Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2003.05.16 0 0 92
Már nálunk is lehet kapni Michael Moore botránykönyvét, Hülye fehér ember - és egyéb sajnálatos adalékok az amerikai nemzet állapotához címmel.
"Michael Moore dokumentumfilm-rendező a 2003-as Oscar-díj-átadáson sem hazudtolta meg magát; köszönőbeszéd helyett botrányba fullasztotta az ünnepséget az amerikai kormányt ócsárolva. A Hülye fehér ember című könyváben is nyíltan és meghökkentően beszél, mindent elmond, amit tudnunk kelll arról, hogy a Nagyok és a Jók miként vágnak át bennünket." (Pest Est 20. szám)

mondjuk a botrány erős túlzás, nem volt botrány, csak miután átvette az Oscar szobrocskát odamondogatott egy kicsit.

jamamura szadakó Creative Commons License 2003.04.06 0 0 91
megrázó, mint egy kétéves a játékboltban.
Előzmény: bbtop (88)
bbtop Creative Commons License 2003.04.06 0 0 90
Na majdnem eltalaltam!
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 89
roman polanski filmje
Előzmény: bbtop (88)
bbtop Creative Commons License 2003.04.05 0 0 88
Hat igen, ennyit az amerikai tipusu demokraciarol es szolasszabadsagrol. Es ezt akarjak a fel vilagra raeroltetni...
Bocs vissza az uj temahoz, en meg nem lattam a Zongoristat, ez az uj Milos Forman film? Allitolag nagyon megrazo.
Előzmény: harpokratesz (86)
harpokratesz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 87
látta valaki a Zongoristát ?
mert olvastam, meg hallottam róla negatív kritikákat is, többek között, hogy a vége el lett cseszve, mint a Schindler listájá-é. Hatásvadász, giccs meg ilyenek..., de persze a többség áradozik róla.
Úgy hallottam, hogy Lengyelországban sem fogadták egyöntetű lelkesedéssel.
harpokratesz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 86
hát reméljük, hogy idáig nem fajul el a dolog, de persze semmi sem lehetetlen...
legfeljebb betiltják egész Amerikában, de ettől még a világ láthatja majd, és az internet is ott van.
Előzmény: el mariachi grande (84)
Mézga A. Creative Commons License 2003.04.03 0 0 85
Vagy csak egyszerűen jól megmagyarázzák a dolgot főműsoridőben: tanuk, ügyvédek, szakértők stb.
A részvényeket nem adták, hanem vették, a pisztolyhoz nem volt golyó és amúgysem ismernek semmilyen Monica-t.
(Ez a Mr. Moore viszont a felesége tudtán kívül szokott szivarozni.)
Előzmény: el mariachi grande (84)
el mariachi grande Creative Commons License 2003.04.03 0 0 84
nekem is az jutott eszembe a hír olvasása után, hogy ezt az embert hamarosan "véletlen baleset" érheti amelynek következtében súlyosan életét veszti majd:)

de drukkolok neki, izgalmas lenne

Előzmény: e_dora (82)
bbtop Creative Commons License 2003.04.03 0 0 83
Erdekes lesz az biztos. Remeljuk sikerul elkesziteni a filmet, de mondjuk meg az is megtortenhet, hiaba jon ki az elnoki valasztasok elott a film, hogy egyszeruen betiltjak, mint ahogy a jelenlegi filmjet is tobb allamban betiltottak (tobbek kozott Florida...) vagy be sem mutattak. Megis ez azt jelenti van mit takargatniuk?
Előzmény: harpokratesz (80)
e_dora Creative Commons License 2003.04.03 0 0 82
remeljuk, megeli..
Előzmény: harpokratesz (81)
harpokratesz Creative Commons License 2003.04.03 0 0 81
Hallottatok Michael Moore és Mel Gibson legújabb filmtervéről ?
M. Moore már egy éve dolgozik legújabb dokumentumfilmtervén, melyet Mel Gibson filmvállalata fogja elkészíteni.
A dokumentumfilm idősebb George Bush volt amerikai miniszterelnök és az Oszama Bin Laden família egykori tisztázatlan kapcsolatait fogja boncolgatni, amelyből a Bin Laden család állítólag jelentősen meggazdagodott. A Fahrenheit 911 című dokumentumfilmben Moore arra is válasz keres, miért romlott meg ez a kapcsolat annyira, hogy Bin Laden halálos ellenségnek tekinti G. W. Bush jelenlegi elnököt, s hogyan vált az USA a gyűlölet és a terrorizmus célpontjává.
Moore azt állítja, hogy a szeptember 11-ei tragédia után az idősebb Bush még vagy két hónapig kapcsolatban állt a szaúdi családdal. Bin Ladenéknek üzleti érdekeltségeik voltak az elsősorban fegyvergyártással foglalkozó Carlyle-csoportban, amelynek fő tevékenysége, hogy felvásárolja a gyenge lábon álló fegyvergyártó cégeket, és nagy profittal adja tovább.
Moore úgy tervezi, hogy a film bemutatóját a 2004-es elnökválasztásra időzíti.

Hát nem semmi egy pasas...

harpokratesz Creative Commons License 2003.03.26 0 0 80
oké, viszavontam.
Előzmény: judelaw (79)
judelaw Creative Commons License 2003.03.26 0 0 79
már kezdheted is visszavonni... 4 jelölésből 4 díjat kapott
Előzmény: harpokratesz (77)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.26 0 0 78
nem
Előzmény: harpokratesz (77)
harpokratesz Creative Commons License 2003.03.26 0 0 77
Nem csak az Arany Glóbuszon ?

