Keresés

Részletes keresés

zsolt333 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 934

Üdv.

Ismertek arra vonatkozó vizsgálatot,hogy a szalmabála,illetve a szétbontott,ömlesztett szalma-e a jobb hőszigetelő?

Tetőteret szeretnék szigetelni,a legjobb megoldással,illetve a tető,és koszorú találkozását könnyebb,és precízebb lenne ömlesztett szalmával kitölteni.

Köszönöm,szép napot.

Hedo Creative Commons License 2018.07.25 0 0 933

Sziasztok, Szalmaházat én nem tapasztottam hanem kívül belül vályogtéglával burkoltam. Tök jól műxik. Viszont maradt egy rakás vályogtéglám, mert a felénél átterveztem és kisebb lett. Ha valakinek kellene: https://www.jofogas.hu/fejer/Gyari_valyogtegla_elado_80812761.htm

4karikas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 932

Sziasztok.

 

Az lenne a kérdésem hogy szalmafalra az 5-6cm tapasztást hány rétegben érdemes felvinni és 2 réteg felhordása között mennyi idő telhet el maximum hogy összekössenek rendesen? Valamint a tapasztáshoz használt vályoghabarcsra milyen receptek léteznek és melyik a legjobb? Köszönöm

Émile Creative Commons License 2017.03.15 0 0 931

Köszönjül így 2,5 hónap távlatában is.  Viszont ezt nem értem  :

 

 SZALMAHÁZBAN LAKI JÓ !!!

 

 Mert ??

Előzmény: ivaan (928)
wooddesignemail Creative Commons License 2017.03.15 0 0 930

Üdvözletem.

Tudnék privátban kérdezni tőled a házikóval kapcsolatban?

Email címem:ferenc.kovics@gmail.com

Előzmény: ivaan (928)
semmipanick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 929

Nehéz volt megoldani az építési osztályon a szalmabálából építés engedélyezését?

 

ivaan Creative Commons License 2017.01.05 0 0 928

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK ! SZALMAHÁZBAN LAKI JÓ !!!

horcsab Creative Commons License 2016.03.15 0 0 927

Tudnátok-e adni olyan kivitelezőnek az elérhetőségét, aki Csongrád megyében már épített szalmaházat?

Előre is köszönöm!

ivaan Creative Commons License 2015.07.10 0 0 926

Jó ötlet Én 11 éve benne lakom !:D

Előzmény: Téglás Elek (925)
Téglás Elek Creative Commons License 2015.06.06 0 1 925

Eladom a tégláimat és szalmából fogok építeni.

B.tibor1 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 924

Üdvözlöm a fórumozókat és Kellemes Húsvéti Ünnepet kívánok !
Tud-e valaki esetleg egy rövid leírással segíteni nekem, hogy a díszítő motívumokat, hogyan milyen technikával kell kialakítani a sártapasztáson ?
Köszönöm előre is.

Előzmény: egy farkas kecske (923)
egy farkas kecske Creative Commons License 2015.04.02 0 0 923

szia, mi a nyáron szeretnénk felhúzni  a szalmaházunkat, elég sok újítással ezen a téren. azt, hogy pontosan mikor fogunk szalmázni, június előtt nem tudom megmondani, de ha írsz, akkor kontaktban maradhatunk: petronella.salamon@yahoo.com

Előzmény: MrsPB (921)
ivaan Creative Commons License 2015.02.05 0 0 922

Dobj egy mailt privátba megbeszéljük ivan@4rent.hu

Előzmény: MrsPB (921)
MrsPB Creative Commons License 2015.01.04 0 0 921

Vas megyében szeretnénk építkezni szalmából. Tud valaki segíteni építészt és egyéb szakembereket illetően?

Tervez valaki építkezést, ahol egy-két hétre hasznunkat vennék? (A lelkes segítségnyújtásért cserébe tapasztalatot szeretnénk szerezni, de ötleteket, tanácsokat is szívesen vennénk). 

Van olyan hely, amit meglátogathatunk? Már sokat olvastunk és videókat is láttunk, meggyőzőek voltak, de jó lenne meg is tapasztalni, milyen egy szalmaházban.

Most láttam, hogy a youtubon van fenn videó egy konferenciáról, igyekszem azt is megnézni a közeljövőben.

Lelkesedésnek nincs hiánya, de szeretnénk nem az ellenségünknek megépíteni az első (és reményeink szerint egyetlen) házunkat! :)

Előzmény: tituszi (911)
ivaan Creative Commons License 2014.11.11 0 0 920

Nálunk nincs tapasztás kívülről:  tető fólia közvetlen a szalmára takar és párna fa után  tölgy bőrdeszka a takarás. Belülről: meg kender pozdorja a borítás. a födémben még eltudom képzelni a szalmát, de a tetőben Én is más alternatív szigetelést választottam. Érdekes, hogy a tapasztás nem csak a tűz gátló funkciót látja el hanem  szalma páradiffziós képességét is akadályozza. Nálam pl túl száraz a lakás 25-30 % a pára tartalom és nehezen tudom növelni mert a szalma felveszi a levegőből, ilyenkor hiányzik a tapasztás 

 

Előzmény: Törölt nick (919)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 919

Köszöntelek benneteket. A sógor háza annyira rosszul szigetel, hogy már olyan költséget okoz hogy megoldást kell találni. Amugy szigetelés fóbiás. Most a tető szigetelésén gondolkodunk. Az akarnám megtudni, hogy szalma bálával hogy lehet szigetelni, itt gondolok a rétegrendre. Azt tudom hogy 5-6 cm sár tapasztás kell rá a tüzgátlás miatt. Alulról a gerendára deszka van szegelve, és ha ara teszem a szalma bálát ,akkor alul lesz egy 6-7cm légrés. Ez a légrés miatt nem lesz-e párásodás vagy gyulladás veszély? Üdvözlettel János.

