Keresés

Részletes keresés

xwyx_ Creative Commons License 2018.09.23 0 0 503

Nem nagyon... Veled mizu, csak benéztél? :)

Előzmény: Ditta_83 (502)
Ditta_83 Creative Commons License 2018.05.21 -1 0 502

Sziasztok! Van itt élet? :)

i.makara Creative Commons License 2010.08.30 0 0 501
Változás következik:

Véleményem szerint azon kívül, hogy eddig kiadtak több könyvet az indigógyerekek témát illetően melyben tudatosítják, hogy mennyire mások a mai kor gyermekei. (kezelhetetlenek, hiperaktívak, angyalokat látnak, felettéb intelligensek) Ezzel túl sok minden változást nem értek el.
Végre fel van fedezve! Na de most! Ideje lenne talán továbblépni, mivel tudomásom szerint elég sokan keresik
a nyomtatott média ellenére a helyüket és még mindig nem találtak így rá, hogy miért is születtek ők valójában.
Eljött az ideje, hogy ezt az egészet kiemeljük a misztifikációból és ne ölbe tett kézzel várja mindenki a 2012-őt.
Mivel így minden fiatal indigógyerek elmalmozik azzal, hogy ő mennyire más, mint az a generáció aki irányítani befolyásolni akarja az ő életét.
Egyre több lesz a drogos és a céltalan fiatal.
Persze, hogy azon kívűl, hogy fejtegetik őket, túl sok motivációt nem tudnak nekik adni.
Tudomásul kell venni, hogy a spiritualizmus és a dimenzióváltás nem el fog jönni, hanem már jelen van. Elég rég jelen van.
Nem kell ezt a témát misztifikáltan, avagy mint egy gyülekezetet kezelni és ilyen nézőpontba helyezni, mivel csak nehezítik ezzel a helyzetünket.
Kicsit olyan nézőpontba kerül így, mint a scientológia és hiteltelen lesz.
Elfogadjuk mi, hogy céllal születtünk és egy magasabb szintű energia aminek a neve életenergia határozza meg a létezésünket,
és ez jelenleg itt van jelen a Földön, erre kell vigyáznunk, mert
ennek a két lábon járó, tudattal rendelkező fizikai megvalósulása vagyunk mi is és minden ember.
Hallottak már arról: ahol a figyelem, ott az energia? biztosan. Egy közös biztosan van bennünk és oda fogjuk tenni a figyelmünket. na ebben kell segíteniük.
Én beszélem ezeknek a gyerekeknek a nyelvét, mivel kitapostam már előttük az utat és nem hiába tettem mindezt.
A globalizáció, az anyagiasság elpusztította ezt a bolygót és jelenleg is háborúkhoz vezet.
Önök szerint fogom én ezt hagyni és ölbetett kézzel fogom várni, amíg minden rendbe jön???
Az én gyerekeim már nem ilyen világba fognak születni, mivel ha sokan látnának is nemcsak néznének, észrevennék, hogy milyen gyönyörű ez a Bolygó!
Ezeknek a gyerekeknek/felnőtteknek, ha beszélnék a nyelvüket már rég a tetteiket élveznék, nem csak a puszta jelenlétüket.
 
Véletlenek nincsenek. Addig hívod csak véletlennek ameddig át nem látod, hogy ezeket mi mozgatja valójában.
Velem sem, ahogyan veled sem sincsenek véletlenek.
Mindent okkal és céllal sodor eléd az élet és mivel fontos vagy az életnek akkor is, ha rossz úton haladsz, ezért nem fogja elengedni a kezedet, ameddig észre nem veszed, hogy fönt akadtál a saját magad által kreált rostán és árral szemben úszol, pedig ez a valami, csak jót akar neked.
joy Creative Commons License 2009.09.17 0 0 500

Tényleg halovány indigó fogalmad sincs semmiről.

