Keresés

Részletes keresés

mikolics.dxn.hu Creative Commons License 2015.08.13 0 0 821

 

Szíves figyelmébe ajánlom a DXN Bio Ganodermás (Pecsétviasz gombás), Laktóz-Glutén mentes, Halal tanúsítvánnyal rendelkező, lúgosító termékeinek forgalmazási lehetőségét. www.mikolics.dxn.hu

(Halal tanúsítvány, ami a muszlim közösségek tanai számára jelzi, hogy a termék előállítása megfelel a vallási előírásoknak.)

 

DXN Bio Ganodermás (Pecsétviasz gombás) instant kávék, 8 féle ízesítéssel, kakaó, forró csoki, kapucsínó, teák, kozmetikumok stb.

Bízva benne, hogy felkeltettem az érdeklődését, kérem, hogy időpont egyeztetés miatt az alábbi elérhetőségeimen szíveskedjék felvenni velem a kapcsolatot.

Jó egészséget kívánok, üdv. Mikolics Éva

www.mikolics.dxn.hu
www.ganodermahungary.dxn.hu
(english speaking)
DXN number: 31001405

emikolics@gmail.com

T:+3630-5831266

Skype: mikolicseva

halip Creative Commons License 2010.09.06 0 0 820

Sziasztok!

 

Sürgősen szükségem lenne kipróbált maamoul receptre, hagyományos búzadarásra. Ha lehet diós és kókuszos töltelékkel is.

Mindjárt itt az Eid és nagy mennyiságben kéne sütni.

 

üdv:halip

H_G Creative Commons License 2010.06.02 0 0 819
A Corvin mozi mellett (kissé vissza a Blaha irányába) is van egy.

Előzmény: Zitka (818)
Zitka Creative Commons License 2010.06.02 0 0 818

Az Erzsébet krt elején, a Dohány u. és a Barcsay utca közötti szakaszon (jobb oldalon, ha a Wesselényi felé haladsz) van egy arab bolt. Aztán van (vagy csak volt???) a Karinthy Frigyes úton, a Budafoki úti villamosmegállóval szemben.

A Camponaban is van egy arab delikatesz, elég sok fűszert lehet ott kapni.

 

A Lehel piac alagsorában is volt egy keleti bolt, de legalább 5 éve nem jártam arra..

 

 

Előzmény: bubianyu (817)
bubianyu Creative Commons License 2010.06.02 0 0 817
Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Hol találok Bp-en arab/keleti fűszerest? Biztos százszor kérdezték már, de elég sürgős lenne, olvasgatok én vissza...de hát szerencsére írtó sok hsz van:)

Köszönöm a segítséget!

Vivi
Mad árka Creative Commons License 2009.09.15 0 0 816
Hahó! Nem lőttél messze a bogánccsal egyébként, épp tegnap éjjel olvastam egy könyvet, s abban volt ez:

"Bizonyos fészekvirágzatú növények, mint a bókoló bogáncs, a szártalan bábakalács, a gyapjas aszat húsos fészektányérját vagy fiatal virágzatait articsókához hasonlóan fogyasztották."

Eszembe jutott a topik, gondoltam, berakom.

További jó főzést! :)
Előzmény: Tibeth (814)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 815
:)))
Ez aranyos volt!
Mindamellett a bogáncs szerintem egész szép növény. ;)
Előzmény: Tibeth (814)
Tibeth Creative Commons License 2009.07.20 0 0 814

Ügyes vagy.

 

Én egész mostanáig gondoztam egy embermagasságúra nőtt bogáncsot abban a reményben, hogy articsóka. annyira hasonlított rá.

 

 

talán jövőre sikerül.

Előzmény: Foeniculum V (813)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 813
Néhány éve Baumax-ban vettem a magot, és az idén vetettem el. Mind kikelt, 7-et tartottam meg belőle, és most kezd teremni.

Nem tudtam, hogy a hibiszkuszfélék családjának a tagja, csak a virágai döbbentettek rá. Valóban csodaszép, ahogy virágzik, kár, hogy rövid ideig tart. :(
Lehet, hagyok meg egyet magnak, valóban leginkább csak az esztétikuma kedvéért. :)
Előzmény: Tibeth (812)
Tibeth Creative Commons License 2009.07.20 0 0 812

Culinárisban lehet magot venni.

 

Tavaly egyetlen bokor termett, de elszalasztottam leszüretelni, így kivirágzott. pompás volt.

 

Idén nem nőtt ki egyetlen sem.

 

 

Előzmény: Foeniculum V (805)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 811
Nem tudom, hogy aktuális-e még az igért fotó...
Sajnos most rossz a gépem, és nem tudok fotókat feltenni, de ha még aktuális, kb. egy hét múlva - talán addigra rendbehozódik :) - akkor felteszem.
Előzmény: Zitka (800)
H_G Creative Commons License 2009.07.11 0 0 810
Még az I.-sparban is látom néha, de az 1000 fűszerben is szokott lenni (kb. ott, ahol a szárított paradicsom).