Ezt a kérdést a hő szigetelés topikba is fel tettem.

HeliosPrime Creative Commons License 2014.07.17 0 0 918

Még lehetőség van jelentkezni a következő szalmabála építőtáborra (augusztus 6-10), ahol mindenki minőségi elméleti és gyakorlati képzésen sajátíthatja el a szalmabála építkezés alapjait valódi tapasztalattal rendelkező szakemberektől.

Jelentkezni az energiaeskornyezet.hu oldalon lehet.
és itt tájékozódhattok még:
https://www.facebook.com/Szalmabalaepiteszet/posts/943112685705427

bbfeco Creative Commons License 2014.02.23 0 0 917

Csatolni nem is próbáltam , illesztettem ;))

 

Sajnos nekem messze van....

Előzmény: tituszi (916)
tituszi Creative Commons License 2014.02.23 0 0 916

Igen,köszi a segítséget!

Nekem valahogy nem jött össze a csatolás....


Előzmény: bbfeco (915)
bbfeco Creative Commons License 2014.02.23 0 0 915

Ha erre gondoltál ?  .....

Előzmény: tituszi (914)
tituszi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 914

Sajnos a kép nem sikerült...


Akkor legalább azt leírom, hol lehet jelentkezni:

 

tomegkalyhastalalkozo@gmail.com

tituszi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 913

Talán most a képet is sikerül csatolni....

tituszi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 912

Íme egy kis kedvcsináló

tituszi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 911

Sziasztok!

Kicsit mostanában szundikált ez a fórum...

Íme egy programajánló:

 

 

Akit érdekelnek a környezet- és energiatudatos megoldások, azoknak ajánljuk az alábbi rendezvényt!

TÖMEGKÁLYHÁS ÉS SZALMAHÁZAS
INFORMÁCIÓS NAP

DEBRECEN 2014. MÁRCIUS 22.
RÉSZLETEK, JELENTKEZÉS: 

yenoee Creative Commons License 2013.02.05 0 0 910

Akkor kéne dobni egy mailt a Környezettechnika Tanszéknek, szerintem szívesen segítenek.

Esetleg kaphatsz további infókat, forrásokat is.

Előzmény: Keress Peter (909)
Keress Peter Creative Commons License 2013.02.05 0 0 909

Szia!

Sajnos a könyvtár online katalógusa szerint még nem került fel.

Előzmény: yenoee (908)
yenoee Creative Commons License 2013.02.05 0 0 908

Szia!

Én tavaly a már engedélyes szalmaházamat terveztem át szalma-passzívházzá, ez volt a szakmérnöki diplomamunkám Gödöllőn (SZIE-GÉK). A diplomadolgozat valószínűleg elérhető az egyetemi könyvtárból.

Előzmény: Keress Peter (907)
Keress Peter Creative Commons License 2013.02.05 0 0 907

Üdvözlet!

 

Én most fogom csinálni a diplomamunkámat és én eléggé az energiatudatos  irányban kezdtem el gondolkodni, és ezen belül is most megtetszett a szalmaház téma. (Egyébként egy kisebb népművészeti múzeumról lenne szó).

Azt szeretném megkérdezni, hogy típuscsomópontokat fogok bárhol is találni? Vagy ne is áltassam magam? Mert kiindulási pontnak óriási segítség lenne az épszerkes dolgokhoz. 

 

 

ép-it-ész Creative Commons License 2013.01.26 0 0 906

Hali

Talán innen is lehet ötletet meríteni ...

http://zsizsikesmoly.blogspot.hu/

 

cs

 

 

Ébesztőő!!!!

ivaan Creative Commons License 2012.12.15 0 0 905

A folyamatosan vizes környezetett egyik fal sem bírja hosszútávon vagy belül penészedni fog vagy kívülről salétromos lesz, fel ázik a szigetelési értéke is romlik.

Ha terepviszonyok miatt oda vezetődik a víz komoly víz szigeteléssel kellene az alapot ellátni a föld alatt körbe ásni akkor gyám meg minden macera, kátrány papír és kulékavics, de a felszínen is szükséges valami védelem pl:rácsos folyókát beépíteni a faltól adott távolságra.

A ház méretéből és funkciójából ítélve szerintem nem szabad túlzásokba esni .

A tetőt szerintem a legköltségesebb szalmával csinálni oda érdemesebb más alternatívát választani.

Nálunk a tetőben 20cm LŐglen van ez volt a leg praktikusabb ..tudom nem valami öko,de kövezzetek+ :D  

 

Előzmény: Renáta22222 (903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!