:o/

Előzmény: menroting (499)
menroting Creative Commons License 2009.09.12 0 0 499
Te ezt a kifejezést nemcsak a vér jogán szokták használni .
Előzmény: joy (496)
menroting Creative Commons License 2009.09.12 0 0 498
Mihez nem értek ?
Előzmény: joy (494)
menroting Creative Commons License 2009.09.12 0 0 497
Nem sok humor lehet nálatok.
Előzmény: joy (493)
joy Creative Commons License 2009.09.12 0 0 496

Egyáltalán nem azt írtam.

 

"Vitatkozás az élet sója."

Sózzuk mi rendesen a közös konyhát. Épp most zavart ki onnan, mert belekótyéltam a tyúkhúslevesbe...

:o)

 

Csupán azt a kifejezést ő nem használja, a vér jogán nem is használhatja, hiszen nincs vérségi kapcsolat közöttünk!

Előzmény: Töredék (495)
Töredék Creative Commons License 2009.09.11 0 0 495
Sosem volt vitátok a kedves feleségeddel?

Ezt nehezen hiszem el. Remek kapcsolatot ápolok a párommal, remek csapat vagyunk, összecsiszolódtunk az évek folyamán, de még most is vannak súrlódások.

Sőt, merem állítani, hogy egy egészséges kapcsolathoz kell, hogy néha jól felb*ssza az agyadat a másik. Most nem konkrétan neked mondva joy, hanem általánosságában.

Kellenek a konfliktusok, mert feljődünk általuk. Szerintem az nem mindegy, hogy egy ilyen konfliktushelyzetből hogyan jönnek ki a felek.

Mert lehet, hogy sosem mondta, inkább lenyelte a mondandóját, ezzel viszont te okoznál neki fájdalmat. Szóval szerintem mindent ki kell adni magunkból egy kreatív, építő módon.

Persze ez csak egy lehetőség, nem megbélyegezni akarlak.

üdv,
Totu
Előzmény: joy (493)
joy Creative Commons License 2009.09.10 0 0 494
Ha valamihez nem értesz, miért szólsz bele?
Előzmény: menroting (492)
joy Creative Commons License 2009.09.10 0 0 493

Eltaláltad, nem mondta.

 

Egyébként értelmezni tuccccc?

Mit gondolsz, mi a túrót takar az a "vér jogán"?

Előzmény: menroting (491)
menroting Creative Commons License 2009.09.10 0 0 492
"Szülei szemében minden gyerek különleges, géniusz, széség -szörnyeteggé később válik."
Gondolom a wc-be belepottyantottak is.

"NE üljön föl semmiféle sámánoknak, látóknak."

Ez hogy jön ide ?

"Ami nem megy, ne erőlltesse, mert a kudarcok törést, fájdalmakat okoznak, és még attól is elmegy a kedve, amiben kiváló lehetne."

Hát ezt az elvet igencsak könnyen ki szokták játszani az elkényesztetett gyerekek, s aztán csodálkoznak a szülők azon hogy az első önnálóan megoldandó komolyabb probléma szinte az öngyilkosságba kergeti a konfliktusoktól eddig sikeresen megóvott gyermeküket...
Előzmény: joy (490)
menroting Creative Commons License 2009.09.10 0 0 491
"És ez viszont igaz. Addig jó, míg van aki a vér jogán mondja: "De hülye vagy édes fiam!"

Hidd el, akkor leszel egyedül, akkor válsz "felnőtté", amikor ez a mondat többé nem hangozhat el soha!"

Ne má ! A feleséged tán még sosem mondta ezt neked ? :-))
Előzmény: joy (488)
joy Creative Commons License 2009.09.10 0 0 490

Visszatérve az indigókra.

Szülei szemében minden gyerek különleges, géniusz, széség -szörnyeteggé később válik.

Én csak egyet javasolhatok minden szülőnek:

NE üljön föl semmiféle sámánoknak, látóknak.

Tekintsen gyermekére, mint egyedi jelenségre, önálló személyiséggel, akarattal rendelkező lényre, és próbálja meg átadni ismereteit, tapasztalatait. Derítse ki, mi az, amit szeret, amiben jó lehet, és azt bontakoztassa ki. Ami nem megy, ne erőlltesse, mert a kudarcok törést, fájdalmakat okoznak, és még attól is elmegy a kedve, amiben kiváló lehetne.

