Keresés

Részletes keresés

rejtövis Creative Commons License 2022.05.20 -3 0 505
kftkreator Creative Commons License 2020.10.16 -4 0 504

Szeretnék most kiutazni Berlinbe Magyarországról, a legegyszerűbben repólővel tudnék menni, de nem tudom, mi a helyzet most a repülőjáratokkal. Elég fontos volna kimennem, mert céget szeretnék alapítani, mert kaptam egy elég nagy megbízást, ami kb egy teljes évig tartana. Remélem, nem durvul a helyzet a járványt illetően, mert az megakaszthatja a munkámat is. Egyébként tudja valaki, hol keressek albérletet Berlinben? Eddig egy kedvező áru vendégházban szálltam meg, míg ott voltam, de ha egy teljes évet kinn töltök, akkor az nem lesz megfizethető alternatíva.

pandabarát Creative Commons License 2020.09.29 0 0 503

Jó ötlet, köszönjük. Főként azért, mert eddig kétszer hiúsult meg a frankfurti utazásunk. Talán egyszer majd sikerül eljutni, addig olvasom más beszámolóját :-)

Előzmény: hunylac (502)
hunylac Creative Commons License 2020.09.28 -2 0 502

A jelenlegi pandémiás időszakban olyan jó visszagondolni a korábbi utazásokra. Ezúttal két korábbi németországi utazásról készült útinaplómat szeretném megosztani Veletek.

Akit esetleg érdekelnének, itt találhatóak:

 

BERLIN (2009. május) --> http://rokavar.blogspot.com/2020/09/berlin.html

FRANKFURT (2019. augusztus) --> http://rokavar.blogspot.com/2020/09/frankfurt.html

Bombyna Creative Commons License 2018.09.14 0 0 501

Király. Várjuk a képeket!

Előzmény: zenefaloo (500)
zenefaloo Creative Commons License 2018.09.11 0 0 500

Lesz egy olyan kiruccanásom, hogy Regensburg, Passau, Würzburg, Bamberg, és két éjszakai utazás mellett Zürich, csak az már nem ez a fórum. A kiindulópont Nürnberg. De mondjuk ott már voltam. :) ja, a narancsosoktól kaptam annyi pőoffont, hogy ihaj. Viszont én le tudtam velük ingyenjegyezni: Soha nem hagytam magam. :)

Előzmény: Bombyna (499)
Bombyna Creative Commons License 2018.09.10 0 0 499

Örülök hogy nem utazol már velük. Ma kaptam egy másik fülest hogy mind a két város megér egy hétvégét.

Előzmény: zenefaloo (498)
zenefaloo Creative Commons License 2018.09.10 0 0 498

Köszi a véleményeket! :) Akkor nem kapkodom el. Narancs csak gyümölcsben, buszban nem. :)

vélemény Creative Commons License 2018.09.10 0 0 497

Szia!

Én Regensburgban voltam, kétszer egy napot, mindkétszer Nürnbergből kirándultam. Volt amit kétszer is láttam, volt amit csak egyszer. Egy teljes  napo gond nélkül el lehet tölteni.

Előzmény: zenefaloo (495)
Bombyna Creative Commons License 2018.09.09 0 0 496

Ahoj.

Inkább 2az. Nagyon klassz helyek. Mi lett a narancsszüttyögővel?

Előzmény: zenefaloo (495)
zenefaloo Creative Commons License 2018.09.08 0 0 495

Mennék Regensburgba, és Passauba, csak azt nem tudom, hogy ez egynapi program, vagy 1-1 nap kell a városokra. Tudom, hogy ez szubjektív, de érdekelne néhány vélemény. Nagyon köszi!

guelph1 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 494

Sziasztok, a Röthbach vízesésnél járt-e már valaki? mennyi idő megjárni az Obersee-től? A válaszokat előre is köszönöm Üdv. János

Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.24 0 0 493

Ulm is megér egy misétű

hunylac Creative Commons License 2017.10.01 0 1 492

Idén olyan elképesztően olcsón lehetett Wizz Air jegyet foglalni Hannoverbe, hogy mi is tettünk vele egy próbát. A város és környéke nagyszerű helyszín egy hétvégi kiruccanáshoz, mindenkinek ajánlom.

