Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.29 0 0 76

https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20240329-ujabb-veszelyes-jarvany-ukrajnaban

"Az ukrán orvosok hivatalosan elismerték, hogy tuberkulózisjárvány kezdődött az országban – írta meg a pravda.ru."

 

 

ugyan nem tüdőgyulladás, de ebből még baj lehet

 

 

 

Első Polgár Creative Commons License 2003.05.22 0 0 75
En azt olvastam meg kb 1 honapja, hogy 14 even aluliaknal soha nem alakul ki tudogyulladas, csak influenzaszeru tunetek, ezert szinte lehetetlen az elterjedtseget megallitani.
Egyebkent tegnap olvastam a reutersen, hogy taiwanon egy 12 eves kislany halt bele a SARSba. mondjuk gondolom lehetett ott mas problema is.
Előzmény: cc (74)
cc Creative Commons License 2003.05.21 0 0 74
vasarnap a hetben megszolaltattak egy virologust, aki egy nagyon erdekes dolgot emlitett. a megbetegedtek kozott gyakorlatilag nincs 25 evnel fiatalabb. hogy ok nem fertozodtek meg, ez ilyen letszamu megbetegedesnel nonsense, tehat joggal feltetelezheto, hogy a fertozottek szama lenyegesen nagyobb, mint a megbetegedteke. igy a 20%os halalozasi arany is lenyegesen kisebb.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 73
Jó kis történet, csak sajnos épp a csattanó nem derül ki :-)) Mármint hogy mitől gyógyultál meg.
Én is allergiás vagyok, de ez ha lehet csak romlik évről-évre, és a 2 éve lezajlott tüdőgyulladásom csak rátett egy lapáttal.
Előzmény: GombocArtur (72)
GombocArtur Creative Commons License 2003.04.27 0 0 72
A dokikról és az immunrendszerről: Öt-hat éve a súlyos allergiám miatt sűrűn előfordult léguti megbetegedés is. Fűfélékre voltam érzékeny és mivel a város szélén lakunk, mellettünk egy hatalmas erdős mező terült el (azóta sajnos beépítették). Évi egy-két tüdő- és mellhártyagyulladáson estem át. A legrosszabb akkor volt, mikor még nem tudtam erről a bajról.

Sátorozni voltunk, de egyik reggelre kis híján megfulladtam. Arra keltem, hogy nem kapok levegőt. Próbáltam köhögni, nem ment. Kicsit halálfélelmem volt hirtelen. Akkor hazamentünk, irány doki, kiderült kétoldali tüdő és mellhártyagyulladás. Kihevertem. Szerencsére a doki rendes volt, mert választhattam, otthon két-három hét fekvés vagy irány kórház. Később ismét hasonló volt a baj. Valamikor aztán elküldött allergiavizsgálatra. Később kaptam gyógyszert, ami csak arra volt jó, hogy ne tüsszögjek annyit. Ugyanúgy megbetegedtem, de nem voltak annyira súlyos tünetek. Láz sose volt, ezért néha nem is vettem észre nagyon a dolgot, csak néha, hogy mintha máshogy venném a levegőt, néha sípolt is. Ilyenkor doki, gyógyszer, pihenés. Elég gáz volt, főleg, hogy suli közben is történtek ilyenek, így sok hiányzás, tanárok általi baxogatás, stb...

Koleszban voltam, ahol volt egy védőnő vagy miféle. Nem értett vagy nem akart érteni a dolgához. Csak akkor volt számára valaki beteg, ha magas láza volt. Én is jártam néha nála, de mivel láz nem volt, adott lázcsillapítót és orrcseppet. Amikor kihúzták egyik hátsó fogam, nehezen gyógyult, így lementem hozzá kérni valamit. Adott egy csomagot, rajta felirat: 'Steril mull pólya - sterilitását megőrzi:' és egy kb egy évvel korábbi dátum. Nesze neked egészségügy :)

