Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 158

Szerintem új szöveg kellene.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 157

Külön érdekessége a kérdéses idézetnek, hogy az eredeti kéziratban is így szerepel.

Előzmény: Törölt nick (153)
horex Creative Commons License 2011.04.01 0 0 155

Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 154

"Amerikaban ott igen, ott egyutt eneklik, s onnan jon most at, de egyaltalan nem magyar hagyomany!"

 

Születésem előtti pillanatokra nem tudok emlékezni, de néhány történelmi filmben és a törikönyv szerint is volt rá alkalom, hogy a tömeg énekelte a himnuszt, nem csak focimeccsen. Ez nem átvett amerikai szokás.

De, ha csak az elmúlt 50 évet veszem alapul, megszámlálhatatlan eseményen énekelték és énekeltük a Himnuszt.

Egyéb iránt volna mit tanulni az amerikaiaktól hazafiasság sőt nacionalizmus tekintetében. Az nem az ő bűnük, hogy mi és a világ csak a gagyit veszi át tőlük. Ez az üzleti része a dolognak, nem kötelező.

Előzmény: zsebes (151)
zsebes Creative Commons License 2003.02.26 0 0 151
DarkHorse:
>Nem arra való, hogy a sok birka (elnézést a kifejezésért) szájtátva bámulja és
>ámuldozzon attól, hogy a másik ember milyen hypermegabazijól énekli, hanem
>- ha tetszik, ha nem - egy ima.

>(Tehát abban igaza volt a lánynak, hogy "...ezt együtt szokás...", viszont ez nem
>mentség, mivel feltételezhetően a szöveg nemtudás takargatására való
>probálkozás volt ez a beszólás a hagyománytisztelet helyett.)

En viszont kifejezetten utalom, ha sok szajtati hamisan obegatja a Himnuszt. Ugyanis a Himnusz nem kozos kocsmai eneklesre valo, hanem unnepi esemeny, amit unnepi lelekkel kell "hallgatni"!

Enekelni csak nagyon ritkan " kell " . Egyaltalan nem "egyutt szokas", ez csak a focimeccseken volt divatban, sehol masutt azelott nem hallottam. Amerikaban ott igen, ott egyutt eneklik, s onnan jon most at, de egyaltalan nem magyar hagyomany!

Egyebkent erdekes, hogy mennyire hamisan enekel a tomeg, Himnusztol fuggetlenul Magyarorszagon. Hol van a Kodaly modszer eredmenye?

Előzmény: DarkHorse (134)
Tub Creative Commons License 2003.02.26 0 0 150
Szerintem eszébe sem jut!
:))
Előzmény: mars3696 (149)
mars3696 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 149
Kár, hogy zavarában nem szólt be ő is, hogy "hát magyarok vagyunk, nem?..."

:o)

Előzmény: Tub (148)
Tub Creative Commons License 2003.02.17 0 0 148
Vajon a miniszterelnöknek is illik tudni a Himnuszt?

Vajon ezen felvétel szerint Medgyessy Péter tudtában van a Himnuszunknak?

ersek.avi (20,3 MB)
inv Creative Commons License 2003.01.31 0 0 147
"Biztos vagyok benne, hogy Király Linda tudja a magyar himnuszt. Szerintem egyszerűen leblokkolt. "

Végülis azért PROFI előadó, hogy leblokkoljon a Himnusz alatt :)...

"És hogy ez miért fontos? Hát hogy jó hírét keltse kis hazánknak a nagy világban. Nagy szükség van Kertész Imrékre, Rippel testvérekre, Király Lindákra, MU-verő ZTE-kre, stb."

