Keresés

Részletes keresés

varhonita Creative Commons License 2021.02.07 0 0 123
Előzmény: pert2 (122)
pert2 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 122

Marpedig lassul, akarki.akarmit mond is. Ha szeretned gyorsitani a lasdulast szervezz kelet nyugat iranyi autoversenyeket,,vaz irany kitalalasat rad bizonm :-)

Előzmény: varhonita (121)
varhonita Creative Commons License 2021.01.15 0 0 121

Továbbra sem akar lassulni a Föld forgása, pedig kellene.)

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2011.05.22 0 0 120

Mért, meddig szeretnél élni?

Előzmény: Tudorka69 (114)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 119

Valami olyasmit hallottam nemrég,hogy Mo 6 millió embert képes eltartani,nem többet.

Előzmény: Törölt nick (118)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 115

Amit nem értek,hogy a metánnal miért nem tudnak mit kezdeni?

Csak mert hogy abból is túl sok van tudomásom szerint,jelenleg még fagyott állapotban (de már olvad kifelé).Miért nem tudják felhasználni?

Előzmény: IDOHIDEPITO (111)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 114

Ez megnyugtató.Ezekszerint megdőlt az egyik ismerősöm energiaválságról szóló elmélete.Tudod én szeretem ezt a civilizált életet,minden hátrányával együtt.Elég nehéz lenne mindazt összevadászni és gyűjtögetni amit egy hétvégén a tescos kocsiba rakosgatok.Továbbá a net nemkicsit hiányozna.SS

Előzmény: IDOHIDEPITO (111)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.12.31 0 0 113
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 112

és urán az a fán terem?

lesz elég akkor is amikor elektromos árammal fel kell váltani az olajat? úgy, hogy 2x ennyi ember autózik stb?

plusz 2x ennyi ember lesz a Földön?

a sok sok akkut is számold bele, amit elő kell állítani, ami megint csak energia és anyag

plusz a töltőállomások, plusz elektromos autók

plusz az hogy még több ember akar majd "jól élni" azaz többet fogyasztani

Előzmény: Törölt nick (108)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.12.29 0 0 111

Novokuznyeck környékén egy tömbben 1000 milliárd tonna feketeszén van a föld alatt. Egy milliárd tonna szén évi felhasználással számolva Oroszország ezer évig vidáman ellesz.)

Még nem kezdték el kibányászni, mert az olaj és a gáz magától feljön...

Előzmény: Tudorka69 (107)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.12.29 0 0 110

Hét millárd ember a Földön gombászásból és madárfogásból nem fog megélni sokáig...

Előzmény: Tudorka69 (107)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.12.29 0 0 109

Lehet, de azt hogyan számolod visszafelé az elmúlt 2000 évre?

Előzmény: Tudorka69 (105)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 107

olvastam róla,hogy az egyetlen igazi katasztrófa ami valóban közeli (15 év) és amivel sokan nem számolnak,az az energiaválság.már hiába kezdenének atomerőművek építésébe,késő lenne.tömegek fognak ősember szintre visszaállni és nem tudom hány ember lenne képes a fórumozók közül felismerni a környezében lévő ehető dolgokat,illetve hány ember lenne képes vadat ejteni,halat vagy madarat fogni.és vajon hány ember van legalább egy kicsit felkészülve  dologra?

Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 105

Szerintem bármilyen, naprendszeren kívüli esemény is,befolyással lehet a föld forgásának sebességére.Lehet hogy egy kisebb fekete  lyuk volt a közelben,vagy supernova robbant valahol.A tömegvonzás elég nagy távolságokban is erős hatással lehet dolgokra.Szerintem.

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.10.17 0 0 104
varhun Creative Commons License 2006.03.12 0 0 103

Érdekes, de a topikinditó csillagászati gondok miatt tette fel idézőjeles kérdését.

Az, hogy kicsit hidegebb vagy melegebb a Földünk egyes része, nem befolyásolja a forgás sebességét.)

Előzmény: Törölt nick (101)
C_hris Creative Commons License 2006.03.05 0 0 102

Ez érdekes.

Vajon mi lehet?

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.05 0 0 101
....meg a XXI. szazadban.....

Titokzatos forró mezők Kaliforniában

* Index

2006. március 4., szombat 12:02

Mérőszondákkal figyelik amerikai kutatók a kaliforniai Los Padres nemzeti park területének több pontját, ahol valami miatt 300 fokos a talaj. Gyakorlatilag minden lehetséges okot kizártak már, ezért külföldi kollégák segítségét kérik.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
Nyomtatható változatNyomtatható változat
hirdetés

Az egyáltalán nem képletes forró talaj problémájára elsőként tűzoltók jöttek rá, akiket a Santa Barbarától északra fekvő Los Padres nemzeti parkban keletkezett bozóttűzhöz riasztottak.

