Keresés

Részletes keresés

recluse82 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 24
Sziasztok!

Rövid vélemény a Drávanet szolgáltatási minőségéről?? sávkihasználás stb??
Köszi
zar 116 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 23
Tisztelt ADSL Előfizetőnk!


A Drávanet Rt. értesíti Önt, hogy megteremtettük a független ADSL használat technikai alapjait. Ez lehetővé teszi, hogy Társaságunk a többi szolgáltatótól elkülönülten tudja az ADSL szolgáltatást biztosítani, elkerülve ezzel az esetleges kényelmetlenségeket. A változás eredményeképpen a külföldi irányból történő letöltések sebességértékeinél ellenőrzéseink érezhető emelkedést mutattak.

Ahhoz, hogy az új csatornára áttérjen, Önnek mindössze a belépéskor használt név@dravanet.hu hozzáférési azonosítót kell átjavítani név@drava.hu-ra. Az Ön login neve - tehát a @ előtti rész és a jelszó - változatlan marad. Amennyiben nem sikerült a módosítást a fentiek szerint elvégezni, úgy kérjük látogasson el honlapunkra ahol a www.dravanet.hu/0mix/atallas.php cím alatt talál hasznos információkat a szükséges beállítás elvégzéséhez vagy hívja ügyfélszolgálatunkat a 72/504-000 telefonszámon 0-24 óráig ahol munkatársaink készséggel segítenek.


A további sikeres együttműködés reményében kívánunk Önnek gondtalan, zavartalan internetezést!


Pécs, 2003. július 11.


Tisztelettel:


Mosgai Gyöngyi

irodavezető

synar Creative Commons License 2003.06.06 0 0 22
Hát jól megrángattak, az biztos!
Még örültem is neki, hogy csütörtökön egy nap alatt sikerült elintéznem mindent és megkötöttem az új szerződést a TVnet-tel. De most, hogy ma felhítak a Drávanet-től, és elolvastam a hozzászólásaitokat itt a fórumon, döntöttem. Kedden minden képpen felmondom a szerződést a TVnet-tel. Remélem simán fog menni! Mindenkit biztatok, hogy cselekedjen hasonlóképpen, mert undorító amit a Tv-sek művelnek!
zar 116 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 21
Engem ma este is felhívtak a tvnettől, hogy menne már az üzletkötő szerződni, mert pár napja jeleztem, hogy szerződést kívánok velük kötni...
Lehűtöttem a csajszit, hogy a jelenlegi helyzetben inkább kivárok, mert ők mondanak valamit, a másik meg az elenkezőjét és viszont. Így nem tudom mi az igazság, majd ha letisztázódik a dolog, akkor jelentkezem, hogy kössünk szerződést, nem is kell hívogatni többet. Semmi kedvem dupla előfizetést fizetni vagy pereskedni, én csak széles sávon internetezni, letölteni akarok.
(A tvnet-es előfizetést szerintem nyugodtan felmondhatod azonnali hatállyal, hoszen félrevezettek és úgy kötötél velük szerződést. Sőt, lehet, hogy ha valami jogi végzettség megvizsgálja, akkor kijön, hogy fel se kell mondani, mert semmis.)
Javasolnám a Drávanetnek, ha olvassák, hogy ha lezárult ez az affér, gyűjtse össze a megtévesztett tvnet-es előfizetőket és vigye perre az ügyet...)
Előzmény: kantor_ (20)
kantor_ Creative Commons License 2003.06.06 0 0 20
Manapság Magyarországon az lenne a meglepetés, ha minden simán működne. Egyrészt az a probléma, hogy a szélessávú Internet-hozzáférés igencsak nehézkesen hozzáférhető az ország jelentős részén. De! Ha az egyszerű halandónak megadatik, hogy (nagyjából) reális áron előfizethet egy ADSL kapcsolatra, akkor sem örülhet sokáig, mert előlép a háttérből a naaagy székesfővárosi cég, hogy ne legyen olyan egyszerű az életünk.