Hehe, naív :) Király Linda 2 éve van MO-n, és ha megismerik külföldön, akkor mint a amcsi kislányt fogják megismerni :) Nem azért jött haza, hogy neünk ezzel jó legyen, hanem mert kint biztos nem tudott befutni. Ha valakit Amcsiban olyan emberek kapnak fel mint állítólag Lindust (merthogy azt állították media-ban hogy ő lett volna kint a másoldik Britney Spírsz :D), akkor nehogymár azt mond nekem, hogy "haza"jön karriereskedni :)))))))) Naíív

"és tárt karokkal várjanak majd az EU-ban"

Na ez a másik dolog, ami rohadtul nem kell ide :))
Szerintem jobban járnál kiköltöznél a külföldi ismerőseidhez, mert ott lehet, hogy ezek a szempontok valóban érnek valamit...

Előzmény: Nova_II (146)
Nova_II Creative Commons License 2003.01.12 0 0 146
Sziasztok!

Biztos vagyok benne, hogy Király Linda tudja a magyar himnuszt. Szerintem egyszerűen leblokkolt. Bárkivel elfordulhat ilyen hidegfront, melegfront, telihold, gyomorrontás, egyéb probléma miatt...

Szerintem nem megkövezni kellene Király Lindát, hanem egy kicsit bátorítani. Ugyanis tehetséges, kiválóan énekel, szép, komoly csapat áll a háta mögött, így minden esélye megvan rá, hogy világsztár legyen.

És hogy ez miért fontos? Hát hogy jó hírét keltse kis hazánknak a nagy világban. Nagy szükség van Kertész Imrékre, Rippel testvérekre, Király Lindákra, MU-verő ZTE-kre, stb.
Fontos, hogy megismerjenek minket külföldön, ne azt gondolják rólunk, hogy valahol Ázsiában vagyunk és sátorban lakunk, és tárt karokkal várjanak majd az EU-ban. Vannak külföldi ismerőseim, így tudom, hogy az ilyen apróságok nagyon fontosak.

Eltolt, ez világos, de én nem haragszom rá, és szerintem az vesse rá az első követ, aki még soha, semmilyen helyzetben sem blokkolt le!

Üdv.: N.I.

Tzp Creative Commons License 2003.01.09 0 0 145
Most hallgattam meg a felvetelt, hogy hogyan is tortent...
Juuuuujujujuj mekora eges volt!
Brunhilda Creative Commons License 2003.01.08 0 0 144
Köszönöm, azóta még volt szerencsém a felvételt is hallani.
Előzmény: Demim úr (143)
Demim úr Creative Commons License 2003.01.08 0 0 143
Vikidál az MLSZ 100 éves születésnapjára rendezett futballmérkőzésen ugrott neki a Himnusznak. Neki nem szövegproblémái voltak, hanem elfelejtette, hogy az elmúlt 30 évben szétüvöltötte a hangját, úgyhogy pátosz helyett egy röhögni való kínlódás lett szerencsétlen Himnuszunkból...
Előzmény: Brunhilda (140)
Brunhilda Creative Commons License 2003.01.08 0 0 142
Disznó! :))))
Előzmény: polites (141)
polites Creative Commons License 2003.01.08 0 0 141
"Reistag"

Vajon mit csinálhatnak egy Reistag-on? :)))

Előzmény: Brunhilda (140)
Brunhilda Creative Commons License 2003.01.08 0 0 140
Sziasztok!

Én meghallgattam ezt a bizonyos előadást és szerintem siralmas. Én nem tartom magam nacionalistának, de a Himnuszt azért én is tudom, na nem énekelni, csak a szövegét.

Volt egy netes programom amiben meg lehetett hallgatni szinte az összes létező himnuszt és angolul olvasni a szövegét. Büszkén mondhatom, hogy a mienk az egyik legjobban kidolgozott, a magyar történelmet a legjobban keret közé foglaló himnusz. No nem olyan mint azt hiszem a görög, amely olyan hosszú, hogy nincs ember aki az egész szövegét tudná, de biztos az Illiász stílusában íródott. Bocs ez off topic volt.

