Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2003.07.16 0 0 252
Megjegyzem, arról nem ejtettek szót (NOKIA), hogy mi lesz azokkal, akiket már megszivattak, az ő a szoftvereiket ingyen ki kéne cserélniük az új verzióra, ennyi járna nekik. Mindegy, ez is szép eredmény.

En azonban szot ejtek rola oldalamon :), az osszes 3310, 3410 tulaj, akinek magyarorszagon forgalomban forgalmazott teloja van mehet soft frissre. Garis es nem garis telefon egyarant.
De az telefonszamok, sms-ek elvesznek rola, ezt tessek szem elott tartani, vagy pedig maganuton mentest csinalni rola.

Előzmény: harpokratesz (250)
Solt Creative Commons License 2003.07.16 0 0 251
Pontosan! Én is szeretném megköszönni az erőfesztéseidet, a munkádat, és gratulálni az eredményhez, és ahhoz, hogy ezt ilyen kulturáltan sikerült elérned.
Előzmény: harpokratesz (250)
harpokratesz Creative Commons License 2003.07.16 0 0 250
asdf_

Olvastuk az örömhírt, ezért neked EZERSZER GRATULA, hogy sikerre vitted az sms ügyet !
Nagyon "profi" és ügyes voltál, klasszul csináltad, arról nem is beszélve, hogy mennyi munka volt benne.

Megjegyzem, arról nem ejtettek szót (NOKIA), hogy mi lesz azokkal, akiket már megszivattak, az ő a szoftvereiket ingyen ki kéne cserélniük az új verzióra, ennyi járna nekik. Mindegy, ez is szép eredmény.

asdf_ Creative Commons License 2003.06.24 0 0 249
Fejlemenyek:
-Az Orszaggyules informatikai es tavkozlesi bizottsaga kezdemenyezi egy olyan torvenymodositas letrejottet, mely azt kivanja biztositani, ha egy telefon szoftverfrissitesen esik at, es a telefon mukodesi tulaljodnsagai olyan modon valtoznak, hogy ez a telefontulajdonos szamara anyagilag hatranyt okoz, akkor errol a valtozasrol a szervizben kiegeszito tajekoztatast kell kapnia. (Errol kicsit bovebben olvashatsz a bizottsag uleserol keszitett sajat osszefoglalomban:

-Megjelent a 3410-hez az 5.30-as szoftververzio, melyben ismet van karaktertamogatas menupont. A valasztasi lehetosegek: Csokkentett, es Teljes. Ennek pontos mukodeserol jelenleg nincs pontos informaciom.

asdf_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 246
Figyelem!

Keresek 2 embert! :D
Az egyik 2002 szeptember es december honap kozott vett Nokia 3410-est, unicode-os sw-vel (v4.26-os, sw verzio megnezese *#0000# hivasindito gomb) DE regi hasznalati utmutatot kapott hozza, es a szolgaltatoja semmi kiegeszito tajekoztatast nem nyujtott szamara, sem szoban, sem irasban.
A masik Sharp GX10-et vett a Vodafone-nal, es szinten nem kapott kiegeszito tajekoztatast (amennyiben a gx10i verzioja is unicode-os, es nem ir rola a hasznalati utmutato, az i-s telefontulajok is ide tartoznak akkor).

Erre a ket emberre azert van szuksegem, hogy megcafolhassam az FvF alabbi vizsgalati eredmenyet, melyet az orszaggyules informatikai bizottsaga szamara adtak at a mult heten:
"...a hatályos jogszabályoknak a gyártók eleget tettek azzal, hogy az érintett termékek használati útmutatójában jelezték a szoftvereknek azt speciális kódolási módszerét..."

Jelentkezok e-mailben jelentkezzenek ezerrel ;)

thx

ui: Sajat panaszom ugyeben egyelore nincs elorelepes, csak egy tajekoztatast kaptam, ami viszont szoges ellentete az elobbi vizsgalati eredmenynek: "Tekintettel arra, hogy mi is úgy látjuk, hogy a fogyasztók széles tömegeit érintő hátrányról van szó, ezért kezdeményeztük a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség főigazgatójánál a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. tv. 39.§.-a alapján történő perindítást"

ui2: a freeweb szervert bovit, azert nem elerheto most az oldalam

asdf_ Creative Commons License 2003.06.06 0 0 245
Az FvF dontes kapcsan az uggyel ismet foglalkozo Modem Idok radiomusor adasreszlete letoltheto oldalamrol.