A bűbájosokat meg zavarja el nagyívben családja környezetéből!

Töredék Creative Commons License 2009.08.31 0 0 489
Örülök, hogy ilyen család is van. :)
Én a magam részéről mindent megtettem, hogy ahhoz tartsam magam, amit te mondasz. Hogy nem sikerült, nem rajtam múlt. :)

Egyébként nem mondtam, hogy indigó volnék.

A vér jogán és még sok más jogon mondhatja nekem valaki,hogy "hülye vagy". Ez rendben is van, sőt, örülök is neki. De ettől még nem biztos, hogy számomra igaza lesz.


Üdv,
Totu
Előzmény: joy (488)
joy Creative Commons License 2009.08.31 0 0 488

- Nem érvként, tényként írtam.

Vannak olyan személyek, akik képtelenek túltenni magukat azon, hogy gyerekük felnő, már nem az a pici, akivel labdázni, játszani kell, vigyázni, óvni, félteni.

 

Családi belügyekbe nincs alapom beleszólni, nem is óhajtok.

Saját gyermekem családjába sem szólok bele, de én se tűrtem el eleimtől.

 

- Az önmegvalósítás mindenkinél mást jelent. Valóban nem a diplomák, állások, "karrierek" a mérőszám, de részadatok az önmegvalósításból. Kinek melyek a képlet tényezői, személyenként változó.

 

Első lépcső, hogy időben külön váljunk az ősöktől, de ne szakítással, hanem szorosan fönntartva a kapcsolatot.

Nekem szerencsém volt 18 évesen fél EUrópán túlra mentem.

Lányom is 19 évesen költözött el a nagyszülői hagyatékba. Anyja bőgött 1 sort, és belenyugodott.

Pár évvel később ő is külföldre került.

Azután egy idegen kandúr végképp elrabolta.

Mindenkor hagytuk, tegye, amit jónak lát, de az is igaz, hogy megkérdezett bennünket döntései előtt. Én sosem elleneztem, de véleményemet sem hallgattam el. Akkor sem, ha az nem tetszett, sőtt sértő volt ókor-ókor.

Kevés rossz dobása volt, tulképp nem emléxek egyre sem.

 

- Akár hiszed, akár nem, egy szülőnek míg él, mindig a kisfia, kislánya lesz a gyereke. Még talán halálos ágyán is azért aggódik, mi lesz a gyerekkel nélküle?

 

És ez viszont igaz. Addig jó, míg van aki a vér jogán mondja: "De hülye vagy édes fiam!"

Hidd el, akkor leszel egyedül, akkor válsz "felnőtté", amikor ez a mondat többé nem hangozhat el soha!

 

Ez mindenféle indigó nélkül igaz.

Előzmény: Töredék (487)
Töredék Creative Commons License 2009.08.30 0 0 487
Szerintem az évek "csak mert"-je nem érv.
Apám jövőre 60 lesz. Nem vagyok már gyerek. Apám még most is sokszor gyerekesen viselkedik.


A fiatal korosztály azzal védekezik az évek ellen, hogy ők annyit éltek rövid életük alatt, mint mások egy egész élet alatt.
A gond csak az a két féllel, hogy senki sem tudja bizonyítani, vagy mérhetővé tenni az "igazát". Az évszám csak egy mérőszám, amint a fenti példa mutatja.
Nincs egyetemes mérőszám a bölcsességre vagy az életre.

Én nem a diplomák számában, nem a karrierben mérem a sikereimet. Alternatív skálán mozog az értékrendem, de mivel ahány ember, annyi szokás, ez szerintem rendben is van. Nem kell vele szakemberhez fordulni. Sem látóhoz.

