Keresés

Részletes keresés

tehetöm Creative Commons License 2004.02.04 0 0 233
hát igen... zsele5 rém unalmas, de azért reagáljunk 1-2 apróságra: az európai emberek nagy része ma már tud olvasni, tudja, hogy a Föld gömbölyű, és egy naprendszer része, nem pedig a világmindenség közepe, amit csak képletes hat nap alatt lehet megteremteni, pl. ha az isteni év néhány milliárd évig tart, vagy ilyesmi...

ez a :PP 3 :DD rém idegesítő, ha értelmetlenül használódik...

" Nem tartod furcsának, hogy jelenkorunk nagy gondolkodói közül többen, az idejük múlásával a hit fele fordultak?" <<< nem. Azt sem értem, mi kéne, hogy furcsa legyen benne. Van, aki megtér, és van, aki elhagyja a hitét, emberi dolog.

"A szekularizált állam bármikor felváltható egyházi formával, ha a többség úgy kivánja." - Afganisztán? Tudtommal itt volt erre utoljára példa. Több most nem is jut az eszembe. Régebben a keresztények igencsak hajlamosak voltak minden körülmények között többségnek tekinteni magukat, hiszen isten velük volt, és az ugye legalább 6 milliárd szavazat... :)

"hajrá keresztények" - megint egy futball-rajongó...
"õket ismerem, és nem félek tõlük" - hm... ez vicces. Igensúlyos, közismert bűnök terhelik a katolikus egyházat, a zsíros, áskálódó, álszent és gátlástalan papokat...

összességében zsele5 nem csak uncsi, de kissé 1xű is, valamint valahogy nem igazán szokja elolvasni a hozzászólásokat, amikre reagál:) Úgy vettem észre, több kérdés és felvetés elkerülte a figyelmét, vagy csak nem talált rá +felelő sablont...

Skuló pedig bemuttatta mi is az a CF /carbon-flash, amikor egy humanoid szájába helyezett széndarabbal produkálunk vakító fényvillanást.../
üdv!
töhötöm

Előzmény: zsele5 (220)
nmuwu Creative Commons License 2004.02.04 0 0 232
zzzzzz
jakabaa Creative Commons License 2004.02.04 0 0 231
mikor mész orvoshoz, elviszlek, ha fájna a lábad is
Előzmény: kornélka (229)
toloba Creative Commons License 2004.02.04 0 0 230
Hát ez a nicked nem lesz hosszúéletű...
Előzmény: Skulo (228)
kornélka Creative Commons License 2004.02.04 0 0 229
látom ez a ekresztény stílus, a szopi-nyali, na akkor egy kis stílusparódia:

és jézus körülmetélt faszát is együtt szívtátok ti horogkeresztény barmok?

Előzmény: Skulo (228)
Skulo Creative Commons License 2004.02.04 0 0 228
Kedves macska...stb!

A topic címére referálva szeretném elmondani, hogy:

Anyád is megszívta, többször is és élveztem!

Előzmény: Törölt nick (-)
HanG99 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 227
egyes kocsonyák itt több hozzászólásban is kifogásolták a komcsik/ateisták törekvéseit a karácsony kisajátítására :))
---
1) akkor azonnal ítéljük el mindazon ideológiákat/vallásokat, melyek egy korábbi ünnepet, mert azt eltörölni nem tudták ((c) by kocsonya), integrálták hitvilágukba és liturgiájukba :))

kezdjük talán a keresztény egyházakkal, melyek több korábbról származó ünnepnek keresztény magyarázatot adott, pl karácsony, húsvét
(én ugyan nem vagyok ennyire elvakult, de lehetőséget kívánok adni egyes elvtársaknak, hogy gyakorolják a kettős mérce intézményét, vagy mea culpázzanak)

2) bizonyos gyengeemlékezetű olvtársak szerint magyarországon 45éven keresztül nem lehetett kimondani a karácsony szót nagy közösségben, legfeljebb családi körben. legyetek szívesek megerősíteni vagy cáfolni, hogy majd a demokratikus szavazás alapján tudjam átírni emlékeimet :)