Valamint mindenki figyelmebe ajanlom, hogy sajat fogyasztovedelmi panaszomra az FvF az alabbi tajekoztatast kuldte immar ket honapja (azota nincs elobbrelepes sajat panaszommal kapcsolatban):

Tekintettel arra, hogy mi is úgy látjuk, hogy a fogyasztók széles tömegeit érintő hátrányról van szó, ezért kezdeményeztük a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség főigazgatójánál a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. tv. 39.§.-a alapján történő perindítást"

Marpedig ez koszonoviszonyban sincs azzal az eredmennyel, amit az informatikai bizottsag kapott szerdan. Erdekes nem?

asdf_ Creative Commons License 2003.06.05 0 0 244
A 3510 azert valt 160-nal, mert az a keszulek nem erintett a problemaban.
Előzmény: mintavöcsk (242)
asdf_ Creative Commons License 2003.06.05 0 0 243
A unicodesms.freeweb.hu oldalon megtalalod az erintett keszulekek listajat.
Előzmény: Tsepy (241)
mintavöcsk Creative Commons License 2003.06.05 0 0 242
a 3510-nél nem jelzi ki 70 betü után, hogy újabb sms-t, írok, csak 160 karakter után vált át a szá 1-ről 2-re.
Tsepy Creative Commons License 2003.06.05 0 0 241
Én Nokiahű vagyok, és mellesleg finnfanatikus. Éljen a nyelvrokonság! De ez nekem új!
Melyik készülékeket érinti az ékezetprobléma?! Csak azért, mert a közeljövőben akarok mobilt váltani, és eddig a Noksiban gondolkodtam... Mit nem kéne venni? Köszi!
asdf_ Creative Commons License 2003.06.03 0 0 240
A Nokiások saját kézbe vették a Unicode SMS ügyét címmel jelent meg cikk a hwsw-n. Ugyanis
megjelent a neten egy módosított szoftver, melyben egy felhasználó GSM abc-sítette a 3410-es T9 szótárát, valamint ismét bevihetővé tette a balra dőlő ékezetes betűket. A Nokia -ígéretével ellentétben- egyelőre továbbra sem rukkolt elő új szoftverrel (a szervizben viszont a régi, GSM abc-s sw-t rakják fel sw frissítésnél, nem az újabb Unicode-ost).

Valamint 4-én szerdán ismét OGY informatikai bizottsági ülés. Itt megtárgyalják a fogyasztóvédők vizsgálatának eredményét.
unicodesms.freeweb.hu

niederl Creative Commons License 2003.05.29 0 0 239
Akkor hagyd ?ket a francba... korrekt telefonokat tudnak csinálni de az ügyfélszolgálat nem az er?sségük.(saját tapasztalat)
Előzmény: asdf_ (238)
asdf_ Creative Commons License 2003.05.28 0 0 238
Figy.
Megkaptak a kerdeseket. Telefonaltam egyszer. Telefonaltam megegyszer, valamint a kerdesek elkuldese ota eltelt 5 het. Aki ennyi ido alatt valaszolni akart, megtette, en nem erolkodom. A Siemens gyakorlatilag aznap tudott minden reszletre kiterjedoen valaszolni, mas cegeknek 5 het is keves erre. Ez van, ezt kell szeretni...
Előzmény: niederl (237)
niederl Creative Commons License 2003.05.28 0 0 237
csörögj rájuk, írj nekik emailt max prióval, bárhogyan facsard ki bel?lük mert kíváncsi vagyok... :-)
Előzmény: asdf_ (236)
asdf_ Creative Commons License 2003.05.27 0 0 236
Nagyon jo kerdes ;) Ravilagitottal arra, hogy mit hagytam ki :) No nem a megkerdezesbol, hanem, hogy kik nem valaszoltak. Ugyanis kapott a Sony, az Ericsson, es a SonyEricsson is a kerdesekbol. De nem valaszoltak. Rogton potolom a hibat, thx h eszrevetted :)
Előzmény: niederl (235)
niederl Creative Commons License 2003.05.27 0 0 235
Most léesz egy hülye kérdésem, valószín?leg mindenki tudja a választ csak én nem... az ericssonnal mi van? azt tudom hogy küldeni nem nagyon lehet velük, de fogadni? és hogy nem terveznek-e unicodeos tellákat?
Előzmény: asdf_ (234)
asdf_ Creative Commons License 2003.05.27 0 0 234
9 mobilgyártó ügyfélszolgálatának tettem fel ugyanazokat a kérdéseket, készülékeik Unicode-os SMS-el kapcsolatos működéséről, valamint jövőbeli terveikről szintén a Unicode-os SMS-ekkel kapcsolatban.
A kérdéseket és a válaszokat itt olvashatjátok.
asdf_ Creative Commons License 2003.05.15 0 0 233
Tegnapelőtt a trefort.net vendége volt Imfred de Jong, a Nokia magyarországi vezetője. A hozzá intézett kérdések és válaszai az oldalamon olvashatók: unicodesms.freeweb.hu
asdf_ Creative Commons License 2003.05.12 0 0 232
UP :)
asdf_ Creative Commons License 2003.05.12 0 0 231
FIGYELEM! AZ OLDAL CÍME MEGVÁLTOZOTT!!!
Az extra döglődése miatt kénytelen voltam elköltöztetni oldalam, az új cím:


unicodesms.freeweb.hu>

asdf_ Creative Commons License 2003.04.28 0 0 230
Nahh, ha az istenek is ugy akarjak, akkor marad az oldal ;)
asdf_ Creative Commons License 2003.04.28 0 0 229
Koltozik :) Igaz meg nem tudom hova, es foleg azt nem, hogy akik kor e-mailben terjedo regi cimet ismerik, hogy fogjak megtudni az ujat :~(
1-2 nap max, addig megtudom hova erdemes menni. Sajat hostra nem fussa :)
Előzmény: niederl (228)
niederl Creative Commons License 2003.04.28 0 0 228
"...A Telnet.hu, Stop,hu és Extra.hu oldalak Magyarországról jelenleg elérhetetlenek..."