Egyébként sosem kértem segítséget sem látótól, sem szakembertől, mert Gondolkodni senki nem tanul meg helyettem(ez közös a látókban, és a szakemberekben). És ahogy elnéztem magamon, nem is lehet megtanulni mások helyett gondolkodni. :)
Előzmény: joy (485)
joy Creative Commons License 2009.08.30 0 0 486

Ha lassan is, de egyre többen leszünk, akik helyére tudják tenni ezeket a dolgokat.

Ám még többen esnek áldozatául a csalóknak.

:o(

Előzmény: menroting (484)
joy Creative Commons License 2009.08.30 0 0 485

Nos -mint sejtettem- nem mai gyerek vagyok, megtapasztaltam 1-2 dolgot az évek során.

Mint írtam, van pedagógus a családban, a tágabban orvos, pap, nyomozó is, magam informatikus vagyok.

Sok helyről jutottam-jutok ismeretekhez, tanultam is érte eleget. Számomra az, aki iskolázatlan, "született látó tehetség" az egyik legnagyobb csaló.

Megmondom miért.

Nálam lustább disznót nem sokat hordott hátán a föld, de azért az érettségit sikerült zsinórban megszereznem akkor, amikor az nem került pénzbe. Diplomámért már meg kellett dolgoznom, azaz meló mellett szereztem. Régen. Azóta folyamatosan tanulok csak úgy, a magam épülésére.

Megtanultam becsülni a megküzdött tudást -még akkor is, ha az a küzdelem inkább csak magam lustaságával folyt.

Tudom, mit jelent az ismeretek hiánya, hová vezet a tudatlan hit: a hamisságokban bízó emberek élete zsákutca. Jó esetben.

 

Szülő-gyerek kapcsolat.

Könyvből -mint írtam- nem lehet megtanulni gyereket nevelni. Sajnos az emberek -szülők- legtöbbje otthonról hozza a nevelés tudását, azt viszi tovább, amit ő kapott, vagy épp ellenkezőleg, saját rossz sorsától megóvni próbálja utódját. Mi is megpróbáltunk könyvből /Spock :o) gyereknevelni, de ő úgy döntött, les.arja -szó szerint. :o) Ezután kidobtuk. Már mit a könyvet.

Felnőtt.

Addig jó néhányszor a frászt hozta ránk, soxor kétségbe ejtett.

Ma kétgyerekes, 3 diplomás, karrierépítő családanya, kire büszkék lehetünk.

 

Biztosan vannak emberek, akik nem valók szülőnek, ügyetlenek, téblábok.

Ezeken nem segít, csak ront a hazug indigósítás!

Nincs indigó-aura, ez hazugság!

Se kék, se zöld, se hupilila.

Mutasson bárki ellenkező, hiteles bizonyítékot!

 

Tehetséges, átlagtól eltérő, különleges-különös adottságú, túlmozgásos, hiperaktív, "más" gyerekek vannak.

Ezt vagy fölismeri a szülő, vagy segítséget kér gyermek pszichológustól, és megpróbálja úgy nevelni, hogy az a gyereknek legjobb legyen, vagy...

 

Sajnos elég sok szomorú eset van, ahol "látók" tanácsát megfogadva kergették katasztrófába a gyereket.

 

Közöltél néhány személyes dolgot. Semmiféle alapom nincs véleményt nyilvánítani, de aurázás helyett próbáld magad és környezeted jobban megismerni, megérteni, de ne "látó", hanem arra érett, tanult szakember segítségével! Hidd el, nem véletlenül adják csak 17-20 évnyi tanulás után a "dr." -t!

 

A fényevés fényezés, nem létezik:

http://hvg.hu/itthon/20070522_fenyevo_ehezes.aspx

A tébolytól semmiféle diploma nem véd meg!

