Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1432

Jé de régi topik!

Előzmény: Hraskó Gábor (1431)
Hraskó Gábor Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1431

Nem én tettem fel, de itt van:

http://www.youtube.com/results?search_query=xaknák

 

Gábor

Előzmény: Arilou (1426)
elterito Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1430
Kik? A HGy-sek? De miért?
Előzmény: vfo (1425)
sukosdg Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1428
innen: www.szkeptikus.extra.hu
Előzmény: Arilou (1426)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1427
Azóta történt néhány dolog:

-A mű-Show megbukott.
-Vágó a TTT-ből nagy dérrel-durral kilépett
- Belépett egy másik Szkeptikus szervezetbe
- Újra fel akar jelentgetni


bővebben itt


Előzmény: Törölt nick (-)
Arilou Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1426
Ha valakinek megvannak az X aknák adásai, vagy tud egy helyet, ahonnan letölthetők, nagyon hálás lennék. Én annak idején letöltöttem az ATV honlapjáról, de már nincs meg, nagyon szeretném újra megszerezni.

Előre is köszi bárkinek, aki segíteni tud :)
vfo Creative Commons License 2003.12.29 0 0 1425
Azért lehet érdekes a dolog, mert a Vágó-műsor akkor már futott, amikor a Hit Gyülekezete átvette az atv-t. Én arra számítottam, hogy éppen a teológiai irányultságuk okán támogatni fogják a műsort.
Előzmény: Data Logger (1424)
Data Logger Creative Commons License 2003.12.29 0 0 1424
Azt nem tudom, de azt igen, hogy nagyon kellemetlen volt neki a helyzet, ami megosztotta a Szkeptikusokat. Szerintem és ahogyan ismerem, csak erre az okra hivatkozott, hogy kimeneküljön az ütközőpontból.
Előzmény: vfo (1423)
vfo Creative Commons License 2003.12.29 0 0 1423
Tényleg privát problémái voltak?
Előzmény: Data Logger (1422)
Data Logger Creative Commons License 2003.12.29 0 0 1422
Hraskó Gábor, aki a müsor állandó szereplője is volt.
Előzmény: vfo (1421)
vfo Creative Commons License 2003.12.28 0 0 1421
Vajon ki lehetett a szerkesztő, aki magánéleti okokra hivatkozott?
Előzmény: jfe (1419)
Data Logger Creative Commons License 2003.12.27 0 0 1420
Hát ez egy roppant tanulságos történet volt igy egyben.
Előzmény: jfe (1419)
jfe Creative Commons License 2003.12.18 0 0 1419
Vágó István nyilatkozott a Magyar Narancs riporterének különféle TV-s szerepléseiről, felfogásáról. A cikk az Index főoldalán is olvasható.

http://index.hu/kultur/media/mancs1217/

Az idevágó részlet belőle:

"MN: Meséljen akkor az ezotéria ellen folytatott többfrontos harcáról. Mit csinál a Tényeket Tisztelők Társaságának elnökségi tagjaként?

VI: Kiléptem. Azért, mert magamra hagytak az X-aknákkal. Azt hittem, hogy ez a műsor a Tényeket Tisztelők Társasága eddigi tevékenységének a koronája lesz. A világon még soha nem volt olyan televízióműsor, amelyben a tudomány összecsaphatott az ezotériával. A Tényeket Tisztelők Társasága azonban kiállt mögülem, valószínűleg azért, mert egyik legkitűnőbb tagja, akit most nem szeretnék megnevezni, egy adásban alulmaradt egy auralátóval szemben. Nem jól érvelt. Utána ő feljelentett minket a Magyar Tudományos Akadémiánál, mondván: nem lehet ilyen közös műsort csinálni az ezoterikusokkal. A műsor aztán meg is szűnt. Úgyhogy a Tényeket Tisztelők Társaságának a tevékenysége újra abból áll, hogy egy évben egyszer Székesfehérváron összejönnek, és egymás vállára borulva zokognak.

MN: Ez volt az ok, amiért a ATV lehúzta az X-aknák rolóját?

VI: Az egyik. A másik, hogy a szerkesztő magánéleti okokra hivatkozva bedobta a törülközőt. Megpróbáltam pótolni, de a befogadó televízió azt mondta, amúgy sem nagyon szeretik a műsort. Hihetetlen indulatokat gerjesztett.

MN: Ön pedig, szokatlan módon, rendkívül népszerűtlen szerepben tűnt fel benne. Miért idegesíti ennyire az ezotéria?

VI: Mert gyűlölöm a tőmondatokat. Az élet sokkal bonyolultabb a tőmondatoknál, a nagy problémákra nem az a válasz, hogy a Jupiter és a Szaturnusz konjugált egymással. Itt visszakapcsolódnék a korábbi kérdéséhez. Ha megfigyeli, Kerényi Imre (a Hír TV egyik műsorában - O. I.) is tőmondatokban beszél. ' is egy ezoterikus"

Ezt is fel lehet használni a műsorban történtek megítélésére.

Data Logger Creative Commons License 2003.12.18 0 0 1418
Olvassatok bele a tudomány rovatban lévő X-AKnák topikva, vagy a TV&R rovatban lévő X-Pankráció ... topikba.

Nagyon talulságos....

Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.23 0 0 1417

A műSHOWr megbukott. A hétvégi szkeptikus konferencián majd megmagyarázzák a bizonyítványt.