(tipikus összemosási eset, tán a Fidesztől tanulhatta, ott próbálják összemosni a sztálini időket a rákosista időkkel, az ukrajnai éhínséggel, a kádárista 60-as évekkel és a reformkommunistákkal.)(bár még a nagy SZU-ban sem úgy történt, ahogy egyes kocsonyák azt itt mesélgetni szeretik)

jakabaa Creative Commons License 2004.02.04 0 0 226
MOLNÁR PÉTER talán javasolhatott volna tökéletes feliratot, pl. Áldott Karácsonyt a keresztény, zsidó, muzulmán, zen-buddhista, zarachustrista, zapatista (ez Mexikó), stb. Magyarországnak.

(A felsorolás hiányosságára a jog fenntartva, a z betű hangsúlyozása nem tendenciózus, stb.)

Szerintem nézzen valahogy igy ki a vilag,
éljen a Való Világ, mert igy legalább hamarabb vége lesz.

Berekesztő üdvözletem Mindenkinek (csak féjünk is ám el!)

Előzmény: zsele5 (213)
Póli Creative Commons License 2004.02.02 0 0 225
"Nem tartod furcsának, hogy jelenkorunk nagy gondolkodói közül többen, az idejük múlásával a hit fele fordultak?"

Semmi furcsát nem találok benne. Az ember ahogy öregszik, egyre többet csalódik, ahogy fárad és nyavaják kínozzák, egyre többet gondol az elmúlásra
- azaz mindezek miatt egyre inkább hajlik a kényelmesebb, vígasztalóbb, "szebb" megoldások felé...
De több értelme van tendenciákban gondolkodni: szerintem 200 éve a természettudósoknak, mérnököknek jóval nagyobb aránya keresett a hitben válaszokat kétségeikre, mint manapság. Ez számomra egyértelmű "vallástalanodás"...

"Másrészről, mi az a tudás amire a tömegek büszkék lehetnek?"

Feltétlen pl. az, hogy tudja, ha rozsdás szögbe lép, orvoshoz kell mennie. Büszke lehet egyrészt saját tudására, mert tudja, hogy mit kockáztat, ha nem megy, és büszke lehet az orvostudomány felhalmozott tudására is, mely könnyedén bírkózik meg a problémával.
150 éve - ha orvoshoz ment, ha nem -, nagyon ronda kínok közt patkolt volna el akár 20 évesen is !
Persze te ezen nagyvonalúan átléphetsz... Akár egy szögbe is. :)

"A szekularizált állam bármikor felváltható egyházi formával, ha a többség úgy kivánja."

Igen, ez egy nagy dilemma, hogy a szabadság, a demokrácia meddig terjedhet: engedheti-e, hogy felváltság egyházi vagy világi diktatúrával ? Szerencsére egyik sincs napirenden...

"Az, hogy sokan vallás és istenhit nélkül élnek, számomra nem biztosítéka annak, hogy a társadalom későbbi fázisában ez nem fog radikálisan csökkenni."

Semmire sincs biztosíték. Csak markáns tendencia van: 100 év alatt egy viharos mértékű szekularizáció ment végbe Európában (a nyugati felén, ahol a tiltás nem édesítette a gyümölcsöt, csak még erősebb) !

"Én viszont, bevallom nem szeretném, ha a jelenleg ismert mértékű keresztény kultúrkörhöz tartozó vallási befolyást felváltaná valami másik"

Nem tudom pontosan mire gondolsz... Az, hogy pl. az állam bünteti a gyilkosságot, nem hiszem, hogy "vallási befolyás" lenne. Szerintem a vallás mindig meg fog maradni, amíg létezik ember, csak egyre jobban vissza fog szorulni az emberek legbennsőbb, intim köreibe és tudatába. Viszont a kultúrának, életmódnak, emberi kapcsolatmódoknak a vallásokban gyökerező szegmense örök időkre része marad már az emberiségnek - azaz ha úg nézzük, "NINCSEN másik"... :)

Előzmény: zsele5 (206)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2004.01.31 0 0 224
gondolom az az apró tény nem zavar, hogy a hanukiákra nem írtak semmit? Ha értelmeznéd a leírt szöveget, nem magát a keresztet fájlalta a hozzászóló, hanem az azon elhelyezett szöveget. De ha már hanukia, akkor jusson eszedbe, hogy száguldoztak a városban kocsik, a tetejükön hanukia és egy felirat: "Boldog Chanukát"

Na ez vesd össze az "Áldott karácsonyt a keresztény Magyarországnak" szöveggel.

