Keresés

Részletes keresés

HAT Creative Commons License 2003.09.09 0 0 47
Többek között ezek miatt nem írtam én alá a kipostázott szerződést. Viszont írásban jeleztem nekik, hogy szeretnék szerződést kötni, és kb. milyen tartalommal. Ez már lassan egy hónapja volt, azóta nem jelentkeztek.

Én várok türelmesen...

Előzmény: Koscso_Ferenc (46)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.09.04 0 0 46
Szabálytalan szerződés a TVNetWorknél

2003. szeptember 4., csütörtök, 11:26

Piacfelügyeleti eljárás keretében azonnal végrehajtandó határozatot hozott a Hírközlési Felügyelet Hírközlési Területi Hivatalának budapesti irodája, egyúttal 1 millió forint bírságot szabott ki a TVNetWork Rt. kábeltévé szolgáltatóra.

Az eljárás közérdekű bejelentés alapján kezdődött a társaság számlájával és egyedi előfizetői szerződésével kapcsolatban. A határozat szerint a kipostázott egyedi előfizetői szerződés eltért az Általános Szerződési Feltételekben foglaltaktól és a vonatkozó jogszabályok előírásait is megsértette - áll a HíF közlményében.

A Hírközlési Felügyelet Hírközlési Területi Hivatalának budapesti irodájához érkezett közérdekű bejelentés sérelmezte a TVNetWork Rt. kábeltévé szolgáltatásának egyedi előfizetői szerződését. A panasz nyomán megindult piacfelügyeleti ellenőrzés megállapította, hogy a szerződés nyomtatványa szabálytalan, és nem felel meg a társaság Általános Szerződési Feltételeinek (ÁSZF) sem. A nyomtatvány szerint a szerződést 30 napon belül egyik fél sem mondhatja fel, miközben a vonatkozó kormányrendelet szerint az előfizető a határozatlan idejű előfizetői szerződést legfeljebb nyolc napos felmondási határidővel bármikor felmondhatja. (A kormányrendelet nyomán ettől eltérni csak közös akarattal és a magán előfizető javára lehetséges.) Az egyedi előfizetői szerződés kipostázott nyomtatványán a szolgáltató előre kitöltött néhány igen - nem választási lehetőséget, amelyek az előfizetői adatainak kezelésére vonatkoztak. A hírközlési törvény szerint: az előfizetői adatok meghatározott céltól eltérő kezeléséhez az érintettek hozzájárulása szükséges. A vizsgált esetben a hozzájárulás lehetőségétől illetve a jogok gyakorlásától megfosztották az előfizetőket. A TVNetwork egyedi előfizetői szerződésének aláírói kézjegyükkel automatikusan hozzájárultak volna ahhoz, hogy a társaság az ingatlanukon belül bármilyen szerelési munkálatokat végezzen, távközlési eszközöket helyezzen el, szolgalmi vagy vezetékjogot jegyezzen be. Mindez azonban ellentétes a szolgáltató Általános Szerződési Feltételeivel, a hírközlési törvény előírásával és az ingatlan-yilvántartásról szóló előírásokkal is.

A HíF tájékoztatása szerint a kipostázott nyomtatványokon szerepelt továbbá, hogy az előfizetők aláírásukkal igazolják, hogy megismerték a szolgáltató ÁSZF-ét és elfogadják azt. Valójában a társaság még kivonatos formában sem mellékelte az ÁSZF-et az egyedi előfizetői szerződéshez és azt sem tüntette fel, hogy az hol tekinthető meg. A TVNetWork saját ÁSZF-e tartalmazza, hogy egy példányt biztosít az előfizetőnek az előfizetői szerződésből. (Előfizetői szerződés = egyedi előfizetői szerződés + ÁSZF)

A határozat megtiltotta az Általános Szerződési Feltételektől eltérő, illetve jogszabálysértő szerződéses rendelkezések alkalmazását és elrendelte a piac-felügyeleti bírság 15 napon belül történő befizetését.

