Keresés

Részletes keresés

Deak Tamas Creative Commons License 2004.12.21 0 0 671
Engem az nagyon érdekelne, hogy honnan származik az az információ, mely szerint Szerbiában a magyar hivatalos nyelv.
Boborjan Creative Commons License 2004.11.23 0 0 670
Köszi a kiegészítést! Még annyit tennék hozzá, hogy a selejtezőben.
Előzmény: Deak Tamas (669)
Deak Tamas Creative Commons License 2004.11.22 0 0 669
A rendes játékban ...
Előzmény: Boborjan (664)
Ágicácska Creative Commons License 2004.11.21 0 0 668

:-)

Re-mél.

;-)

Előzmény: Boborjan (667)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.21 0 0 667
Válasz e-mailben ment.
Előzmény: Ágicácska (665)
Ágicácska Creative Commons License 2004.11.21 0 0 666

"Már a stúdió kerítésénél (szó szerint!) összekakálnám magam, annyira izgulós vagyok..."

 

:-)

Ez ugyan nem történt meg velem, de én is a naggyon izgulós fajtából való vagyok.

Az egy évvel ezelőtti LÖIM felvételénél infarktusközeli állapotban, felmikrofonozva,

jelenésem előtt 2 perccel beestem a padsorok közé idegességemben.:-)

Ezért is, meg az a jogos bírálatok miatt is úgy döntöttem, hogy az volt az utolsó nyílvános próbálkozásom...

Pedig quiz-játszani nagyon szeretek, meg a pénz is jól jönne státusz és jövedelem nélküli létemben, de inkább itthon a neten teszem ezt meg.:-) 

Előzmény: Boborjan (660)
Ágicácska Creative Commons License 2004.11.21 0 0 665

:-))

 

Nem kívánlak én sehová,

csak én nem szeretek olyan dolgokban bírálgatni,

amit még nem próbáltam ki.:-)

 

Ezt másoknak is szívből javaslom...:-)))

Előzmény: Boborjan (660)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.19 0 0 664

Csak tudnám, hogy miért levelezgetek én itt Veled, amikor 24 órán belül úgyis találkozunk - no, mindegy... :-)))

Tisztázzunk valamit: KGy először az idei tavaszi 27-ekre jött el a klubba. Simán be is került a teszttel, és elég jól is játszott. (Talán túl is jutott az első fordulón. Nem emléxem.) Aztán ősszel a "sima" versenyekre nem jött el, a Kvalifikációsra viszont igen. A Kvalifikációson viszont nem teljesített valami jól - legalábbis nekem Istenes Madár azt mondta, hogy a csoportjukban ő (Madár) végzett a második helyen, KGy pedig a harmadikon. De hogy ez a rendes játékban történt-e vagy a villámban, azt elfelejtettem megkérdezni.

Dömsödi - fogalmazzunk így - engem kevésbé irritál, mint néhány más játékvezető. De azon elképedtem, ahogy "szótagol"! :-))) DrKA szűkebb körben elmesélte, hogyan zajlott az őszi szezonban az első (és, mint később kiderült, utolsó) játéka, és a mesélés közben élethűen utánozta Dömsödi tempóját. Csakhogy mi ezen jót derültünk, mert paródiának véltük. Kiderült: Attila egyáltalán nem túlzott... :-)))

B.

 

OFF

A jelszó: 33! :-)))

ON

Előzmény: Gaspar Gabor (662)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.11.19 0 0 663
DG személyével nekem sincs bajom, múltkor, mikor a sportadások felvételei voltak, nagyon jót beszélgettem vele a kulisszák mögött (D. Tamás topictársunknak mentem szurkolni), csak ne kérdezne olyan idétlenül... :(((
Előzmény: Gaspar Gabor (662)
Gaspar Gabor Creative Commons License 2004.11.19 0 0 662
Szívből örülök, hogy felpezsdült a topic vérkeringése :-)))

Ami KGy-t illeti, lehet, hogy S-né Éva elültette benne a bogarat s "képernyői skalpvadász" dicsőségének babérjait learatandó látogatott el a Kvízklubba. (A helyében talán én is így cselekedtem volna.) Viszont arra tényleg kíváncsi lennék, hogy miképp domborított az éles mezőnyben ?

Ami Boborjánt illeti, ő szerintem a hétvégi rejtvényfejtő szeánsz mezején fog sikerrel szerepelni :-)

Dömsödire visszatérve a magam részéről semmi bajom nem volt vele s a stílusával sem, sőt a konkurens csatornák vetélkedőműsorainak vezetőitől eltérően (tisztelet a kivételnek) őt még a részrehajlással sem hiszem, hogy meg lehetne gyanúsítani ...

