Keresés

Részletes keresés

luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 746
Akkor tehát - Csurkáékat leszámítva - minden komoly politikai formáció igen-t várt a maga szavazóbázisától. Vajon hogyan lehetne objektíven megállapítani, hogy a 70 %-os részvételhez hiányzó mintegy 2 millió szavazó melyik táborból, milyen arányban maradt távol? :)

üdv luciluca

Előzmény: Turulmadár (745)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.15 0 0 745
Nem wolt bősz, egyszerű igen. Attól, hogy walaki kiabál, még nem nagyobb az ő igazsága. ;]
Előzmény: luciluca (739)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 743
Lehet egy határozott válasz helyett kommunistázni is, csak már uncsi. Semmi közöm nem volt és ma sincs a bolsikhoz!
Előzmény: Tub (742)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 742
Ha úgy gondolod, hogy szívesen eljátszod a H. Kovács internetes kiadását, akkor rajta!
Előzmény: luciluca (740)
GYÉMÁNT Creative Commons License 2003.04.15 0 0 741
Nem is tudom, valahogy nem ugrik be nekem, hogy az előző kormány az előző 4 év alatt mekkora hatást gyakorolt az ország népére annak érdekében, hogy csatlakozzunk az EU-hoz.... Annak ellenére, hogy állandóan kijártak az avval megbízottak tárgyalni az EU-csatlakozással kapcsolatos ügyeket, valahogy nem nagyon kaptunk tájékoztatást, (biztatást meg pláne nem!)... Pedig elég sok pénzt elköltöttk 4 év alatt akkor is reklámokra, meg (ország imigekre) ---rengeteg felesleges baromságra...
Hogy a koronahurcibálást itt és most tiszteletből ne említsem de a sok hasonlóra igenis gondoljunk csak vissza... Ki mennyi EU-csatlakozási propagandára emléxik vissza.... az elmúlt 10 évben???!!!Nem csak ezt a pár hónapot kéne szapulni...
:-(
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 740
Kedves Tub!
Fidesz-szavazóként (KIRE SZAVAZNÁL?) nem tudod egyértelműen, hogy mi Orbán Viktor álláspontja az EU-csatlakozásról? IGEN-NEM (más rublika nincs!)
Oppá...

Tudod mit, Kunczét pedig kérdezd meg Te, hogy miért volt zaklatott! :-)

üdv luciluca

Előzmény: Tub (738)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 739
Te nyilván bősz igen-t hallottál a fiúktól. Én nem.
Más. Volt időm a bolsikat kiismerni! :)

üdv luciluca

Előzmény: Turulmadár (737)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 738
Az, hogy egyértelműen, vagy nem, azt kérdezd meg tőle, de valószínűsítem, hogy igen. Máskülönben sokkal nagyobb lett volna a részvételi arány...tudod, lett volna komoly ellentábor, lett volna mozgósítás.

De természetesen az egész ország kudarca a 38%-os igen. Így Orbáné is.

Viszont a 38%-ért a felelősség azokat tereli, akik kezében van a döntéshozatali lehetőség, a tömegmédia és az államkassza.

Ez pedig a mi drága jó MSZPSZDSZ koalíciónk...

Szerinted miért volt enyhén zaklatott a Kuncze szombat este?
:DDDDD

Előzmény: luciluca (736)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.15 0 0 737
Rengeteg szavazót tartott távol viszont Orbán nem-nek hallatszó halovány igen-je.

Nem hiszem el, hogy a H. Kovács-iskola ennyire népszerű... :/

Előzmény: luciluca (734)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 736
Miután a polgári Magyarország miniszterelnöke - a JEL - szerinted egyértelműen az EU-csatlakozás híve, ebből az következik, hogy a szerény 38 %-os igen természetesen az ő kudarca is. Egy seggel két lovat nem lehet megülni!

üdv luciluca

Előzmény: Tub (735)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 735
Az alacsony részvétel oka szerintem az alapjaiban elhibázott, aktuálpolitikán nyugvó stratégia, majd az erre alapuló "kampány" volt.

Ugyanis ősszel az MSZP beemelte az önkormányzati kampányába az EU csatlakozást. Mivel a lakosság döntő többsége csatlakozáspárti volt, kihaszálva a médiatúlsúlyukat, a Fidesztől ezzel próbáltak még több szavazatot elszedni, mert folyamatosan támadták, magyarázkodásra, kommunikációs defenzívába szorítva Orbánékat. Pedig a Fidesz kongresszust tartott a csatlakozásról, Orbán az Európai Néppárt alelnöke, az EU Konventjében fideszes javaslatokat fogadnak el...

Ebbe a Ron Werber által vezetett komunikációs nyomulásba nem fért bele az érveken nyugvó vita, hiszen érvek és ellenérvek előkerülésekor könnyen kiderült volna, hogy az Orbán által felvázolt "több előny van, de van hátrány is" bebizonyosodott volna. Főleg azután, hogy a kormányunk valójában Koppenhágában milyen szerződést írt ála.

A kormány politikája és kampányszerű kommunikációja pedig éppen arról szól, hogy Orbán a rossz, minden amit az Orbán mond az hibás.