[origo]

lukit Creative Commons License 2003.08.09 0 0 45
sztartv-n csak rohogni tudok ... hogy az 1 mekkora 1 trehany igenytelen szarkupac ceg volt par eve ... talan 99 korul laktam az orczy uton, ahol ezek a seggek akartak szolgaltatni vmit. szerzodes megvolt, bekotik x honapra a kabeltv-t, majd utana 1 honappal mar net is lesz, igeret szinten. ehez kepes x+3. honapban kezdtek el 1altalan bekabelezni a 10 emeletes hazat, net utana 1 evig tuti nem volt, majd elkoltoztunk.
tobbszor voltunk az ugyfelszolgalaton (falon dobozok, azokbol ossze-vissza kilogo kabelek, hiperigenytelenseg tetofoka), kamuztak rendesen, igergetes, stbstb
nevetseges banda.
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.08.08 0 0 44
A Sztártv majdhogynem fantomizálódott cégnek mondható, de fantomként is küldött azért egy teljes havi számlát júliusra, amikor is legfeljebb csak az első pár napban szolgáltatott, ha egyáltalán. Talán fel kellene hívni a HIF-et, vagy megpróbálni utólérni Nagy urat a tulajdonost, akinek van háza a XVI. kerületben, arról lehet megismerni, hogy nagy parabola antennák vannak a kertjében és drótok mennek be sufnijába. Az utolsó cikket, ami a Sztár TV működéséről szólt, a Korridor oldalán olvastam kb egy hónapja, amiben megemlítették, ki tartja magát a SztárTV utódjának, talán ott is érdemes lenne keresni.

kf

Előzmény: Orsi (43)
Orsi Creative Commons License 2003.08.08 0 0 43
Tisztelt Sokat Megélt, Nagy Tapasztalattal Rendelkező Kollegák!
Tudtok valamit a Sztár TV-ről? Mi lett vele? Mi az elérhetősége? Létezik még egyáltalán a cég? Budakeszin lakunk, és itt is ez a szimpatikus társaság szolgáltatja a kábeltévét. Egy ideje kivettek néhány programot (Sport1, Nat.Geogr., Hír TV) az egyetlen előfizetői csomagból. Teletext pedig majdnem sehol sincs. Igaz, számlát sem küldenek 2 hónapja. Az internetet pedig már legalább egy éve ígérik. Szóval próbáltuk elérni a céget, de sehol sem lehet. A Gyömrői úton megadott központi szám üzenetrögzítője betelt, a hivatalos hibabajelentő zöld (ingyenes) szám megszűnt, a budakeszi iroda bezárt és tatarozzák, az iroda telefonszámán üzenetrögzítő jelentkezik, és persze senki nem hív vissza, a törökbálinti iroda számán sem veszi fel senki a telefont. Ezért kezdtem keresgélni a neten a cég után, és így akadtam erre a fórumra. A topic tartalma alapján csodálkozom, hogy még egyáltalán van adás. De kiszolgáltat? Hogy lehet elérni a szolgáltatót? Van ötletetek? Esetleg HIF?
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.31 0 0 42
A rendelkezésre állást nem lehet ilyen módon meghatározni. Részben mert sehol nem lesz publikálva és semmilyen módon nem ellenőrizhető, hogy kinél mikor milyen üzemzavar volt, részben meg egy nem csillagpontos rendszerben nem kell, hogy érdekeljen, hogy a szomszédnál működik-e avagy nem (amúgy sem kellene, hogy érdekeljen). Ha nálam nem működik és ennek az oka valamilyen nem nekem felróható üzemzavar és nem is valamilyen vis major következménye (lehet-e a Sztártv-s probléma vis major jogilag?), akkor bizony az a szolgáltató felelőssége, hogy a hibát elhárítsa. Manapság, amikor egyre többen dolgoznak távmunkásként otthonról, teljesen az Internetre meg a mobil telefonra hagyatkozva, a rendelkezésreállás igen fontos dolog. Én is otthonról dolgozom és a június-július havi telefonos internetezés számlája 48.000.- forint volt (a szokásos pár ezer forint helyett). Mert, hogy a munkát el kell végezni és nem rohangálhatok internetes kávézóba, hogy letöltsek déli 12-kor két 9 MB-os emailt.

Tegnap három ügyfélszolgálatot megjárva sikerült elérni, hogy talán kapok egy üres nyomtatványt, amit kitölthetik a magam módján. A legfelháborítóbb nem is az volt, hogy hozzájárultak a nevemben ahhoz, hogy a nevemet megadják harmadik cégnek, hanem az hogy a július 21-én kelt irat szerint én elismerem, hogy az ÁSZF-t megértettem és áttanulmányoztam. Azt az ASZF-t, amit az Internet szerint 25-én tettek fel a netre... Hm... Ez olyan sztártévés módszer.