Akit érdekelne egy hannoveri kirándulás, szívesen megosztom az útról készült beszámolómat.

 

--> http://rokavar.blogspot.hu/2017/09/hannover.html

wekerlei Creative Commons License 2017.06.28 0 0 490

Ha beütöd a Google Map-ba ezt:

 

Anne Frank Grabstätte  Bergen-Belsen

 

akkoor az megmutatja neked az utat.

Előzmény: lacus1990 (489)
lacus1990 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 489

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan juthatok el Bergen-Belsen-be Anne Frank sírjához?

Csak azt tudom,hogy Hannover közelében fekszik.

De Hannovertől hogyan tovább?

Tippek és ötletek?

Segítsetek légy szíves!!!

Köszönöm.

Laci

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.16 0 0 488

Wizz air áprilistól Hannoverbe! De amilyen "jó" honlapjuk van, alig találtam meg a foglalási oldalukat. 6900-tól egy útra.

Előzmény: hunylac (486)
vélemény Creative Commons License 2017.02.16 0 0 487

Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Németország nem népszerű cél a magyar utazóknak, pedig nagyon sok szép és érdekes látnivalójuk van. Én rákattantam az ex NDK-ra. Nagyon szép Drezda és a környéke, Meissen és a Szász Svájc. Tavaly Thüringiában voltam, Weimar, Erfurt,Eisenach, Gotha. Nyáron a Harz hegység az úti cél.  Berlin múzeumai verhetetlenek, Potsdamban is el lehet tölteni akár 3 napot is.

Előzmény: hunylac (486)
hunylac Creative Commons License 2017.02.16 0 0 486

Aki esetleg kedvet kapott volna... :)

 

Oda-vissza repjegy Németországba 6.200 Ft-ért! Nagyon sok márciusi időpontra retúr repjegy Berlinbe és Nürnbergbe 6.200 Ft-ért foglalható!

 

http://www.mindenkiutazhat.hu/2017/02/oda-vissza-repjegy-nemetorszagba-6200.html

hunylac Creative Commons License 2017.02.15 0 0 485

Felélesztendő a németországi topicot, megosztanám Veletek kedvcsináló gyanánt két a két tavalyi német utazásunk útibeszámolóját. 

 

Baden-Würtenberg (Baden-Baden/Karlsruhe/Heidelberg) + Strasbourg --> http://rokavar.blogspot.hu/2017/02/karlsruhe.html

Nürnberg --> http://rokavar.blogspot.hu/2017/01/nurnberg.html

 

Fapadossal szerencsére továbbra is sok német célpont elérhető, így akár hosszabb/rövidebb kirándulásra is kiváló lehetőségek nyílnak.

zenefaloo Creative Commons License 2015.10.27 0 0 484

Most egyelőre nincsenek konkrét tervek. Nekem az alapkiindulásom mindig Lengyelország. Most a keleti rész, illetve a Balti Államok. De ha ez már a Németország topic, néztem a meinfernbus-t Berlinből. Ha Poznanban, vagy Wroclawban alszik az ember, és éjjel/hajnalban átmegy Berlinbe, onnan még emberi időben tovább lehet menni (meinfernbusszal) (és aránylag olcsón) Lipcsébe, Rostockba, vagy Magdeburgba. Szóval Németország tekintetében ezek lehetnek majd valamikor a következő állomások. Ezek összeegyeztethetőek időben a Polskibus menetrendjével is, meg ugye a kevés alvással. :) És ezekben a városokban még nem voltam, de úgy nézem érdemes. Ha valakinek esetleg ezekkel a városokkal kapcsolatban, vagy olcsó német buszokkal kapcsolatban van infója azt szívesen veszem. :) Ami még izgat, az az északi-keleti rész városai: (Straslund, Griefswald, Lübeck, Schwerin) Úgyhogy nézem, hogy Szczecin felől hogy lehetne a legkönnyebben és aránylag olcsón majd átjutni ezekbe a városokba- Lengyelország tekintetében átmegyek a Lengyelország fórumra és folytatom... :)