A biztosan csatlakozáspárti közvéleményt így nem mozgósították, hiszen csak egy véleményt hallhatott, azt is H. Kovács László tolmácsolásában az egész média vertikumán harsogva egy vérgagyi méregdrága reklámkampánnyal megspékelve. Nem volt miért elmenni szavazni, hiszen úgyis meglesz, hiszen a H. Kovács is megmondta.

Aztán eljött az igazság pillanata.

Az emberek világosan kimondták, hogy valódi demokráciában szeretnének élni és nem egy olyan művilágban, ahol a pártfőtitkár megmondja nekik, hogy mire kell szavazniuk. Ez már nem a késő Kádár rendszer. Mert ha döntést vár el tőlük valaki, akkor tisztában szeretnének lenni azzal, hogy mire is szavaznak. Egyértelmű jelzés volt, hogy az MSZP médiadiktatúrája nem kell az ország többségének.

Az viszont az egész ország számára káros lesz, hogy nagyon kis legitimációval megyünk be az únióba, hiszen csak az ország 1/3-a mondott igent. Ennek akár későbbi belpolitikai következményei is lehetnek... Ezért nem volt hatalmas örömködés szombat este és ezért voltak enyhéz szomorúak a nagy bölcs vezetőink.

Persze szigorúan SZVSZ!

Előzmény: luciluca (734)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 734
Közeledik az álláspontunk. :)
A túl magabiztos propaganda nekem is gyanús volt. Feltehető, hogy sok igen-szavazó ennek hatására értelmetlennek látta, hogy megjelenjen. Bár Neked bizonyítani nem tudom, a baráti körömben 50 %-os részvétel mellett 66 %-os igen-t becsültem előre. Rengeteg szavazót tartott távol viszont Orbán nem-nek hallatszó halovány igen-je. Ügyes belpolitikai fogás volt, nem tudom, hogy mekkora ára lesz a későbbiekben.

üdv luciluca

Előzmény: Tub (733)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 733
Én igennel szavaztam, épen ezért keserít el, hogy az elköltök milliárdok nemhogy növelték volna a szavazókedvet, hanem csökkentették is azt. SZVSZ az elhibázott kampány és a egyszólamú pártkommunikáció az oka annak, hogy a választók 2%-a annak ellenére nem szavazta meg az EU-csatlakozást, hogy minden előrejelzés magas részvétel melletti magas támogatottságról szólt.

Mivel ez a közel 2/3-nyi ember nem szavazott az EU-ra, így azt nem tudom félig telt pohárként látni. Ezt csak kapitális kormányhibának tudom felfogni.

Előzmény: luciluca (732)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 732
Tub:
... és a lakosság majdnem kétharmada nem támogatta az EU csatlakozást.

A félig üres - félig tele pohár esete :)
Összesen 592694 polgárunk, a választók 7.37 %-a mondott határozott nem-et. Még 2.5 millió nem szavazat kellett volna a referendum megbuktatásához. Ennyi további elutasító választót senki, sem Orbán, sem Torgyán, sem Csurka nem tud mozgósítani. Lehet tovább álmodni...

üdv luciluca

Előzmény: Tub (731)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 731
Dehogynem, pl. Medgyessynek. Csak még állampárti keretek között:PPP

Orbán a lehető legjobb taktikával, tulajdonképpen egymaga a két forduló között összeszedte a táborát és még új szavazókat is tudott mozgósítani (a második fordul ráadásul nagyobb részvételi arányt produkált, mint az első). Azért 21-én este a H. Kovács arca nem volt olyan nagyon vidám a megszerzett többség mértékének láttán...

Míg a látványosságként pompázó Medgyessynek és csapatának sikerült olayn mértékben elbagatelizálni az EU kérdését, hogy a választók inkább tévéztek, minthogy szavazzanak. minden felmérés szerint korábban nálunk volt az egyik legmagasabb a csatlakozást támogatók aránya, erre most meg elment 38% igennel szavazni, és a lakosság majdnem kétharmada nem támogatta az EU csatlakozást. Ezt sikerült elérni azzal, hogy H. Kovács László kimondta, hogy igen és kész.

Előzmény: sz (729)
livefast Creative Commons License 2003.04.15 0 0 730
Igaz, egy kicsit sokba került ez megyókáéknak, de majd MI közösen kinyögjük valahogy.
Azért László Csaba is izzadhat rendesen...
Előzmény: sz (729)
sz Creative Commons License 2003.04.15 0 0 729
nemtom. nincs igazad.
megyókáék rávették az embereket arra, hogy elküldjék az orbán-kormányt.

orbán meg azt tartotta fontosnak, hogy a kossuth téren neki tapsoljon 2 millió ember...

szerinted melyik volt a hasznosabb megyónak ill. orbánnak?

egyébként azt tudtad, hogy sose szavaztak annyian egy pártra, mint most az igenre?

