Keresés

Részletes keresés

qncogi Creative Commons License 2003.04.12 0 0 90
Nekem ez az utolsó hírem, eredmények még nincsenek:

2003.04.12 13:42

Máltán megnyíltak a szavazóhelyiségek, megkezdődtek az általános választások, amelyek fő tétje az EU-csatlakozásra a március 8-i népszavazáson adott "igen" megerősítése. A máltai szavazók hagyományosan igen nagy arányban járulnak az urnákhoz, megszokott a 90 százalék fölötti részvétel.

A márciusi referendumon a 297 ezer szavazásra jogosult 91 százaléka adta le voksát. A szombati szavazás megkezdése előtt a helyi politológusok szoros eredményt jósoltak a két fő politikai erő, a Nacionalista Párt és a Máltai Munkáspárt között.

Az előző, 1998. szeptemberi választások nyomán a nacionalistáknak 35, a munkáspártiaknak 30 helyük volt a 65 tagú képviselőházban.

(MTV)


Előzmény: Athlay (89)
Athlay Creative Commons License 2003.04.12 0 0 89
Így a mi kis Eu szavazásunk közben gondoltam kellene rájuk is egy pillantást vetni - tud valaki valamit a máltai választások eredményéről?
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.13 0 0 88
"Pedig volt benne szó jó néhány suttogópropis dumáról is (földkivonás a mezőgazdaságból, kötelező pihentetés).
No persze egyik rémhír sem volt igaz, de nem probléma"

Te, Jones!

idonkent latogasd meg es olvasd el, miket is irnak az Angyanek az elmult 10 ev kutatasai anyagaiban a mezogazdasagi foldkivonasrol. Na, aztan utana legy okostojas es beszelj itt suttogo propagandarol.

Előzmény: MrJones (77)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.13 0 0 87
szevasz alfredoo,

ha sok ilyet mondasz es ilyen kiegyensulyozott maradsz akkor a ket szemellenzos Hápapagajnal elobb-utobb megkapod a szemet fidesznaci jelzot.

en szoltam idoben!

Előzmény: alfredoo (63)
MrJones Creative Commons License 2003.03.09 0 0 86
"...vagy Orbánnal, vagy dögöljünk meg."
Igen, van pár habzószájú, aki így vélekedik.
Jópár.
Node ez még kevés lenne ekkora méretű ellenpropagandához.
Különösen, ha azt nézem, hogy milyen alakok nyomják az ilyen szövegeket. Ennek a fajtának normális (értsd: átlag-) ember még a kérdéseit sem hiszi el, a mondókáján meg vagy röhög, vagy pedig felhúzza magát vérmérséklettől függően. Egyik esetben sem a kívánt hatást éri el.

De ez nem a "magyar virtus".
A magyar mentalitásnak része a dögöljönmegaszomszédteheneis, de a magyar virtus inkább a "csakazértishamindjártazingemértis"-ről szól.

És ezekben a nyivákolókban pont ebből van kevés.

"Ugyanis NINCS MÁS VÁLASZTÁS."
Fiatal vagy még. :)
Választás MINDIG VAN.
A harakiri is egy választás.

Sőt!

"Már akkor is döntesz, ha úgy döntesz, hogy nem döntesz."

Előzmény: AliceCsodaországban (78)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 85
Nem erre számítottak. :)
Viszont lehet, hogy szerveznek egy különítményt a máltai magyar konzulátus elé tüntetni az újraszámolásért.
Előzmény: low rider (84)
low rider Creative Commons License 2003.03.09 0 0 84
Nagy a csend az ellenzők részéről.
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 83
confi

legifoto, malta, rulez!

maltan 5 millio ember jott ossze. tavaly nyaron....

Előzmény: sz (82)
sz Creative Commons License 2003.03.09 0 0 82
ja, légifotót meg kéne szerezni! :D
Előzmény: alfredoo (69)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 81
alfredoo

arnyalnam... a francia elnok maar nyalja a szovjet segget. a hulye francia elnok a szovjet segget nyalja. ebbol nekunk milyen jo jon ki? barmikor milyen jo jott ki nekunk abbol amikor a francia elnok az usa elleneben a szovjet segget nyalja.

rohej.

fel vagyok haborodva? igen! szerencsetlen franciakat onmaguk szabaditottak fel? mikor? nyaltak a nemet segget, aztan felvaltva nyaltak/nyalnak a szovjet/amerikai segget. ez van.

lehet nekik segiteni.

es nem arrol van szo hogy bush es/vagy amerika szimpatikus lenne. de ez a sok genyo meeg kevesbbe szimpatikus. szovjet/francia. trianonistak.