De ha már egyszer el akarja szedni a partnercége előfizetőit, akkor legalább tegye úgy, hogy az előfizetőt közben ne nézze hülyének.

Bennünket is sikerült a tvnetnek félretájékoztatnia, egy csomó olyan dolgot hallottunk az ügyfélszolgálatától, ami nem igaz (felszámolás, tvneté a végpont és leszerelik ha nem kötünk velük szerződést). Fel sem merült bennünk, hogy ezek nem igazak (mert ugye egy ekkora cég miért hazudna ilyen pofátlanul egyenesen a leendő előfizetője szemébe) és elkövettük azt a hibát, hogy a Drávanetet nem kérdeztük meg. Meg is kötöttük a tvnetes szerződést, hogy folyamatos legyen az elérés - jut eszembe: a szerződésen megadott e-mail postafiók még mindig nem működik. Ezért használom a Drávaneteset. Mert ott már megoldottak mindent.

Szóval, mivel most 2 db szerződésünk van, ezért az egyiket fel fogom mondani, természetesen a tvnetes lesz az. Remélem ez ügyben is pont olyan készségesen fognak a rendelkezésemre állni a Hotel Pátriában, mint amikor a szerződést aláírtuk. A Drávanetest meg nem azért tartom meg, mert ők az ártatlanok vagy a pécsiek: egyszerűen azért mert eddig még semmi panaszom nem volt velük kapcsolatban és nagyon korrektek.

Az egészből a tanulság annyi, hogy ezek után már szinte egy cég szavának sem lehet hinni és mindenki mégjobban nézzen körül mielőtt hülyének néznék.

zar 116 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 19
Nálam most működik a Drávanet ADSL account. (Budapest)
harzol Creative Commons License 2003.06.06 0 0 18
"Tisztelt Ügyfeleink!

A Drávanet és TVnet tájékoztatja Önöket, hogy az előfizetők részére nyújtott szolgáltatások biztonsága érdekében tárgyalásokat kezdtek a közöttük kialakult helyzet rendezéséről a Matáv közreműködésével. Az elmúlt napok esetleges kellemetlenségeiért szíves elnézésüket kérjük.

A tárgyalások lezárása 2003. június 30-ig várható, ennek eredményeiről a Tisztelt Ügyfeleket tájékoztatjuk. A szolgáltatásokat továbbra is zavartalanul biztosítjuk.

Budapest, 2003. június 6.

Üdvözlettel

Görföl Zoltán vezérigazgató
Drávanet Rt.

Hajnóczy Árpád ügyvezető igazgató
TVnet Számítástechnikai Kft."

zar 116 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 17
ekormányzat.hu-ról:

Drávanet Kft.:

A Cg.02-09-064007 cégjegyzékszámú DRÁVANET Internet Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (7624 Pécs, Őz u. 5) adatai.

1. Általános adatok
Cégforma: Korlátolt felelősségű társaság
Bejegyezve: 1996. szeptember 3.
Törlés hatálya: 2000. november 27.
Törlés módja: átalakulás
Megjegyzés: Átalakulás miatt.

9. A cég tevékenysége
9/7. 5551 '98 Munkahelyi étkeztetés

Hatályos: 1998/09/21 ...
9/9. 7260 '98 Egyéb számítástechnikai tevékenység

Hatályos: 1998/09/21 ...
9/10. 7484 '98 Máshova nem sorolt, egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás

Hatályos: 1998/09/21 ...
9/11. 8042 '98 Felnőtt- és egyéb oktatás

Hatályos: 1998/09/21 ...
9/12. 6420 '98 Távközlés
Főtevékenység.

Hatályos: 1999/03/01 ...
9/13. 7220 '98 Szoftverkészítés, -szaktanácsadás

Hatályos: 1999/03/01 ...

