Keresés

Részletes keresés

ACSR250 Creative Commons License 12 órája -1 7 421374

Szerintem inkább az van, hogy az Olaj nem akar licit háborúba menni egy kiegészítő szerepre szánt magyar játékosért. 

Előzmény: balldontlie (421373)
balldontlie Creative Commons License 13 órája -1 3 421373

Még az elején járok, de nagyon érdekes beszélgetés - kicsit kontextusba helyezi a szolnoki anyagi helyzetet pedzegető kommenteket ezzel, hogy nem tudtak érdemi ajánlatot tenni egy Révész szintű játékosnak. Vagy épp a Pakssal kapcsolatos pletykákat igazolja, de durva, hogy ekkora különbség volt a két fizu között.

Előzmény: Mogyi! (421372)
Mogyi! Creative Commons License 15 órája -7 5 421372

234. rész - Révész Ádám

https://tripladupla.podbean.com/e/234-resz-revesz-adam/

Youtube: https://www.youtube.com/@tripla-duplapodcast/videos

 

A következő szezonnak már a Paks játékosaként fut neki Révész Ádám, akivel a szolnoki szezon(ok)ról, a jövőről és a múltról is beszélgettem. 

 

Házigazda: Magyar Dávid

Vendég: Révész Ádám

 

Ne felejts el feliratkozni a podcastre abban az appban, amelyikben épp hallgatod! Elérhető Spotify-on, Apple Podcasts-en vagy bárhol, ahol podcastet hallgatsz, sőt, most már Youtube-on is!

Lájkolj Facebook-on, kövess Instagram-on! 

Iratkozz fel a podcast Youtube-csatornájára is! 

Minden link egy helyen: https://linktr.ee/tripladupla

elefantbaby Creative Commons License 18 órája -1 10 421371

Olvasom a szagportálon a Kecsó évértékelését.

A sok rizsa mellett,a Maestro azt mondja,hogy pihenni szeretett volna a 10 éves kapitánykodás után.

Mi van? Az évi háromszor három heti munkát kipihenni?

Az a 10 év maga volt a pihenés,néha változatosság kedvéért egy kis edzőtábor,utazás. De elismerem, nem egyformán bírjuk a strapát.

Sarq_ Creative Commons License 20 órája 0 0 421370

Az még keményebb, amit az eltiltott bíró mondott: egy ideig fegyvert kellett magánál hordania a fenyegetések miatt. 40 évvel később azt nyilatkozta, hogy erős politikai nyomás volt, hogy a Bosna nyerje azt a bajnokságot, a rá következő télen rendezendő szarajevói olimpia miatt akkor minden eszközzel Boszniát emelte felfelé a kommunista kormány. Az meg már egy másik véglet és másik sztori, hogy Belgrád 8 évvel később már háborút indított Bosznia ellen...

Előzmény: pfffffffff (421369)
pfffffffff Creative Commons License 20 órája 0 0 421369

Kemény. Köszönöm, h ezt megosztottad.

Előzmény: Sarq_ (421368)
Sarq_ Creative Commons License 22 órája -1 2 421368

Egy kis színes történelem így az uborkaszezonra:

 

Harcsabajszú bíró, botrányos végjáték, a történet akár Magyarországon is játszódhatott volna :). De ez az 1983-as jugoszláv bajnoki döntő 3. mérkőzésének végjátéka. 2 mp-cel a vége előtt a Bosna Sarajevo 1 ponttal vezet a hazai pályán játszó Šibenka ellen. Az időkérés után Drazen Petrovic kapja a labdát és kihagyja a dobást. A történet innen kezdődik, mert a bíró némi tétovázás után faultot ítél. Petrovic bedobja a két büntetőt, ezzel bajnok a Šibenka, bár ez is csak hosszas huzavona után válik biztossá a pályán. Másnap jött az igazi csavar, ugyanis a jugoszláv szövetség érvénytelenítette a mérkőzés végeredményét, a Šibenkát megfosztotta a bajnoki címtől, a csarnokukat betiltották és újrajátszást rendeltek el, Ilija Matijević játékvezetőt pedig örökre eltiltották. A megismételték mérkőzést Újvidéken(!) rendezték volna, de ebbe a Šibenka nem ment bele, így a bajnoki címet játék nélkül a Bosna kapta...

 

https://youtu.be/PcYUmMBLMwk?t=172

 

drive. Creative Commons License 23 órája 0 2 421367

Ezek a játékosok az Olajnak nem elérhetők! Somogyinak egyébként is még egy éves szerződése van.

