Keresés

Részletes keresés

suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.22 0 0 194
Te 0.
Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 193
Akkor lesz rend, ha gyilkosok (Pongrácz, Wittner és társaik) nem "hősként" ünnepeltetik magukat
Előzmény: cucu (192)
cucu Creative Commons License 2003.10.20 0 0 192
Érdekes, engem az előző rendszerre emlékeztet. Na, mindegy. A diktatúrára.
Tudod, az "idő mindent begyógyít alapon" talán már szép lassan kezdünk belefásulni és felejteni. Mi mást is tehetnénk. De a kommunisták továbbra is szítják a haragot. Fondorlattal visszaerőltették magukat a nyakunkra és most eljátszák nekünk a szentet. Vannak akik be is dőlnek nekik.
Mert nekem nem csak az oroszok rémtettei jutnak eszembe a szoborról, hanem a hozzátartozó 40 évnyi diktatúra is.
Vagyis: rend lenne az országban, ha az egykori kommunisták megférnének a bőrükben, de így minden nap szembesülök a diktatúra lopodzásával.
Előzmény: Moonbase (191)
Moonbase Creative Commons License 2003.10.20 0 0 191
Speciel engem nem irritál. Mert nem az előző rendszerre emlékeztet. Arra ott van a sok Lenin mellszobor, vagy Sztálin képei. És a többi.

De asszem a vita meddő, pont emiatt, h nem irritál. Így elfogadom azok véleményét, akiknek nem teccik, mert másra emlékezteti őket, DE akkor azok is fogadják el a véleményemet, akiknek nem teccik az emlékmű.
És pont ezért nem lesz soha egyetértés egy ilyen emlékművekkel kapcsolatban.

Előzmény: cucu (178)
Ballymote Creative Commons License 2003.10.20 0 0 190
.... szifiliszteus...
Előzmény: Ballymote (189)
Ballymote Creative Commons License 2003.10.20 0 0 189
Valszeg valamelyik felmenődnek is ők adták át a Treponéma emlékérmet, amely örökletes következményeit szerencsénk van benned megismerni.
Előzmény: filisteus (173)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.20 0 0 188
Sokan azért támogatják a kommunista emlékművet, mert ők azt tényleg felszabadításként élték meg.
És ezt annak emlékének tartják.
Az pedig, hogy valójában egyik kupac szarból léptünk be egy másikba, őket nem érdekli.

A másik ok, még egy pofont adni a fasisztáknak.

Kicsinyes bosszú.

Előzmény: cucu (187)
cucu Creative Commons License 2003.10.20 0 0 187
Egyértelmű...
Előzmény: suicide_bomber (186)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.20 0 0 186
Tehát szerintem nem leönteni, hanem ledönteni kéne már végre, 13 év után elnyomóink szobrát.

Ez lenne a legkevesebb...

suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.20 0 0 185
Felhasználónév: lyukas_rongy
Email-cím: lyukas_rongy@freemail.hu
Homepage: http://
Üzenetek száma: 26
Státusz: Új vendég
Jogosultságok: Témanyitás és hozzászólás írása
Bemutatkozás: Félreértések elkerülése végett:
lyukas zászló == lyukas rongy

Gratulálok.

Miféle komplexusaid lehetnek?
Mondd, kezelteted magad?
Aggódom.

Előzmény: Törölt nick (182)
cucu Creative Commons License 2003.10.20 0 0 184
Én nem tartom humorosnak azt a táblát. Aki azon röhögőgörcsöt kap, az egyéb gaztettekre is képes.
Előzmény: Törölt nick (179)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.20 0 0 183
Az én szüleimet a nácik nem nyírták ki, akkor én meg éltessem Hitlert?
:)

Vagy állítsunk szobrot az SS-nek?
Persze csak szigorúan az egyenlő mérce miatt...

Előzmény: Fine Tune (177)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 182
Neked nem vagyok elvtársad!
Előzmény: suicide_bomber (181)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.10.20 0 0 181
Jééé, egy kommunista!

