Keresés

Részletes keresés

zuglo_14 Creative Commons License 2005.10.07 0 0 75
Végül nem.....

Mert valami meló közbe jött, aztán el is felejtettem.....

Mondjuk úgy általában kevés a szabadidőm, néha egy kis polidili ökörködés felüdülésül:-)))))))

Hát majd meglátom.....
Előzmény: Wic (74)
Wic Creative Commons License 2005.09.19 0 0 74

na, kipróbáltad?

 

Előzmény: zuglo_14 (73)
zuglo_14 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 73
Kösz!

Nagyon alapos voltál, hálás vagyok.
Gyakorlatilag én olyan kisérletezős kedvü és ihletésü mezei user vagyok, aki szentül hiszi, hogy a win-en kivül még nagyon sok jó desktop van, amit akár a mezei juserek is használhatnak. Win helyet.

Off
Ha olvastad itt ott a linux vagy win-topik-okba a hozzászólásaimat láttad:-)
On
Mégegyszer kösz!
Előzmény: j.cs (72)
j.cs Creative Commons License 2005.05.11 0 0 72
1, Desktop?

Hasznalhato annak, ha nagyon akarod (Gnome 2.6 + Evolution 1.4 + Mozilla 1.7 + StarOffice 7 = Java Desktop System, plusz jopar nepszeru open source progi is alapbol feltelepitodik ha teljes telepitest valasztasz (Gimp, gthumb, gaim, stb). Notebook-okon erdemes megvarni az Update 1-et, az vadiuj ACPI tamogatassal fog rendelkezni - ez jelenleg hianyzik. Ugyanigy varhatoan ott fog debutalni a Wi-Fi kartyak tamogatasa (Centrino + meg 2-3 chipset)

2, Hardver igény?

Attol fugg mire hasznalod.

3, Desktop szoftverek?(office, média, internet, stb,)

Hmm, ezt mar leirtam. Multimedia alapbol nem nagyon van, mplayer-t, xmms-t lehet tolteni a sunfreeware.com-rol.

4, Magyar nyelv?

Jelen. Gnome + Evolution teljesen leforditva. StarOffice 8 is meglesz magyarul, de az meg a jovo zeneje (kb fel ev). Addig lehet OpenOffice-ozni (kulon letoltes es telepites). Mozilla-hoz van magyaritas, ha nagyon kell, de nem resze az alap telepitesnek.

5, Helyigény?

A full telepites 4 CD-rol megy fel, es kb 3-4 GB szabad helyet igenyel. Es egy primary particiot, mert extended-be nem tud feltelepulni. A 10-es mar nem akad ossze a Linux-os swap particioval.

Erdemes blogs.sun.com-ot olvasgatni, ha az erdekesebb tulajdonsagaira vagy kivancsi (DTrace, uj TCP/IP stack, x86-64 tamogatas, stb) - a fejlesztok egesz erdekes irasokat tudnak osszehozni.

Ja, es Juliusban jon az OpenSolaris, ami nem csak a forraskod, hanem a fejlesztesi folyamat teljes megnyitasat is jelenti...
Előzmény: zuglo_14 (71)
zuglo_14 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 71
Mostanában láttam meg, hogy a SUN Solaris 10 (DVD-n is) elérhető/letölthető...