A háziorvosom szabin volt, mikor ismét meglátogattam volna, így a szomszéd ajtóhoz mentem. Megvizsgált, semmi röntgen, adott két gyógyszert. Aztán másnap belázasodtam. Azóta se tudom, hogy a gyógyszer (tudtommal semmi más allergiám nem volt) miatt vagy a betegség okozta. Vissza hozzá, aztán elküldött r9ntgenre. Már hozzá voltam szokva. Kiderült ismét a szokásos baj. Később egyre kevésbé zavartak a tünetek, fel sem tűntek. Megszoktam a bajt. Egyszer ismét felkerestem a dokimat. Elküldött röntgenre és kiderült hamarosan teljesen kigyógyulok az aktuális tüdőgyulladásból. Gyógyszer és egyéb segédeszköz nélkül.

Később észrevettem, hogy az allergiagyógyszer nélkül sincs tünetem. Aztán egyre többször felejtettem el használni, mivel nem volt tünet. Azóta eltelt néhány év, már csak rossz emlék van régről. Sűrűn járok a szabadban, erdőkben, mezőkön, semmi bajom. Néha csodákra képes az immunrendszer.

Talán ez a betegeskedés is összefügg azzal, hogy 6 hónapra, másfél kilóval születtem, csoda, hogy akkor túléltem. Más súlyos bajom is volt régen, de az már nagyon off lenne itt (talán ez is részben). Sorry a hosszért, nem tudok aludni :)

Molaf Creative Commons License 2003.04.26 0 0 71
cc Creative Commons License 2003.04.23 0 0 70
hat, szerintem meg sokat kellene tanulniuk, hogy eljussanak egy NY szintre. meg egyebkent is, mit keresne arrafele egy kozelkeleti isten.

en ugy tudom, hogy az influenzaba tobben szoktak meghalni.

Előzmény: Első Polgár (69)
Első Polgár Creative Commons License 2003.04.23 0 0 69
Hong Kong nem elég szodomita jellegű?:)
egyébként miost halt bele egy holland állatorvos az ottani tyukinfluenzaba, ami egyebkent eddig csak enyhe szemgyulladast okozott.
Szoval a dekadens hollandokra is lecsapott a vegzett. ráadásul pont az a vakulásos fajta, ahogy a jós is megmonta.

pekingben egyebkent kitort a panik.
a beismert pekingi esetek szama a hetvegen 30 körül volt, hétfőn már 300 körül, kedden 608.

Szingapuriaknak úgy néz ki bejön a karantén, mert ott még csak 182 fertőzés van, ezzel szemben Hong Kongban már 1500 körül. A kanadaiak 380 körül tartanak.

Mindenestre nekem úgy tünik, hogy a repülők már nem fertőzik tovább a világot, legalábbis nem nagyon bukkan fel újabb országokban a kór. Remélem ez igy is marad.

Már 8 virusmintát is szekvenáltak, USaban, Kanadában, Németországban és Kínában. A vírus 30.000 bp hosszú és a 8 minta közt csak 15 bp eltérés van, ráadásul mind ugyanabba a génben.

Előzmény: cc (68)
cc Creative Commons License 2003.04.22 0 0 68
ezt szvsz barmely, a virusok lelkivilagat valamennyire is ismero megjosolhatta volna. bar nem hinnem, hogy meg tudnad te, vagy profeta baratod magyarazni, hogy miert eppen kinaban szuletik meg az ur bosszuja, es miert nem valami szodoma jellegu nyugati nagyvarosban. szvsz ez teologiai szempontbol nem jo igy, nem eleg tanulsagos.
Előzmény: fakenubafuramuki (67)
fakenubafuramuki Creative Commons License 2003.04.22 0 0 67
Egy haverom akit csak ugy nevezek PROFETA megmondta:
Megjosoltam elore ezt a betegseget is, mint ahogy az AIDS-et is.
"Isten"(nem hisz benne) probalkozik jo utra terelni az embereket.
A kovetkezo egy vaksaggal jaro de vegul halalal vegzodo betegseget okozo virus lesz,
ami tarolni fog, mert rajon "isten"
hogy csak igy tanulnak meg az emberek a belso szemmel latni(testi inteligencia), mert amit
tole kaptak szemet azt a TV-ikkel es a szamitogepeikkel vakitjak el.
Viffer Creative Commons License 2003.04.11 0 0 66
No, ha igazak a hírek, miszerint a vírus v. baci vagymi sok embernél csak enyhe tüneteket okoz, akkor azt hiszem jó lesz rákapcsolni a diagnosztizálás - gyógymódkeresés ügyében. Úgy saccolom kb. 1 hónap van rá.

