)
onagyz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 994
Jóurak: 20 kortárs magyar író Esztergomról:
(ITT)
freeze flash Creative Commons License 2001.09.10 0 0 993
stimmel.
Előzmény: Törölt nick (992)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 992
...nem, kedves szalonna, mert bár egyik kedvenc magyar épületem a szürke márványaival, gyönyörű kupolájával, a maga márványcsigáival, kukacokat tartalmazó egyben kifaragott asztalával - amik számomra az élet ősi múltját mutatja, ami még mentes volt a hittől -, bizon a funkciójához semmi közöm... pláne nem, ha mocskos politikai célokra használják fel politikusok, s ebben az állítólagos lélekápoló papság segítkezik önnös céljai miatt...

...el lehet és érdemes oda menni, amikor nincs ilyen hajcihő... tisztelettel nézni őseink építéászetére, a sok verítékre, amiből ezt megépítették... s számomra nem másra...

Előzmény: szalonna (990)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 991
...nem kell a járóképeshez, elég azokhoz, akiknek szabadnapot rendeltek el központilag a mi pénzünkön, s nem mentek el...
Előzmény: freeze flash (989)
szalonna Creative Commons License 2001.09.09 0 0 990
Csak nem Te is ott voltál?
Előzmény: Törölt nick (988)
freeze flash Creative Commons License 2001.09.09 0 0 989
Pontosan...
:-)

Ha csak a járóképes magyar lakossághoz arányítod...
;-DDD

Előzmény: Törölt nick (988)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.09 0 0 988
...ironizálhattok mindketten, az Esztergomba ellátogató aránylag kevés ember viszont mutatja, hogy mennyi volt ennek a valódi jelentősége...
Előzmény: szalonna (986)
PuPu Creative Commons License 2001.09.08 0 0 987
Alakul, alakul...
Hiába, - aki sok klasszikust olvas...
:O)))
Előzmény: szalonna (986)
szalonna Creative Commons License 2001.09.08 0 0 986
"Ők fehér ing és nyakkendőben lóbálták a zázlót félig a dunában"

Nem egészen. A part dolomit mellvédjén az orbanofasiszták álltak sorfalat, egyik kézzel zászlót lengetve, másikkal zsebüket tömve. A Dunából idönként felbukkanó tengeralattjáró tornyából Csurka üdvözölte karlenditéssel a nyilas jelszavakat skandáló szkinhedeket, akik közül sokan a vizen átúszva próbáltak kézcsókra járulni a hajón dorbézoló fidesznáci vezérkarhoz.

Előzmény: Iván Gábor (981)
zebUlon Creative Commons License 2001.09.08 0 0 985
Kedves ! Ezt épp úgy írtad , mintha nem is a precizen megrendezett népünnepélyeken nöttél volna fel . :-)

zebUlon

Előzmény: PuPu (977)
szalonna Creative Commons License 2001.09.08 0 0 984
Hát nálunk meg kiment a falu.
Előzmény: Iván Gábor (981)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.08 0 0 983
...ejnye no, hát nem látod, hogy erre legalább lyó ránézni, arra meg... :-(
Előzmény: Iván Gábor (981)
robbi Creative Commons License 2001.09.08 0 0 982
Bezzeg, amikor május elsején ehetted az ingyen virslit dupla mustárral...
Előzmény: PuPu (977)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.09.08 0 0 981
Tényleg? Miért nem a fizetett embereket raktad be?

Ők fehér ing és nyakkendőben lóbálták a zázlót félig a dunában az Orbánnak:-)))

Előzmény: szalonna (976)
Hy Creative Commons License 2001.09.07 0 0 980
Is.
Előzmény: Triumphator (978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!