Drávanet Rt.:

Cg.02-10-060286 cégjegyzékszámú DRÁVANET Internet Szolgáltató Részvénytársaság (7624 Pécs, Őz u 5.) adatai.

1. Általános adatok
Cégforma: Részvénytársaság
Bejegyezve: 2000. november 27.

2. A cég elnevezése
2/1. DRÁVANET Internet Szolgáltató Részvénytársaság
Hatályos: 2000/11/27 ...

3. A cég rövidített elnevezése
3/1. DRÁVANET Rt.
Hatályos: 2000/11/27 ...

5. A cég székhelye
5/1. 7624 Pécs, Őz u 5.
Hatályos: 2000/11/27 ...

9. A cég tevékenysége
9/1. 6420 '03 Távközlés
Főtevékenység.

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/2. 2233 '03 Számítógépes adathordozó sokszorosítása

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/3. 5152 '03 Érc-, fém-nagykereskedelem

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/4. 5190 '03 Egyéb nagykereskedelem

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/5. 5551 '03 Munkahelyi étkeztetés

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/6. 7133 '03 Irodagép, számítógép kölcsönzése

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/7. 7210 '03 Hardver-szaktanácsadás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/8. 7220 '98 Szoftverkészítés, -szaktanácsadás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/9. 7230 '03 Adatfeldolgozás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/10. 7240 '03 Adatbázis szolgáltatás, on-line kiadás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/11. 7250 '03 Iroda-, számítógép-javítás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/12. 7260 '03 Egyéb számítástechnikai tevékenység

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/13. 7420 '03 Mérnöki tevékenység, tanácsadás

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/14. 7487 '03 Máshova nem sorolt, egyéb gazdasági szolgáltatás, hitelreferencia kivételével

Hatályos: 2000/11/27 ...
9/15. 8042 '03 Máshova nem sorolt felnőtt- és egyéb oktatás

Hatályos: 2000/11/27 ...

12. A cégjegyzés módja
12/1. Vezérigazgató és cégvezető önállóan.
Hatályos: 2000/11/27 ...

16. Átalakulás folytán létrejött cég esetében a jogelőd cég(ek) adatai
16/1. DRÁVANET Internet Szolgáltató Kft.Cégjegyzékszám:

Hatályos: 2000/11/27 ...

21. A cég adószáma
21/1. 12524286-2-02.
Hatályos: 2000/11/27 ...

Eszerint nem áll felszámolás alatt, de ez nem közhiteles adat.

zar 116 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 16
higy=high
:-)
Előzmény: zar 116 (15)
zar 116 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 15
Ezt írtam tegnap este 19:12-kor higy priority-val:
Tisztelt Drávanet,

A TVnettől származó információ szerint az ADSL modem (router?) a tvnet tulajdona, amit, ha nem velük szerződök, akkor kijönnek leszerelni, lemondják a Matávnál a telefonszámomhoz tartozó ADSL-t (kikapcsoltatják). Tehát, ha máshoz átszerződök, akkor elölről kell kezdeni a procedúrát az ADSL modem újra felszerelését, a Matávnál a bekapcsoltatást stb. Ez igaz? Ha önöknél maradok, akkor folyamatosan megmarad az internet elérésem (egy-két óra, maximum egy nap kihagyás belefér a tűrésembe), nem fognak szerelőruhás emberek becsengetni, hogy viszik a cuccot, én meg maradok, ahol a part szakad?
Kérem, a legrövidebb időn belül megnyugtatóan válaszoljanak, mert nekem az egyetlen szempontom az internet elérés folyamatos és zavartalan igénybevételének lehetősége. Ha ezért szolgáltatót kell váltanom, akkor nyugodt szívvel megteszem, aztán lehet pereskedni velem is az aláírt két év és a szolgáltatás folyamatos biztosítása és a bizalom vesztés témaköreiben.
Továbbá, tájékoztatom Önöket, hogy a veszteségem minimalizálása érdekében, az e havi előfizetést akkor fogom Önöknek befizetni, ha biztosítottnak látom, hogy a szolgáltatást igénybe is tudom venni.

