Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2017.05.20 0 0 155

Oh, most látom, hogy behalt ez a topic :o((
Pedig a Fugatonak folyamatosan vannak jobbnál jobb koncertjei :o))

Idén pl. lesz koncertjük a Református Zenei Fesztiválon is!

https://www.facebook.com/events/1922488864696422/

 

cirrocumulus Creative Commons License 2012.07.25 0 0 154

Fugato Orchestra koncert 

Hosszú idő után új műsorral jelentkezik a zenekar. A Ha ezt Bach hallaná... (barokk utórezgések a művészi könnyűzenében) című összeállításukat 2012. július 26-án 20:30-tól adják elő a Vajdahunyadvári Nyári Estek (Városliget) keretében.

A 12 éve komoly- és könnyűzenei műfajokat ötvöző és ellenpontozó kamara-szimfonikus zenekartól hallhatunk majd izgalmas Bach-feldolgozásokat, régizenei elemeket átörökítő saját szerzeményeket, valamint a barokkból is inspirálódó „progresszív rock” virágkorában keletkezett művek kamaraátiratait. 

Közreműködik: 
Szenthelyi Miklós - hegedű
Ónodi Rajmund - hegedű
Harcsa Veronika - ének 

jegyek kaphatók: 

http://www.jegy.hu/programs/35666/Fugato_Orchestra.html

esőnap: Július 27.

további információ: 
http://www.facebook.com/pages/Fugato-Orchestra/120029801377213

 

nikodémus Creative Commons License 2011.06.16 0 0 153

Legjobb tétel: Hétnyolcad. Kétségtelenül elviszi a pálmát, a középrész fuvolabetéte óriási!!!

 

Az a fuvola tulajdonképpen kaval, de alapvetően egyetértek, a vége pedig hatalmasat üt. :-)

 

A középrész viszont valahogy nem az én asztalom... számomra el lett komolytalankodva, eklektikus is + ez a jazz-es vicceskedés uralkodott el a szimfónikus remekbeszabottságon.

 

Ezt nem értem. Az Ébredés, a Világsíró asszony meg a Csak egy népdal "komolytalan" lenne? Számomra gyöngyszmei az új albumnak - annak közepéről. Nyilván poénkodnak is, de a vége felé, de abban szintén egyetértek, hogy a záró címadó valahogy nem üt akkorát, bár szeretem azt is. Szellősebb, mint a rendkívül erős kezdés.

Előzmény: ülünkahordótetején (152)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2011.05.18 0 0 152

Kicsit tüzetesebben meghallgatva valamelyest módosult a véleményem... Az első három tétel tényleg remek, zseniális. Ezek nagyon beértek a hallgatással. A címadó a végén szintén nagy kompozíció, bár még mindig nem fog meg igazán. A középrész viszont valahogy nem az én asztalom... számomra el lett komolytalankodva, eklektikus is + ez a jazz-es vicceskedés uralkodott el a szimfónikus remekbeszabottságon. Az ilyen szimfónikus/jazzes instrumentális zenéknél azt szeretem személy szerint, ha a komolyság, drámaiság a hangadó. A túlzott könnyedség nem illik a műfajhoz. 

 

Zeneileg összetettebb az anyag, viszont nem mondanám, hogy eredetibb, mert így sokkal After Cryingosabb lett...

 

Persze lehet, hogy rosszul látom.

 

Legjobb tétel: Hétnyolcad. Kétségtelenül elviszi a pálmát, a középrész fuvolabetéte óriási!!!

ülünkahordótetején Creative Commons License 2011.05.09 0 0 151

Na hát, végre a kezem közé kaptam a Nóét... hát nem is tudom... kell még hallgatni, de így elsőre is beigazolódni látszik, amitől tartottam. Túl sok vokális tevékenység és túl sok kortárs a kompozíciók kárára. Elismerem, hogy zeneileg ez komplexebb és egyedibb, viszont a Neandervölgyin, mégha kissé "iskolás" is volt, bombasztikus jó számok voltak. Szeretem, ha egy formációnál a dal az első és nem a zenei tudás kiélése. Na nem akarok előre elhamarkodottan ítélni, meglátjuk, hogy megtalálom-e az utat a lemezhez...  

nikodémus Creative Commons License 2011.03.25 0 0 150

Melegen ajánlom a friss lemezt, én teljesen oda vagyok tőle. Nagyon jó, hatalmas lépés előre szerintem! Alpár Balázs az elsőn - úgy érzem - "csak" játszott a stílusokkal és zenetörténeti korokkal (főleg a barokkal), itt azonban születtek tényleg nagyon erős kompozíciók (más kérdés, hogy kevésbé hallgatóbarát irányba - többek között tüskés kortárs komolyzene felé - indulva). Szóval "sűrűbb" ez, de a lehető legpozitívabb módon. (Amúgy én az After Cryingot nem érzem "túlsűrűsödöttnek", bár főleg a 6-os lemezt meg a Showt nehéz első hallásra megemészteni, ezt elismerem. Még annyit a zárójelben, hogy nagyon kíváncsi vagyok a beígért új Crying-lemezre. A szinte már végletekig fokozott geg-komplexitás meg globalizáció-kritika újabb változata lesz - tán nem elhanyagolható ebbő la szempontból, hogy ennek egyik "főideológusa", Görgényi Tamás már nem tagja az együttesnek - vagy valami egészen más? Én az utóbbinak örülnék.)

