Keresés

Részletes keresés

J-T-Guitar Creative Commons License 2023.11.09 0 0 9592

Ezen a héten zajlik az őszi beiratkozás a Szólómánia két online tanfolyamára. Jelentkezés online, november 10 (péntek) éjfélig



Zeneírás tanfolyam:

 

- komplett útvonalterv és tanmenet, ami elvezet téged a kiváló saját zenékig

- Lépésről lépésre bemutatott zeneírási folyamatok 4 zenei stílusban (Dallamos Rock, Blues Rock, Modern Rock, Hard Rock)

- Kreatív alkotási feladatok részletes iránymutatással

- Személyre szabott zeneírási tanácsadás és visszajelzés a tanfolyam felületén

- Teljes modul a keverésről és maszterelésről (érkezik: 2024 január)

 

A részletes információkat és a tanfolyamot már elvégzett gitárosok élménybeszámolóit itt találod: https://szolomania.com/zene

 


Kvintkör Kurzus:

 

- A kvintkör alapjai és logikája (egy teljesen új és érthető megközelítés)

- Dúr és moll skálák meghatározása

- Dúr és moll akkordok meghatározása

- Modális skálák meghatározása (mixolíd, fríg, líd, stb.)

- Akkordmenetek meghatározása

- Kvintkör a gyakorlatban (zenei példák híres számokkal, gyakorló feladatok)

 

A részletes információkat itt találod: https://szolomania.com/kvintkor

 

 

J-T-Guitar Creative Commons License 2023.11.01 -1 0 9591

A Szólómánia által gitárosok számára készített őszi Zeneírás Workshop jövő hét végéig elérhető, és ma megjelent a befejező 3. videó.

 

A három videó közel másfél órában mutatja be a zeneírás gyakorlati lépéseit.

 

Első rész: a zeneírás 7 lépése és témák írása új módszerrel

 

Második rész: hangszerelés

 

Harmadik rész: refrének írása és keverés

 

Ingyenes regisztráció: https://szolomania.com/sajat-zene

 

Többek között szó lesz egy olyan trükkről, amivel a refrén sokkal hatásosabb lesz majd.

Ez egy kvintkörös nagyon egyszerű trükk, és a workshop 3. videójában részletesen megmutatom.

 

 

martinaxe7 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 9590
jomoci Creative Commons License 2023.03.05 0 0 9589

Szevasztok!

 Van pár lomgitárom, amiket javítani akartam, de nem fogom. Egy Uniwell ak., törött test és kulcs, a nyaka jó.

 

Egy különlegessség: 3/4 méretű nejlonhúros, aminek a húrlábja műa. és törött, fedlapja papír! és van vele egy 3/4 méretű keménytok, javítható.

 

Egy szovjet gyártmányú Trembita márkájú gitár, nyaka csavarral rögzíthető gyárilag (szarul). Szét van szedve.

 

Valamint készítettem pár éve egy háton hordható, hungarocell keménytokot D testformához. Csak a szíjak voltak vagy 6000 forintban. Könnyű, de feltűnő királykék selyemborítású, koporsó formájú és akkora, mint egy csellótok. Aki hajlandó egyben elvinni mindezt, azé lehet-ingyen minden. Csak ne kelljen foglalkoznom velük és tovább kerülgetnem őket. Aki elviszi, kérem, írja meg ide a fórumba, hogy a hirdetés már tárgytalan.

Érden van.

 

06 30 432 5067

 

godofthetemple Creative Commons License 2020.09.01 0 0 9588
Előzmény: godofthetemple (9586)
godofthetemple Creative Commons License 2020.09.01 0 0 9587

Ez tök jó, hasznos!

 

 

Előzmény: godofthetemple (9586)
godofthetemple Creative Commons License 2020.09.01 0 0 9586
Előzmény: tomkay (9582)
Leon1 Creative Commons License 2020.08.10 0 0 9585

Sziasztok!

