Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Brazsik Creative Commons License 2007.04.02 0 0 71
porszívózás közben derült ki
(jóéjt)
Előzmény: Brazsik (70)
Brazsik Creative Commons License 2007.04.02 0 0 70
Helló,

ugyan lejárt a topic, de most felhozom. Alul irta valaki, hogy anno őt is kiszúrták a magyar rendszám miatt - na most velem is ez történt itt Németországban (és ezután érts egy teljes motozást, kocsi alapos átvizsgálást - és ma a slusszpoén, az volt, hogy porszivózás kiderült, hogy a hátsó lábtörlő alatt felvágták a ragaszott szövetet - nem vicc - kárpitoshoz mehetek!!!!). Ideglenesen vagyok itt, és a kocsit nem viszem haza emiatt, úgyhogy inkább szükségem lenne két ilyen matricára - vennék én akár új rendszámot is, de innen nem megy.
Üdv.
Piri Creative Commons License 2005.06.11 0 0 69
veteránautóhoz OT-.... rendszámot lehet kérni
Előzmény: devisionhun (68)
devisionhun Creative Commons License 2004.08.07 0 0 68

Hát ez a fórum is érdekes olvasmány volt...

1: Inkább örülni kellene, hogy van egy értelmes és kristálytiszta jobszabálya kishazánknak. Így szól: NE NYÚLJ A RENDSZÁMTÁBLÁHOZ. (mond: pont!)

2: nem egyszerűbb simán összebarmolni? (pl benyomni valami kalapáccsal, festéket elvakarászni rajta...) ezek után mint sérültet elviszed... "belémtolattak parkolásnál..."

3: Különben ha új rendszámot kapok, lehet még trikolórt kérni??? De most komolyan. Én rosszul vagyok az EUs rendszámoktól. Majd ha régiónként más lesz a rendszám első 1-3 betüje (ld: B - Berlin, MOL - MaerkischOderLand), akkor kezdjenek el új rendszámokat osztogatni. És amíg a veterán autók egy nyamvadt betűnyi megkülönbözetést nem kapnak, addig valaki a dizájn kedvéért ne akarjon már EUt ragasztani a rendszámra...

 

Végül: Szerintem tök gáz, hogy nem látni elsőre egy autó rendszámán, hogy melyik országból való. Szerintem az tök jó volt, hogy lehetett tudni, hogy a fekete alapon fehér rendszám lengyel. Vagy a sárgán fekete az angol, stb, stb...

Miért olyan nagy baj, ha legalább VALAMI megmarad...

 

A börtönbüntetés meg szerintem nem túlzás, mert a rendszámtábla megmásítása tökéletesen megfelel az okirathamisítás fogalmának. Szal ennyi...

villarreal Creative Commons License 2004.07.21 0 0 67
Most voltunk Horvátországba és na ott aztán ragasztják ám a HR-s úniós, csillagos matricákat. Lehet, hogy náluk lazább a yard ellenőrzés?
Piri Creative Commons License 2004.07.19 0 0 66
http://index.hu/politika/bulvar/rendsz0719j/
kivi000 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 65

Az ügyészség szerint nem követnek el bűncselekményt azok az autósok, akik járművük rendszámára a magyar zászló helyett uniós matricát ragasztanak fel.

index.hu

tiB Creative Commons License 2004.07.15 0 0 64

Én most pont egy rx-8-on láttam uniós kis matrica rendszámot. :-)

Úgyhogy létezik.

Előzmény: Rx8Titanium (62)
szpsz911 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 63

Tekintettel arra, hogy a régi rendszámok az autó "élete" végéig használhatók, teljesen feleslegesnek tartok akár egy garast is rendszámra költeni. Jópofa az EU rendszám, de nem létszükséglet. Ez inkább maias üresfejű trendiségnek hat.

A matricázás tényleg nagy marhaság. Azzal is egyetértek, hogy tiltják, de azért a börtön kicsit erős.