Kérdéseim:
1, Desktop?
2, Hardver igény?
3, Desktop szoftverek?(office, média, internet, stb,)
4, Magyar nyelv?
5, Helyigény?
stb
Elöre is kösz...
nrb Creative Commons License 2005.02.07 0 0 70
Sikerült feltelepíteni a J-Developer 10g-t.
Az adatbázis is elindult rendben...
Ja, és igencsak gyorsnak tűnik a rendszer...
nrb Creative Commons License 2005.02.06 0 0 69
Megjelent. Letöltöttem a DVD isot. Feltettem egy AMD64-es gépre. Teljesen jó. Még a hálózatot is sikerült életre keltenem a "gani" driverrel. (Igaz, fordítani kellett egy AMD64-es driver-binárist, de ment minden mint a karikacsapás ... másodszorra. ;) ) (MSI K8T Neo alaplap, realtek 816x csatolóval...)
Sőt: az Oracle10g 10.1.0.3 for solaris x86 -t is sikerült feltelepíteni. Úgy tűnik, megy. Egyetlen trükk volt: a Disk1/install könyvtárban az oraparam.ini file-ban a
Solaris=5.6,5.7,5.8,5.9 -et ki kellett egészíteni:
Solaris=5.6,5.7,5.8,5.9,5.10 -re. Utána ment minden.
Most jön a kóstolgatás: felkerül az oracle adatázis mellé egy JDeveloper... (egyelőre jobb híján az i586-os jdk 1.5.0_1 van fenn és a netbeans 4.0)
Előzmény: j.cs (68)
j.cs Creative Commons License 2005.01.31 0 0 68
Megint eltelt egy ev, es ma varhatoan megjelenik a Solaris 10 x86 platformra is...

Ezen kivul nemsokara teljesen open source lesz az operacios rendszer: az elso komponens (Dtrace) mar meg is nyilt az opensolaris.org-on.

A kulso es belso kernel fejlesztok blogjai zizegnek az informacioktol:)
Ezek aggregacioja: http://www.planetsolaris.org/

Egy kis magyar Solaris-os kozosseg a www.sunfreeware.hu oldalon gyulik ossze nap, mint nap, es tervbe van veve egy alulrol szervezodo Solaris User Group letrehozasa is Budapesten...

Egyelore ennyi, es majd meglatjuk:)
pause Creative Commons License 2004.03.24 0 0 67
Bocsi, nem néztem ide.
Még azóta sem sikerült az adsl-t belőni. Hogyan kell?

Köszi

nrb Creative Commons License 2004.03.19 0 0 66
Bocs, közben megtaláltam.
Előzmény: nrb (65)
nrb Creative Commons License 2004.03.19 0 0 65
Honnan kaptad le? Ha nem titok ... ;)
Előzmény: pause (64)
pause Creative Commons License 2004.03.14 0 0 64
Sziasztok!

Tegnap kaptam, le a 3 CD-s Solaris 9 x86 (03/12) verziót: 1 install, 2 programlemez.

Szükségem lenne egy kis lendületre:

1, Melyik programmal lehet feltenni-eltávolítani programokat?

2, Van-e valamilyen program, amiben a telpített programokat meg lehet tekinteni?

3, ADSL kapcsolatot szeretnék beállítani. (Korábban Törölt Nick írta, hogy megy: ekkor egy kicsit megnyugodtam, hogy van rá programtámogatás, de vhaj, melyik lenne az?)

Előre is köszi.