Előzmény: HAT (40)
405GRX Creative Commons License 2003.07.31 0 0 41
Szia HAT,

Van TVNetwork fórum de az föleg a netelérésröl szól, abban én személy szerint nem vagyok érdekelt. Viszont nekem is megküldték a szerzödésüket és én sem voltam elragadtatva, pont ugyanazon okoknál fogva amiket Te is irtál (ÁSZF hiánya, elöre kitöltött marketinginformációs jóváhagyások stb.). Mindenesetre kiváncsi vagyok, hogy belemennek-e a módositásokba, amiket elküldesz nekik. Legalább annyira korrektek, hogy a júliusi számlát csak azokra a napokra állitották ki, amikor tényleg volt szolgáltatás, júli 10-töl.
Ráadásul a müsorszórás ugyanolyan szar mint volt - nincs teletext mindenhol, a Pro7 hangja élvezhetetlenül halk, mindenféle béna adók vannak, olyan adót, amilyet akarok és a Sztárnál benne volt a csomagban (pl. VOX), még drágább csomagban sem tudok elöfizetni.
Szóval asszem körülnézek a beltéri egység piacon...

Előzmény: HAT (40)
HAT Creative Commons License 2003.07.30 0 0 40
Úgy látom, most, hogy a kábelTV nagyjából működik (internetem máshonnan van), kicsit lanyhul az érdeklődés a téma iránt. Vagy nyílt egy új téma a TVNetWork-nek, csak nem vettem észre?

Pedig történnek érdekes dolgok: megjelent az interneten az ÁSzF (bár az ígéret ellenére telefonon nem szóltak vissza, hogy mikorra lesz kint). Átnéztem. Nagyrészt elég korrekt (sok más szolgáltatóhoz, pl. a néhai Sztár TV-hez képest biztosan), de azért van benne pár dolog ami nem tetszik.

Legfőképpen a rendelkezésre állás meghatározása, és számítási módja. Pl. csak átlagot néznek a teljes előfizetőszámra. Azaz, ha nálam nincs vétel egyáltalán, egész évben, de mindenki másnál van, akkor még az átlag szerint teljesíthetik a megadott 98%-ot, és én nem szólhatok... Persze ez extrém eset, és nyilván ők sem így akarják csinálni, de szerintem inkább kössünk egy olyan szerződést, amibe azután nem lehet (vagy legalábbis sokkal nehezebb) belekötni - aztán menjen minden rendben, és ne legyenek vitás helyzetek.

Én mindenesetre jeleztem az ügyfélszolgálaton, hogy szeretnék a szerződésben ezt-azt módosítani. Azt mondták, hivatalosan, írásban (levélben) küldjem el nekik. Úgy lesz.

Majd beszámolok a folytatásról is.
Attila

Előzmény: Koscso_Ferenc (39)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.25 0 0 39
Jogos észrevétel, várjuk az ASZF ismertetését. Mint az alábbi hozzászólásokból látszik, ez a topic számottart a tvnetwork érdeklődésére is. Én is elküldtem a linket pár nappal ezelőtt, hátha akkor gyorsabb lesz a problémák megoldása.

Ma valamikro késő délután mellesleg helyreállt az Internet nálam. Reméljük tovább fog menni, mint a múlt heti két óra.

Előzmény: HAT (38)
HAT Creative Commons License 2003.07.25 0 0 38
Én egy kicsit visszatérnék a TvNetWork kábeltévé-szolgáltatására.

Ahogyan az info. csatornájukon is jelezték, megkaptam a szerződést. Nem tetszik. Már az sem, hogy előre kitöltöttek mindent (nem csak a nevemet, adataimat, hanem azt is, hogy pl. hozzájárulok, hogy a szolgáltató a nevemet a reklámkiadványaiban megjelentesse). Arról semmi információ sincs, hogy milyen csomagok mennyibe kerülnek, de be van jelölve, hogy a régi Sztár TV-s csomagot választom. Arról sincs egy szó sem, hogy általában mit milyen feltételekkel kapok, mik a jogaim, stb. Persze erre való az ÁSzF nevű iromány, amit a szerződés aláírásával elfogadok. Persze ezt nem láttam. Elvileg letölthető a szolgáltató WEB lapjáról, gyakorlatilag nem. Ott csak az Internet szolgáltatásra vonatkozó van kint. Az ügyfélszolgálaton (telefon - nem könnyű elérni), először készségesen megígérték, hogy faxon elküldik - de csak egy igen megvágot "kivonatot" küldtek. Aztán megígérték, hogy még aznap (tegnap) kiteszik az Internetre. Nem teték. Ma megígérték, hogy visszahívnak, hogy mikor lesz kint. Eddig még nem hívtak.