Előzmény: zsele5 (213)
mesekonyv Creative Commons License 2004.01.29 0 0 223
Remek. Eddig biztosra mehettünk hogy nem irányul ránk robbanófej az egyetlen nagyhatalom részéről. Ha kivonják az amerikai katonákat válaszképpen, akkor már nem lehetünk ebben sem biztosak.
Előzmény: dextrismus (221)
mesekonyv Creative Commons License 2004.01.29 0 0 222
Te nem csinálsz mást mint bálványimádást, nem veszed észre? Én legalább nem imádok fanatikusan egy ikont, minden mást kizárva az életemből. Élem normálisan az életem, dolgozom, semmi nagyobb kicsapongás, semmi extrém bálványimádás, az emberekhez alapvetően bizakodón viszonyulok, ha nem csinálnak gonoszságokat akkor mindenkivel jóban vagyok.

Gonoszságok például amit nem torelálok az embereknél: gyűlökletkeltés, gyűlölködés, kiírtásra buzdítás, hazudozás, ártatlanok és védtelenek fizikai és lelki bántalmazása, kirablása, zászlóégetés, "gyertek ki" üvöltése, megalázás, fanatizálás stb...

Előzmény: zsele5 (220)
dextrismus Creative Commons License 2004.01.29 0 0 221
A legújabb termés! Szép, de én is fel tudok szólítani mindenkit. Nem csak mondani, hanem tenni is kell valamit.

Ujjlenyomatot a hazánkba érkező amerikaiaktól!
2004.01.29 12:41
Az Egyesült Államok jelenlegi, a nemzetközi jogot és az igazságosságot lábbal tipró elnöke és kormánya súlyos kockázatot jelent a világ biztonságára és békéjére. A már-már szovjet időket idéző háborús propaganda valótlan állításaival szemben kijelenthető, hogy az USA maga viselkedik terrorista államként.

Washington a maga teremtette káoszt újabb intézkedésekkel mélyíti: ezek közé tartozik az úgynevezett "terrorizmus elleni harc" jegyében történő ujjlenyomatvétel és az alapos kikérdezés az Amerikába belépő külföldiekkel szemben, amely a magyar állampolgárokat is érinti. Ezen kívül fegyveres őrök jelenlétét is megköveteli az USA-ba tartó külföldi légijáratokon.

Ilyen körülmények közt azt javasoljuk a magyar kormánynak és az Országgyűlés két ellenzéki frakciójának, hogy válaszul az amerikai intézkedésekre, kezdeményezzék: vezessék be a vízumot a hazánkba utazó amerikai állampolgárokkal szemben, a Magyarországra látogató amerikai turistáktól a határon vagy a repülőtéren vegyenek ujjlenyomatot, és alaposan kérdezzék ki őket utazásuk céljáról. A repülőgépeken alkalmazandó fegyveres őrségnek pedig a gondolatát is utasítsák el, ahogy azt több európai állam Portugáliától Svédországig is megtette, éppen az ezen meggondolatlan intézkedéssel előidézhető veszélyre hivatkozva.

Jogi Kabinet

zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 220
Megmondom őszintén, egyre kevésbé vagyok kiváncsi rád.
Sejtettem, hogy valami vallásos bigott vagy, aki vallási képzelgése alapvetésén akar belekötni a katolicizmusba.