Előzmény: alfredoo (79)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 80
Joh Malta! Joh Malta!
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 79
athlay

ket rossz kozul nem igazan tudom nem a kisebbik rosszat valasztani.

es igenis nato rulez.

mi az ami a naton kivul van? jobb mint ami a naton belul van?

persze hogy nem jo a naton belul. nem jo. es arra szavaznek, akkor es most is hogy nato.

mert a nato nelkul rosszabb....

defaultbol az eura se tudok mast mondani. nem lesz kanaan. szar lesz az eu. mitol lenne jo. hiszen minden evvel oregebbek vagyunk. ezen az eu nem TUD segiteni. oszt megis eu. rulez. eu nelkul mi lenne jobb?

sok sok hulyek... szavazzanak nemmel.

es a feluk (50 %-kuk) ha tudna hogy az o szavazata hianyzik az euhoz esz nelkul, gondolkodas nelkul igennel szavazna. mert tonkretenni nem akarna magyarorszagot. csak itt jatssza az eszet. hulye szovjetbuzik. menjenek moszkvaba segget nyalni. ertse magara aki akarja.

Előzmény: Athlay (75)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.09 0 0 78
Nem kell ehhez találgatni, a kulcsmondat az, hogy vagy Orbánnal, vagy dögöljünk meg.

Ilyen a magyar virtus.

Mindenesetre nagyon bízom abban, hogy ez a "magyar virtus" már inkább kiveszőben lesz. Én valóban hiszek benne, hogy a mi népünk okosan fog dönteni - az EU mellett! Ugyanis NINCS MÁS VÁLASZTÁS.

Előzmény: MrJones (77)
MrJones Creative Commons License 2003.03.09 0 0 77
Speciel most is volt tájékoztatás (nem EU-reklám!!!) az m1-en. Lefogadom, azt sem nézte egyik sem.
Pedig volt benne szó jó néhány suttogópropis dumáról is (földkivonás a mezőgazdaságból, kötelező pihentetés).
No persze egyik rémhír sem volt igaz, de nem probléma. Majd kitalálnak helyette másikat. Fő, hogy legyen elég rémhír. Ha megcáfolják, jöhet a következő, ha meg nem, akkor "kussol a kormány, mert igaz - szavazz nemmel az EU-ra!".

Fő, hogy a pánikhangulat a megfelelő szinten legyen.

Kérdés: kinek az érdeke ez?
Lehet találgatni.

Előzmény: qncogi (56)
qncogi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 76
Ebben a helyzetben ezt nem is csodálom. (Pedig ők elég közel voltak az előző csetepatéhoz.)
Előzmény: Dr.Feelgood (74)
Athlay Creative Commons License 2003.03.09 0 0 75
Hát a NATO-val kapcsolatos érzületeken nem tudok csodálkozni.
Ha most kellene erről szavazni itt Mo-n, megfontolnám erősen, hogy igent modjak-e.
Dr.Feelgood Creative Commons License 2003.03.09 0 0 74
a NATO-tamogatas mar nem olyan (nagyon) magas:
50 mellette
30 ellene
20 bizonytalan
Előzmény: qncogi (72)
qncogi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 73
Döntően gyengítené Szlovénia nemzetközi helyzetét és nemzetbiztonságát, ha kudarcba fulladna a NATO- és az európai uniós tagságra vonatkozó népszavazás – mondta Janez Drnovsek szlovén köztársasági elnök. Drnovsek tévényilatkozatában a csatlakozás megszavazására szólította a választókat, mert az Európai Unió „gazdasági távlatokat”, a NATO pedig eredményes nemzetvédelmet és biztonságot szavatol a „bizonytalan Balkán” előtt. A március 23-ra kiírt népszavazás kudarca esetén e szervezeteken kívül Szlovénia a világ bizonytalan térségében, a bizonytalan Balkán közelében találná magát és legkevesebb tíz évig, vagy ennél is hosszabb ideig várhatna az újabb alkalomra – mondta a szlovén elnök.
Előzmény: alfredoo (70)
qncogi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 72
Igen, március 23-án lesz Szlovéniában. Amit legutóbb olvastam az 60% az igenre, ami azárt is érdekes, mert Szlovénia egyike a három olyan országnak, akik most csatlakoznak és nettó befizetők lesznek (+Ciprus,Málta).
Egyébként Szlovénia 2004ben a NATOnak is tagja lesz.
Előzmény: Athlay (68)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2003.03.09 0 0 71
december vegi adat:
66,4 mellette
19,9 ellene
13,7 bizonytalan
Előzmény: Athlay (68)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 70
athley

a szloven elnoknek volt egy IGENCSAK rokonszenves es ertelmes szovege.

aktualpolitikatol mentes.

olyan torok afium ellen valo orvossag....

egyesek nem tudjak megerteni hogy az eu tagjakent europa tagjai vagyunk. kikerulunk aktualisan a balkanrol.

en ha magyarorszag lennek EZERT tiz evig akaar ingyen is dolgoznek. hogy ne a balkan reszekent legyek tekintheto...

ezt valahogy ertelmes emberek fel nem fogjak.

hogy ez nem arkerdes. nem forint kerdes. ez az 'orokre' szolo biztonsag kerdese.

es hogy az eu-ban dolgozo cselednek szazszor vagy ezerszer jobb mint az ukrajnaban mukodo maffizozonak... a cseled az egy tisztes polgari foglalkozas. normalis orszagban. es az apolono is.