Ajánlok kezdőknek és haladóknak is egy jó módszert amivel könnyen gyorsan lehet tanulni gitár akkordokat.

https://www.youtube.com/watch?v=_u7L8Tqnq1w&list=PLXDuOYEqJCX83QtBl9SpACJ1D2bQnpiQC

tomkay Creative Commons License 2020.06.15 0 0 9584

Köszönöm szépen !

Na erre ráfekszem akkor 🙂

De ha nem baj akkor lehet mèg fogok kèrdezni..

Előzmény: florg (9583)
florg Creative Commons License 2020.06.14 0 0 9583

Hajrá. :) 

Muszty-Dobay gitáriskola tökéletes, ha ilyesmit szeretnél tanulni. http://www.musztydobay.hu/gitarisk.html

Előzmény: tomkay (9582)
tomkay Creative Commons License 2020.06.13 0 0 9582

Üdv mindenkinek !

Most akadtam erre a fórumra.
Kaptam ajándékba egy akusztikus gitárt és szeretnék megtanulni játszani rajta.
Teljesen kezdő vagyok.
Ilyen akkordos tábortűz mellé dologra gondoltam  :)

florg Creative Commons License 2020.06.09 0 0 9581

Azt raksz rá, amit akarsz. Ha eddig 12-es volt rajta, a 11-es jóval kisebbet húz a nyakon, tehát jó eséllyel utána kell majd állítani, de erre van benne a pálca (ha nem értesz hozzá, vidd szakemberhez, mert elszúrhatod végleg). De ha 4 év alatt nem húzta el a nyakat, és a kezed is bírja, teljesen fölösleges gyengébbre váltani, más lesz a hang (gyengébb, vékonyabb).

(Amúgy általában akusztikus gitáron praktikus gyakrabban húrt cserélni, mondjuk legalább évente, 4 év alatt elfárad bármilyen húr, és hamis lesz, meg tompa hangú.)

Előzmény: kagzer (9580)
kagzer Creative Commons License 2020.06.09 0 0 9580

Sziasztok

 

Van egy nem túl komoly Soundsation márkájú akusztikus gitárom, ami húrcserére vár.

Legutóbb tudatlanul és nem törődve a következményekkel 12-es készletet vettem, amivel azonban semmi gondom nem volt, tökéletesen szól, a gitárnak sem lett baja. 
Egy barátom azt javasolta, hogy 10-esnél vastagabbat ne rakjak rá, mert elhúzza a nyakat annyira hogy nem lehet kezdeni vele semmit. 
Mondta ezt úgy, hogy nem tudja, hogy 4 éve rajta van a 12-es.

Lehet butaság, azért választottam vastagabb húrokat mert véleményem szerint erőteljesebb a hangja. 
Szeretném kikérni a véleményetek, valóban inkább 10-es húrkészletet rakjak rá, vagy a 11-es amit ma vettem mehet nyugodtan?

florg Creative Commons License 2020.05.10 0 0 9579

Otthonra minek kierősíteni? Az elektroakusztikus gitár akusztikusan is elég hangos a gyakorlásra.

Ha színpadra mész, akkor pedig kell hozzá venni egy akusztikus kombót, vagy egy aktív ládát.  Ezekből sokféle van, pénztárcafüggő, melyiket választod.

Előzmény: veroi (9578)
veroi Creative Commons License 2020.05.10 0 0 9578

Üdv, Nektek.

Vettem egy tanulni egy elektro akusztikus gitárt. 

Sajnos nem volt az eladónak erősítője. 

Kipróbáltuk máshol egy nagy elektromos erősítővel. Milyen szabad hozzá venni? 

lehet hozzá itthoni hifi torony rá dugni? Vagy csak a bwebáruházakban árult akusztikus erősítőt? 

Vagy bármilyen használt erősítőt, amit az elektromos gitárokhoz árulnak ? 