Ha valakinek esetleg sikerül megszereznie az említett irományt, tegye már közkinccsé. Bár nem tudom miért olyan nehéz ezt elérhetővé tenni elektronikusan is. Lehet, hogy bennem van a hiba, de addig nem írok alá szerződést, amíg nem ismerem a tartalmát. (Perszer utána sem automatikusan, de az már egy másik kérdés lesz.)

Attila

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.22 0 0 37
Mivel még mára sem sikerült helyreállítani a kábelmodemes internetemet az alábbi, sokadik, (minden bizonnyal a szokásos módon) válasz nélkül hagyott emailt küldtem az egyre kevésbé tisztelt "szolgáltatónak".

"Csak jelezném, hogy még mindíg nem működik az Internetem. Mint ahogy azt is szeretném megjegyezni, hogy csütörtökön lesz két hete, hogy a készre jelentették. Én az Önök helyében biztosan szégyellném már magam. Persze én szoktam válaszolni a nekem küldött emailekre is. Talán valami baj van a neveltetésemmel.

Kf"

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.17 0 0 36
Helyzetjelentés, sokadik.

Ma sincs Internet, ez a kábelmodemesinternetmentességem 31-ik napja. Kaptam viszont egy felszólítást, hogy töltsem le az emailjeimet, mert elértem a "quota"-m 75%-át. Egy 9 MB-os levél letöltésével tényleg küzdöttem pár órát, mert mindíg megszakadt a modemes kapcsolat. Jó tudni, hogy valami automatizmus legalább figyel arra, hogy mennyi emailt kapok. Nem javult a kábeltévé minősége sem. Maradt a zaj, mint eddig. Ha valaki azt mondja nekem két hónappal ezelőtt, hogy vissza fogom sírni a sztártévét, akkor valószinűleg nagyon csodálkozva néztem volna az illetőre.

Pontosan egy hónapja és egy napja nem múködik a rendszer. Pontosan 7 napja lett készre jelentve.

Tisztelt tvnetwork, most már talán kellene érdemben csinálni valamit.

Előzmény: Koscso_Ferenc (35)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.16 0 0 35
Gyászjelentés

Ma délután, két órával az Internet helyreállítása után, a kábeltévé rendszer helyreállítása közben, az Internetem ismét elhalálozott. Természetesen a zajos kábeltévé sem javult meg.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy kedves női hang többször is felhívott az ügyfélszolgálattól, hogy ugye már nem zajos a kép, mondtam nem, mert az adásmentességgel együtt zajmentes is lett tényleg (mivel, hogy akkor a szerelés miatt egyáltalán nem volt kép).

Szóval sikerült elérnem az egy hónapos Internet kimaradást. Nem gondoltam volna, hogy manapság ez is megtörténhet. Kezdem megint úgy gondolni, hogy ezért jár nekem valamilyen kompenzáció, mert ez már nem tartozhat a vis major kategóriába.

Ma egy fontos konferenciahívást nem tudtam felvenni,mert két 2.5 MB-os emailt töltöttem éppen az egyetlen telefonvonalomon úgy félórán keresztül, mert hát megszakadt a modemes elérés is többször is. Ha nem tudok érdemben dolgozni akkor nem kapok fizetést, ha meg nem kapok fizetést nem tudom fizetni az internetem.

Mit mondhatnék erre?

Sztártvnetwork.

Előzmény: Koscso_Ferenc (34)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.16 0 0 34
Helyreállt egy pár perccel ezelőtt az Internetem. Egyenlőre nem tűnik sem szebbnek, sem jobbnak, mint a régi, de a modemezés után persze valószinűleg a reflexeim is el vannak tompulva.