Szóval, nekem volt szerencsém egy évet egy amerikai középiskolában töltenem, ahol minden reggel úgy kezdődött, hogy az osztály felállt és meghallgatta az amerikai himnuszt. Ott a himnusz éneklésnek nagy divatja van, nincs olyan híres énekes, aki valamilyen sport esemény megnyítóján legalább egyszer ne énekelné el. A himnusz és a lobogó náluk egy olyan szimbólum, amit mindenki tisztel és megbecsül. Tehát KL egy ilyen kultúrközösségből érkezett, ahol minden kisovódás tudja a szöveget. Nem tudom, hogy akkor miért nem vette magának a fáradtságot, hogy (ha már olyan nagyon magyar) akkor ezt is szépen megtanulja.

Ha jól tudom, ez eddig nálunk nem is nagyon volt divatban, szépen fellöktek egy lemezt és ennyi. És szerintem senkinek nem hiányzott, hogy KL vagy bárki más kiálljon és ott énekelgesse el. De ha már ezt a módit mi is átvesszük a Halloween-nel együtt (melynek gyökerei már rég nem élnek a magyar kultúrában, hiszen ez egy mexikói hagyomány édességre és bulizásokra való átdolgozása) akkor legalább csináljuk profi módon.

Valaki egy másik topicban azt mondta, hogy becsüljük meg Lindát, hogy idejött karriert csinálni. Nos szerintem is jó hangja van, de én majd akkor leszek rá büszke, ha Ő, mint egy magyar a nagy Amerikában csinál karriert. Itt sokkal könnyebb, ahol ha kétszer bemondasz egy hírt a TV-ben, akkor már kikiáltanak sztárnak. De ha már idejött sztárrá válni, és elvállal egy ilyen szerepet (most ne firtassuk, hogy milyen okból) akkor tudja azt a szöveget, de ha belesül, mert ideges, akkor legalább ne szóljon be annak a tömegnek, aki előtt leégeti magát.

A sapka dologról annyit, hogy egyedül a muszlim és zsidó templomokban szokás fedett fejjel megjelenni. Himnusz éneklés közben illik azt levenni. Persze, lehet, hogy csak elszúrtak a frizuráját. :)

Én a felkonferáló szöveget nem tartottam sértőnek de majd meghallgatom még egyszer. Nehéz lesz, mert már elsőre is úgy égett az arcom, mint a Reistag.

Én nem tudom, hogy mennek ma a zeneiparban a dolgok LP készítés területén, de abban biztos vagyok, hogy ha valaki élő fellépést vállal, akkor nincs mentség a bakira akkár egy csacska kis dalszövegről vagy a Himnuszról (légyen az bármilyen nemzeté) van is szó.

Ja és még annyit, hogy pár hétig, hónapig ezen fog egy-két ember eszmét cserélni, de egy év múlva már nem nagyon fognak rá emlékezni az emberek és a tinik ugyanúgy elmennek majd a koncertjére. Nem akarok nagyon megint off lenni, de amikor Elődke elütötte azt a rendőrt, én úgy küldtem volna börtönbe, hogy csak úgy nyekken. Áll ez a Zalatnay-ra is, de szerintem ő is megfogja úszni. Erre most mi van? Ír egy könyvet, hogy ez őt hogy megviselte és a fél ország vele könnyezik és megveszik a művét, amivel ő majd keres egy kis pénzt. Persze ha a bevételét a rendőr családjának adja, akkor nem szóltam.
Tudom, hogy durva a párhuzam, hiszen elvenni egy ember életét, ellopni pár ember összekuporgatott 120 millióját és bakizni a Himnuszban két különböző dolog (mindenki döntse el magában, hogy melyik a súlyosabb), de figyeljétek meg, hogy itt is ugyanez fog történni.

UFF.

Brunhilda

u.i.: Mi volt ez a Vikidál dolog, teljesen lemaradtam róla, pedig már jó ideje koptatom én is az idegrendszeremet ebben az országban.