wrí Creative Commons License 2003.12.29 0 0 63
tyű de rég szóltak hozzá ehhez a topichoz is..
.
solaris 9 x86 kérdés:
adott egy gép (ezer éves p75), amiben bár van egy cd, nagyon nem akar meghajtódni.. ráadásul cd-ről sem tudok bootolni. találtam egy bootmanagert ami szintén nem találja meg (btmgr.sf.net). a gépet be tudom bootolni a solaris 2-es cdn található boot image-el ha azt kiírom floppyra, ellenben ezek után sem tudom elérni a cdt, csak vinyós vagy net-es installal menne. a netes installban még benne is lennék, mert van egy másik gép is.. ellenben:
a cd-n lévő Boot alkönyvtár egy symlink egy furcsa könyvtárra... esetleg egy másik slicera? a doksik amiket olvastam hozzá (ugyanis tervbe vettem, hogy felteszek mident ami kell hozzá és neten keresztül fogom felinstallálni) azt javasolják, hogy a Boot könyvtár alatt lévő fileokat másoljuk be egy helyre, ahonnan majd a solaris tftp-n, nfs-en keresztül leszedi a dolgokat..
ez az alkönyvtár, mivel egy symlink, sem netbsd sem linux alól nem tudtam felmountolni úgy, hogy a symlink értelmes helyre mutasson (../../s0 azt hiszem amire mutat). az iso-t szintén nem tudtam felmountolni úgy, hogy lássam az összes filet (pl az install iso 600 mega felett van, de ha bemountolod akkor cirka 1.5 megányi filet látsz).
tehát a net-es install nem fog menni.. legalábbis én nem találtam rá semmi módot.
megnéztem a boot floppyt is ami bebootolja a solarist és lám-lám FAT fs (kíváncsi vagyok rájuk vonatkozik e a microsoft FAT licensze...), tele egy halom dos-os bat filelal és dos-os driverekkel :)
most vagy kiveszem a cdrw-t a másik gépből és azt már talán felismeri a boot floppy, vagy a vinyót veszem ki a régi gépből és az új gépen ráinstallálom a solarist.. vagy átmegyek egy ismerőshöz és az ő solarisán bemountolom a cdt, hogy láthassam a kellő fileokat a netes installhoz.. vagy készítek egy boot floppyt linux-szal ami már be fogja bootolni a cdt.. a lehetőségek széles tárháza :)
mindennek ellenére én szeretnék egy intelligens megoldást... bármi érdekel, ami szerintetek lehetséges.
az új gépre nem akarom feltenni a solarist, mert már azt is győzelemként könyvelem el, hogy a Nőt sikerült meggyőzni a Linux használhatóságáról :)
kösz bármi (értelmes) ötletért.

ui. a topicot (és más doksikat) átolvasva már látom, hogy nagy sebességet nem várhatok a solaristól, az SMP-re opimalizált kódja miatt, de nem is a használata miatt akarom feltenni, csak kíváncsi vagyok mennyiben különbözik a linuxtól, bsdktől, tru64-től, osf/1-től, amiket eddig használtam.

j.cs Creative Commons License 2003.07.18 0 0 62
Egy apró belső infó:

Ha valakinek nagyon kell Solaris 9 install kit (un. slim kit, amiben csak cd 1, cd 2, lang cd és a gnu szoftvereket tartalmazo companion cd van), az nyugodtan keresse meg a Sun Magyarországot, vagy írjon nekem egy emailt, és limitált példányban, de tudunk küldeni eval vagy edu célokra egy adagot (amíg a készlet tart:)

j

BOB Creative Commons License 2003.06.03 0 0 61
Igen, az Intel kartyak siman mennek vele.
Az SMC EtherPowerII-t bootkor megismeri, aztan miutan feltetted a rendszert akko aszondja h megse, es allitgathatod a hardware-vendor meg hasonlo hardverkodokat a /boot/solaris/devicedb/master fajlban meg persze igazithatod ehhez az /etc/driver_aliases fajlt is mire megiscsak megbaratkozik vele.
Előzmény: actionman (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 60
Neked is integrált kártyád van? Ugyanis a probléma azok egy részénél jelentkezik, ha jók az infoim.
Előzmény: actionman (59)
actionman Creative Commons License 2003.06.03 0 0 59
Mit mond a geped, amikor boot-ol? Mar az elejen meg kell ismernie a halokartyat, ha nem, akkor gaz van. Nekem egyebkent siman ment az Intel ExtherExpress Pro 100 (iprb0-kent)....

ActionMan

Előzmény: Scintillation (49)
Scintillation Creative Commons License 2003.06.02 0 0 58
Siraly! Kosz!
Ciki, hogy eddig elkerulte a figyelmem az az URL :)

Ugy latom, fel kell raknom a Companion CD-t, mert
minden epkezlab cucchoz gcc kell. Az egy picit megnyugtat, hogy az mc mar fenn van :)
Lassan kiderul, hogy megerte-e azt a 20 USD-t...