Üdvözlettel, "Drávanet ADSL előfizető"

Ezt kaptam 19:36-kor:

Tisztelt "Drávanet ADSL előfizető"!

Az Ön otthonában felszerelt ADSL "eszköz" a Matáv Rt. tulajdona, amit a Tvnet Kft. semmilyen jogon nem szerelhet le. A Tvnet Kft-nek bérleti szerződése van a Matávval erre az eszközre, ami után viszont nem kapja meg az előfizetői díjakat, így kénytelen lesz felmondani ezt a szerződést, így a Drávanet Rt-nek lehetősége nyílik, hogy átregisztrálja az eszközt a saját nevére, így minimális üzemidőkiesés várható. Hamarosan körlevélben, illetve a Drávanet weboldalán tájékoztatjuk ügyfeleinket a további fejleményekről.

Köszönjük szíves türelmét, és bizalmát!

Tisztelettel,
Krauter Ferenc
Drávanet Rt.

Athlay Creative Commons License 2003.06.06 0 0 14
A TVnet menjen a bús édesanyjába!
Kiderült, hogy az egész egy mocskos kis piaclenyúló akció volt a részükről, remélem akkora büntetést akaszt a nyakukba a bíróság ezek után, hogy beledöglenek.

A hírek szerint a drávanet megegyezett a matávval, holnaptól ismét lesz szolgáltatás.

harzol Creative Commons License 2003.06.05 0 0 13
A TVNET hazudik!
Most már 99%. Remélem a Drávanet hamar kikerüli a tvnetet és utána jó kis pert indít ellenük.
Mindenesetre ez az 1 órás szünet amit a tvnet biztosított a számunkra nagyon nem esett jól!
Előzmény: miki_ng (12)
miki_ng Creative Commons License 2003.06.05 0 0 12
ez a nesze semmi tájékoztatás már megint

új oldal fogadott ma
Tisztelt Drávanet Ügyfél!

A Drávanet Rt. a TVNET Kft. volt viszonteladója. Az Önnél elhelyezett
ADSL végberendezést a Matávval kötött érvényes szerződés értelmében
a TVNET Kft. üzemelteti. Erre a végpontra más internet szolgáltatóval
szerződés nem köthető. Ez természetesen nem zárja ki annak lehetőségét,
hogy Ön más internet szolgáltatásra, (pl. dial-up vagy kábeltv) bármely
szolgáltatónál előfizessen. A TVNET természetesen felajánlja Önnek az
ADSL szolgáltatását. Aktuális árainkról honlapunkon

http://www.tvnet.hu/

olvashat.

2003. június 4-én a Drávanet Rt. fizetési kötelezettségeinek elmulasztása
miatt a TVNET a két cég közötti viszonteladói szerződést azonnali
hatállyal felmondta, a szolgáltatást megszüntette.

Kérjuk, az ADSL szerződés ügyében keressen bennünket
a 06 40 200-492 telefonszámon!

A Drávanet Rt. üzleti viselkedése miatt az Önöket ért kár csökkentése
érdekében a TVNET Kft. az ideiglenes szolgáltatás idejét további
24 órával, június 7-én 14 óráig meghosszabbítja, s ezzel lehetővé
teszi, hogy Ön ez idő alatt szerződést köthessen, illetve más
internet hozzáférést választhasson. Kérjük keressen minket!
Kérésére munkatársaink házhoz mennek.

Minden nap reggel 8 és 22 óra között hívhat minket a 06 40 200-492
telefonszámon!

Az ideiglenes hozzáférés azonosítója és jelszava:

tvnet@tvnet.hu, jelszó: tvnet

A kimenő levelek kiszolgálója (SMTP) smtp.tvnet.hu

Tisztelettel,

TVNET Kft.