Szerintem nagyon finom az articsóka -- kissé a karfiolra emlékeztető íz, de sűrűbb állag. Az okra engem se győzött meg, de csak savanyított konzervként ettem egyszer (török volt, szintén az 1000 fűszerből) és rengeteg zöldség van, amit savanyúságnak nem szeretek, de frissen igen...
Előzmény: florentine (806)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 809
Ahol ettem, úgy emlékszem köretkényt adták, hagymával, olyan pörköltfélének, kissé savanyítva. Nekem ízlett. Különben ez az első próbálkozásom vele.
Előzmény: Chimney (807)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 808

Mármint az articsókának?

Még nem is hallottam róla :)

Én savanyítva ettem, talán még Görögországban...?!

Előzmény: florentine (806)
Chimney Creative Commons License 2009.07.10 0 0 807
Ez az okra nekem nagyon nem jött be.Egyszer ettem....és köszi többet nem is kérek!Mondjuk szépnek szép:-) de egy kaja inkább legyen csúnya,de finom:-)
florentine Creative Commons License 2009.07.10 0 0 806
Receptem az lenne hozzá jó pár. Úgy két éve kaptam két darabot, nagyon ízlett, azért strapálom magam articsóka ügyben. Létezik üveges változat, de én még nem láttam. Tudja valaki, hol kapok?
Előzmény: Foeniculum V (805)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 805
Még magot sem láttam, articsókához.
És azt tudod készíteni?
Mert a tv-ből elnézve, elég bonyolultnak tűnik az elkészítése... ráadásul elég sok a kidobnivaló része....
viszont úgy kerti növénynek nagyon szép, mutatós :)))

Különben valóban nevetséges, hogy külföldön sokkal szebb példányokat lehet kapni olcsóbban. Nálunk az a kifogás, hogy kevesen veszik...na ja, ha olyan drága!
Múltkor az Auchanban láttam. 350/db volt kiírva hozzá, a pénztárnál meg 650-et ütöttek be. Úgyhogy nem kellett. Egy hét múlva még mindig ott volt a pulton, csak jóval fonnyadtabb állapotban... :(
Előzmény: florentine (804)
florentine Creative Commons License 2009.07.10 0 0 804
Igen, a fő probléma, hogy venni se lehet. Bár én 700 Ft-ot sem adnák darabjáért (ennyiért láttam egyszer nálunk a Sparban).
Rajtam az articsóka fogott ki alaposan. 0 siker. De nem adom fel :-)
Előzmény: Foeniculum V (802)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 803

Valójában eddig 1 db termést szüreteltem :))

viszont a többi egyszerre lesz, és egy főzetnyi ki fog jönni belőle.

Előzmény: Zitka (800)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 802

Két, vagy három éve próbálkoztam vele utoljára :)

Júniusban talán. Úgy csináltam, hogy a magokat ládába vetettem, majd kipalántáztam. Valóban árnyékos helyre, bár kicsit sűrűbben a kelleténél.

Két nyáron próbálkoztam, de egyszer sem sikerült. Azóta felhagytam vele, sőt a konyhakertem be lett füvezve.

Az a néhány növényem cserepekben van:

2 tő koktélparadicsom (+3 a sziklakertben) ;)))

7 tő okra

más nincs :)

A virágok jobban kedvelnek engem.

Nekem különben csodaszép, nagy, és dús volt, mind megmaradt, csak éppen gumó nélkül felmagzott. A szára pedig kemény.

 

Inkább vennék a piacon, ha lenne, de alig kapni néha... :(

Előzmény: florentine (801)
florentine Creative Commons License 2009.07.10 0 0 801
Mikor ültetted az édesköményt? Másodvetésként nekem általában sikerül. Idén úgy három hete ültettem, jött rá néhány nap alatt 80 ml eső, már úgy 5 cm-es. Ilyenkor kell neki a csapadék, öntözni nem elég. A nagy melegtől szökik szárba gyorsan, azért jó a későbbi vetés. Olyan helyre ültesd, ahol van némi árnyék. Tavaly csak pár darab lett egy zacskóból, idén úgy kelt, hogy szépen elférjenek egymás mellett. :-) De nekem is volt olyan évem, hogy egy szem se lett, próbálkozz vele, sikerülni fog.

Előzmény: Foeniculum V (799)
Zitka Creative Commons License 2009.07.10 0 0 800

Sejtettem, hogy kedvenced, ha azt választottad nicknek. :-)

 

Visszatérve az okrára: én is úgy hallottam, hogy nem túl jellegzetes íze van, tehát az elkészítés módja, ill. a fűszerek adják meg az étel igazi ízét.

Előzmény: Foeniculum V (799)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.10 0 0 799

Most nincs itt a gépem, de majd lefotózom, és teszek fel képet.