Előzmény: ülünkahordótetején (148)
cirrocumulus Creative Commons License 2011.03.24 0 0 149

"mikor lesz koncertjük legközelebb???"

 

Március 27-én, vasárnap a Thália Színházban

Előzmény: ülünkahordótetején (148)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2011.03.24 0 0 148

újonnan érkezőként szertnék ide írni, ha nem baj. én a Solaris topic miatt jöttem fel egyáltalán ide az indexre, és ott előkerült a Fugato neve... annyira felkeltette az érdeklődésemet, hogy az első albumukat sikerült a napokban beszereznem, és azóta nem térek magamhoz... hihetetlen nagy ez az anyag, egyedül a 2 Haiku szám nem tetszik igazán, mert valahogy nekem kilógnak, meg nem vagyok oda eleve az alapvetően instrumentális zenekaroknál azért, ha hirtelen vokális dolgokkal hozakodnak elő... de egyébiránt tényleg az utóbbi idők egyik legnagyobb meglepetése számomra, minden nap meg kell hallgatno, mióta megvan, és csak most hallom, hogy kijött az új is... hát nagyon kiváncsi vagyok, bár még most adok időt ennek, és nagyon félek is előre az újtól, mert ez az első nagyon el van találva...

 

az előző kommentek is kicsit megijesztenek, mert nem szeretném, ha úgy besűrűsödne a zenéjük, mint mondjuk az After Crying, hogy már úgyszólván nehezen hallgathatóvá válik... na mindegy, majd meglátjuk, most viszont szájam fülig ér a Neandervölgyi miatt :)))

 

mikor lesz koncertjük legközelebb???

nikodémus Creative Commons License 2011.03.19 0 0 147

Húha. Első hallgatás után nekem teljesen másnak tűnik, mint az első lemez. Sokkal kevésbé hallgatóbarát, sokkal kevésbé "iskolás" (bár én ezt az első albumnál sem éreztem), de nagyon-nagyon izgalmas. Nagy lépcső fölfelé.

Előzmény: sziti (145)
nikodémus Creative Commons License 2011.01.18 0 0 146

Hűha, most vettem csak észre. 2011 egyik tuti vétele (a másik az új After Crying album lesz - remélem...).

 

Akik hallgatták: milyen? Mennyiben más, mint az első lemez?

Előzmény: sziti (145)
sziti Creative Commons License 2010.12.14 0 0 145

Csak szólok: van új lemez.

Bővebben: fugato@fugato.org

Hír szerint dec. 21-től a Stereo Shopban is. Még elfér a fa alá :-)

merrin Creative Commons License 2010.08.22 0 0 144
Köszönöm szépen, ma már nálam is műxik! :.-)
Előzmény: sziti (143)
sziti Creative Commons License 2010.08.21 0 0 143
PS: koncertek is vannak/voltak, ld. megfelelő menüpont.
Előzmény: sziti (142)
sziti Creative Commons License 2010.08.21 0 0 142
Nálam megnyílik... (Firefox)
Előzmény: merrin (141)
merrin Creative Commons License 2010.08.21 0 0 141
Eiúk-Lányok!

Illetve Lányok-Fiúk! Mizu a honlappal? Sem a Firefox, sem az Explorer nem nyitja meg.
Lesz koncertetek belátható időn belül?
Jó lenne már ZENÉT látva hallgatni! :-)
cirrocumulus Creative Commons License 2010.01.18 0 0 140
fugato Creative Commons License 2009.11.06 0 0 139
Fiatal szerzők a komolyzene és a jazz határán
Pályázatot hirdet fiatal zeneszerzőknek a Fugato Alapítvány. A legjobb öt művet a Fugato Orchestra műsorra tűzi a 2010-es Budapesti Tavaszi Fesztivál hivatalos programjaként. A koncerten a zsűri és a közönség szavazatai alapján kerül ki a három győztest. A versenyre 2009. december 15-ig lehet jelentkezni, a pályaműveket 2010. február 10-ig várják.
Részletek: www.fugato.org
eref Creative Commons License 2009.09.14 0 0 138
MJ:

"Kedves Barátunk!

Szept 17-én csütörtökön 18:30-as kezdéssel tartjuk különleges jubileumi
koncertünket a Városmajori Gimnáziumban.
A belépés ingyenes, a helyszínen a Fugato Alapítvány a zenekar készülő
lemezéhez támogatásokat gyűjt.