Köszönöm előre a felvilágosítást! 

 

Üdv, veroi

 

 

 

 

 

 

 

 

Utopian Drift Creative Commons License 2020.04.20 0 0 9577
godofthetemple Creative Commons License 2020.03.09 0 0 9576

Szia! Meg akarsz tanulni gitározni, mert ez így már nem mehet tovább? Eleged van abból, hogy egy árva akkordot nem tudsz lefogni a hangszereden? Felbőszít a tudat, hogy mások keze alatt füstöl a “fejsze”, a tiedben pedig fájdalmasan néma? Tudod biztosan, hogy te lehetnél az új Eric Clapton, csak nem tudod, mi az a pentaton skála? Van úgy, hogy azon kapod magad, hogy a kezedre nézel, és eltűnődsz, mennyi idő, mire valaki elpengeti az Örömódát? Tudom, min mész át! Ne csüggedj! Itt a lehetőség, hogy megtaláld az ellenszérumot minden a gitározással kapcsolatos problémádra! 06 30 329 09 91 A XI. kerületben, az ALLEE bevásárlóközponttól egy kőhajításnyira, emberléptékű gitárórák kezdőknek, újrakezdőknek, menőknek, haladóknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Rock, metál, blues, klasszikus stb. Okos tippek, bölcs tanácsok, fortélyok, trükkök...

 

l.csaszar Creative Commons License 2018.03.23 0 0 9575

Ja és hosszúra kell hagyni a kulcsnál és a húrlábnál is. Ha fel van hangolva, akkor a húrlábnál le lehet vágni rövidre, a kulcsnál lehet hagyni 5-10 cm-t, kit zavar? Hangolni pedig akkor kell, ha mind fent van, fokozatosan közelítgetve, mert elhúzzák egymást.

Előzmény: Ok '90 (9573)
florg Creative Commons License 2018.03.20 0 0 9574

Mi ugrik le, honnan? Nejlonhúros, akkor meg kell kötni a kulcsnál, alul meg a feszülés nem engedi szétjönni, kell vag 3-at fűzni rajta. https://www.youtube.com/watch?v=HSIQ10DImmA

Előzmény: Ok '90 (9573)
Ok '90 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 9573

Emberek segítséget kérnék mert megőrülök. akusztikus klasszikust gitárt húroznék újra életemben először. felső 3 húrral úgy tűnik nincs probléma be is hangoltam,  a vékonyaknál először elöl csúszott szét mindig a hurok, utána hogy kettőt tettem ez megoldódott, de most egyszerűen meg nem bírom behangolni, valameddig felhúzom utána leugrik . próbáltam a végét már kitekerni, más irányba elkezdeni feltekerni de nem sikerül, nem tudom mit csinálok rosszul

florg Creative Commons License 2018.03.09 0 0 9572

A ragasztó elengedhetett a mostoha viszonyoktól is, a túl alacsony/magas hőmérséklettől és páratartalomtól,ezek túl hirtelen változásától. (Egysezr egy rádiófelvételen kijöttünk a stúdióból, és miközben az autóra vártunk, szétugrott a bőgő).

Elég sok kínai gitárom volt, egyik sem esett szét, de folyamatosan egyenletes páratartalmú és hőmérsékletű helyen vannak a hangszereim, csak koncerten mozdulnak ki, de akkor is keménytokban általában. 

Úgyhogy, ha másikat veszel, bármilyet arra is, érdemes vigyázni, ezek érzékeny dolgok. Egymilllás gitárt is láttam már szétszáradva, újra össze kellett rakni, konkrétan darabokra esett, pedig nem kínai volt. 

 

Előzmény: kedvescimbora vagyok (9571)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2018.03.09 0 0 9571

Megjavítottuk több borda is meglazult. Megragasztottuk. Összeált a kép. Made in kina. Eddig tartotta a ragasztó. Utólag könnyű okosnak lenni, de ezzel kellett volna kezdenem. Ennek ellenére veszek egy fémhúrosat is. Ha pesten járok. Mert Kaposvári vagyok.