Az esélyegyenlőség miatt s a jobb élvezhetőség miatt a kérdéseknek valóban el KELL, hogy hangozzanak élőszóban is, ezzel maximálisan egyetértek. Ám - ahogyan azt a kérészéletű "Hoztam 1 milliót!" c. televíziós vetélkedőparódia is mutatta - a kérdések leírva is megjelenhetnek párhuzamosan. (Viszont az ott alkalmazott késleltetett gombnyomási lehetőség aztán tényleg a negatívan értelmezett esélyegyenlőség irányába vitte el az egészet már a legelején, holott a kérdések maguk ott is megállták a helyüket.)
Deak Tamas Creative Commons License 2004.11.19 0 0 661

nem hallottam a kérdésekből, mert gyakorlatilag az egész délutánt végigbeszélte...

 

... viszont ugyanezt elmulasztotta a gomboknál állva :-)

Előzmény: Boborjan (656)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.18 0 0 660

Nem oda, ahová kívánsz... :-)))

Komolyabban: tényleg nem az én műfajom a tévés vetélkedő. Már a stúdió kerítésénél (szó szerint!) összekakálnám magam, annyira izgulós vagyok...

Előzmény: Ágicácska (659)
Ágicácska Creative Commons License 2004.11.18 0 0 659

:-)

... és hová mész, mert már őszintén szeretnélek látni ennyi építő kritika után...:-)

Előzmény: Boborjan (658)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.18 0 0 658

Dömsödi is elmehet a búsba, ahogy kérdezni tud...

 

A QF-ba nem csak ezért nem megyek, de többek között ezért sem...

Előzmény: Fáradt Vándor (657)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.11.18 0 0 657
Legmélyebb elnézésem, én úgy tudtam, hogy mindketten elég aktívak (voltak) arrafelé... Amúgy meg Dömsödi is elmehet a búsba, ahogy kérdezni tud...
Előzmény: Gaspar Gabor (654)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.18 0 0 656
Bocs, még valamit! KGy azóta ismét járt a klubban - a Kvalifikációs Bajnokságon. Eléggé észrevehető volt az ottléte, ugyanis nagyrészt neki volt "köszönhető", hogy szinte semmit nem hallottam a kérdésekből, mert gyakorlatilag az egész délutánt végigbeszélte... :-((( Többek között ezért nem teszem be többé a lábamat oda - de ez már egy másik topic témája...
Előzmény: Gaspar Gabor (654)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.18 0 0 655

Szia, GG! :-)))

Egyetértek: valóban jó lenne, ha a játékosok látnák is a kérdést - de éppen a QF-ban is volt már legalább egy világtalan játékos. Akkor ő, szegény, mit csináljon ilyen éles helyzetben (a döntőbe jutásért szóló kérdésnél), amikor a gyorsaság is dönt?

B.

Előzmény: Gaspar Gabor (654)
Gaspar Gabor Creative Commons License 2004.11.18 0 0 654
Az érintett jogán engedtessék meg, hogy hozzászólhassak Fáradt Vándor 2004. X. 31-i megjegyzéséhez:
Kémeri György - saját bevallása szerint - életében egyszer járt csak a kvízklubban, míg S-né Éva az adás előtti beszélgetésünk során jelezte, hogy már több mint fél éve otthagyta a klubot. Jómagam pedig már több mint egy éve nem jártam a Kvízklub háza tájékán s az elmúlt 2-3 évben is mindösszesen csak 2-3-szor jutottam el (sajnos) a Kvízkluba. Ekképpen a játékunkra a kvízklub derby kifejezés számomra enyhe költői túlzásnak tűnik.

De ha már a költői túlzásoknál tartunk .... A sors- és ügydöntő kérdésem a Szép Ilonka költeményben fiktíve szereplő Peterdi házára vonatkozott, aminek köszönhetően el is süllyedtem a föld színéről ...

A kérdés - a nézők számára is leírva - a következőképpen hangzott:
"Hol áll ma a költeményből ismert ősz Peterdi háza?"

míg hozzám a kérdés intonációja a következőképpen jutott el:
" Hol ÁLLNA a költeményből ismert ősz Peterdi háza?"

Az első kérdésre a válasz természetesen az, hogy SEHOL, míg az utóbbira az, hogy a VÉRTES-HEGYSÉGBEN, tekintve, hogy a vers cselekménye ott játszódik.