Várunk szeretettel!
üdv,
A Fugato Orchestra"
elefantkillah Creative Commons License 2009.03.17 0 0 137
MERT AMÍG A FÖLD KEREK
MINDIG FUGATÓS LESZEK!
sziti Creative Commons License 2009.03.17 0 0 136

A MüPa-koncert zseniális.

A társtopikokban bőven találsz áradozásokat.

Előzmény: nikodémus (134)
nikodémus Creative Commons License 2009.03.17 0 0 135
Már most gyűjtök rá. :-)
Előzmény: eref (131)
nikodémus Creative Commons License 2009.03.17 0 0 134

OFF

 

Milyen volt?

 

ON

Előzmény: sziti (133)
sziti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 133

Azt gondolom, e zenekar kedvelői között megér egy OFF-ot:

 

Aki nem volt ott, és még módja van rá (no és szerencséje is), az célozza meg John Lord ma esti Millenáris Parkban tartandó (ráadás) koncertjét, mert felejthetetlen élményben lesz része.

Ez független attól, hogyan viszonyulsz a Deep Purple-höz. Műfajokon, korokon, országokon átívelő zenei világba repítenek hatalmas zenészek.

 

ON

tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.16 0 0 132
Jogos kiegészítés... :o)
Előzmény: eref (130)
eref Creative Commons License 2009.02.16 0 0 131
Úgy tűnik, hogy igen, legalábbis a hírlevélben utalnak rá.

"Régen jelentkeztünk, de most számos újdonsággal örvendeztetünk meg, amelyekből látható, hogy nem unatkoztunk az elmúlt időszakban. Folyamatosan készül az új lemez. Íme néhány részlet, csak itt, csak most, csak Nektek..."

Előzmény: nikodémus (128)
eref Creative Commons License 2009.02.16 0 0 130
Előzmény: tnsnames.ora (129)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.14 0 0 129
Tanítanivalóan perfekt lett a most hírlevélben kiküldött Youtube-s demó-videó. :o)
nikodémus Creative Commons License 2008.10.26 0 0 128
Van kilátásban új album? Nagyon jó lenne...
gabkiss31 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 127
Hat ma hallottam oket eloben eloszor a Mestersegek Unnepen..
Minden elismeresem felelmeteset alakitottak. Nekem bejott nagyon.
Udv G
cirrocumulus Creative Commons License 2008.08.07 0 0 126

Most még OFF, de talán nem olyan sokáig ... ;o)

 

Lemezajánló a Periferic Records-tól:

NOSTRADAMUS: Testament

A korábban Solaris Fusion néven működő Nostradamus a Solaris progresszív zenei világát folytatja, melyet legmarkánsabban a zeneszerző Barcsik Vali nagy ívű kompozíciói, billentyűfutamai és a fuvolista Földesi Péter szólói képviselnek, jóllehet Pócs Tamás basszus-játéka is jól felismerhető Solaris-os jegyeket hordoz. Káptalan András fémesebb, tömörebb gitárjátékához Gömör László két-lábgépes témái társulnak: a Solaris-hoz képest így a hangzás imitt-amott a heavy-prog felé mozdul el. Az igényesen kidolgozott, sokszínű és változatos kompozíciók nagy örömet jelentenek majd az instrumentális progresszív rock kedvelőinek, csakúgy, mint a 9 éve stúdió albumra áhítozó Solaris rajongóknak.

 

Barcsik Vali – billentyűs hangszerek, ének, vokál

Földesi Péter – fuvola, altfuvola, pikkolo

Gömör László - dobok (Solaris)

Káptalan András – gitárok

Pócs Tamás - basszusgitár (Solaris)

 

  1. SOLARISSIMO 4:03

  2. TROY 3:32

  3. SHADOW IN THE RAIN 4:50

  4. DIVINE COMEDY 4:15

  5. THIS IS NOT THE DAY OF YOUR DEATH 5:03

  6. CHILDREN’S KINGDOM 4:04

  7. RUN OF THE WORLD 4:13

  8. TESTAMENT 14:00

  9. AFRICAN COTTON TYPESETTERS IN IRELAND 1:39

10. EMOTION 5:42

11. MYSTICA 4:11

12. SECRET IN HAND 3:13

+1 BONUS - MY EMOTION 5:42

 

Rövid részletek a lemezről:

01 Solarissimo

02 Trója

03 Shadow in the Rain 

04 Divine Comedy

12 Secret in Hand

 

A lemez megvásárolható a zenekar webáruházában is:

http://nostradamus-zenekar.hu/webshop/

 

A Solaris-kiadványok, ill. a tagok szólóanyagai pedig itt rendelhetők meg:

http://www.solaris.hu/

 

Mindkét esetben utánvéttel vagy előzetes banki átutalással lehet vásárolni (ill. személyes átvétel is lehetséges).

 

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!