--------------------------------------------------------------------------------
Generated Thu, 05 Jun 2003 13:42:58 GMT by agw.tvnet.hu (Squid/2.4.STABLE7)

Előzmény: harzol (11)
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 11
"Tisztelt Ügyfelünk!

Mint azt tapasztalták délután két órától a TVNET Kft. megakadályozta ADSL-s ügyfeleink zavartalan internet-hozzáférését, a két cég által megkötött szerződés felmondására hivatkozva. Jelenleg ideiglenes hozzáférést biztosít 2003.06.06. 14:00 óráig. Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy a TVNET Kft. állítása a Drávanet Rt. felszámolásáról nem valós, és minden jogi alapot nélkülöz. Ezen kívül legkésőbb a fenti határidőig a jelenleg fennálló technikai problémákat terveink szerint rendezzük, és a továbbiakban zavartalan lesz a szolgáltatás. A végleges megoldásról a Drávanet weboldalán, egy következő levélben, illetve telefonon tájékoztatjuk Önöket. Addig, kérjük használják az ideiglenes hozzáférést. Az esetleges kieséseket a következő havidíj számlázásánál az előfizetői szerződés alapján jóváírjuk.

Pécs, 2003.06.04. 20:00

Köszönjük türelmüket és bizalmukat!

Görföl Zoltán
Ronczyk József
Németh Zoltán
Mosgai Gyöngyi
Garamvölgyi Tímea
Sorosics Ferenc
Varga György
Aubert Gábor
Krauter Ferenc

Drávanet Rt. "

harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 10
Nem tudom, de a TVNET baromi gyanús.
Egyből ügynököt akar küldeni, véletleül van ügynökük Pécsen is, ráadásul a Drávanet ügyfélszolgálata se tud a csődjükről.
Előzmény: miki_ng (9)
miki_ng Creative Commons License 2003.06.04 0 0 9
ha igaz...

honnan tudod kinek van igaza?

Előzmény: harzol (8)
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 8
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a TVNET az ügyben a hunyó.
Telefonban közölték velem még 2 után, hogy szerencsém van, mivel én pesti vagyok kijön hozzám az ügynök. Pár órával később már olvasom, hogy Pécsen is van véletlenül ügynökük.
Valami eszement módon ráhajtottak a Drávanet ügyfeleire, de ha ez igaz, akkor azthiszem szép kis pereskedés elé néznek.
Előzmény: miki_ng (7)
miki_ng Creative Commons License 2003.06.04 0 0 7
ez jó, mert akkor most aztán tényleg az van, hogy nem tudunk semmit

a megadott számon nagylelkűen felajánlják, hogy kiküldenek egy ügynököt szerződést kötni
...
?

és ha megkötöm mi van, fizethetek két cégnek?