Viffer

Ui.:
JFEry, szerintem sürgősen keress másik orvost !

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 65
Na, akkor a légcsőhurut okozta kellemetlenségeket szorozd meg kb. 4-el, olyan az atypusos tüdőgyuszi. Az orovosok nagyrésze nem normális. Tisztelet a kivételnek. Egyedül a kórházban volt szakembernek nevezhető egyén. A háziorvos ugye hazaküldött, tőle akár fel is fordulhattam volna. Ha magamtól önfejűen nem megyek vissza, hanem követem az előírásait, akkor már rég felfordultam volna. A tüdőgondozóban meg közölték, hogy még TBC-s is lehetek. Sejtheted milyen szinten lettem ideges, az már nem vicc. Aztán a kórházban a fiatal kis dokinő halál profi volt. Ránézett a röntgenre, és már elsőre azt mondta, hogy ez biza egy szép kis atypusos tüdőgyulladás. Ez 3-4 hétre rá be is bizonyosodott (ennyi ideig tartott a baci kitenyésztése). Szóval kórházi szint alatt nem sok orvosnak nevezhető egyén van.

Köptető az fontos lenne neked, mert ha nem jön fel az anyag, akkor az nagyon kellemetlen tud lenni. Nekem szerencsére feljött, mindenféle akármi nélkül. Bár én megtanultam tüdőből köhögni, nem torokból. Így alulról is képes az ember kiköhögni a cuccost. De ha már nagyon sűrű, akkor köptető kell. Ha 3 hónapja vagy benne, az már nem semmi. Nem lehet, hogy kezd akuttá válni ? Orvos mit mond ? Kórházi szakrendelésen voltál ? Mert a háziorvosok hozzá se szagolnak ilyen szintű betegségekhez.

Előzmény: JFEry (61)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 64
Persze, ez így van. Ezért is írtam, hogy nálam szerencsére volt olyan antibió, amire jól reagált a baci. Sajnos a mostaninál nincs, így akinek az immunrendszere nem jó, annál lehetnek komoly gondok. De az atypusos tüdőgyulladás az atypusos tüdőgyulladás, tehát a kórlefolyás már megegyezik, mindegy milyen kórokozó a bűnös. Csak míg az eddig ismert baktériumoknál meg lehet állítani a gyulladási folyamatot antibiotikummal, addig ennél az újnál nem. Nekem is mindkét tüdőm begyulladt, amit ha nem állítanak meg, valószínű hogy már nem írkálnék ide. Szal csak a kórokozó más, de az atypusos tüdőgyulladás az már maga a betegség ezért szerintem nagyjából azonos.
De lehet, hogy rosszul gondolom. Mindenesetre az összes most beharangozott tünet tökéletesen azonos volt nálam is.
Előzmény: Silan (60)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 63
2 éve
Előzmény: Muster Mark (59)
JFEry Creative Commons License 2003.04.09 0 0 62
Lassan olyan leszek, mint egy károgó vénember...
Bocs!
Előzmény: JFEry (61)
JFEry Creative Commons License 2003.04.09 0 0 61
És? túlélted?
Mert én lehet beledöglök.

Harmadik hónapja nem keveredek ki a légcsőhurutomból!
Már egészen elegánsan tudok köhögni, krákogni, és köpni.
Ráhúzódott a mellhártyámra is, néha úgy fáj, ahogy elő van írva.

