Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2024.01.16 0 0 1270

A műszaki részleteket meg találjuk ki. :)

Általában a kemping-antennák olyan 35 cm-esek; azok nem túl sok mindenre jók.

De lehet venni pl. kemping-állványt, ami már elbír egy 80cm-es tükröt.

Azzal remekül lehet venni az MTVA adásait. A többi csati fizetősbe van fent műholdon. (UPC ill. jogutódja; vagy DIGI).

Előzmény: Oldal Béla (1269)
Oldal Béla Creative Commons License 2023.12.31 0 0 1269

Üdv. Érdeklődnék hogy " kemping műholdvevő " -vel tudok-e magyar TV csatornákat fogni?

XNC Creative Commons License 2023.07.17 0 1 1268

A HDD-t kimenthetted volna belőle.......

Előzmény: GTI100 (1263)
Zolcsibó Creative Commons License 2022.05.18 0 0 1267
fiberfos Creative Commons License 2022.03.30 0 0 1266

Nem fog menni  párositott a digi kártya

Előzmény: Nokia-z (1258)
fiberfos Creative Commons License 2022.03.30 0 0 1265

nem sok mindenre jó a skystar 2  kártya.

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 1264

Remélem a csavarokat elraktad belőle:)))))

Előzmény: GTI100 (1263)
GTI100 Creative Commons License 2020.04.19 0 0 1263

Kiderült, hogy nem jó semmire. Kidobtam.

Előzmény: GTI100 (1262)
GTI100 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 1262

Ausztriából kártya nélkül kaptam ezt a Humax beltéri egységet.   Lehet ezt itthon használni még valamire?

successful77 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 1261

Hali, negyediken volt vmi foldfelszini fejlesztes es azota nincs jelerosseg nem tudunk tevezni. Mi a megoldas? Ch35, ch46 amut mondtak h azon keressunk de semmi. Eddig jo volt. Antenna forgatas se segit

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2018.07.14 0 0 1260

Na nee máááá  :)))

Előzmény: nagyanyo5:0 (1259)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 1259

Szvsz nem:(((( Nekem is van 1 kérdésem: a működő kártyámmal bármilyen márkájú beltéri is müködnék????????

Előzmény: Nokia-z (1258)
Nokia-z Creative Commons License 2018.02.10 0 0 1258

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem.Az egyik DIGI beltérivel lehetne úgy adást venni,hogy a kártya nincs meg ?

A másik beltéri műxik abban van kártya...

 

Köszönöm.

holloo Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1257

http://www.lyngsat-maps.com/interactive/Thor-6-K2.html

Elvileg egy 50-60 cm-es antenna oda is elég lenne, remélem nem tévedek. A Lyngsat szerint ott alig gyengébben jön a jel, mint itt nálunk, 52 helyett 50 dBW-tal. De lehet, hogy az egyes transzponderek között lehet eltérés (vagy a fene tudja).

Előzmény: lokika22 (1255)
holloo Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1256

Sziasztok!

 

Panelszigetelésen átesett panellakásra milyen módszerrel szoktak parabolaantennát rögzíteni?

lokika22 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1255

Üdv!Spanyolországba fogok költözni hamarosan,arra gondoltam hogy viszem magammal a UPC előfizetésemet.Csak azt nem tudom hogy milyen,mekkora antennát vigyek magammal,Malagától 40 km-re lesz a lakás lent délen,a segítséget előre is köszönöm!

Merlot Creative Commons License 2017.12.06 0 0 1254

Mindenképpen kézzelfoghatóvá teheti azt, amit anélkül csak elképzelni lehet, és közben találgatni...

 

Nem kitérő, csak friss saját példa arra, hogy mi minden okozhatja a vételképtelenséget műhold és/vagy földi diitális TV esetében.

Egy cseréptetős, azaz padlástérrel is rendelkező lakásban élek.  Pár évvel ezelőtt a kábel TV mellé telepítettem parabola antennát is.

Az antenna tartó árbóc adott volt, régi, már rozsdásodó, sok éve nem használt parabola volt rajta. Leszerelve a helyére egy motoros, azaz forgatható parabola antenna került. A levezető kábel lakásig vezetésére nem volt lehetőség, ezért egy diplexerrel a padlástérben lévő kábel TV koaxához csatlakoztam, ami a falba behúzott kábelen a szobákig viszi a jeleket.