Beszélgess exusat-tal, szépen ellesztek a magatok istenével. ;ĐĐ

Előzmény: mesekonyv (218)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 219
Elgurult a gyógyszer?;ĐĐĐ
Előzmény: excusat (216)
mesekonyv Creative Commons License 2004.01.29 0 0 218
Érdemben az hogy Isten mint egy ember kinézetű valaki nem létezik. Az ember elméje az ami nagy fantáziára hajlamos. És itt jelenik meg Isten képe is. Ezért van amit írtam, hogy Isten bennünk él. Ugyanúgy ahogyan az a sokfajta tudás amit te elutasítasz.

Például te most abszolút nem tudod ki vagyok, de mégis elképzelsz valakinek. És hiszed is hogy biztosan úgy nézek ki és olyan is vagyok. De ha jobban utánagondolsz akkor lehetek tulajdonképpen bárki, bárhonnan, bármilyen.

Előzmény: zsele5 (215)
Stoppermutter Creative Commons License 2004.01.29 0 0 217
"Abban biztos lehetünk hogy nagyon sokminden nem tetszene neki"

De Zámbo Jimmy és a Való Világ biztosan :)))

Előzmény: mesekonyv (214)
excusat Creative Commons License 2004.01.29 0 0 216
...persze, persze. lex simplicissimus zsele5:"Attól, hogy atomkorban élünk, a társadalomban az egyének tudása nem nagyobb mint az elődeinké, csak nagyobb, a korábbi tudások eredményezte ismeretekre építhetünk.".

Felmérések eredményeinek alapján ismeretes az társadalmi tagozódás, mely szerint a társadalom nagyobbik hányada nem él az "atomkorban", így a lex simplicissimus zsele5 értelmében a társadalom nagyobbik hányadában az egyének tudása nagyobb mint az elődeiké.

Mivel a társadalom nagyobbik hányadára az igaz, hogy az egyének tudása nagyobb mint az elődeiké, következésképpen a társadalomra az igaz, hogy az egyének tudása nagyobb mint az elődeiké.

Konklúzió: lex simplicissimus zsele5 alapján belátható, hogy a lex simplicissimus zsele5 ellentettje igaz.

Szuper...
:-D

Előzmény: zsele5 (212)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 215
Érdemben valami?
Előzmény: mesekonyv (214)
mesekonyv Creative Commons License 2004.01.29 0 0 214
Hülyeségeket beszélsz. A mostani tudásunk sokkal nagyobb az egyén szintjén is mint valaha volt. Az más kérdés, hogy ahogy egyre több dolgot fedezünk fel, egyre több kérdésünk is támad. Tudták azelőtt hogy például a szélütés és a gutaütés nem más mint az agyvérzés? Vagy hogy milyen messze vannak pontosan az egyes galaxisok?

Vagy ha például a környező galaxisok bármelyikében szupernovarobbanás lenne akkor pár milliomod másodperc alatt sterilizálódna az egész földfelszín, az óceánok legmélyebb pontjait kivéve? (olyan hatású lenne ez mintha négyzetméterenként robbanna egy Hiroshimai atombomba). Ezáltal ahol szupernovarobbanást látnak az égen a csillagászok, ott a környéken nem alakulhat ki élet. Nagyon sok példa van még. Kiderült például hogy az égbolton túl nem a Paradicsom van hanem a világűr. A Föld középpontjában meg egy vasmag. És a Föld is gömbölyű. Vagy ott van az elektromos áram. Millió példa.

De mondok egy igaz "közhelyet": Isten bennünk él. Az emberekben. Pontosabban az emberek tudatában. Mindegy hogy Zeusznak hívják-e, Esőistennek, Buddhának vagy Miatyánknak. Hiszem hogy Jézus élt. Viszont az elmúlt kétezer év alatt annyira meghamisították az egész történetet, főleg a kezdeti időkben, az ókor végén és a korai középkorban, hogy mostanra egy teljesen másféle nézet alakult ki vele kapcsolatban. Érdekes lenne meghallgatni Jézust a mai világról mindazok fényében amit tett ezalatt a kétezer év alatt az emberiség. Abban biztos lehetünk hogy nagyon sokminden nem tetszene neki.