Előzmény: inv (139)
inv Creative Commons License 2003.01.08 0 0 139
Mellesleg ha már itt tartunk, ne is azt nézzék az emberek, hogy bele sült-e, hanem hogy mire lett a Himnusz felhasználva...
Vagy csak én látom úgy, hogy népszerűségemelőnek szánták?
Gusztustalan..
Gázsi? Mire? Nem is kell belesülni, anélkül is énekeltem már ünnepségen..
Vagy a sztároknak pé'z nélkül má ki se nyílik a szája? Hát igen, lassan eljutunk oda is, "Himnuszt péz nélkül szájamra venni, ugyan má.."
Mek Mörfi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 138
Szőke, buta énekesnőknek nem kell tudni a hinuszt!
inv Creative Commons License 2003.01.08 0 0 137
Illik tudni, nem illik tudni...
Mindenki rá van ragadva erre...
Ok, legyen annak igaza, aki azt mondja, hogy csak egy kis baki volt.
De ha belebakizok (már ez is elég nehéz), akkor azt sem baseball sapkában teszem!
Már elég korán tanítják az iskolákban, hogy pl kaja közben leveszem a sapit, nemhogy Himnusz közben! Vagy van aki ezt is kimagyarázza?

mindenki ismeri a viccet:

Farkas elkapja a nyuszit, van cigid? nincs..
Jól megveri
Legközelebb: Van cigid? van...
Jól megveri
Miért? mert nem volt rajta sapka...

Hát lindust ne bántsuk, rajta volt sapka Himnusz közben...

DarkHorse Creative Commons License 2003.01.07 0 0 136
Lehet, hogy leblokk, de tudtommal van némi szinpadi gyakorlata - Santana koncerteken szerintem - látott már nagyobb tömeget is, az viszont igaz hogy ott nem ő volt a "főprodukció". ;o)

Mint ahogy írod is: "...feltehetően nem állt volna neki...", normális embernél ez elég logikusan hangzik, épp ezért a tömegnek szarni kellett volna arra, hogy a konferansz mit gagyog az elején és a kezdetétől a végéig együtténekelni, vagy ha már megérzi hogy gáz van, felszólítás és különféle (nem)tetszésnyilvánítás nélkül csatlakozni az énekléshez.

Sajnos az indulat az emberek nagy részében több, mint az ész vagy a gyors helyzetfelismerés képessége.

Mos'mámind1.

Előzmény: Alexander the Great (135)
Alexander the Great Creative Commons License 2003.01.07 0 0 135

Azért az is előfordulhat,hogy valaki egyszerűen leblokkol a színpadon és a nevét nem tudja megmondani nemhogy azt amit éppen énekelt mégha a Himnusz is volt az.
A kérdés,hogy ez esetben melyik történt,leblokkolt a Linda cica vagy csak sötét és nem tudja.De akkor feltehetően nem állt volna neki elénekelni ha tudja,hogy a negyedik sortól már gőze nincs a szövegről...

Előzmény: DarkHorse (134)
DarkHorse Creative Commons License 2003.01.07 0 0 134
Elég kínos.

Szerintem már maga Király Linda erre a szerepre történő kiválasztása sem volt szerencsés, mivel csak azért mert vki népszerű, koránt sem biztos hogy minden szerepre alkalmas. A balfék "szereposztással" már előre determináltan gospeles vagy bluesos stílusosan belekezdeni a Himnuszba szintén elég cifra mutatvány. Meg lehet kockáztatni, de az ilyen irányú kísérletezgetésekre nyitott rétegközönség előt és nem egy kosármeccsen.

(Monnyuk egy operaénekesnő - rétegízlés ide vagy oda - valszeg 100x jobban megfelelt volna erre a feladatra, de az meg nem trendi. :(pff))

A szövegismeret hiányára elég nehéz mentséget találni - valószínűleg nem is érdemes. A Himnusz nem 1 versszakos. Általános iskolában kötelezően bevágandó az egész. Szerintem minimum, hogy az szokásosan énekelt 1 vsz-ot mindenki tudja - mellveregető, vagy csendesebb - magyarságától függetlenül és a ["hóozz rá" vs. "hozz reá"]-ra való tekintet nélkül.
(A 7i7eses magyarázatverzión kiakadtam, bár alkalomadtán szívesen nézem a műsort.)