A kábeltévé továbbra is zajos, sz*r.

kf

Előzmény: tvnetwork (27)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.15 0 0 33
Jogos kérdés. A helyzet az, hogy az Internetet a tvnetwork szolgáltatja 2001. januárja óta és neki is fizetünk. A kábeltévés szolgáltatást a Sztártv végezte, ezért azért nekik kellett fizetni. Most egyenlőre úgy néz ki, hogy senkinek nem fogok fizetni, mert az Internetem ma sem működik még, habár igéretet kaptam arra, hogy délre működni fog és a kábeltévé is napról napra zajosabb, közelítve a nézhetetlenhez. Amennyire ezt meg tudom itélni még csak kisérlet sem történt a megjavítására a mai nap folyamán. A tegnap megkapott számla szerint június 16-ig tudtam a szolgáltatást igénybe venni. Igy holnap lesz egy hónapja, hogy nem tudom használni. Azért a XXI. században ez már valami. Ha viszont komolyan veszem a szintén a tegnapi napon kiküldött tvnetwork levelet, amelyben örömmel tájékoztatnak arról, hogy 10-e óta helyre állt a szolgáltatás, akkor azt kell észlelnem, hogy 10-e óta már csak egy egyszerű műszaki hiba elhárítása nem sikerül hat napja. Ez pedig más kategória, mint a valaki által megrongált kábel. Ez bizony már szemben áll a vállalt rendelkezésre állással. Valaki küldött nekem ma egy 6 MB-os emailt, éppen most szakadt meg harmadszor a letöltés 5 MB fölött, így most már több, mint másfél órája küzdök egy email letöltésével.
Előzmény: 405GRX (32)
405GRX Creative Commons License 2003.07.15 0 0 32
Ezt nem értem, hogy kaptál számlát júniusra amikor júniusban még nem is ök szolgáltattak?
Előzmény: Koscso_Ferenc (31)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.14 0 0 31
Ma sem állt helyre az Internet és a kábeltévé is rettenetesen zajos. Kaptam viszont számlát júniusra és egy levelet amelyben közlik velem az illetékesek, hogy július 10-e óta minden kiválóan működik. Ezúton is közölném az illetékesekkel (más módon is fogom), hogy nem egészen ez a helyzet.
Előzmény: tvnetwork (27)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.13 0 0 30
A helyzet változatlan, ma 13-án még mindig nincs se Internet, se megjavult kábeltévé vétel. Még négy nap és ünnepelhetem az 1 hónapja nem működő internetes előfizetésemet. Nem mondható örömtelinek a tény. Hétvégén ugyanúgy nem történt eddig még semmi, mint ahogy a sztártv idején sem volt rá esély, hogy a pénteken elromlott vételt vagy hibát hétfőig kijavítsák. Sokat gondolok a kutya és az eb összehasonlíthatóságára vonatkozó magyar közmondásra..
Előzmény: tvnetwork (27)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.12 0 0 29
Két napos távollét után némi szomorúsággal kell megállapítanom, hogy a kábeltévé továbbra is sokkal rosszabb, mint eddig és Internetem sincs, illetve van is meg nincs is, már a legközelebbi routert is csak 80 %-os pocket loss-szal lehet pingelni, sem a mail letöltés, sem a browsolás nem megy. Csak a történeti hűség kedvéért írom le mindezt, kvázi mintegy naplót vezetve nyilvánosan, mert kezdem úgy gondolni, hogy júliusért sem fizetnék semmit, a június után. Ugye a szolgáltatás átvételéről szóló üzenetet alább úgy is lehetne értelmezni, hogy a rendszernek múködőképesnek kellene már lenni. Vagy úgy is értelmezni lehet, hogy a tvnetwork megindult a sztártv-vé válás útján. Elég szomorú. Hátha egyszer az ember talál magának egy olyan szolgáltatót, ahol mondjuk a hétvégén is fel lehet valakit hivni a baj van. Még négy nap és megünnepelhetem az Internetem használhatatlanságának egy hónapos fennállását. Lehet, hogy esetleg majd a telefonszámlámat meg ezzel együtt átküldöm az illetékeseknek.
Előzmény: tvnetwork (27)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.11 0 0 28
A helyzet javulóban, bár a kép még zajos és Internet sincs. várjuk a további eredményeket.
Előzmény: tvnetwork (27)
tvnetwork Creative Commons License 2003.07.11 0 0 27
Július 10-én este nyolc körül átvette a hatalmat és a szolgáltatást a Network a Sztár tv felett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tvnetwork Creative Commons License 2003.07.11 0 0 26
cghklcglbhjlvhjlbvh
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.10 0 0 25
Egyenlőre még itt vannak, a képújságukon kiírták, hogy a HIF-hez fordultak, a rongálások miatt és a HIF döntéséig felfüggesztik a hibabejelentő irodájuk működését. Ez jellemző: hogy a HIF döntéséig miért pont az iroda működését függesztik fel, miért nem a szolgáltatást állítják helyre azt nem tudom. Illetve tudom...