Előzmény: Athlay (68)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 69
confucius

tudom...

tudom...

mindent tudok...

ettol fuggetlenul ha ok harman nekem rokonszenvesek akkor egyszeruen nem lehetek hulye.

hidd el soha nem voltam hulye.

orban viktor hamiskasan csippentett a szemevel. amikor a 2 millio szoba kerult.

legifenykep?

Előzmény: sz (67)
Athlay Creative Commons License 2003.03.09 0 0 68
A következő szavazás Szlovániában lesz - ha ott is nyer az igen, az elég nagy támogatás lesz nekünk is.
Tud valaki valamit az ottani támogatottságról?
sz Creative Commons License 2003.03.09 0 0 67
mindig elolvaslak :)

egyébként nem viktor mondta a 2 milliót, hanem philip. aki nem lett pártelnök :)

Előzmény: alfredoo (66)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 66
confucius

o.k. es akkor is.

ezek mind irl tok rendes emberek. akkor is ha nem ismerem oket. es ezt te is tudod.

gondolod hogy itteni kis baromsagok miatt ertelmes ember hazudna. direkt es tudatosan hazudna. bebaszik az ember ir hulyeseget. sokat ir ir hulyeseget.

ez a mostani szvsz.

orban viktor hazudott a 2 millioval. oszt megsem egett be.... hiszen partelnok lesz. ha negymilliot mondott volna lehet hogy miniszterelnok lenne....

orulok hogy elolvasol. nem vagy sokan...

Előzmény: sz (64)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 65
gabor

tudod nalunk ugy volt hogy a leghulyebbek a nemzetkozire mentek. ha nem vagyok tok hulye aczel is odament. es aczel abszolut nem fohulye. legfeljebb a kamatos kamattal van neemi gondja.

a radioba is a megbizhato vonalas emberek kerultek. nem az esz volt a kriterium. annyi nagyon eszes ember szaladgal korulottem. es egy sem jut a radioba. bolgar sameszei hasonlokeppen. aki meg gondolkodni akar/szeretne az kontraszelektalodik. egyszeruen elkepeszto. es ez nem a jobboldal hibaja. ez a mi sarunk. miert vezet bolgar gyorgy 4 musort hetente. vezessen egyet es maximalisan felkeszulten. a technikumi orosz tanarom szazszor felkeszultebb volt. pedig a hadifogsagban tanult meg oroszul. es szerette az oroszokat. lali bacsi. mondja alfredoo bacsi. es fialanal azert egy picit tobb tenyt kene tudni egy radios musorvezetonek. kevesebb zenet es tobb tenyt. politikai tenyt. en oda nem mennek hulyekent musort vezetni. ahhoz nem eleg hogy 'hulye aki mondja'. ha iskolatarsad volt ha nem. es nem tudja mi az internet. rohej. es a legfobb gondja hogy hogy vannak a hajlektalanok. ha magyarorszag gazdasagilag tonkremegy a hajlektalanok ehen fognak dogleni. tehat a gazdasag a fontos. ugye ma olyan megmondos vagyok?

es a regi/mai vilagban az ervenyesuleshez kapcsolatok kellettek. ismerni kellett mindenkit. mindenkinek minden hulyeseget. tarsasagi eletet kellett elni.

nem az itteni eletet ahol allandoan valaki probal atverni es tonnaszamra kell olvasni az informaciot meeg ahhoz is hogy az ember joszandeku hulye maradhasson.

Előzmény: qncogi (60)
sz Creative Commons License 2003.03.09 0 0 64
engem speckó még nem kaptak ekkora hazugságon / nem égtem ekkorát...
Előzmény: alfredoo (63)
alfredoo Creative Commons License 2003.03.09 0 0 63
confucius

es akkor vegyuk hozza hogy szakall, szodos, cipo a jobboldal 'legertelmesebb', legnormalisabb alakjai.

es ok ugyanezt mondjak rolunk...

a kurva eletbe!!!

Előzmény: sz (58)
qncogi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 62
Picit jobb, mint az előzetes végeredmény (?9, az 52,7. És picit több, mint amennyit a közvéleménykutatók jósoltak (51,9).
Jól van ez így.
Előzmény: Bimbum (61)
Bimbum Creative Commons License 2003.03.09 0 0 61
Official figures of votes cast written by MM News - 9 Mar, 2003
On Sunday evening, hours after the leaders of the YES campaign declared victory, the Electoral Commission issued the official figures of the votes cast in Saturday's referendum.

The official figures read as follows:

Total Votes Cast: 270,650
Total Valid Votes: 266,739
Total Invalid Votes: 3,911

Total YES Votes: 143,017
Total NO Votes: 123,722

These figures show that there were 98.56% valid and 1.44% invalid votes. The YES percentage reads 53.6%, while the NO reads 46.4%

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!