Előzmény: Bombyna (483)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.26 0 0 483

Ez igen ezt klasszul osszeszedted. Legkozelebb hova mesz? En matol megint Czt fogom jarni.

zenefaloo Creative Commons License 2015.10.19 0 0 482

Viszont nem érdemes kihagyni a Schloss Charlottenburgot. Illetve Potsdamba mindenképp érdemes átmenni. Gyakorlatilag annyi, hogy az ember nem AB, hanem ABC napijegyet vesz (talán 50 cent a különbség) S Bahnnal át lehet menni húsz perc alatt, és az tényleg szép város. Ott a városon belül ugyanezzel a jeggyel lehet közlekedni. Ha viszont kánikulában mész, vigyél magaddal sok vizet, mert Potsdamban a gatyám ráment a vízre. Sehol kút, sehol forrás, csak "vízüzérek" :)

Előzmény: zenefaloo (481)
zenefaloo Creative Commons License 2015.10.19 0 0 481

Tulajdonképpen amit szerettem benne az a Múzeum sziget és a modern részek. Berlin Varsóval ellentétben nem akarja kicsit sem visszakapni a régi formáját. A szoci részek megmaradtak, sőt sok helyen igen látványosan szinte látnivalóként mutatkoznak. Ilyen a Karl Marx Alee, amelyen érdemes végigsétálni. Monumentális NDK hangulat. :) A Spree partján érdemes sétálni, és a közelben megnézni a Reichstagot (belülről különösen), illetve elmenni a Hauptbahnhofra, amely annyira gigantikus, hogy szinte fáj. Szóval külön-külön sok érdekes dolog van a város egészében mégsem mondható szépnek. Az Alexander Platz is csak azért izgalmas, mert hemzsegnek az emberek, átmegy rajta az S Bahn, van egy bevásárló központ és hotdogos mukik járnak mindenfelé: De ha a villamossal két-három megállót megyünk, akkor már ott vannak a nem túl szép utcák, esetleg lakótelepek. Izgalmas megnézni a berlini fal helyét, vagy végigsétálni a történelmi helyeken. De ezek is inkább azért érdekesek, mert történelmileg érdekes helyek, de nem látványosak. A múzeumok körül érdemes sétálgatni, és elmenni azokra a helyekre amelyeket az útikönyvek írnak. Egyébként nincsenek túl messze egymástól. A 100-as busszal lehet ingyen (töm közl áron) várost nézni. Emeletesek, szépek, de a látvány belőlük ugyebár nem más mint Berlin. Valahogy az atmoszférájára kell kicsit ráhangolódni, mert önmagában a város inkább érdekes mint szép. 

Előzmény: Bombyna (480)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.14 0 0 480

Kepzeld en meg azota se. Tudom hogy nem nagy durranas de meselhetnel azert.

Előzmény: zenefaloo (479)
zenefaloo Creative Commons License 2015.10.14 0 0 479

Igen.Végül sikerült. Sőt azóta kétszer voltam. Érdekes város. Szépnek nem merném nevezni. 

Előzmény: Bombyna (478)
Bombyna Creative Commons License 2015.10.13 0 0 478

Berlinbe eljutottal?

Előzmény: zenefaloo (463)
Viszkasz1 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 477

Sziasztok! Sajnos, betegség miatt eladó 1 db I. oszt. vonatjegy Bp.- München viszonylatra, most csütörtökre (márc. 12.) 09.10 órai indulással, Bp.-Keletiből, csak oda! Ára 8000 Ft (eredetileg 14.400). Bp.-en V. ker.-ben lehet átvenni a jegyet. Üdv. Viszkasz

Bombyna Creative Commons License 2015.01.04 0 0 475

Ja tenyleg irtad lejjebb is de akkor az nem egy elba híd.

Előzmény: U T A (474)
U T A Creative Commons License 2014.12.31 0 0 474

Emerich-Ambros-Ufer 2 mellett lévő híd allatti parkoló és környéke.

Előzmény: Bombyna (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!