Előzmény: petyko121 (421362)
joseluistorrente Creative Commons License 23 órája 0 0 421366

A légiós szemszögéből nyilván számít a pályán töltött idő, de az egyesület azért gondolkodhat úgy, hogy a 4. és 5. külföldit kiegészítő embernek hozza, 2500-3000 dollárért! Ennél magyar kiegészítő játékost csak drágábban tudsz hozni meg legyünk őszinték minőségre jóval gyengébb egy hazai kiegészítő ember…

Előzmény: B0nyi (421364)
Pick and Roll Creative Commons License 24 órája 0 2 421365

Az nem max 30, meg max 24, hanem átlag, abban az esetben ha minden légiósnak pontosan ugyanannyi percet akarnál adni.

Ettől még játszhat egy légiós 35-40 percet továbbra is, csak akkor a többieknek kevesebb jut átlagban.

Előzmény: B0nyi (421364)
B0nyi Creative Commons License 25 órája 0 1 421364

Simán nem tud, mert az az abszolut maximum lesz. (120 perc oszlik 4felé) Ami akkor lehet csak meg, ha még a trash time-ba is fixen mindig pályán tartod 3 légiósodat. Ha soha nem pontozódik ki egy meccsen kettő, stb.

Mihelyst leigazolsz egy ötödiket, a max 30 max 24re csökken.

A taktikai variációk pedig 5tel már erősen lecsökkennek... 25 őszén meglátjuk, h látják ezt a csapatok.

Előzmény: robi0122 (421350)
Withoutshadow Creative Commons License 1 napja -2 5 421363

Tűzerő az lesz jövőre is Fehérváron, viszont az eddigi névsorból egyedül Németh Ákos az aki a védekezéssel közelebbi barátságban van a többiek még hallomásból sem ismerik.

Ergo jó kis dobóverseny lesz minden csapatnak az Albával ahogy az idén is volt.

Előzmény: Nane72 (421361)
petyko121 Creative Commons License 1 napja -3 2 421362

Jó azért ez nem igaz mert még mindig van a piacon magyar: Somogyi,Golomán,Omenaka… de tény hogy nagyon fogynak!

Előzmény: dell. (421359)
Nane72 Creative Commons License 1 napja -2 4 421361

Hát Voja mellé szerintem picit sok lesz. Két dudás egy csárdában.

Előzmény: ementálib (421358)
Winters__ Creative Commons License 1 napja -3 2 421360

Én is szkeptikus vagyok vele szemben, de a bajnokcsapatunk tagja és egyszer itt volt már többen éven át. Nem zsákbamacskát veszünk.

Reménykedem egyúttal, hogy nem csak a csapategység lesz erős, hanem benne is meglesz az igyekezet, hogy változtasson vele kapcsolatban fórumokon közvéleményen.

 

Előzmény: ementálib (421358)
dell. Creative Commons License 1 napja -4 4 421359

A Szolnok már eddig is csak nézte a riválisok igazolásait. Most már mást nem is tud tenni mert elfogytak akik számítanak. Vittek kettő gyenge játékost és most abban bíznak, hogy majd a légiósok jók lesznek. Csak azt felejtik el, hogy máshol is lesznek jó légiósok. A bajnokságot a magyar játékosok különbsége dönti el.

Előzmény: petyko121 (421354)
ementálib Creative Commons License 1 napja 0 4 421358

értem az érvelést,elis fogadom,oké csak ez első ránézésre kontraproduktívnak tűnik.
megnézem majd amikor a meccs eldöntőket (kaposvári hatékonysággal)elfüstöli dávid elöl milyen lesz a hangulat nagyon hamar.

szép kihívás a spanyolnak abban egyetértünk

Előzmény: JPoole (421357)
JPoole Creative Commons License 1 napja -3 0 421357

"Nincs más".

 

Krivi és Németh alázatos kiegészítők.

 

Kell olyan is, akinek van töke meccset eldönteni vagy igazi tényezőnek lenni.

Az egoját valahogy kezelni kell, ez kihívás, de jobb mintha csak Vojára és 4 légiósra épülne a csapat.

Előzmény: ementálib (421355)
blueye Creative Commons License 1 napja 0 0 421356

Remélem Vidin erősebb légiós sort szeretne (néz), erre épít.

Előzmény: petyko121 (421354)
ementálib Creative Commons License 1 napja 0 7 421355

Albánál mi volt az elképzelés az potenciálisan alázatos-szorgalmas (krivi,ákos,) srácok közé odavinni ezt az ütvefúrót? Idei egyik legnagyobb erényüket (fegyelmezettség és mentális fókusz) dobják sutba ilyen karakterrel.

Decemberre vagy ő nem lesz a csapatnál,vagy az edző.(lehet könyvjelzőzni)

petyko121 Creative Commons License 1 napja -3 1 421354

Szolnok tényleg végignézi ahogy a riválisok sorra jelentik be a magyarok???