Előzmény: JFEry (1416)
JFEry Creative Commons License 2003.09.18 0 0 1416
Igen. De azt sem mondtam, hogy a műsorral teljes mértékig elégedett vagyok. Sajnos a "több, mint a semmi" kategória nálam.
Egy olyan kezdeményezés, amit érdemesnek tartok arra, hogy hatékony és sikeres legyen. Sajnos, most nem az. De legalább valami.
Előzmény: Borvo (1408)
ogmios Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1413
Az műsor csak te tudatodban (vigyázat, hasadó anyag) bukott meg. A valóságban bukott műsorokat nem szoktak ismételni.
Előzmény: Borvo (1400)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1412
ez jo volt:)))
Előzmény: Silan (1411)
Silan Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1411
Érvelésed tehát a következő: Iván Gáborral nagyon sokan egyetértettek, mert pl. itt van ez az egy egyetértő.
Előzmény: Borvo (1409)
Silan Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1410
Iván Gábor minaddig szurkolt a műsornak, amig meg nem nézte, azt a kemény vitának álcázott reklámműsort, amit Egely kerékkel levágtak.

Helyesen: Iván Gábor mindaddig szurkolt a műsornak, amíg meg nem nézte azt az adást, amibe végül is nem hívták meg, és amiben Vassy Zoltán is szerepelt.

Előzmény: Borvo (1407)
Borvo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1409
Iván Gáborral nagyon is sokan értettek egyet az Egely kerék Mű-SHOW-r kapcsán:

tusi:"Ezért volt ez a műsor egy kabaré, mert Egely a szokásos formáját hozta, vagyis ködösített, a három ellenfél, pedig báb ellenfél. Így aztán a laikusok itták Egely szavait, mert az ellenfél dadogott, reszketett stb. Egely meg jól szórakozott. Egyszerűen nem akartak igazi ellenfelet állítani, mert lehet, hogy Mr. Egelynek kikötései voltak.
Ez nem is volt vitának nevezhető, mert Vágó erőteljes nyelvcsapásokkal tette fel a kérdéseket. Másrészt nem 22,5 perc jutott mindkét oldalnak, hanem Egelynek több. Ez egy megrendezett színjáték volt, de előbbre nem jutottunk."

Előzmény: Silan (1405)
Borvo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1408
Ezt Te írtad az atv fórumán, az X-Akták, Egely kerékkel foglalkozó műsora kapcsán:

"Ez így nem megy, sem a kék sem a sárga oldalnak.
Én magam is megorgattam a kereket egy egyszerű mágneses áramkörrel percenkét 500 körül.Az ólom műkézzel simán megforgattam 14-18-cal is. Szóval duma, és bénázás csap össze a sárban"

Előzmény: JFEry (1406)
Borvo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1407

Hát én másként olvastam a tényeket.

Iván Gábor minaddig szurkolt a műsornak, amig meg nem nézte, azt a kemény vitának álcázott reklámműsort, amit Egely kerékkel levágtak.

4-en Egely ellen egyedül, tele egyértelmű információkkal, ami alapján már egy középiskolás is képe lett volna egyértelműen és végérevényesen lezárni a vitalításmérős vitát.

A végén meg benyomták a reklámdumát, hogy vegyék meg a kereket és vizsgálják meg önök is. Ez gyakorlatilag Vágó szájából.

indult is róla egy fórum nagyon is találló címmel:

Fórum >> TV&R >>
X-Pankráció, az ATV-én, Vágó Istvánnal

Előzmény: Silan (1405)
JFEry Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1406
Nem udvariasan, hanem kínosan...
A többi stimmel!
Előzmény: Silan (1405)
Silan Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1405
Az tudtommal úgy volt, hogy Vágó meghívott téged gyanútlanul, nem tudván, hogy miféle alak vagy. Aztán a többi meghívott jelezte, hogy nem hajlandóak veled egy műsorban szerepelni, mire Vágó udvariasan visszamondta a meghívást. És te azóta ócsárolod a műsort.
Előzmény: Borvo (1402)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1404
:-)
...nem IG, te nem vagy azonos önmgaddal sem...
Előzmény: Borvo (1402)
Borvo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1402
Én csak ismerem Iván Gábort, de nem vagyok azonos személy/nick vele.

Tudtommal, amit az ATV honlapján olvastam, Vágó hivta meg, majd visszamondta a meghívást. Ezt maga Vágó is megerősítette a fórumban. Iván Gábornak egyébként is voltak kikötései, amit a jövőben is be fog tartani. Nem hajlandó olyan műsorban, vagy előadóteremben szerepelni, ahol Vassy Zoltán is szerepel.

Hogy kivel jártak jobban, nem tudhatjuk.
Mindenesetre Vassy ruházatán röhögött mindenki, aki látta. A mondanivalója sem volt valami meggyőző és fényes.

Előzmény: Törölt nick (1401)
Borvo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 1400

A szakma szerint megbukott a mű-SHOW-r.

Megosztotta magát a SZkeptikusok (TTT) Társaságát is, akik közül sokan (az értelmesebbje) ellenezték, illetve nem voltak hajlandóak résztvenni, vagy a nevüket adni egy ilyen dologhhoz.

Előzmény: Törölt nick (1398)
Jacques Foche Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1399
Reméljük.
Előzmény: Törölt nick (1398)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 1398
Nem lesz többet?
Előzmény: Ember Azürből (1397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!