Most, hogy a HIF lenyomta őket, legalábbis a Tvnetwork közleménye szerint, kiváncsi vagyok igen csak mi lesz a legközelebbi fejlemény.

Előzmény: Mamut79 (24)
Mamut79 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 24
Mindenesetre vegyél egy rohambilit ha jön a front! :-) Le a Sztár Tv-vel!
Előzmény: Koscso_Ferenc (23)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.09 0 0 23
Ez már valami, sajnos nálam még mindíg nincs Internet, mert ezt a szegmensét a hálózatnak még a SztárTV uralja. A hírek szerint a Tvnetwork csapatai harcban állnak és a front közeledik a mi lakótelepünkhöz is. Kiváncsi vagyok mikorra rendeződik a helyzet.
Előzmény: Mamut79 (22)
Mamut79 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 22
Mai hír az indexen:

A TVNetWork szolgáltathat, a Sztár Tv nem

július 9. 15:42
[Index]

Döntés született a Budapest XIV-XVI. kerületi kábeltévé hálózat vitájában. A HÍF Hírközlési Területi Hivatal (HTH) által kezdeményezett, július 4-i egyeztető tárgyalás alapján a TVNetWork Rt. kapott szolgáltatói nyilvántartást, 2003. július 09-i hatállyal. Ezzel párhuzamosan a HTH visszavonja a Sztár TV Kft. szolgáltatói nyilvántartását, mivel a cég nem rendelkezik a szolgáltatás végzéséhez szükséges hálózattal, illetve berendezéssel. A HTH felhívja a felek figyelmét arra, hogy a birtokvédelmi eljárás a kerületi jegyzők, a tulajdoni kérdések eldöntése a bíróság hatáskörébe tartozik. A tulajdoni, illetve birtoklási viszonyok nem sérthetik a szolgáltatást igénybevevők érdekeit.

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.06 0 0 21
- "Van valakinek *bármilyen* ötlete, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? Várjuk ki, míg abbahagyják (ha egyáltalán abbahagyják)? Eeeh, le kéne sittelni az egész bagázst. "

Szerintem nem fogják abbahagyni. A Sztártv-nek valószinúleg soha nem volt célja az igazi szolgáltatás, egyszerűen csak pénzt akartak csinálni. Valahogyan megszerezték a Matavval szemben anno 1997 táján a kábeltévé rendszert a XVI kerületben. Igéretekben nem volt hiány. Emlékszem mikor bekötötték a kábeltévé modemet nálam, egy igen fiatal fiú jött, ki, aki 10 perccel az érkezés után pakolni kezdett, mikor megkérdeztem hova megy, hiszen még el sem kezdte, azt mondta sietnie kell, mert szakközépiskolás és vissza kell mennie, mert lóg az óráról ami éppen van, de a következőről már nem tud lógni, így vissza kell buszoznia az iskolába és majd kijön megint ha vége lesz az órának. De volt olyan is, hogy elveszítették a leveleimet a mail szerverükről, mert tönkre ment az egyetlen HD, amit használtak, no RAID-1, no back-up, tőlem kérdezték meg még egyszer mik is voltak az adataim. Sorolhatnám még az elrettentő példákat tucatszám. Mikor nagy nehezen sikerült beszélnem telefonon valakivel a Hilda u. 1. alatti Sztártv főhadiszálláson, nem nagyon értették, hogy miért tartom különlegesnek azt, hogy egy internetes szolgáltató cégnek nincs telefonszáma és emailje. Mikor átadták a rendszerüket a TVNetworknek 2000 decemberében tőlem kérték el visszamenőleg a számláikat, hogy lássák rendesen fizettem - e őket. Sokat elmond róluk az is, hogy fejállomást egy sufniban tartották gyakorlatilag, amit csak magánlaksértés árán lehetne akarutakkal szemben megközelíteni. Elég hülyén néz ki a kertben az a pár műholdas antenna is.