Rx8Titanium Creative Commons License 2004.06.28 0 0 62
No, éppen az az érdekes nekem. Kicsi matrica van fent elől, ha jól emléxem akkor ez a D típus. Ha mondjuk lekoccolja egz kő, akkor rakhatok fel normált? Vagy pénzzel minden megoldható? A kis-EU-s matricánál azért nagyon kilóg a lóláb ;)
Előzmény: Törölt nick (58)
tiB Creative Commons License 2004.06.28 0 0 61
Ja és persze a kicsi matrica volt...
Előzmény: tiB (60)
tiB Creative Commons License 2004.06.28 0 0 60
kb. 1 hónapja láttam siófokon egy új 6-os BMW-n eu-s matrica rendszámot.
Előzmény: Törölt nick (58)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.06.25 0 0 59
A sofőrök nem feltétlenül járnak mindig ugyanazzal a kocsival (illetve egy kocsit többen is hajthatnak), ilyenkor azért egyszerűbb a táblát magukkal vinni, mint a matricát vakargatni. :)
Előzmény: Biovadász (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.25 0 0 58
Van matrica rendszám, csak a kis méretű változat szűnt meg. Vagyis olyat nem adnak már ki. A normál méretű, a teherautó szabvány, és a motor szabvány maradt. Ezeket lehet matricában is kérni. Legalábbis én így tudom.
Előzmény: Rx8Titanium (57)
Rx8Titanium Creative Commons License 2004.06.25 0 0 57
Hali mindenkinek,

tud valaki arrol, hogy lehet-e me gmatrica rendszamot csinaltatni? En ugy hallottam, hogy nem EU szabvany, es mar nem adnaki ki (potolnak) ilyet. Mi lesz akkor, ha valaki lekoccolja a matricat, es nincs hely masnak? Gondolom, akkor legalisan mehet elso rendszam nelkul!

Biovadász Creative Commons License 2004.06.25 0 0 56
jahm, és legtöbbször a boxolók nem is szeretik ezeket az elnevezéseket, mert szerencsére a legnagyobb részük nem olyan aberrált mint a neve.
Előzmény: kobuto (55)
kobuto Creative Commons License 2004.06.25 0 0 55
OFF
azt észrevettétek hogy egyre durváb nevek vannak? Először még Madár, aztán Csonttörő, most meg már Hóhér. Ezután már csak a Horváth "Tömeggyilkos" József és a Kovács "Háborús bűnös" Béla marad?
ON
Előzmény: Törölt nick (52)
Fido Dido Creative Commons License 2004.06.25 0 0 54
Akkor meg valaki a matricát anyázná, hogy milyen idióta dolog Józsibá, meg Csucsuka matricát felragasztani.:)))))))
Előzmény: Biovadász (53)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.25 0 0 53
Pedig látod ebben az esetben igényesebb és olcsóbb is lett volna a matrica az üvegre ragasztva belülről és akkor nem kéne a félig hanyaddölt rendszámtánla utánzatot olvasniuk a kollegáknak, ha kiesik a támasztását megoldó kólásdoboz. :)
Előzmény: Fido Dido (51)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.25 0 0 52
És annyira jó, hogy már a boxolók is átvették. Régen simán Muhamad Ali volt, most meg már van csonttörő, meg hóhér meg ilyenek...
Előzmény: Fido Dido (51)
Fido Dido Creative Commons License 2004.06.25 0 0 51
"Nagyon sok éve van rádiójuk és hivónevük, de a rendszámra nyomtatott hivónév csak pár éves dolog. Nehogy azt mond, hogy amíg nem rakták ki az ablakba, addig ezt nem is tudták megoldani."

Tudod, ez egy kicsit könnyebbé teszi a másik beazonosítását. Olyan ez, mint a mobiltelefonoknál a hívófél azonosítás. Az sem volt pár éve, most pedig szinte mindenki használja. Ugye te is? :)
Naugye!
Valamelyikőjük kitalálta ezt a rendszámtábla-szerű megoldást, és ez bejött nekik. Ennyi! A lényeg, hogy nem idióta divatból van.

Előzmény: Biovadász (49)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.25 0 0 50
"A három év börtönről csak annyit, hogy szerinted mivel lehet hatni egy olyanra aki matricát ragaszt a rendszámtáblájára?"

Semmivel. Aki attól érzi magát jampinak, hogy EU natricát ragaszt, az menthetetlen. :)

Ezt sem értem, minthogy azt se, hogy milyen körökben elismert tevékenység a -10 °C-ban kikönyöklés a nyitott ablakod és közben olyan tuc-tuc, hogy zörög tőle a lökhárító. Inkább meghal hipotermiában, de akkor is. :)

Előzmény: kobuto (47)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.25 0 0 49
"Az nem divat, hanem útközben rádión beszélgetnek egymással, és az a hívónevük."

Nagyon sok éve van rádiójuk és hivónevük, de a rendszámra nyomtatott hivónév csak pár éves dolog. Nehogy azt mond, hogy amíg nem rakták ki az ablakba, addig ezt nem is tudták megoldani. :)

Előzmény: Fido Dido (46)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.25 0 0 48
Valójában én is marhaságnak tartom a matricázást, szerintem teljesen mindegy mi van a rendszámtáblán, úgyse az enyém, csak az én autómon van...