:o(

Előzmény: Töredék (483)
menroting Creative Commons License 2009.08.30 0 0 484
S vannak olyanok is bár még nagyon kevesen akiknek már talán van egy ici-pici halvány fogalma arról hogy ezt miként is kell valójában értelmezni.
Előzmény: joy (482)
Töredék Creative Commons License 2009.08.30 0 0 483
Nézd, én egyetértek, hogy nem nagyon látni "jó" látót.
De ugyanakkor rengeteg szülőt is látok, akire ráférne, hogy olvassa el azt a könyvet, és fontolja meg a leírtakat. Ezt ha tehetném, a szüleimmel is elolvastatnám, mert én olyasmit törlesztek nekik hála, amit nem sokaknak kívánnék.
Pont olyasmiket, amik abból kifolyólag keletkeztek, hogy alatvalójuk, tulajdonuk voltam. Gyk most ezért nem állok szóba apámmal - és itt megjegyzem, hogy nem miattam. Én a leggyengébb pillanataimban is elé álltam, és tartottam a gerincemet. Kár, hogy neki akkor, ott nem volt.

Én egy dolgot csináltam csak, amiért annyira meg kellett haragudni, hogy annyit válaszol ma az apám nekem, hogy igen vagy nem... ez pedig a sarkamra állás, a véleményem kifejtése - mellesleg életemben először mertem ilyet csinálni a szüleimmel.
Anyámnak is meg kellett küzdenie velem, de ma nagyon jó a kapcsolatunk. Azért, mert elfogadta, megértette. Apám nem.

Bocsánat. Kicsit kellemetlen emlékek. Ez a téma még lezáratlan. 10.9.8.7.6.5.4.3.2.1.0. Mélylevegő, kifúj... :)


Nem mondom, hogy könyvből kell gyereket nevelni, ez szerintem sem igaz. De azt jónak tartom, ha csak egyszer elolvassa a kedves szülő, aztán leteszi egy életre. Ha valami ténynek a birtokába jutott - akár tudat alatt -, ami később hasznára válik a gyerekkel, akkor eszébe fog jutni mindaz, amire szüksége van.
Szerintem ez jó.

Egyébként a "csak összegyűjtésről". Gondolj Bartókra, Kodályra és a népdalokra: "csak összegyűjtötték", mégis milyen fontos ez ma a számunkra! :)


Én már láttam nagyon jó látót. Nem egy különösebben nagyröptű figura, még csak érettségije sincs(dolgozik rajta). De ennek ellenére az élet egyszerű, mégis sokak által túlbonyolított dolgaira remek meglátásai vannak. Mindemellett nyitott és elfogadó.
Igazság szerint mindenki a saját közegében mozog a legjobban. Amit nem ismerünk, arról könnyen alakul ki tévképzet. Így van ezzel az ezoterikus világ nagyrésze. Menő dolog kristályokat lengetni, meg füstölőt égetni, de igazából ezek mind lényegtelen dolgok a gondolkodás elsjátítása mellett.

A fénytáplálkozás, meg az ilyenek létezhetnek szerintem, de az nem ez a világ, amiben most élünk. Szóval addigis marad a vasárnap reggeli lekváros kenyér egy kics cappuchinoval... :)
Előzmény: joy (482)
joy Creative Commons License 2009.08.29 0 0 482

Spock egy kókler.

Csak leírta mindazt, amit anyáink, nagyanyáink is csináltak.

Könyvből nem lehet gyereket nevelni, az élet percenként átír minden "bölcs sort". Unokáim is azt teszik, törlesztenek mindabból, amit szüleiktől mi kaptunxülőkként.

 

Én még sosem találkoztam jó "látóval", de rossz orvossal, tanárral igen.

Azonban jó orvossal, pedagógussal már többször volt szerencsém -vagy orvossal inkább szerencsétlenségem egy részeg barom autós miatt, és mint jeleztem, csalóval is találkoztam, aki látónak titulálta magát.

 

Sajnos ma magyarországon bárki csalhat, hülyíthet szabadon. Vannak akik nem csak látják a fény, de azzal gyógyítanak, és táplálkoznak is.