Előzmény: demjened (20)
demjened Creative Commons License 2003.07.06 0 0 20
Ave!

Nálam speciel megy a net, de lassabb, mint volt, néha elmegy 1-2 órára, és ha megy, akkor is kb. 100 megánként belecsúszik egy hiba... FUCK! :((((

A TVN saját üzen?fal TV-csatornáján az olvasható, hogy sajnos még mindig tartanak a rongálások, és segítsünk ennek megakadályozásában: ha gyanús alakot látunk az elosztónál, akkor szóljunk.

Ezzel semmi bajom (bár így hajnali 3-kor nem fogok fennmaradni pesztrálni az elosztódobozt), azzal a gondolattal viszont igen, hogy a kib***ott SzarTV ilyen alpári módon bosszulja meg utólag a veszteségét, hogy nem hagyja nyugodni a neki semmit sem ártó TVNetworköt, nameg persze azt a 200 szerencsétlent, akiknek most döcög a net. Van valakinek *bármilyen* ötlete, hogy mit lehet ilyenkor csinálni? Várjuk ki, míg abbahagyják (ha egyáltalán abbahagyják)? Eeeh, le kéne sittelni az egész bagázst.

Na megyek aludni, mert nem akarok agyvérzést kapni...

Bye,

-Ed_qrva_dühös-

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.05 0 0 19
A prim.hu-n az alábbi, kissé optimistának látszó tudósítás jelent meg. Nálam még nem állt helyre az Internetes szolgáltatás.

----------------------------------------------
TVNetWork: péntek délben helyreállt a szolgáltatás

2003. július 5. 00:10

A TvNetWork Rt., a XIV. és XVI. kerületi kábeltévés hálózat tulajdonosa és üzemeltet?je arról számolt be péntek délben, hogy a hálózat egészén m?ködik a szolgáltatás, ezzel remélhet?leg megoldódott a napok óta húzódó vita.

A korábbi rongálások, kábelátvágások mindegyikét sikerült kijavítaniuk a TvNetWork munkatársainak, így a teljes hálózaton újra fogható a kábeltévé. Természetesen helyi hibák el?fordulhatnak, illetve nem kizárt hogy még a jöv?ben is történnek rongálások, ezért a TvNetWork folyamatosan meger?sített ügyfélszolgálattal áll ügyfelei rendelkezésre, s?t, kéri is a lakosság bejelentését a 270-9544-es számon ha hibát vagy szándékos rongálást tapasztalnának.

A TvNetWork munkatársai a délel?tt folyamán egyeztet? megbeszélésen vettek részt a Hírközlési F?felügyeletnél, ahol el?adták álláspontjukat. Eszerint a XIV. és XVI. kerületi hálózat jogos tulajdonosa a TvNetWork Rt. Korábban a SztárTV volt a tulajdonos és a szolgáltató, de 2001-ben eladta a tulajdonosi jogokat, majd – miután a SztárTV hónapokon keresztül nem fizette a megállapodott bérleti díjat – az Euronet felmondta a bérleti jogviszonyt is. Egy június 26-i keltezés? adásvételi szerz?dés értelmében már a TvNetWorköt illeti a tulajdonjog.

Kabay Tamás, a TvNetWork vezérigazgató-helyettese közölte: a cég csak azt az id?szakot fogja kiszámlázni, amikor ténylegesen szolgáltatást nyújtott. A jöv? héten kezdik meg az új el?fizet?i szerz?dések postázását, amelyb?l mindenki meggy?z?dhet arról, hogy a díjak nem növekednek, ám a választék b?vül, a TvNetWork öt új csatornát kínál el?fizet?inek. A távlati tervekr?l Kabay Tamás elmondta, a TvNetWork célja, hogy kiváló min?ség? szolgáltatást nyújtson, ennek érdekében további jelent?s összegeket fektetnek a hálózat modernizálásába. A tervek között szerepel a hálózat visszirányúsítása, ami alkalmassá teszi szélessávú internetszolgáltatásra.

Előzmény: demjened (15)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2003.07.05 0 0 18
Reméljük nemsokára már sehol sem fog menni. Nagy József és társai az elmúlt évek során bebizonyították, hogy nem alkalmasak ilyen szolgáltatások végzésére.
Előzmény: Törölt nick (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!