Az oltás után változatlanul forró gőzök emelkedtek a levegőbe. A tűzoltók először azt gondolták, hogy a tűz csapott fel ismét, és tovább oltották a helyszínt. Végül három nap után feladták a reménytelen próbálkozást. A talaj tovább gőzölgött, így kihívták a nemzeti park geológusát, Allen Kinget.

Amikor hőmérőt dugtak a földbe, a mért hőmérséklet 300 Celsius fok felett volt. A helikopterekről felvett hőképek több forró mezőt mutattak ki, amelyek a tüzeket is okozták. Másfél évvel az események után sem tudja senki, hogy miért olyan forró a föld ebben a térségben.
Nincs rá magyarázat

Minden ismert hőforrást kizártak már a kutatók. Nem lehet a jelenség oka a vulkanikus tevékenység vagy hőforrások, sem a mélyben izzó kőszén vagy az altalajban felhalmozódott fahulladék. Ugyanígy kizárták a vizsgálatok a radioaktivitást is, írta a Der Standard.

A háttérben valami eddig nem ismert energiaforrás állhat, vagy esetleg olyasmi, amire gondolni sem tudnak, véli King. Amikor a titokzatos jelenség nemrégiben napvilágra került, olyan híresztelések keltek lábra, hogy a környéken radioaktív rakományt szállító katonai gép zuhant le. Mások égő olajkutakat vizionáltak.
Megégnének a katasztrófaturisták

A forró föld pontos helyszínét titokban tartják, az esetleges kíváncsiskodók testi épsége érdekében, jelentette be Scott Minor, az időközben a helyszínre vonult amerikai geológiai szolgálat (USGS) szakértője.

A terület megközelítése még védőruhában is veszélyes, a vadon közepén minden figyelmeztetés nélkül gőzölög a talaj. Néhány helyen a mélyből fortyogó víz hangját hallani, míg a közelben felszíni vizek vannak. A forró mezők összesen 12 ezer négyzetméteres területen szóródnak szét. A kutatók lábán már több védőcipő talpa elolvadt.

A területet három hónappal ezelőtt kutatták át ismét. A vizsgálatok szerint a hőmérséklet emelkedett az első megfigyelések óta. A kutatók a földbe vájt lyukakban húst tudtak sütni.
Nem jött be a pirit

Mivel szokatlan elméletek hozhatnak csak kiutat, néhányan azt feltételezték, hogy hegyomlás váltja ki a hőséget. Valamikor a területen hatalmas mennyiségű hordalék zúdult a völgybe. És talán az akkori törmelék termeli a meleget.

A hegyomláskor esetleg piritkristályok váltak ki a mészkő alapú görgetegből, és a vas-kén vegyület a levegő oxigénjével érintkezett. Az exoterm (hőtermelő) reakció pedig meggyújthatta a kőzetben rejlő szénhidrogéneket, spekulált néhány geológus.

Mások viszont azt furcsállják, hogy a területet korábban sújtó többi kőlavina miért nem okozott tüzet. Így a kőomlás elméletet elvetették, főleg hogy a kutatók a talajban nem találtak sem szénhidrogéneket, sem piritet.
Konzultációt szeretnének

A kutatók szerint a talányos hőforrásnál jobb kutatási projektet elképzelni is nehezen lehet. A helyzet vonzereje éppen az, hogy tökéletes sötétségben tapogatóznak. A laborvizsgálatok sem hoztak megoldást, hiába cipeltek haza magukkal több zsák kihűlt követ.

Az elektronmikroszkópos vizsgálat és geokémiai elemzés semmilyen furcsaságot nem tárt fel. A kutatók a rendkívüli jelenséget az elmúlt hetekben tudományos konferenciákon vetették fel, de hiába vártak segítséget amerikai kollégáiktól. Most az európai geológusok ötleteiben bíznak. A területre a következő expedíció márciusban indul.
odovaker Creative Commons License 2006.02.16 0 0 100
A
AugustvonMackensen Creative Commons License 2005.03.19 0 0 99

Üdv!

 

biztos a hitelesítéssel lehet gond, de már megoldottam, és én is írtam neked!

 

von mackensen

Előzmény: habár (98)
habár Creative Commons License 2005.03.18 0 0 98

Kedves AugustvonMackensen

Írtam jó sokat a topikodba, meg egy e-mailt is.

De az visszajött egy angol szöveggel, én meg úgy csak a Hamlet monológját tudom, de azt kívűlről, és elejétől végig, több mint két perc, ferencvárosi dialektussal.