A doki csak a vállát vonogatja, és adott már minden fene szert rá, csak gyószert nem. Legalább is hatékonyat nem.
Már volt lehetőségem homeopátiás vacakokkal is próbálkozni.(hogy nekem minden szar topikot ki kell próbálnom...) A gyógynövényesek hatnak, mert a köhögést csillapítják, csak éppen megfulladok, mert nem köhögöm fel a produktumot. A többi szart sem ér.
Így nem is szedem már azokat sem, meg a többi köhögéscsillapítót sem.
Az antibiotikumok meg színtén hatástalanok. A doki szerint valami vírus. Igaza lehet.
A legtöbbet a tüneti kezelést adó Neocitránnal és az immunrendszert doppingoló C vitaminnal (ez angolul kész zene: vájtaeminn szí) értem el. A forró kalmillás gőz is javít valamit a lerakódások tisztulásán, de nem gyógyít.

Még élek. De a fene megesz miatta.
Szóval nekem beszélhetnek a nem típusos gyuláról, anélkül is van most bajom!

Előzmény: Törölt nick (56)
Silan Creative Commons License 2003.04.09 0 0 60
Attól, hogy két betegséget egyaránt atípusos tüdőgyulladásnak neveznek, még lehetnek teljesen különbözőek a tünetei meg a betegség egész lefolyása. Úgyhogy a te baktériumos tüdőgyulád nem biztos, hogy ugyanolyan volt, mint ez a vírusos, ami most terjed. Sőt.
Előzmény: Törölt nick (56)
Muster Mark Creative Commons License 2003.04.09 0 0 59
Mikor volt az esemény?
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 58
Hehe :-))) Köszi, ezt ismertem, mert kiváncsi ember létemre mikor kiderült mi okozta, elkezdtem utánanézni a neten, hogy lássam mi készített ki ennyire. Csak az a baj, hogy pontosan nullát értek a kérdéshez, így egyszerű laikusként sokat nem fogtam fel ezekből az írásokból. :-))
Előzmény: Muster Mark (57)
Muster Mark Creative Commons License 2003.04.09 0 0 57
itt pont ezt a baci dnsét akarják megfejteni :)
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 56
Nos emberek, nekem volt atypusos tüdőgyulladásom, úgyhogy sajnos képben vagyok. Amikor nekem volt, akkor le se szarták. Először is közel 39 fokos lázzal, iszonyatos fejfájással, és szúró érzéssel a hátamban a háziorvos hazaküldött, mondván ez semmi, csak egy kis vírus. Másnap már annyira szarul voltam, hogy elmentem megint, de már egy másik dokihoz. Az rögtön leküldött röntgenre, és kiderült, hogy bizony tüdőgyulladásom van a bal tüdőmben. Kaptam antibiót, aztán kész. Igenám, csakhogy a drága baktérium rá se szart, úgyhogy szépen begyulladt a jobb tüdőm is. Na akkor azonnal kórház. Ott kaptam valami lórúgás antibiót, de másik tipust. Attól már szépen elkezdtem rendbejönni. Közben kitenyésztették a gecit. Nekem a micoplasma pneumoniae nevű baktérium szerűséget sikerült összeszedni (mondjuk tökéletesen fingom nincs honnan), amiről mostanában sokat olvasni az ügy kapcsán is. Na de ami a lényeg, teljesen hazavágta a légzőrendszeremet. Azóta sokszor fulladok, meg úgy érzem nem telik meg a tüdőm rendesen levegővel. Szal az atypusos tüdőgyulladás simán előfordul nálunk is, én sosem jártam a távolkeleten, sőt, a fertőzést megelőzően kb. 3 éve sehol sem voltam külföldön. Úgyhogy itthon kaptam el, erről ennyit. Persze az a kórokozó ami nekem volt, szerencsére jól reagált az antibióra (bár a dokinő szerint össz-vissz 2 féle antibiotikum képes rá hatni), de ez a mostani nyavaja nem reagál még ezekre sem. Nagyon nem kívánom senkinek, hogy atypusos tüdőgyulladása legyen.
Ha most kaptam volna el, akkor állítom karanténba tettek volna, meg tuti az összes médiába is bekerültem volna, de anno ez természetes dolognak számított a tüdőosztályon, és lazán összefektettek 4 másik taggal. A varázsszó az immunrendszer, ami nekem valszeg padlón lehetett, mert a környezetemben is elkapták ketten, de nekik "csak" bronchitis-t okozott ugyanez az élősködő.
cc Creative Commons License 2003.04.04 0 0 55
mintha nem sokkal lenne kevesebb egyebkent sem a normalis halalozas. szoval, bar elismerem, hogy tevedtem, mert a normalis szovodmenyekkel jaro virus fertozesnel azert tobbrol van szo, de szvsz nem ez fogja az emberiseget vegleg hazavagni. es persze, tovabbra sem biztos, hogy a vilag kulonbozo tajain ugyanabba a virusfertozesbe halnak meg, amit atipusos tudogyulanak hivnak.
Előzmény: Oszi (54)
Oszi Creative Commons License 2003.04.04 0 0 54
Egy 1%-os halálozású fertözés híre is elég lehet ahhoz, hogy leállítsa a térségbe irányuló turizmust, úgyhogy a gazdasági válság problémaköre nem teljesen képtelenség.