:o(

Előzmény: Töredék (480)
xwyx Creative Commons License 2009.08.29 0 0 481

Köszi, írni is jó... :)

 

Arányaiban kevesen, ezért is kulcsfontosságú, hogy a hozzánk hasonlóan gondolkodókkal együtt alkossunk. Valamit. Bármit. Akár csak közös élményeket is. És mivel az ilyen egész mindig több, mint a részek összessége, ez további erőt fog adni mind a résztvevőknek, mind a környezetüknek is.

 

Nemigen van annál pozitívabb érzés, mint amikor anélkül látod a másikat - akire hatással vagy - maga szerint is jobb, teljesebb irányba változni általad, hogy bármi konkrétat mondtál, kértél, tanácsoltál vagy sugalltál volna neki ez irányban. Az Élet vonzza az Életet...

 

Szepes Mária szerint ha csak egyetlen emberbe egyetlen pici fénymagot is sikerül ültetned, ami utána önálló életet kezd élni és szépen lassan növekedésnek indul, már megtetted az egyik legszentebb dolgot, amit csak ember tehet, és több értelme van az életednek, mint hinnéd.

Előzmény: Töredék (478)
Töredék Creative Commons License 2009.08.29 0 0 480
A gyerekkel kapcsolatban(szerintem):
Alapvetően egy gyereknek meg kell hagyni a gyerekkort. Téved bárki, aki azt hiszi, hogy nem gyerekként kell kezelni az ilyen emberpalántákat.
A probléma a szülő állítólagos igazában van. Hogy azt hiszi, mivel ő idősebb, a gyereknek nem lehet igaza vele szemben. Tehát önállóan nem is dönthet, ill. a döntése nem mérvadó.
Szerintem ezt kell elmondani nekik valahogy úgy, hogy érthető legyen a számukra.
Szóval én a Bejnamin Spock által hangoztatottakkal értek egyet. A gyerek legyen társ, ne alatvaló. (az én megfogalmazásom szerint)

Szakember vs. Látó:
Az én fogalmaim szerint a kettő ugyanaz. Legalábbis nem zárja ki egymást.
Látók között is vannak elmebetegek, és Szakemberek között is vannak bekockult, megkövesedett szakbarbárok.
Úgy tudnám megfogalmazni, hogy a Látó az ember belsőjével foglalkozik, a Szakember meg a külső világával - azzal, ami körülveszi.
Külső és belső pedig ugyanonnan fakad, tehát valahol ugyanaz.
Tehát szerintem egy jó Látó szakember is, és egy jó Szakember látó is.

Így teljes a világ.
Előzmény: joy (479)
joy Creative Commons License 2009.08.29 0 0 479

Ezen írásoddal tökéletesen 1-et értek.

Egészen másról írsz, mint az aurázás!

 

Emberismeret, átlagtól eltérő "kisugárzás". Ezek létező dolgok.

Számtalan esetet fölsorolhat mindenki saját életéből, környezetéből, amely a "hétköznapitól eltérő".

Akár magamról is írhatnák, családi környezetemből is hozhatnák példákat anomáliákra, még sem mondm, hogy én aura-látó volnék, vagy x-y-z indigó gyerek.

1*űen más, aktívabb, vagy épp befeléfordulóbb. Valóban velük több odafigyeléssel kell foglalkozni, hogy kieljesedjenek, ne elkallódjanak.

De ezt nem látóknak, hanem szakembereknek kell megállapítani, és nevelésük módszertanát meghatározni.

Pölö nejem tanítónő.

Sok gyereket tanított meg írni-olasni-számolni.

Soknál megjósolta, többre viszi, mint szülei, elsőben megmondta: el fog kallódni, de olyan is akadtvolt , akire azt mondta, vagy orvos, vagy börtöntöltelék lesz -utóbbi jött be. :o(

Sajnos, a környezet alapvetően meghatározza az egyén sorsát, a legjobból is lehet rossz, ha rosszban nő föl.

Ideiglenes kényszer hatására lehet látszólagos eredményt elérni, a belső feszültség növelésével, amely adott pillanatban robbanásszerű kitöréssel gyakran vezet súlyos helyzethez.