To be, or........ all my dreams rememberd

Mit tegyek, hogy tudjak e -mailt küldeni?

Előzmény: AugustvonMackensen (97)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 97

 

Üdv habár!

 

engem érdekelne az elméleted bővebben is, különösen a kéregmozgás rész. van egy topicom, ott -igaz más megközelítésben- ezzel is foglalkoznék.

 

akár ott, akár itt szívesen hallanám az elméletedet, de ha úgy jobb, akkor emailt is küldhetsz, a címemre.

 

a topicom:

Éghajlatváltozás-jégkorszakok

 

üdv, von mackensen

Előzmény: habár (94)
habár Creative Commons License 2005.03.15 0 0 96

Most akkor ez csillagászati (geofizikai), vagy történelmi topik?

Na mindegy, kösz hogy válaszoltál.

Előzmény: cyprus_people (95)
cyprus_people Creative Commons License 2005.03.14 0 0 95

 300 M évvel ezelőtt is történt ilyen."

 

Mi itt ilyen nagy léptékekben nem tudunk gondolkodni...

A topikinditó látod geofizikai katasztrófára gyanakodik a X. században, én magam csak egyszerűen 200 év kitalált történelemre.

Előzmény: habár (94)
habár Creative Commons License 2005.03.14 0 0 94

Szervusztok

Ez a téma nagyon érdekel, a "Mégis Földleány a Hold" és az Origó "Napból, vagy porkorongból keletkeztek a bolygók" topikokban azt állítom, hogy nem csomósodás történt, hanem a bolygók a Napból vetődtek ki valameddig, és onnan már az árapály miatt vándoroltak tovább.

Erről egy excel programot csináltam, akit érdekel megküldöm.

A Nap árapály munkája lassította le a forgásátˇ~3 óráról a mostanira, miközben az impulzusmomentuma nagyobbrészét a bolygóknak, leginkább a Jupiternek adta át.

Na és, a témához az tartozik, hogy a Hold még a Nap közelében, az olvadék Földből szakadt ki, és hogy kerek legyen a történés, a kiszakadó, és kondenzálódó Föld- Hold páros kisérő magzatburka, a nem kondenzálódó Uránusz, vagy Szaturnusz előre rohant, és  sokkal messzebb állt pályára.

Az excelből ki lehetett következtetni a bolygók időben átlagos "F" árapálydisszipációs tényezőjét, ez a gázbolygókra kb. egy nagyságrenddel nagyobb, mint a belső bolygókra, és illeszkedik az áramlási szempontból igazából csak becsülhető "áramlási ellenállás" (E-3-5) tényezőkhőz.

Ennyit bevezetésül.

Meg annyit, hogy az árapály az egész tömegre hat. Belülre is.

A Föld mágneses magja többszáz km-re van a geometriai középponttól, és mint ismeretes, néha átrendeződik.

Az árapály, átvonulóban, Vankel motorként meghajtja a földkéreg alatti képlényekeny réteget (asztenoszféra). Az abban bekövetkező ugrásszerű változás bármit előidézhet, pld a litoszféra lemezek vándorlásában.

Most cssaqk alácsuszott a lemez, mégis milyen katasztrófával járt?   És ha megakad?

 

Csak érzékeltetném: a Mars árapálya tépte szét a kezdetben még Phobos'Deimos kisholdat, amikor az éppen a MARSI USP-n (univerzális stacioner pálya, a földön geostacioner) pályáján tartozkodott. Ez a két kis hold olvadék felületű héjat (krumplit) képez- a széttört hold darabjaként. Mi több. a Phobos zuhan, a Deimus távolodik- az USP két oldalán ez mindig így történik.

Az a jelenség tehát, amit kerestek, nem biztos, hogy a vizek áramlása útján képződött.

Lehet, hogy a kéreg alatt zárult be egy korábbi, hatékony surlódási, disszipációs áramlás?

Különben, ilyen ugrádsszerű változások nem ritkák, 300 M évvel ezelőtt is történt ilyen.

Sok a mondanivalom. Mondjam? Küldjem? Vagy Ti küldtök?

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2005.03.13 0 0 93
Csak az illetékesek lelkiismerete miatt hozom fel a topikot...
cyprus_people Creative Commons License 2005.01.28 0 0 92
Farewell from a historical delta-T...
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2005.01.09 0 0 91

https://www.univie.ac.at/sofi2001/tabelle.html 

 

A delta-T nem úgy viselkedik, mint ahogy elvárják tőle...

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2004.12.05 0 0 90

Hogy ne kelljen keresni...

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2004.12.05 0 0 89

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!