Nyomjad csak, elvtárs! 56-ba még te is beletörölheted a lábad!
:(

Előzmény: Törölt nick (179)
ProtonTorpedO Creative Commons License 2003.10.20 0 0 180
lyukas_rongy:

te meg menjel haza nagy szovjet testvereidhez, aztan egyel fulevest es oblogess reggel-este vodkaval.

=PTO

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 179
Engem az 56-os emlékművek irritálnak!
Helyezzék át őket a Holdra!
Ja, van egy kivétel is, attól mindig röhögőgörcsöt kapok: A Corvin köz elején van egy emléktábla, miszerint az 56-ös "hősök" "legyőzték" (ráadásul a világtörténelemben először) a Vörös hadsereget!
Előzmény: cucu (178)
cucu Creative Commons License 2003.10.20 0 0 178
Minden példa sántít... Így ez is.

A szobor a lakosságot irritálja. Természetesen csak a lakosság azon részére igaz ez, akik emlékeznek -közvetve vagy közvetlenül- erre a nagy felszabadításra. Akik viszont nem tudnak semmit az akkori időkről, azok véleménye nem mérvadó. (Kb. olyasmi ez, mint minden tudás/ismeret nélkül az mszp-re szavazni.)
A másik oldal, -akiknek valamilyen személyes kötődése lenne a szoborhoz- gyakorlatilag Budapesten nem létezik. De az országban sem. Ergo: a szobrot oda kell áthelyezni, akiknek valamilyen kötődésük van hozzá: mondjuk Moszkvába.

Előzmény: Moonbase (174)
Fine Tune Creative Commons License 2003.10.20 0 0 177
Az oroszok összességében több embert nyírtak ki mint a nácik.

Az én szüleimet a nácik nem nyírták ki, akkor én meg éltessem Hitlert?

Előzmény: filisteus (173)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 176
A pesti hülyegyereket is tedd oda a corvin közből!
Előzmény: ProtonTorpedO (172)
ProtonTorpedO Creative Commons License 2003.10.20 0 0 175
filisteus:

te szerencsetlen hulye.

=PTO

Moonbase Creative Commons License 2003.10.20 0 0 174
Tisztában vagyok azzal, h az emberek másképpen élték meg a felszabadítást.
Lehet, h tévedek, de sokan a vh után történteket is belekeverik a felszabadítás tényének értelmezésébe, holott szvsz a két esemény annyiban szétválasztható, h a felszabadításkor elűzték az itt levő megszálló németeket és szimpatizánsaikat.
Hogy utána itt maradtak a nyakunkon, az már a "szovjet birodalom" kialakítása miatt történt. SAJNOS!

Eszembe jutott egy példa: vkinek az egyik rokona (XY) kiszolgált egy rendszert, majd meghalt és pár évvel később leönti egy egykori "áldozat" v annak a hozzátartozója a sírkövét.
XY rokona nem lenne felháborodva?

Előzmény: cucu (171)
filisteus Creative Commons License 2003.10.20 0 0 173
Én tudom sokaknak fáj de nácikat , horthysta gazokat és nyilasokat a HŐS SZOVJET HADSEREG VERTE LE 1944-1945 közepéig. EMLÉKÜK LEGYEN ÁLDOTT !
ProtonTorpedO Creative Commons License 2003.10.20 0 0 172
Nagyon helyes! Ha legkozelebb arrajarok, en is le fogom legalabb kopni azt az emlekmuvet.

En egyebkent letrehoznek minden nepnek egy duhongo-szoborparkot is. Oda helyeznem a kozteri szobrok gumi-masat. Ezeket aztan nyugodtan lehetne kopkodni, rugdosni, leonteni.