Sajnos erre is van példám: Jó ismerős gyermekét különlegesnek tudó-nevelő család agyas iskolába járatja. A kölök jó közepes, és egyre magányosabb, marakodóbb, erőszakosabb társaival. Ezt a szülők-nevelők észre sem veszik, csak vele ritkábban találkozó, külső szemlélő látja a rossz irányú változást. A szülő meg végképp elfogult csemetéjével, erőlteti.

No, ezt hogy mondanátok meg neki: nem idigó, csak közepes a kölök, viszont reál érzékei jók, fejleszthetőek lennének.

Előzmény: Töredék (477)
Töredék Creative Commons License 2009.08.28 0 0 478
Bölcs gondolatok! Jó volt olvasni. :)

Én szomjazom a változást és a dinamizmust. Sok ilyen embert ismerek még, de sajnos arányaiban kevesen állnak hozzá így a világhoz.
Előzmény: xwyx (475)
Töredék Creative Commons License 2009.08.28 0 0 477
Üdv!

Ez tényleg elég szomorú, és örülök, hogy elmondtad miért zavar.
Ez jobb, mint a "csak mert", és megértem, hogy nem szíveled ezt a dolgot.

Csak annyira kérlek, hogy pár hülye(lásd: a "látó") miatt ne ítéld el az egész fogalmat/hozzáállást.


Az aurákról meg annyit, hogy hétköznapi nyelven benyomásnak hívjuk. Ez olyasmi, amit sokszor nem tudunk megmagyarázni, de kézzel fogható reakciókat vált ki belőlünk. Aki megtanulja értelmezni ezeket a belső reakciókat, az közelebb kerül ahhoz, amit az igazi látók auralátásnak hívnak.

Az aurát nem a másik bőrén fogod látni, mert az a fizika értelmében nincs ott. Amit te láthatsz, az egy leképződés benned. Ezért vannak technikák arra vonatkozólag, hogy elmélyítsük ezt a tudást, és félretegyük is időkre a személyes érzelmeket, mert akkor közelebb kerülünk a tényekhez, a valósághoz.



A gyerekre visszatérve.
Nem az a lényege ezeknek a gyerekeknek, hogy különlegesek. Ugyanúgy emberek, mint te vagy én. A különbség csupán annyi, hogy nem hagyják magukat, nem hagynak a szülőnek és a többi környezetükben élőnek más lehetőséget, mint változtatni - már ha szükséges.
Attól még egyébként, hogy csöndes, visszahúzódó, nem biztos, hogy a "látónak" igaza van. Lehet, hogy a gyerek szimplán valamilyen sokkot kapott, és azért húzódik inkább vissza, mert nem kér abból a szituációból többet.
Ez egy normális emberi reakció.


Ha lenne valami fix és bevált módszer arra, hogy megtudd, kivel állsz szemben, elmondanám. De nincs ilyen. Csak az idő hozhatja meg neked a bizonyosságot a gyerek felől.
Ha olyan gyereket látsz cseperedni, aki a maga minden erejével azon van, hogy a világot tudatosan alakítsa, és ezzel előrébb vigye, akkor lehet, hogy ilyen gyerekkel van dolgod. De még akkor is csak lehet.

Talán ennyi, amit most erre tudok írni Neked.

üdv,
Totu

u.i.: én nem hazudok, hanem az elképzeléseimet osztom meg veletek.
Előzmény: joy (476)
joy Creative Commons License 2009.08.27 0 0 476

Ebbe a topicba véletlenül botlottam.

Undorodok minden csalótól és fölszólalok a hazugságok, csalások ellen.

 

Szted mennyit kell foglalkozni egy nyilvánvaló hazugsággal?

Elég sokat hallottam, olvastam, láttam az "auráról".

Nálam okosabbakat is volt szerencsém meghallgatni, olyanokat, akik valóban készítettek és bemutattak aurafotókat /Kirlian fotókat/.

Elmagyarázták lényegét a dolognak.