Előzmény: zsele5 (212)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 213
Mondcsak, akkor ha neked egyértelmű következtetés a Jobbik keresztállítására, hogy annak üzenete részükről az, hogy Magyarország keresztény ország, akkor te a kihelyezett hannukiákról is hasonló következtetést vonsz le?
Ott is meg lesz az a karakán ítélet, vagy maradunk ilyen féloldalasan?

Természetesen egy bevallottan térítő, illetve visszatérítő szekta, akkor nálad is súlyosabb megítélés alé esik, mint mondottad volt.

Nem gondolom, hogy a harc a szekularizált, illetve egyházi állam között zajlana, de azt igenis gondolom, hogy a fene nagy büszkeség a szekularizált állammal kapcsolatban csupán addig tart, amíg nem jön egy korszerű, és kellően meggyőző ideológia. Ezekkel szemben a már bizonyított és lecsendesült ideológiák nyújthatnának csupán védelmet, tulajdonképp maga a tradíció. Ha ez nincs, semmi sem ment meg bennünket az új eszme tombolásától. De hát magunk ágyazunk meg neki önhittségünkkel.:))

Előzmény: Hayloft Ezekiel (210)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 212
Hány embernél jelentkezik ez a tudás, népesség arányában?
Gipsz Jakab Bivalybasznádról részese ennek a tudásnak, hogy állítható legyen; a magasabb tudás következményében a hit szükségletének megélése helyett egy materialista világnézetet fogad el?

Ha elfogadta valyon eljut annak felismeréséhez, hogy ez szintén hit kérdése?
Attól, hogy atomkorban élünk, a társadalomban az egyének tudása nem nagyobb mint az elődeinké, csak nagyobb, a korábbi tudások eredményezte ismeretekre építhetünk.

Előzmény: Skorpió (209)
Hy Creative Commons License 2004.01.29 0 0 211
Egyébként jellemző ez a "média figyelő szolga állat" is szinvonalukra!
Ilyen szolgákat, feljelentőket alkalmaztak a nyilasok, és a rákosista komcsik pont!
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.01.29 0 0 210
kicsit el vagy tévedve csillagom.

Bármennyire is szeretnéd, én nem rugdosom a vallásokat, eszembe se jut. Emberekről formálok véleményt akik játszanak/visszaélnek/politikává formálják bármilyen egyház tanítását/gondolatvilágát.

Jelen esetben a jobbik jászol helyett identitászavarból éspervagy politikai helyezkedésből kereszeteket állítgatott, sugallva azt, hogy magyarország keresztény. Ez az állítás viszont egész egyszerűen nem igaz, mindannyian tudjuk.

Nekem fontosak az egyházak, (a szektákat nem szívelem viszont) de nem szeretem, hogy kisajátítgassanak egy szekuláris államot ami nem véletlenül szekuláris. Az egyházak működjenek szépen saját kereteik között.

Aki szerint ez harc a szekularizált vagy egyházi állam között az nézesse meg magát. Itt nem győzni kell, hanem alkalmazkodni. Bizony, még a keresztény egyháznak is.

Előzmény: zsele5 (204)
Skorpió Creative Commons License 2004.01.29 0 0 209
Másrészről, mi az a tudás amire a tömegek büszkék lehetnek?

Szerinted milyen aranyu volt a halvaszületesek aranya ketezer evvel ezelött, es mennyi most ?
Na persze, ha neked ez nem szamit..... (:-(((

Előzmény: zsele5 (206)
Stoppermutter Creative Commons License 2004.01.29 0 0 208
0 igényem van arra, hogy komolyan vegyenek.
Kivált, ha fundamentalista +szállottakkal kerülök öSSze.

Olyan érzésem van, mint a Múmiában, amikor a pasi bekeveredik a zombik közé, akik azt mantrázzák: Imhotep! Imhotep! Mivel fél, hogy felfalják, beáll közéjük, és ő is üvölti: Imhotep!

Szóval: Imhotep!