=PTO

cucu Creative Commons License 2003.10.20 0 0 171
Ez így igaz, csak a hely megválasztása nem szerencsés. Nem Bp. belvárosának a közepén van a helye. Egyébként is éppen az a gond ezzel, -abból van a vita- hogy ugyanis nem egyformán élték meg az emberek a szovjet "felszabadítást". Ki így, ki úgy.
Előzmény: Moonbase (170)
Moonbase Creative Commons License 2003.10.20 0 0 170
"sejtelmes, ködbe vesző tudattal létrehozott izé."

Szerintem egy emlékmű az vmiről emlékezik. És ezért PONTOSAN tudják/tudták a létrehozói és az emberek általában, h miért van.

Szerintem egy emlékmű az mindig emlékmű marad. Számomra a Szabadság téri ugyanolyan, mint a többi (ezért úgyis kapok), mert elesett katonákról emlékezik. Mint bárhol máshol a világon. Ezért nem érzem a differenciát sem, mert aki azért halt itt meg, mert ide küldték, h házról házra megszabadítsa a fővárost (is) a németektől meg a csatlósaiktól, az megérdemel egy emléket.
S egy emlékmű mindig azt sugallja számomra, h ne kövessünk el újra olyan borzalmakat, amelyek megtörténtek.

Előzmény: Jókai út 27 (167)
puzdra Creative Commons License 2003.10.19 0 0 169
Igazad van. Akkor talán valahol Mátyásföldön egy erre kialakított Szovjet-temetőben, vagy a budatétényi yurassic-szoborparkban alkalmasabb helye lenne.
Előzmény: cucu (113)
naiv Creative Commons License 2003.10.18 0 0 168
azt hittem,
13 év Kádár után kicsit nyitottabbá tesz a gondolkodásra. Nem.

Bugária nem támadta meg az oroszokat, mégis megszállták, hasonló a helyzet a csehekkkel, lengyelekkel, észtekkel, litvánokkal, lettekkel stb.
Megszállásunknak és a ránkerőltetett kommunista diktatúrának semmi köze ahhoz, hogy melyik oldalon álltunk a háborúban, egyzsreűen a szovjet imperialista politikáról van szó, emylet afganisztánnban próbáltak utóljára alkalmazni és melynek amerikai-cionista változatát most Irakban láthatod.

Előzmény: eomer (127)
Jókai út 27 Creative Commons License 2003.10.18 0 0 167
Talán temető is, nem tudom.

Amit írtam valóban erős definició volt, azaz hogy senki semmit nem tudott, mert igaz mondtak róla mindíg minden félét (én a távolabbi környéken, Kelenvölgyben laktam).
A lényeg az, hogy konkrétan nem tudtuk hogy idézett kert egy emlékmű csak am.katonáknak, vagy a szövetségeseknek is, vagy egy amerikai temető, vagy egyébb háborús emlékmű, mivel a kertfalba vesző amerikai zászlón és az acélkapun egy sason kívűl semmi azonosító jel nincs az objektumon, s valami építmény is csak a kert másik végében van, a lezárt kapun is áthatoló kiváncsi szemek elől sikeresen elrejtve.

Azaz nem hivalkodó monumentum a főváros legszebb terén, hírdetve a megbonthatatlant, hanem egy jól lezárt külvárosi grundon sejtelmes, ködbe vesző tudattal létrehozott izé. Érzed a differenciát?

Előzmény: Moonbase (160)
cucu Creative Commons License 2003.10.18 0 0 166
Tudom, hogy nem egészen mindegy, de ezt pont te mondod, akivel ilyen otrombán elbántak. Hát nem mindegy...? Az ázsiai söpredéket az oroszok hozták a nyakunkra.
Előzmény: Törölt nick (162)
cucu Creative Commons License 2003.10.18 0 0 165
"csak egyes elvakult nácik érzéseit sérti..."

Vagy azokét, akiknek a családját megcsonkították, tönkretették, Kb. a fél országét. Az ilyeneknek mint te, köszönhetjük a még most is itt lihegő moszkovita rezsimet.
Arra nem is gondolok, mit jelenthet az a három pont a benyögésed végén.

Előzmény: Törölt nick (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!