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.01 0 0 57
Köszi, ezen már túl vagyok :-)
(azóta már áttelepültem egy nVidia-s gépre, ott egy picit kellemesebben indított, de oda is felraktam a Gnome miatt)
Előzmény: YaMo (56)
YaMo Creative Commons License 2003.06.01 0 0 56

"sajnos az X csak 60Hz-en hajtja a monitort, "

próbáld meg eszt:
Solaris XFree86 Video Drivers and Porting Kit

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.01 0 0 55
20$-ért letöltheted a www.sun.com-ról :-(
(ennyire ingyenes)
Egyébként szvsz a linuxszal többre mész.
Inteles Solaris max. arra jó, ha van egy Sparc-os rendszered és valamin tanulni akarsz.
Szoftver, pláne driver lényegesen kevesebb van rá, mint egy linuxra.
Előzmény: MandrakeFun (54)
MandrakeFun Creative Commons License 2003.06.01 0 0 54
Ezt az ingyenes ver-t hol lehet leszedni??? Nagyon érdekelne!
Előzmény: Prostatikus Vogon Jeltz (47)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.01 0 0 53
Nézd meg ezt:
http://groups.google.co.hu/groups?q=Intel+Pro100+VE+Solaris&hl=hu&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&selm=957b343c.0212310712.5ae04eb1%40posting.google.com&rnum=2

Bár a 8-asról szól, de azt hiszem, jó Solaris9-hez is.

Előzmény: Scintillation (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.01 0 0 52
Sajnos most egy picit kiestem az inteles Solarisból is... :-(
Kénytelen voltam egy picit tologatni a Solrais partíciót, de ettől kezdve nem hajlandó bootolni a dög :-(
Előzmény: Scintillation (51)
Scintillation Creative Commons License 2003.06.01 0 0 51
ifconfig: plumb: iprb0: No such file or directory

Par pontositas:

prtconf -pv alapjan az alabbinak van felismerve:
pci8086,1031 illetve pcie11,93
mindket hivatkozas benne van az /etc/driver_aliases file-ban iprb-kent

es az /etc alatt termeszetesen hostname.iprb0 file
van.

Egy masik (asztali) gepen 3c905c-tx kartyaval
elxl0 nevvel minden OK.

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.31 0 0 50
És biztosan iprb0 néven ismeri fel?
"ifconfig iprb0 plumb" parancsra mit mond?
Előzmény: Scintillation (49)
Scintillation Creative Commons License 2003.05.31 0 0 49
Sziasztok!

Kezdo Solaris9 x86 user vagyok, es belefutottam par problemaba. Ugyan nezelodtem mar a Google-n, de abban remenykedem, hogy tudtok segiteni.

A legnagyobb gondom az, hogy nem tudom beloni a melohelyi notebookomra az internetet (Compaq EVO N800v). A softmodemet tudtommal a SUN nem tamogatja (Conexant HSF - Linux alatt muxik, most is az alatt potyogok),
a halokartyat meg meg nem tudtam bekonfigolni (Intel Pro100 VE).
Installalasnal DHCP-t allitottam be, es bootolasnal is ugy tunik, hogy detektalja az eszkozt a PCI buszon, csak az ifconfig-nal nem jelenik meg.
Az /etc/hostnev.iprb0-t letrehoztam, beleirtam ipcimet, de semmi hatasa.

Van valami otletetek?

Elore is koszi!

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.31 0 0 48
Én is úgy emlékszem, hogy csak egy procival megy.
Nem akarsz felolvasni a verseidből? ;-))
Előzmény: Prostatikus Vogon Jeltz (47)
Prostatikus Vogon Jeltz Creative Commons License 2003.05.30 0 0 47
udv,

ez a pseudo ingyenes verzio tud SMP-t? Azert kerdezem, mert a Sun oldalan mintha azt olvastam volna, hogy ez csak 1 procival megy (nem biztos, csak ugy remlik).

--
PvJ

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.27 0 0 46
Igazis... Elfelejtettem hozzátenni, hogy le kellett vadászni egy drivert asszem a realtek oldaláról.
Előzmény: BOB (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!