Nyugi, én is ilyen vagyok. Sokszor a legtermészetesebb konyhakerti növényeket nem ültetek, csak ilyen "furcsaságokat" :))))

 

Én is elég régen ettem. Valójában nem nagy szám, talán inkább attól volt ízletes, hogy jól készítették el, illetve ízlett, hogy kicsit savanykás. Erről épp az általad megadott linkben olvastam, hogy ecettel meg kell locsolni, mert különben nyálkás lesz.

Kovászos uborkát készítek, és egy okrát is tettem bele (az első termés, ami egyedül volt még), kiváncsi vagyok, milyen lesz?! :)))

 

Az én kedvencem az édeskömény. A gumója. Kétszer is próbálkoztam vele, de nem sikerült. Pontosabban szép nagyra fejlődött, csak épp gumót nem növesztett, csak felmagzott :(

Előzmény: Zitka (798)
Zitka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 798

Remélem, nem röhögsz ki :-), de én még azt sem tudom, hogy egyáltalán szeretem-e az okrát. :-D  Csak annyira megtetszett a formája, és mikor megláttam a vetőmagot, azonnal megvettem.  Mindig sokfélét vetek a kertben, szeretek kíséreltezgetni.

Előzmény: Foeniculum V (797)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.09 0 0 797

Köszi!

Némelyikre én is rátaláltam, de volt köztük, ami nagyon megtetszett.

Nem is tudtam, hogy a Terebessnek is vannak receptjei...

 

Szerintem még próbálkozhatsz vetni.

De szerintem ne közvetlen a földbe vessed, hanem tojástartóba, vagy csesepekbe, napos meleg helyen tartva, és bőven öntözve, laza virágföldbe.

Egy hónap alatt termővé tud válni, és szeptemberig még tudsz róla szüretelni.

Különben egész szép dekoratív növény, kellemes virágokkal, bár azok csak egy napig nyílnak rajt. Viszont utána egészen gyorsan nő a termés.

Ha kibújt, rá egy hétre, már a végleges helyére ültetheted.

Előzmény: Zitka (795)
Zitka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 796

Itt is van egy csomó indiai recept:

http://www.khanapakana.com/RecipesByCategory.aspx?zoneid=274

 

 

Zitka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 795

A BRICO-ban vettem, sajátmárkás csomagolásban a magot, 2012-ig jó elvileg.

Én egyből szabadföldbe ültettem, június elején.

Gondolom, most már nem sok értelme van újravetni...

 

REcepteket a terebess  oldalán találtam:

 

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/bamia.html

 

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/horvathb3.html

 

Ez is jól hangzik...

http://vajaspanko.blogspot.com/2008/07/szak-indiai-preparation-1.html

 

avagy:

http://szirkonyha.hu/cms/page.php?46

 

Ez pedig barátném receptje:

http://gorogrecept.homestead.com/files/ospria/bamia.htm

 

Ha tudsz angolul, ladyfinger néven tuti találsz jó sok receptet. CSak vicces módon a tiramisu receptekkel keveri (pl itt: http://www.indobase.com/recipes/category/okra-50.php ), mert ugye a babapiskóta is ladyfinger angolul. :-))

Előzmény: Foeniculum V (794)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.09 0 0 794

Lehet, hogy a magoddal volt a baj esetleg?!

 

Amit én vetettem, már vagy két éves magok, egyszer érdekességképpen vettem. 20 szem volt benne, mind kikelt, bár végül 12 maradt meg, igaz két edénybe vetettem, és sokallottam, hogy mind megmaradt, ezért a másikkal később nem foglalkoztam  Amit megfigyeltem, a vetőtalaj ne legyen kemény, én egyszerű virágföldbe tettem, még koratavasszal, és sokáig üvegházban tartottam. Ott bújtak ki. Eleinte - azt írták a magra - nagyon vízigényes, úgyhogy naponta öntöztem. Majd kb. egy hónapja palántáztam ki őket cserepekbe, és déli napos helyre a házfal mellé raktam. Nem minden tő növekszik szépen, néhány elég gyenge maradt, de azokon is jön virág. Valójában csak 7-et ültettem ki, a többi magárahagytam, de azok is élnek, és viszonylag szépek is a körülményeikhez képest...

 

De én nem vagyok mérvadó, mert én olyan vagyok, hogy ledugok bármit a földbe, abból növény lesz... :)))))

Előzmény: Zitka (793)
Zitka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 793

Csak a kérdés maradt le... :-)))))

 

Szóval mi a trükkje? Van vmi speciális tudnivaló, talajjal, napfénnyel, tápanyaggal kapcsolatban?

Előzmény: Zitka (792)
Zitka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 792

ötletem sajnos nincs, de kérdésem az lenne... :-)

 

Én is vetettem okrát, de ki sem kelt. :-((( Pedig jócskán öntöztem.

Előzmény: Foeniculum V (791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!