 

Pár napja azt tapasztaltam, hogy nincs jel a beltérin, a motor sem forgatja a rászerelt parabola tükröt. Kimászva a tetőre, lépésről lépésre végig ellenőriztem a rendszerben lévő elemeket.

Minden jónak bizonyult, lent a szobában mégsem volt jel.

A végeredmény?

Nos, fel sem kellett volna menni a padlásra, nem beszélve a tetőről. De gyakorlottként is a hibajelenség miatt a  főelemek hibájára lehetett következtetni.

És tudod mi volt a hiba oka?

 

Az a pár méteres kábel, ami a TV jeleket fogadó szobai fali csatlakozótól a beltéri műholdvevőig viszi a jeleket (és visszafelé a tápot a motorhoz és LNB-hez, valamint a vevő diseqc parancsokat), okozta a hibát, az egyik végén lévő F csatlakozó kötése hibásodott meg.

 

Szóval legyen tanulság a számodra, hogy a szobában érdemes alaposan ellenőrizni minden rendszerelemet, mielőtt feljebb keresnéd (akár segítséggel) a hibát. Az már eleve beszédes, hogy a többi lakás OK, a tied meg nem...

Előzmény: masvilagx3 (1253)
masvilagx3 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 1253

Ha csinalok képet az segít?

Előzmény: Merlot (1251)
v_peti Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1252

Ez nem válasz! Ha bemegy a lakásodba, bekapcsolod a tévét, és megmutatod neki, hogy nem működik, akkor szóljon csak hozzá!

Előzmény: masvilagx3 (1249)
Merlot Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1251

Volna egy  kérdésem és néhány észrevételem.

 

A leírt kapcsolás (a quad LNB-ből egy-egy koax indul lefelé, plusz a földi digitális TV antenna) alapján az erősítőnek nevezett "doboz" minden bizonnyal egy multiswitch. Ez az eszköz egy diplexer és erősítő egyben.

Ha ez így van, akkor minek oda még "sorba kötve 2 erősítő" ???

 

 

Szerintem - és a bevált gyakorlat szerint - nem kell más, mint lakásonként 1 db diplexer a TV fali csatlakozó konnektorában elhelyezve.  

(A diplexereknek egy bemenete - input -, és két kimenete - output - van, az egyik kimenet az Ant vagy CATV, a másik a SAT. Ilyen felirat látható a fali csatlakozó doboz lecsavarozható előlapján. A diplexer előbb "összeadja" a két antenna - műholdas parabola és földi digitális adás vevőantennájának - jeleit, majd odalent a lakásokban szétbontja kétfelé.)

 

Ha azt  tapasztalod, hogy a lakásokban két fali aljzat van, akkor külön fali csatlakozója van a műholdasnak, és külön a földi TV-nek.

 

 

A "szikrázást" akkor is megtapasztalhatja az ember, ha nem egy központi antennarendszerből érkező koaxot csatlakoztat egy TV készülékhez, vagy egy műholdvevőhöz, hanem a saját erkélyén elhelyezett antennáktól a lakásba érkező kábelt akar csatlakoztatni.

 

Mivel nem vagy szakember, csak azt tudom ajánlani, hogy ehhez értő szerelő vizsgálja meg a te lakásod felé menő, és az oda érkező eszközöket és kábeleket.

Előzmény: masvilagx3 (1247)
Merlot Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1250

Nem lehet azt a szerelőt a helyszínre citálni, hogy ott bizonyítsa be, amit állít?

Előzmény: masvilagx3 (1249)
masvilagx3 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1249

A válasza az volt hogy működnie kell:)

Előzmény: v_peti (1248)
v_peti Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1248

Az ottani kábeltévés karbantartóval nem beszéltél?

Előzmény: masvilagx3 (1247)
masvilagx3 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1247

Sziasztok.

 

Megpróbálok itt segítséget kérni illetve információt. 

Itt lakom Németországban egy 8 lakásos társasházban. A tetőn adott egy szép nagy antenna 19.2 astrara irányítva. Ha nem jól írok le vmit ne kövezzetek meg légyszíves .