 

 

 

 

Előzmény: florg (9570)
florg Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9570

Hát, azért a húrlábnak nem kellett volna kiszakadnia ennyitől. 

Sejtettem, hogy borda, a nem szűnő zörgés, ha nem kulcs, akkor borda, legalábbis a nejlonhúros gitáron nincs olyan sok bizgentyű, ami zöröghet. 

Előzmény: kedvescimbora vagyok (9569)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9569

 A húrláb azért szakadt le, mert  a támasztó lemez vékonyabb volt mint a horony amibe illeszkedik és elfordult a húrfeszítés irányába. Így nem a húr tépte le hanem a támasztólemez. Ma endoszkóppal megvizsgáltuk a belsejét és megtaláltuk a hibát. A hosszanti  merevítő borda egyik felét elengedte a ragasztó. Holnap megműtjük. Megvilágítjuk a belsejét lámpával. Majd az endoszkópon figyelve egy csövön keresztül  ragasztót nyomunk az  elvált felület közé. Utána kiékeljük. Ha nem sikerül megjavítani, akkor  veszek egy új hangszert, de lehet hogy minden képpen veszek. Mert a régi gitárjaim fémhúrosak voltak és hiányzik a countrys hangzás.

Előzmény: florg (9568)
florg Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9568

Hát, ezek a dolgok azok, amik miatt hangszerészhez megy az ember. Az is elég fura, hogy egy húr letépi hangolásnál a fát a húrlábból (egy nejlonhúr?), amihez elvileg hozzá sem érhet. Meg hát, csavarral rögzíteni...jaj. Ezen felül az autóban hagyni a hangszert télen, elég laza, tuti tönkremegy, ha más nem, az elektronika, de egy klasszikus, aksuztikus hangszer mindenképpen. Emiatt nem tartjuk szekrény tetején, konvektor fölött (meleg levegő is árt neki), meg a fáskamrában (hideg). (Ezek most viccnek tűnnek, pedig nem, hangszerész barátom rémtörténeteiből idéztem.)

Úgyhogy a leírtak alapján azzal a gitárral sajnos bármi lehet már, el is lehet csavarodva a nyak, vagy le van válva borda belül, vagy a piezo, vagy az elektronika van kimozdulva, vagy a drótok eltekeredve, vagy a belső széle van leválva valahol, szóval akármi. Szerintem el kéne vinni hangszerészhez, megmondani, hogy így vetted (akkor legalább kiadhatja a gőzt, amikor meglátja a csavart a húrlábban), és mond rá egy árat, hogy mennyiért lesz belőle újra használható hangszer, és akkor eldöntheted, hogy megéri-e rááldozni, vagy tovább barkácsoljátok. 

https://cdn.ustatik.com/article/news/6/38156_2_ver1450721285.jpg

Előzmény: kedvescimbora vagyok (9567)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9567

Köszönöm a segítséget. Kdőközben a következő események történtek. Először az alsó  húrlábon lévő húrtámasztóra gyanakodtam, mert az már nem eredeti, hanem saját gyártmány. Készítettünk helyette csontból egy újat,  az annyit  használt, hogy a berezonálás átment egy másik hangra. Peckemre a húr felhangolásánál a bűnös G húr letépte a húrlábat befogó vájat peremét amitől az összes húr elszabadult. Kénytelenek voltunk hajómodelező barátommal visszaragasztani.  A berezonálás továbbra is megmaradt. Sok kísérletezés után, ahogy te is javasoltad, megtaláltam a hibát a húrlábtámasztó egyik sarka egy ici-picit elvált a gitártesttől. Ezt is megragasztottuk és a további leválás megakadályozására egy M3-s csavarral megerősítettük. Remekül működött. Tegnap  este egy barátom 40 éves születésnapi buliján muzsikáltam. Úgy éjfélkor lett vége. A hangszer reggelig az autómban maradt. A fene se gondolta, hogy ilyen érzékeny jószág, mert megártott neki. Visszajött a probléma. Berezonál a G hang. Most ott tartok ahol a múlt héten is tartottam, azzal a különbséggel némi tapasztalatot gyűjtöttem hozzá.