De szerintem nem kellene megint más országokhoz hasonlítani Magyarosrszágot. Nem azzal kell példálózni, hogy ez máshol sem megengedett, mert - csak egy példa - a regisztrációs adó sincs az EU-ban, nálunk meg mégis...

Érthetően el kell magyarázni az embereknek, hogy miért nem lehet, nem pedig rögtön börtönnel fenyegetőzni. Csak az a baj, hogy az érhető magyarázat esetén vagy azt se érti meg az átlagpolgár, vagy pedig - ahogy más is mondta már itt - nagyon ki fog lógni a lóláb... és ez bassza az emberek csőrét, ahogy a tiédet a púposan felragasztott matrica.

Előzmény: Biovadász (30)
kobuto Creative Commons License 2004.06.25 0 0 47
Valaki írta régebben hogy lehetne szabványosítani színkóddal meg méretekkel. Az a gond ezzel, hogy ugyebár a H-etű domború, sosem lesz ugyanolyan mindegyik, meg amúgyis gusztustalan lesz, alatta buborékkal meg ferdén, stb. Mellesleg az egész matricázás egy hülye ötlet, nem lehet megértetni semmit a birkákkal. A rendszámtáblához nem lehet hozzányúlni és kész. Az egész suzukiját mindenki agyontupírozhatja, de azt a k*rva rendszámot nem bírja békénhagyni? Mellesleg az hogy mennyibe kerül még nem is gáz, ha valakinek kell ilyen, akkor fizesse meg, inkább a sorbanállás, okmánybélyegeskedés, stb a húzós.

A három év börtönről csak annyit, hogy szerinted mivel lehet hatni egy olyanra aki matricát ragaszt a rendszámtáblájára?

A Blikkes cikk en bloc gáz, ismét hozta a formáját...

üdv,
kob

Előzmény: Biovadász (45)
Fido Dido Creative Commons License 2004.06.25 0 0 46
Az nem divat, hanem útközben rádión beszélgetnek egymással, és az a hívónevük.
Előzmény: Biovadász (44)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.25 0 0 45
Tegnap sikerült látnom egy matricázott rendszámot.
Hát, mitnemondjak még is frissen ragasztva is igen igénytelenre sikeredett, kicsit ferde volt, de nem is az a nagyobb baj, mert lehetne azt egyenesen is, hanem az, hogy alatt a "H" domború, ezért nem is tud valami nagyon szépen kinézni akkor sem, ha valaki szépen próbálja ragasztani.
Biovadász Creative Commons License 2004.06.23 0 0 44
Jajj, ne is mond, a kamionosok-teherautósok mostani divatja az ablakban rendszámtáblán CSUCSUKA, JóZSIBá meg hasonló, annélkül szerintem a többiek már le is köpik. :)
Előzmény: pkri (43)
pkri Creative Commons License 2004.06.23 0 0 43
Ez a Unios matrica hasonló baromság mint az egyedi rendszám.Nagyon gyermetegnek tartom mikor egy s-mercinek PAPA-10 a rendszáma ettöl prosztobb a első ill a hátso ablakba kirakott pl:Bandita felirat,mert neki már pénze sincs egyedire, de megy a gazdag hülye után.
A leragasztott H jelzés az meg mindennek a teteje az összes higagyu ragasztja le a cicásitott autóját,mert meg lehet nézni azt a tipust aki erre feszül,álltalába ezek mind cirkuszi autók pl: Suzuki felspoiljrezve lemezcsavarral, bicigli vastagságú gyári alufelnivel Unios táblával kék ledekkel amit már 5* kikötött a Jard de azt sem érti miért,hisz ö az utca sztárja.
Riff-Raff Creative Commons License 2004.06.23 0 0 42
Aki úgy érzi, hogy valós hátrányt jelent neki a nemzetiszínű rendszámtábla az unióshoz képest, annak felhívom a figyelmét, hogy már jóval a belépés előtt lehetett kapni uniós H betűt a kocsira, szóval olcsójáért felragaszthat akár tizenötöt a kocsijára a rendszámtábla köré, ezáltal alaposan felhívhatja mindenki figyelmét arra, hogy ő uniós polgár.

Akinek meg sznobizmusból kell, az hadd fizessen.

Nekem nem kell, és uniós H betűre se tartok igényt. A határőrök meg a rendőrök pedig szíveskedjenek megjegyezni annak a néhány országnak a jelzését, amelyik tagja a zuniónak. Nincs olyan sok belőlük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!