Balerion Creative Commons License 1 napja -1 2 421353

Azért ne legyünk igazságtalanok: ez eddig nem néz ki rosszul. És ahogy hallani, még elég komoly pénz maradt a légióra is, az atomerőmű emelt a téten.

Előzmény: - Marky - (421352)
- Marky - Creative Commons License 1 napja 0 1 421352

1 nagy név, az előző hetek "tuti hírei" és hype-ja alapján azért többet várt az ember. De volt ennél sokkal rosszabb kezdet is, tény.

 

Az egyik legnagyobb lyuk pedig továbbra is megmaradt, gondolom nem kell kifejteni, kire gondolok.

Ha a légiós választást idén is ugyanolyan ügyesen vezénylik le, akkor nagy változásra nem számíthatunk a szezon végén, kiesési gondjaink azért talán mem lesznek.

Előzmény: realfan (421347)
litván80 Creative Commons License 1 napja 0 4 421351

Az hogy valóban SZÜKSÉG van erre, azért az szerintem erősen vitatható. Ez a szabályozás számomra azt sugallja, hogy a szövetségben úgy gondolják, hogy az élvonalbeli edzők rossz filozfája miatt nem kerülnek eléggé felszínre a magyar játékosok. Pedig szerintem ott, ahol eddig is kevesebb légiós volt, és ezáltal több perc jutott a magyaroknak, ott sem kerültek felszínre rejtett képességek, max a meglévőek voltak jobban kihasználva. Az elszigetelést a nemzetközi szinttől, biztos magában hordozza majd ez a szabály. De a remélt céllal kapcsolatban én erősen szkeptikus vagyok. Lehetne itt más utat is bejárni...

Előzmény: nForce (421344)
robi0122 Creative Commons License 1 napja 0 0 421350

Azért a 25/26-os évben 4 légiósnak tud lenni simán 30-30 perce, leginkább az 5. légiós perce tud kevesebb lenni szerintem.

Előzmény: B0nyi (421345)
Langels Creative Commons License 1 napja 0 2 421349

Ezt is lehetne, de akkor el kell felejteni az ”akadémiákat”, hiszen akkor az minek vannak? Elvileg az ő feladatuk lenne ráontani az A csoportra a játékosokat.. :)

Előzmény: Marci14 (421343)
Balerion Creative Commons License 1 napja -1 0 421348

Akkor eddig Halmai, Kovács Ákos, Géringer, Benke, Kékesi, Eilingsfeld, Révész, Dorogi.

Nagy eséllyel ez volt a max., de ehhez azért négy nagyon jó légiós is kelleni fog.

Krasovec meg meglátjuk meddig marad....

Előzmény: realfan (421347)
realfan Creative Commons License 1 napja 0 2 421347

Közben a szkeptikusabb paksi szurkolók megnyugodhatnak, azért pár infó mégiscsak ült. Az egyik legnagyobb kihívással járó poszt jövőre Krasovecé, itt nagyot lehet bukni.

realfan Creative Commons License 1 napja -1 0 421346

Hú. :(

Előzmény: B0nyi (421345)
B0nyi Creative Commons License 1 napja 0 1 421345

Pont te írtad, szóval ez kicsit skizo... :

 

"Fenn van a szövetség honlapján a 2024/25-ös versenykiírás, ami nagyon helyesen már tartalmazza, hogy milyen változások lesznek 25/26-ra.

És abban valóban az van (a 11.2 pont szerint), hogy 5 külföldi szerepeltethető a jegyzőkönyvben, de (a 12.3 pont szerint) legalább két hazai nevelésű játékosnak a pályán kell tartózkodnia."

 

 

Én arról beszéltem, h a 24/25-ös 4 légiósához képest 5 lehet a max majd 25/26-ban, és h az emelés a nközi miatt kell, mert 3mal az nagyon nehéz, sok válogatott kell hozzá (--> lásd vélhetően idén a Falco), de akkor meg a többiekre nem marad elég magyar. Hisz aki nem nközizik, nem nagyon fog három légiósnál többet egyszerre alkalmazni, ha nem lehet rendesen pályára küldeni őket. De még ők sem biztos, hiszen a magyar bajnokságban lesz kb 35-40 meccsük, nköziben meg 6 (jobb esetben). Továbbjutásra nem lehet alapozni (sajnos), ha megvan, az csak bónusz.

Szabályt én sem olvastam olyan kombinációban, ahogy írtad: 3-4 légiós + 2 magyar a pályán. Azt írtam le, h a maximum 5-öt a nköziben induló csapatok fogják majd kihasználni, a többieknél pedig 3 vagy 4 légiós lesz. Nem azért, mert szabály, hanem mert nem lesz érdemes 5. légióst foglalkoztatni, ha 3 lehet egyszerre a pályán. Fixen alacsonyabb percért melyik játekos (légiós) fog aláírni?

Előzmény: realfan (421342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!