A fejről négy koax megy bele egy nagyobb erősítőbe amibe meg egy tető antenna is bela van kötve. Utánna van még sorba kötve 2 erősítő.a lakások úgy vannak rákötve hogy egy kábelen megy két lakás (lakasokent 2 aljzattal).mindenhol van nemet adás csak nálam nincs.

 A másik mikor osszekotom akkor is elég nagyokat szikrázik. 

Most ugye adott a kérdés hogy esetleg sok a feszültség vagy kevés.amikor bekapcsolom a satfindert ráteszem 0hz és 13v mutat majd elkezdem állítgatni a beállításokat akkor átvált 22khz és 18v vagy 13v ra.atzol függ hova teszem.viszont jelem alkor sincs. Két új  tv-n és egy beltérin is kipróbáltam .jel biztos van az erősítőben mert egyszer fogtam magam felmentem a padlásra és direktbe kihúztam egy kábelt és kipróbáltam. Sajnos rombolás nélkül nem tudom megcsinálni hogy direktbe kapjak onnan kábelt. Igy a felfűzött kábelen lévő kéne nekem életre kelteni.

Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat 

masvilagx3 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1246

Hello

 

Kaptál választ valahonnan?

Előzmény: Havasi Norbi (1239)
Merlot Creative Commons License 2017.11.25 0 0 1245

"quattro  fej nem jó műhold vételre ..."

 

Ezt csak így ex-katedra kijelentve?

Viccelsz???

Előzmény: *upc*** (1244)
*upc*** Creative Commons License 2017.11.25 0 0 1244

fej csere +kábel kell lehúzni mindegyik beltérihez , milyen élőfizetésed van ?

elosztani már nem nagyon tudod 1 kábelre H/V freki miatt .

 

ezek megoldások vannak 

2-3 antenna 90cm 

2db 4es quad fej

2db diseq 1.0 osztó 

mind2 beltéri tudja fogni (astra és thor(upc) vagy Astra, Hot Bird,thor(upc)

4es osztón külön antennán beltéri

 

 

http://muholdastv.hu/spd/unas_837577/AMIKO-PREMIUM-LNB-L-201-2-kimenetes-fej

https://muholdvetel.hu/50-quad-lnb-fejek

http://muholdastv.hu/spl/670605/4-kimenetu-QUAD-LNB

http://muholdastv.hu/spd/unas_627912/Amiko-D2-1-belteri-diseq-kapcsolo

https://muholdvetel.hu/muhold-elosztok-es-kapcsolok/58-diseqc-4-1-kapcsolo.html

 

quattro  fej nem jó műhold vételre ...

Multischalter felejtős meg felesleges és drága !... H/V tud megosztani beltéri között ...

monoblock LNB 2 fej egybe +beépített diseq ,és 1 kimenet beltéri fele 

 

Előzmény: Márk Zele (1243)
Márk Zele Creative Commons License 2017.11.24 0 0 1243

Sziasztok. Nekem a következő kérdésem lenne:

Adott egy Sat antenna 2db quattro fejjel. (Astra, Hot Bird)

van hozzá egy 9/8-ás Multischalter. Egy antenna kábel megy fel a nappaliba. Ezenkívül van két különböző kártyás beltéri modem.

Muszáj még egy kábelt vinnem a modemekig, vagy van valami megoldás arra hogy az 1 meglévőt használjam és fent elosszam?

thx

iimi Creative Commons License 2017.10.01 0 1 1242

Esetleg a kábelt kel ellenőrizni nemhogy az egér elrágta, illetve a tv közelében szokott lenni a táp a fejerősítőnek azt kell megnézni mert lehet az hibásodott..

Előzmény: csukás2 (1241)
csukás2 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 1241

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy  van egy lepkeantennám és és nem fog semmilyen adást mi lehet az ok? Mert kb egy hónapja fogott adásokat mert a lapos tv én bejöttek de most semmi pedig az antennához és a zsinórhoz nem nyúlt senki. Most kicseréltem a fej erősítőt úgy sem fog semmit .Már nem tudom,hogy mit csináljak! Várom a segítségeket előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!