Nem néztem utána az oscarnak (csak így emlékeztem), majd utána kapirgálok. Ha tévedtem volna, akkor állításomat visszavonom.

Előzmény: fbiagent (76)
fbiagent Creative Commons License 2003.03.26 0 0 76
A Mátrix 4! Oscart zsebelt be. megérdemelten!!!

Best editing
Best effects, Sound effects editing
Best effects, visual effects
Best sound

ugyan többnyire nincs hitele az oscarnak, azért Mátrix mégiscsak 4-et kapott!!!

Előzmény: harpokratesz (75)
harpokratesz Creative Commons License 2003.03.26 0 0 75
Anno 99-ben a Mátrix nem kapott egyetlen uszkárt sem, pedig járt volna neki néhány, bár igaz, hogy különösebben nincs is rászorulva. Csak az európai Arany Glóbuszról vitt el pár díjat (vizuális effektek, vágás, hang stb.). Ha a második évezred egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) filmjét ennyire nem díjazták, akkor számomra az uszkárnak semmi hitele sincs, de ugyanígy nincs hitele az irodalmi Nobel-díjnak se.
bbtop Creative Commons License 2003.03.25 0 0 74
Koszi, ezen az oldalon mar en is jartam es ajanlom mindenkinek akit erdekel.
Valaki hallott mar Mark Thomas-rol? M. M.-hoz hasonlo temakban utazik, tori az utat, nem amerikaban, hanem angolhonban.
Előzmény: mzperixxxx (72)
mzperixxxx Creative Commons License 2003.03.25 0 0 72
Akit bővebben érdekel a téma:

http://www.michaelmoore.com/

Előzmény: bbtop (68)
VadalmaX Creative Commons License 2003.03.25 0 0 71
idén is bejött a papírforma (soha nem találom el a díjakat, utána lehet nézni évekre visszamenőleg:-), ebből egyedül az utolsó volt kicsit szándékos (nagyon szurkoltam a chihirónak, másnak se), a többi télleg sima melléfogás volt, a chicago mellesleg szvsz eszméletlen ócska, ötlettelen kacat, Bob Fossé forog a sírjában, a három főszereplőben pedig együtt nincs annyi kisugárzás, mint Liza M-ben, pedig istenemre, utálom azt a nőt.

nicole kidmant abban a biztos tudatban ejtettem ki, hogy a moore volt az idei nagy sötét befutó, mindenki, aki a jólértesültségét akarta fitogtatni, rá voksolt, ezzel fáztam rá én is, ennyit a szakmabeliségről tündér napsugi;-)

viszont a DISNEY és Chihiro viszonya ennél azért bonyolultabb, annak idején mikiegérék forgalmazták a Totorót is az Usában, javaslom, akit érdekel, nézzen utána a rémtörténetnek, szándékosan vették meg és süllyesztették el qrva alacsony kópiaszámmal, lehet ám mosolyogva is tőrt nyomni valakibe,
szvsz a mostani díj inkább azt bizonyítja, hogy a Disney bénán ellen-lobbizott és nem azt, hogy nem lobbizott, más dolog pénzt csinálni a japán tálentumból saját zsebbe és más nyilvánosan szembesülni a ténnyel, hogy amit csinálunk divatjamúlt és szar.

Előzmény: SunshineSally (47)
bbtop Creative Commons License 2003.03.24 0 0 70
En azert drukkoltam hatha addig elfolyik a magzatvize, de hiaba, csak atvette az oscar-t...
Előzmény: jamamura szadakó (57)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.24 0 0 69
nagyon jó film.
Előzmény: bbtop (68)
bbtop Creative Commons License 2003.03.24 0 0 68
Sziasztok!
En nagy rajongoja vagyok Michael Moore-nak, elegge hihetetlen hogy ott az USA-ban raadasul az Oscart megnyerte, mi szerdan ha minden igaz megyunk megnezni a Bowling for Columbine-t, sajnos eleg hamar levettek a mozik musorarol, de egy egy helyen meg meg lehet nezni. Ha hozzajuttok, erdemes elolvasni a Stupid White Men c. konyvet, ami sziten bestseller lett az elmult evben szamos orszagban.
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.24 0 0 67
48-as hozzászólás. pont úgy volt.
Előzmény: tüzes fal (66)
tüzes fal Creative Commons License 2003.03.24 0 0 66
Hahó!
Tud valaki linket az idei oscar díj átadás videókra?
Magyar nyelven lenne a legjobb és a háború ellenes kiszólást szeretném.
fbiagent Creative Commons License 2003.03.24 0 0 65
Oscar utáni újraforgalmazással még nőhet a bevétel...

A "minden karácsonyra Disney-rajzfilmet" felfogás pedig a minőség rovására ment. Nagy pofon ez Goofy-nak!

Előzmény: jamamura szadakó (53)
fbiagent Creative Commons License 2003.03.24 0 0 64
Ez 10 km-re van az "AVAR DISCO" műintézménytől? :-)
Előzmény: jamamura szadakó (62)
hedge_hog Creative Commons License 2003.03.24 0 0 63
:-)))
Előzmény: jamamura szadakó (62)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.03.24 0 0 62
hogyne, szoktam pogózni a szomszéd falu "gödör" nevezetű helyén. :]
Előzmény: hedge_hog (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!