mindenesetre az átutalásokat letiltottam

harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 6
Egy hozzászólás a HWSW fórumából:
"Nos nekem igen pontos információim vannak. :-)) De mivel mindent nem mondhatok el, így a leglényegesebbek közölném csak a helyzet tisztázása érdekében:
Szóval a TVnet szerint tartozása van a drávanetnek a TVnet felé. Ami nem igaz, mert már ki lett egyenlítve!!!! A TVnet a tartozás miatt felszámolási keresetet nyújtott be a Drávanet ellen, ez is igaz, viszont ennek a keresetnek nincs jogalapja, mivel nem küldött tértivevényes felszólítást (csak a 2. levél után lehet jogi útra lépni!) , ami jogi alapfeltétel egy ilyen procedúra megkezdése előtt! Tehát a TVnet lépései nem törvényesek!
Pár érdekesség, ami után azthiszem összeáll a kép mindenkiben, hogy mire is megy ki a játék:
-Valahogy véletlenül egy helyi szállodában (a korábban megnevezett Hotel Pátria) a TVnet jelenleg ott is van ügyfélfogadás céljából, amit a TVnet emberei végeznének! Ebből már könnyen levonható a következtetés, hogy már napokkal korábban készültek erre az akcióra!
-Érdekes hogy délután 2-kor értesült a drávanet is erről az akcióról, a HWSW-n pedig már kint volt rá 12 percre a kész cikk! Ez kissé fura! Valahonnan mintha már megjött volna korábban a füles!
-A szerencsétlen ügyfél a TV-nettől olyan tályékoztatást kap, ha felhívja őket a számon, amit ők megadtak, hogy drávanet már nem létezik, mert felszámolás alatt van... Semmilyen felszámolás nem indult meg ezidáig!!!! Tehát itt alaptalan riogatás van, amellyel szerencsétlen ügyfelet elijesztik a drávanettől a TVnet-hez! Ja és 2 nap, egyértelmű az üzleti visszaélés!
-A TV-netnek a drávanet ügyfélköréhez közvetlen nem lehet semmi köze. Viszont az ügyfelek közvetlen lettek értesítve, amihez szükség volt az ügyfélkör adatokhoz, tehát bizalmas adatokkal való visszaélés is történt üzleti célokra! Hoppá!!
Nos akármi is legyen, azt biztosra merem állítani, hogy az ügyfelek zökkenőmentesen tovább fognak tudni netezni a 2 nap után is! A végső megoldás azonban egyenlőre nem publikus. Az alalmas időpontban több információ is napvilágot láthat majd! Majd még írok! "
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 5
Köszi a linket!
Egyre kívácsíbb vagyok, hogy ebből mi lesz.
Mindenesetre, ha csak a TVNET szórakozik velünk az nagy szemétség lenne.
Előzmény: ratonyi (4)
ratonyi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 4
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 3
Drávanet ügyfélszolgálata szerint viszont:
"nincs ok a pánikra, nem szűnik meg a szolgáltatás, a tvnet piszkosz trükkje ez. Nemsokára működni fog állitólag a drávanetes login is."

Na ilyenkor mi van?
Kinek kell hinni?
Él még a szerződés, vagy nem? >>> Így, hogy kössek újat? >>> Ha meg nem kötök akkor lehet, hogy net nélkül maradok.

harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 2
Felhívtam őket és az eddigi feltételekkel (előfizetési díj, szerződés érvénytartam) lehetek mostantól TVNET ügyfél, vagy akár le is szereltethetem / köthetek máshol szerződést.
Tényleg! Érdemes váltanom?
Most 8500 Ft +áfát (10625 Ft)fizetek és még egy évig él a szerződésem.
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 1
nekem sajnos van/volt

Ilyenkor amúgy mi van?

Előzmény: kukaca (0)
kukaca Creative Commons License 2003.06.04 0 0 0
0 közöm van a drávanethez
Előzmény: harzol (-)
harzol Creative Commons License 2003.06.04 0 0 topiknyitó
Tisztelt Drávanet Ügyfél!

Ön a TVNET Kft. tájékoztatóját olvassa.

A TVNET Kft. a Drávanet Rt. nagykereskedelmi ADSL szolgaltatója.
2003. június 4-én, a Drávanet Rt. fizetési kötelezettségeinek elmulasztása miatt, a
TVNET Kft a TVNET Kft és a Drávanet Rt. között fennálló nagykereskedelmi
szerződést azonnali hatállyal felmondta, a szolgáltatást megszüntette,
és felszámolási eljárást kezdeményezett a Drávanet Rt. ellen.

Az Önnél elhelyezett ADSL végberendezést a TVNET Kft. üzemelteti.

Kérjuk, az ADSL végpont további sorsa érdekében keressen bennünket
a 06 40 200-492 telefonszámon! Itt további tájékoztatast kaphat a vonal
leszereléséről, illetve egyéb lehetőségekről.

Tisztelettel,

TVNET Kft.

--------------------------------------------------------------------------------
Generated Wed, 04 Jun 2003 12:03:02 GMT by agw.tvnet.hu (Squid/2.4.STABLE7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!