Aztán meg az sem mindegy, hogy mennyire könnyen terjedö, az emberek hány %-át megbetegítö fertözésröl van szó (ezt még nem igazán tudhatjuk).

Kellöen agresszív terjedés mellett az 1% halálozás sem kevés: gondold el milyen hatással járna, ha Mo.-on egy hónap leforgása alatt 100.000 ember meghalna...

Előzmény: Apocalypso (53)
Apocalypso Creative Commons License 2003.04.04 0 0 53
Aha, rémlik, hogy hallottam valahol ilyesmiről.:-)

Mivel ezt a betegséget nem éppen úgy harangozták be, mint pár nap alatt kiheverhető nyavalyát, hanem mint egy gyógyíthatatlan, nagyon veszélyes valamit, ami súlyos gazdasági válságot idézhet elő keleten, így nem mertem remélni, hogy ennyire banális az ügy.

Előzmény: Silan (52)
Silan Creative Commons License 2003.04.04 0 0 52
Van olyan, hogy immunrendszer. Tudod az ember nem csak úgy gyógyulhat meg, hogy meggyógyítják, hanem úgy is, hogy fogja magát és meggyógyul, vagyis a szervezete legyőzi a betegséget.
Előzmény: Apocalypso (51)
Apocalypso Creative Commons License 2003.04.03 0 0 51
Eszemben sincs.

Bőven elég bajt látok, ami okot ad nekem némi aggodalomra, pedig alapvetően vidám és optimista vagyok.

Szóval nem fogok még direkt katasztrófahírt keresni, hogy rosszabbul érezzem magam.

Egyébként hol mondták ezt be pontosan?

Mert én ma csak ezt láttam:

http://ma.hu/page/cikk/ab/0/35323/1

És mitől gyógyulnak meg azok, akik meggyógyulnak? Pláne egy héten belül?

Előzmény: consciousless (50)
consciousless Creative Commons License 2003.04.03 0 0 50
Ma mondtak be, hogy az esetek 90%-aban egz heten beluli a gyogyulas. Most kereshecc valami mas zaftos katasztrofahirt.
Előzmény: Apocalypso (49)
Apocalypso Creative Commons License 2003.04.03 0 0 49
Nem tudom, hogyan számítják az ilyesmit, de mivel a betegség egyelőre gyógyíthatatlan, én valahogy úgy gondolom, hogy egyszerűen többen vannak, akik még nem haltak bele, pusztán azért, mert nem elég régen fertőzödtek meg.
Előzmény: Silan (48)
Silan Creative Commons License 2003.04.03 0 0 48
Dehogynem, már elég nagy az esetszám a mérvadó becsléshez.
Előzmény: Apocalypso (47)
Apocalypso Creative Commons License 2003.04.03 0 0 47
Becsülik
Tekintve, hogy két hete még tizedennyien sem voltak fertőzöttek, egy puszta becslés nem túl mérvadó, nemde?
Előzmény: Silan (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!