Előzmény: florg (9566)
florg Creative Commons License 2018.03.04 0 0 9566

A legutálatosabb hibák egyike. Azt tudod csinálni, hogy elkezded tapogatni a gitárt. Én a kulcsoknál kezdeném, majd a görgőknél, aztán bármi másnál, ami kilazulhatott. Ha valamelyik kulcs, akkor jó esélyel egy kis ragasztóval, vagy bluetec-el orvosolható a hiba.

Ha nem találod meg, akkor sajnos lehet, hogy belül vált le valami, az meg csak úgy derül ki, ha belenyúlsz. De ha belül van, és nem értesz hozzá, inkább vidd hangszerészhez. 

Előzmény: kedvescimbora vagyok (9565)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2018.03.04 0 0 9565

Akinek van tapasztalata kérem segítsen. Valencia elektro-akusztikus gitárom a G hangra berezonál. Nem húr probléma, mert akár melyik húron fogom le a G-t, bezörög.  Mi lehet az oka?

godofthetemple Creative Commons License 2018.01.26 0 0 9564

https://www.facebook.com/pg/gitartanoda/posts/

 

Nyugodt, kedves, garantáltan stresszmentes órák. 

Emberközeli zeneelmélet, ritmus és pengetési gyakorlatok, akkordozás, szólózás alapjai kezdőknek és haladóknak. Kortárs poptól kezdve (The Black Eyed Peas, Miley Cyrus, Beyoncé, One Direction, Avril Lavigne, Iggy Azalea, Pink, stb), klasszikus popon (The Bangles, SEAL, Michael Jackson, Marvalettes, Temptation, Hungária, Neoton, Abba), régi magyarokon (Bikini, Illés, Tankcsapda, Kispál, Rúzsa Magdi, LGT, Cseh Tamás, Hiperkarma, Quimby, stb) és régi külföldi rockon (Beatles, Rolling Stones, Elvis, Black Sabbath, AC/DC, Bon Jovi, stb) át kortárs rockzenekarokig (Pearl Jam, Mcfly, Guns N` Roses, Metallica, Rage Against The Machine, Ed Sheeran, Queens of the Stone Age, The Black keys, White Stripes, stb) bármilyen dalt szívesen tanítok. Gitáron és basszusgitáron egyaránt. 

A XI. kerületi otthonomban (Fehérvári út eleje, Allee-nál) fogadok tanítványokat.

Somogyi_Márk Creative Commons License 2017.09.06 0 0 9563

Szia! Eleve más (mondhatnám másra való) egy klasszikus gitár és más egy fémhúros! Én személyes meglátásom, hogy az a fontos, hogy a fiad motivált legyen. Mert ha motivált, akkor az sem fogja leállítani ha véresre gyakorolta az újait! Ha őt most az motiválja, hogy "vagányabb" és a haveroknak a tábortűz körül le fogja játszani azt a 3 akkordot amit, ismer, vagy a Nothing else matters-et a Metallica-tól :-) akkor őt talán ez fogja rávezetni egy komoly és megszállott gyakorlásra. Lehet, hogy az apuka által rátukmált klasszikus gitár végezné a sarokban ;-)
Ha már eldőlt hogy fémhúros lesz, akkor érdemes megnézni még pár gitárt (Yamaha elfogadható a maga árkategóriájában, de esetleg használtan valami jobb...) és kiválasztani egy kényelmes nyakat.
Üdv. Márk

Előzmény: Svajci6034 (9542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!