Humbug.

http://hmika.freeweb.hu/Erdekes/Html/Aura.htm

 

Erre rátelepültek látnokok, tudorok, akiknek még a képkészítő technika sem kell, anélkül is látnak aurát, és vastag pénzekért teljesen elhülyítik a hiszékenyeket, azok meg egymást bolondítják.

 

Egy nagyon jó ismerősöm szenved családjának aurázós terrorától, mert a nej szülei-rokonai "látó" bűvkörébe kerültek, és -sajnos a házasságuk miatta egyre rosszabb állapotban van a r "idigó" unoka miatt.

2 égetnivalő ördögfióka, a 3. meg csöndes, sarokban ülő. Minden áron különleges neveltetésben akarják részesíteni őket, Pestre szeretnék csábítani a családot, ahol semmi keresnivalójuk nincs. A helyzet annyira megromlott, hogy a srác családosan ki akar költözni Glasgow-ba, ahová állásajánlatot kapott, noha mindenképp szerette volna itthon taníttatni legalább a középiskoláig a gyerekeit.

Előzmény: Töredék (473)
xwyx Creative Commons License 2009.08.26 0 0 475

:-) Persze, sőt továbbmegyek, mindenki azt csinál, amit csak akar. Az életével, a másokra gyakorolt hatásaival, az önmaga áltatásával, mindennel.

 

A kérdezés viszont sajnos nem működik mindenkinél, mert az egó nemigen engedi, hogy gyengébbnek/butábbnak tűnj mások előtt a magad szemében. Pláne ha nem négyszemközt történik a dolog, mert akkor még mások is megláthatják a tudatlanságot - és akkor még a válaszoló stílusáról nem is beszéltem, ami nyilván szintén meghatározza az élményt. Ha pedig több negatív vagy totál semleges ilyen irányú hatás éri az embert, könnyen lemond az egészről és inkább csatlakozik a nagy átlaghoz.

 

Kell, hogy történjen valami különlegesnek értékelt dolog ahhoz, hogy az ember megtegye a fontosabb lépéseket az úton. Sőt, a jótól többnyire csak megrészegül az ember és ez tovább dagasztja az egót, de a különlegesen rossznak felfogott dologból egy idő után csodaszép virágok nyílhatnak; szebbek, mint valaha hitte volna az ember.

 

Mindenki tud ilyenre példát mondani az életéből, mégis rettegünk a változásoktól, mert a civilizációnk a mindenre kiterjedő kényelemre szoktatott minket. Pedig nem a TV előtt bambulás céljából vagyunk itt, hanem hogy a tapasztalásaink által végeredményben magunkat ismerjük meg. És az ehhez vezető úton nincsenek jó meg rossz élmények, hanem csak élmények van, és az ezekre adott reakcióink a nagyon nem mindegyek.

Előzmény: Töredék (473)
xwyx Creative Commons License 2009.08.26 0 0 474

Alapvetően teljesen igazad van, de ne feledd, hogy nagyon sok infó kering mindenhol mindenről, a tapasztalatlan embereknek pedig nagyon nem könnyű különbséget tenni köztük.

 

Emiatt pedig nyilván mindneki használ jelzőket, nekem pl az "újfajta" dologgal a világon semmi gondom nincsen. Az "új" annyit jelent, hogy más, azaz különbözőséget az általánosan megismert eddigiektől. Ez pedig stimmel, szó nincs arról, hogy föld fölött lebegés, 1000 évig élés vagy vízen járás, fajelméletről meg aztán abszolút nem, pláne hogy se nem egyértelműen megfogható, se nem objektíven bizonyítható a dolog senkire nézve sem.

 

A lényeget pedig csak egyféleképpen lehet aláásni; ha elhiszed, hogy aláásták. Nem mellesleg szerintem sokan vannak, akiknek pont a kategorizálás ad erőt hinni. Mert elgondolkodásra (lásd még: saját vélemény) késztet azzal, hogy segít megkülönböztetni. Ha nem hívnánk sehogy az indigókat, nem lenne miről beszélni :-)

Előzmény: Töredék (471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!