Amin én felkaptam a vizet, az nem Király Lindával kezdődöt és nem is ott végződött, a csaj tevékenysége csupán a botrány csúcsa volt. Aki látta és hallgatta a műsort vagy letöltötte a hanganyagot, az hallhatta hogyan konferálták fel:

"És most... ...kérek egy kis figyelmet... ...és nagy csendet... ...Következik a Himnusz!"

Az érzékletesség kedvéért:
"Mindenki FIGYELJEN és KUSSOLJON, most következik a Naaagy Himnuszéneklés!"

Könyörgöm! A Himnusz NEM CIRKUSZI PRODUKCIÓ!

Nem arra való, hogy a sok birka (elnézést a kifejezésért) szájtátva bámulja és ámuldozzon attól, hogy a másik ember milyen hypermegabazijól énekli, hanem - ha tetszik, ha nem - egy ima.
(Tehát abban igaza volt a lánynak, hogy "...ezt együtt szokás...", viszont ez nem mentség, mivel feltételezhetően a szöveg nemtudás takargatására való probálkozás volt ez a beszólás a hagyománytisztelet helyett.)

Én sajnos nem tudok elmenni szó nélkül az ott jelenlévő emberek viselkedésmódja mellett sem.

A Himnusz, mint ima olyan jelképe Magyarországnak, mint a nemzeti színű lobogó, márpedig ha csetlő-botló zászlósra bízzák a hordozását, az a többinek nem mentség a zászló sárbatiprására, hogy a zászlós megbotlott és elestében a zászló szélén a rojt megtépázódott.
Ilyenkor ki kell venni a kezéből és olyanra bízni, aki biztosan tartja azt - és nem akkor, mikor már sáros.

Szerintem elég világos mit szeretnék ezzel mondani.

Előzmény: Tzp (110)
JHendrix59 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 133
IQ=ha kettővel több lenne, lehetne pölö sültkrumpli... :o)))
Előzmény: AnyHun (132)
AnyHun Creative Commons License 2003.01.07 0 0 132
Elbakizni valamit az egy dolog. Mondjuk a Himnusznál nem szép dolog, de egy 6 éves gyerek szintjén az ovodában még elmegy. Az, hogy ez nem az volt az csak optikai csalodás gondolom. De "beszolni" a közönségnek akkor sem illik. Különösen az ilyen "Magyarok vagyunk, nem?" stilusban nem illik. De annak a fényében, hogy ö elbakizza, aztán mintegy szemrehányást tesz a közönségnek, hogy miért nem segitik ki, ha már felveszi a gázsit, majd miközben ö nem tudja a szöveget szol ki ilyeneket a közönségnek az tényleg a szöke copfso ovis stilusa. IQ=??????
Előzmény: Tájékoztató Iroda (28)
JHendrix59 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 131
Sőt!

Aggyunk néki Kossuth-díjat... :o)))

Előzmény: Törölt nick (129)
Gyéressy Ádám Creative Commons License 2003.01.07 0 0 130
Talált!
:)))))))))))))
Előzmény: Chimay (127)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 129
Illik tudni.
De ha valaki mégis belesül, nehogymá megkövezzzzük érte !
Nem vagyunk Iránban !
Ajjjnye ! :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 128
Vegyék vissza Őt !
Mert Berta jó újságiró !!!
Azért ezt nem kellett volna !
Chimay Creative Commons License 2003.01.07 0 0 127
"Sőt, mivel van Erdélyi kötődésünk, mi 11-kor is szoktunk koccintani és énekelni."

Bár inkább Erdélyben szebb helyi idő szerint 1-kor koccintani...

Előzmény: mars3696 (39)
hiszterizált_tömeg Creative Commons License 2003.01.07 0 0 126
Tényleg levették. Ilyen szinten cenzúráznak? Pedig semmi olyan nem volt benne. Én a helyedben visszamásolnám.
Előzmény: négyesmetró (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!