Épp az effajta félrehallások jövőbeli elkerülése érdekében is lenne jó, ha a játékos az összes kérdést leírva láthatná s nem csupán a multiple choice típusú kérdéseket. Más kérdés persze, hogy ez a játékos perspektivájából kedvező lépés mennyiben befolyásolná a vetélkedő lefolyását (pl. a rövidlátók, távollátók szemszögéből). Mindenesetre még ezzel együtt is a véleményem az, hogy a jelenlegi televíziós kvízjátékok palettáján a Quizfire a legátfogóbb s ugyanakkor legtöbb kérdést felölelő és az egyik legigazságosabb strukturális szisztémával dolgozó, na meg pörgőssége miatt a legizgalmasabb műsor ....
de tovább talán nem is ragozom, hisz akik ezt a topicot látogatják, egyező véleményen lehetnek, nemdebár ? :-)))
Deak Tamas Creative Commons License 2004.11.02 0 0 653
Ki az aki csak nevezteti ? (ofkoz priviben)
Előzmény: Boborjan (652)
Boborjan Creative Commons License 2004.11.01 0 0 652
Tisztázzuk: nem arról a G. Gáborról volt szó, aki Dokinak nevezteti magát, hanem arról, aki valóban (orvos)doktor! :-))) Éva régóta közismert bajnokgyilkolászó... :-)))
Előzmény: Fáradt Vándor (649)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.11.01 0 0 651
Ezt én is csak ma tudtam meg Bobitól, néztem is rendesen... ha jól vagyok informálva, valamennyi pontot K. gyuri szerezte... :)
Előzmény: Deak Tamas (650)
Deak Tamas Creative Commons License 2004.11.01 0 0 650
Az a kisebbik csoda, a nagyobbik szerintem a bajnok személye :-)
Előzmény: Fáradt Vándor (649)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.31 0 0 649
Kvízklub-derbi... :))) Sné, G. Gábor, meg K. Gyuri....
Előzmény: Deak Tamas (648)
Deak Tamas Creative Commons License 2004.10.31 0 0 648
Mi volt a tegnapi adásban?
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.16 0 0 647
A ha nem kell a mondatba bocs...
Előzmény: Fáradt Vándor (645)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.16 0 0 646
Viszont Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen báró valóban létezett, így az idézőjel valóban nem jogos...
Előzmény: Deak Tamas (644)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.16 0 0 645
Gugli bácsi a Münchausen+báró és a Münchhausen+báró kifejezésekre is ad találatot, úgyohgy szvsz mindkettő elfogadható, bár ha egy 1943-as filmre vonatkozó utalásban előfordulhat hogy régies írásmódot használtak...
Előzmény: Deak Tamas (644)
Deak Tamas Creative Commons License 2004.10.16 0 0 644
Kedves ismeretlen kvízklubosok,

Münchhausen csakugyan báró volt, tekintve hogy létező személyről van szó (1797-ben halt meg), továbbá úgy írta a nevét ahogy én, tessék csak szépen megnézni a Baky József által 1943-ban, az UFA 25 éves fordulójára rendezett csodálatos szép színes film főcímét. Hans Albers alakította Münchhausent a filmben.
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.16 0 0 643
>Nem értelek Titeket.
Melyik a nagyobb szégyen:
- ha valaki elmegy egy vetélkedőbe JÁTSZANI, és előbb-utóbb vesztesként hagyja el a pályát, vagy
- ha valaki meg se meri mérettetni magát (és ezzel még büszkélkedik is).

Ebből én egyiket sem tartom problémának, magam is ismerek olyan nagytudású embereket, akik deklarálták, hogy nem kívánnak az ország nyilvánossága előtt (adott esetben) leégni. Magam is szerepeltem ebben a kvízben, égtem is mint a Reichstag, ráadásul két olyan kérdésen csúsztam el, amit lehetett volna (sőt illett volna) tudni, ezt elismertem.

Hacsek azonban egy harmadik kategória: ő (még ha váltig állítja is ennek ellenkezőjét) igenis LENÉZI azokat akiknek nem sikerült helyt állniuk egy ilyen vetélkedőben, és ez az, ami számomra elfogadhatatlan.
Előzmény: dyz (640)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2004.10.16 0 0 642
>Az biztos, hogy a műsor készítőinek mindegy, hogy ki nyeri a vetélkedőt.

Én ezt már múltkor is mondtam neki, hiszen az adásonként 250 rugó egy tervezett összeg, de akkor se hitte el... és maradjunk annyiban hogy ez (és HAcsek) nem is érdemel több szót, mert csak időpazarlás....

Azt egyébként nem értem, hogy miért lenne érdekes az hogy három avagy négy játékos ellen kell küzdenie (mondjuk a műsorvezető személye még érdekes lehetett, tekintettel a kérdések feltevésénél tanúsított konzekvens magatartására)...
Előzmény: sander (641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!