Előzmény: zsele5 (205)
perlasca Creative Commons License 2004.01.29 0 0 207
Ha szabad belepofázni:
az "Áldott karácsonyt a keresztény Magyarországnak" nem kirekeszt, viszont állít valamit: azt, hogy Magyarország keresztény. Amit belelátnak egyes vitatársak, hogy ti. ez csak címzés az ország egy részének, úgy hangozna, hogy "Áldott karácsonyt a keresztény magyarOKNAK". A keresztény Magyarország viszont sajnos egy lestipistopizott fogalom, aminek használata jóval többet jelent, mint pusztán annak rögzítését, hogy Magyyarországon, jé, többségében keresztény hitű/identitású emberek élnek, ami szerintem nem igaz, de a lényeg szempontjából mindegy.
Ha nem lenne a fogalomnak egy önmagán túlmutató jelentéstartalma, nem is hozta volna föl a jobbik.
A keresztény Magyarország egy világlátás, egy célrendszer - egy politikai program neve. Bibó azt írta arról a korszakról, amikor ez volt a varázsszó, hogy "ellentéte volt mindannak, ami a demokrácia". Szerintem demokratikus szempontból kifogásolható, ha egy mozgalom egy diktatúra fogalomkészletét használja. (várom a basztatást)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 206
>>Egyszerűen csak jóval többet tudunk az (e)világról, mint azok az elődeink

Erre mondtam, amit mondtam.
Koránt sem így van, mert semmivel sem tudunk többet.
Nem tartod furcsának, hogy jelenkorunk nagy gondolkodói közül többen, az idejük múlásával a hit fele fordultak?
Pedig őket nem lehet földhözragadtsággal illetni.
Másrészről, mi az a tudás amire a tömegek büszkék lehetnek?
Be tudja nyomni a távkapcsoló gombját, kattint az egérrel?
Ez tudás?
Elfelejtettünk legalább ennyi dolgot apáink örökségéből is.

Az emberek megoldatlan problémáikra minden további nélkül hit formában kereshetnek orvosságot.
Talán Hack Péteren érdemes elgondolkodni. Őt sem buta, sem első szándékos manipulátornak nem lehet tartani.Mégis a vallást olyan mélyen éli meg, hogy az már nekem például riasztó.
A szekularizált állam bármikor felváltható egyházi formával, ha a többség úgy kivánja.
Az, hogy sokan vallás és istenhit nélkül élnek, számomra nem biztosítéka annak, hogy a társadalom későbbi fázisában ez nem fog radikálisan csökkenni. Tehát nem elrendeltetett a szekularizáció győzelme.
Én viszont, bevallom nem szeretném, ha a jelenleg ismert mértékű keresztény kultúrkörhöz tartozó vallási befolyást felváltaná valami másik, aminek mélységében, dogmatizmusában előre nem lehetek biztos.
Tehát; hajrá keresztények, őket ismerem, és nem félek tőlük.

Előzmény: Póli (202)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 205
Nosza, ha ráérsz, akkor döntsd már el más vallások követőiről is, hogy normális, avagy nem normális követői adott vallásnak.
Javasolnám, ha volt bátorságod ott megtenni a különbségtételt, akkor foglalkozz csak a keresztényekkel.
Belátom, hogy amit kívánok az nem könnyű, és esetleg komoly retorziót maga után vonó feladat, de ha van igényed arra, hogy komolyan vegyenek, ne itt űberkedve kispályázzál.
Előzmény: Stoppermutter (201)
zsele5 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 204
Ez szépen hangzik, csak nem igaz.

Rajtam keresztül szeretnél rugni abba, amibe tudod, hogy nem volna egy elegáns dolog, ráadásul hiábavaló is volna? ;ĐĐ

Nekem nagyon tetszenek a próbázók, hogy intelligenciához mérten, koronként változóan vagy kiirtani, vagy beilleszteni akarják azt az ünnepet, amit jelentősségben nem nagyon szeretnek elfogadni. (tisztelet annak aki mégis őszintén teszi)
Ez az ünnep egy nagy emlékmű, amit két évezred kultúra teremtő munkássága jogán a kereszténység állított magának, kizárólag Újszövetség talaján.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!