Előzmény: Tub (728)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 728
Medgyessy és a Párt még arra sem tudta rávenni őket, hogy elmenjenek népszavazni, nemhogy arra, hogy egy honvédségi gyakorlaton vegyenek részt (még ha az említett látványosság is ott reprezentált).
Előzmény: sz (727)
sz Creative Commons License 2003.04.15 0 0 727
a vidékieket - közel kétmilliót - orbán hozta föl a "nemzetgyűlésre" :P
Előzmény: Tub (726)
Tub Creative Commons License 2003.04.15 0 0 726
Nyilván buszokkal hozták a vidékiek tömegeit, hogy a makogó rendőrfőhadnagy rossz helyre kitűzött kokárdáját megcsodálják.

Mert ilyen látványossság vidéken nincsen....

Előzmény: luciluca (724)
BoGar Creative Commons License 2003.04.15 0 0 725
Persze! A pontonhíd! Az tehet mindenről! d:-)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Tappancs (723)
luciluca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 724
Kedves Tappancs!
Mert a pontonhídon és környékén nyilván csak a (buda)pestiek sétálgattak, ugye?
Ökölbe van szorulva rendesen a ... gondolatvilágod. :)

üdv luciluca

Előzmény: Tappancs (723)
Tappancs Creative Commons License 2003.04.14 0 0 723
A részvételi arányt csak 45%-osra húzta föl a pontonhíd.
Pesten nagyobb sikere volt a hídnak, mint az eu-népszavazásnak. Többen látták, mint ahányan elmentek szavazni.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 722
Röviddel ezután Demszky Gábor a Roosevelt téren, a Magyar Tudományos Akadémia előtt felállított Színpadon bejelenti a választás exit-poll eredményeit. A kormánytagok röviddel 22 óra előtt felvonulnak a színpadra, majd Medgyessy Péter beszéde hangzik el, amelyet élő televíziós adásban közvetítenek. A beszédet kivetítik, és a népszavazás eredménye többször is megjelenik a rakparti helyszínen készített animációkban. Medgyessy Péter beszéde után rövid tűzijáték következik Beethoven IX. szimfóniájának Örömódájára, majd a Cinetrip műsora folytatódik 24 óráig.
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 721
Na vegre megint adnak a nepnek, istenem ennyire hulyek lennenk:

Közepes színpad
Mákos guba party

13.00 A guba ünnepélyes felvágása (osztás 15 óráig)

Vasárnap 13 órakor a tervek szerint Medgyessy Katalin, a miniszterelnök felesége vágja fel a világ legnagyobb, 134 méter hosszú mákos gubáját, amelyből mintegy tízezer adagot osztanak szét a résztvevők között

c45 Creative Commons License 2003.03.25 0 0 719
Ha igazolnád néhány belinkkel cikkel, hogy miért is nem engedik az ottlakók a villamos lehozatalát, roppant mód örülnék neki. Ellenekző esetben kénytelen lennék elismerni, hogy épp úgy hazudozol, mint pl. a Bartókos topikban volt szerencsém látni részedről.
Előzmény: BoGar (713)
Tappancs Creative Commons License 2003.03.25 0 0 718
A pontonhíd lebontása is felért egy eu-nem kampánnyal. Most már nyugodtan egymásnak eshetünk.
Már kételyeim vannak afelől, hogy a folyó jobb és bal emberek élnek. Ez a pontonhíd verése előtt nem tudatosult bennem :)
Kénytelen vagyok a hidakon és a metróalagúton keresztül közlekedni.
Mellettem a sorban az egyik idős hölgy kivágott újsákcikkeivel szórakoztatta hasonkorú társnőjét. Félfüllel hallottam a "szellemi szemétdombra szoktatott" tévénézők kifejezést.
Előzmény: alphanumericus (717)
alphanumericus Creative Commons License 2003.03.25 0 0 717
Szia édes Uránuszom!

Arra jártam az ebbel. És mit láttam? Tényleg nem volt EU-kampány, híven a szervezők ígéretéhez. Ugyanakkor EU-Nem kampány volt, gyakorlatilag ahova a szem ellátott. Érdekelne, hány embert beszéltek le a jelenlévő lebeszélők - gyakorlatilag négyzetméterenként jutott belőlük egy.

El is neveztem magamban a hidet nemeurópa hídnak. Nos, nekem ezért nem tetszett a dolog. Mert míg a nemesek éltek jogaikkal, kifejtették a vélményüket a tömegben, addig az igenesek elfelejtettek megszólalni.

Előzmény: Uránusz (716)
Uránusz Creative Commons License 2003.03.25 0 0 716
Sajnálom, hogy külföldön voltam és nem láthattm élőben is a hidat.
Szívesen álltam volna "csendes bírkaként" a sorban, hogy megnézzem egészen közelről is, ne csak így TV felvételről.....
Ismerőseim meséltek róla, a gyerekeknek is nagyon tetszett... az, hogy ki mit szűrt le abból, hogy ki-hogyan volt ott... az legyen a MAGÁNÜGYE!!!
Tiborc Creative Commons License 2003.03.25 0 0 715
Szép, eredményes topic.
Maradok a neten, mert mi nem jártunk arra.
"Lehidalás", avagy az Európa Híd eredete - gondola észrevétel fényképekkel
http://gondola.hu/cikk.php?szal=21242
Ennyi.
Tiborc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!