hát, ez bizony szívás, jobb szó nincs is rá. Mi lesz az oldallal?

asdf_ Creative Commons License 2003.04.27 0 0 227
Tudod mindent annyiert adnak, amennyiert megveszik :) En peldaul sose fogom megerteni azokat, akik egy uj telefon kijovetelekor kepesek 100 ezer forintot adni ket eves husegszerzodes alairasaval kiadni erte. Mert meg ugyis bugos a softja, meg ugyis esik az ara, akkor meg minek? Hogy en legyek a menogyerek, mert a legujabb telefonom van? ;)
Előzmény: mesesajt (225)
asdf_ Creative Commons License 2003.04.27 0 0 226
Nos, thx a helpet, linkkel valoban megy, DE a target=_top az biza hibakeresot eredmenyez ;(
futtatas kozben hiba tortent, elinditom-e a hibakeresot. top.ExtraUpperFrame.loaction erteke NULL vagy nem objektum.

Megoldas? ;) Mert igy biza mindenhol extra.hu/nokiasms van az oldal tetejen es ez igy baromira nem jo...

mesesajt Creative Commons License 2003.04.27 0 0 225
Én csak azt nem értem, hogy 2003 közepe felé a giga- és terabájtok korában miért csak 160 karakter lehet egy üzenet hossza, és ez miért kerül kb. 35 forintba??? 140 bájt!!! RÖHEJ

És az 1/2 perc időtartamú beszélgetés alatt hány kilobájt információ száguld telefontól telefonig mindössze 25 forintért????

Valaki kiszámolná, hogy mennyiért továbbítanak 1 kbájt információt SMS esetén, illetve telefonbeszélgetés során. Jól tévedek, ha az SMS-nél nekem 256,- Ft jön ki?

Mocskos tróger társulat ez mind. gyártótól szolgáltatóig egyaránt.

Solt Creative Commons License 2003.04.27 0 0 224
És ha a linket nem úgy írod be, hogy a http://www.extra.hu/unicodesms címre mutasson, hanem ezek közül valamelyikre:
     http://www.extra.hu/unicodesms/
     http://www.extra.hu/unicodesms/index.html
     http://www.extra.hu/unicodesms/index.html.frame
Esetleg röviden:
     /unicodesms/
     /unicodesms/index.html
     /unicodesms/index.html.frame
Előzmény: asdf_ (221)
niederl Creative Commons License 2003.04.26 0 0 223
na, bena forum nem turi... namindegy. a lenyeg az hogy metaval valoban nem megy(illetve pont azt csinalja mint amit mondtal) linkkel ellenben hibatlanul.
Előzmény: niederl (222)
niederl Creative Commons License 2003.04.26 0 0 222
hm.
a tesztem eredmenyei(Windows XP prof. edition, bongeszok: Opera 7.10, IE 6.0, illetve Mozilla 1.3 amit gyakorlatilag tekinthetünk Netscapenek)


Atiranyitas Bongeszo Eredmeny
meta opera 7.10 behulyul
meta IE 6.0 behulyul
meta Mozilla 1.3 behulyul
link opera 7.10 0 reklam
link IE 6.0 0 reklam
link Mozilla 1.3 0 reklam

a kiindulo oldal egy pop-up tipusu extrás oldal volt
a tesztlink a következot tartalmazta: <a href="http://www.extra.hu/unicodesms" target="_top">unicodesms</a>
a teszt meta tag a kovetkezot tartalmazta: <META http-equiv="REFRESH" content="0; URL=http://www.extra.hu/unicodesms">

osszefoglalva: linkkel megy. probalkozz meg...

Előzmény: asdf_ (221)
asdf_ Creative Commons License 2003.04.26 0 0 221
No igen, ezzel kezdtem. Ennek viszont valoszino amiatt, hogy az extra fejeben ez mar egy masik oldal, ehhez is ad egy popup reklamot. Ezt meg ki lehetne birni, mert akkor 1 helyett 2 popup lesz. Sajnos azonban nem igy van, az uj oldalon barmelyik linkre klikkelsz, uj popup reklammal jar ;). Igy ha megnezed a cikkeket, a hireket es a history-t, akkor szumma 5 popupod van mar. Ezt meg ugy gondoltam inkabb nem kene ;) Ha linket rakok, ami az uj oldalra mutat akkor is ez tortenik, ha pedig uj ablakban nyittatom az uj oldalt, akkor nalam hibakeresot akar inditani az explorer. Igy maradt, hogy mindenki irja be maganak az uj cimet. Sajnos megoldast azota sem talaltam a dologra :(

Előzmény: niederl (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!