Keresés

Részletes keresés

Panzermeyer Creative Commons License 2004.01.10 0 0 132
érdekes, nekem 1.re ment
Előzmény: ZanaRob (131)
ZanaRob Creative Commons License 2004.01.10 0 0 131
Van mindegyik a gépemen, de egyikkel sem tudtam összehozni, hogy normálisan menjen mind a két helyen a műsor. :(
Előzmény: Panzermeyer (130)
Panzermeyer Creative Commons License 2004.01.08 0 0 130
wmp 9.0 és BsPlayer-nél biztosan müködik
próbáld ki
Előzmény: ZanaRob (129)
ZanaRob Creative Commons License 2004.01.08 0 0 129
Mondom egyszerűbben:
A lejátszott filmet nem tudom egyszerre a monitoron és a tv-is megjeleníteni, csak úgy, ha kártya visszaállítja a monitor frekijét (is) 50 Hz-re. Ez viszont így nagyon zavaró.

Amit írtál ez melyik plyerre vonatkozik?

Előzmény: Panzermeyer (126)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 128
"Mi a neve?"
DVI-VGA átalakító

"Hol lehet szerezni?"
Talán az eredeti ATI kártyákat forgalmazó boltok tudnak a nagykerből. (Az ATInál láttam külön pótalkatrészként ilyet.)

"Mennyiért?"
Nem tudom biztosan, de 10 vagy 15 €-ra emlékszem.

Előzmény: turani (127)
turani Creative Commons License 2004.01.05 0 0 127
Hi!

Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy a VGA kártya DVI kimenetére ráköthesse egy analóg monitort?
Valami konverter kellene.
Mi a neve?
Hol lehet szerezni?
Mennyiért?
Esetleg valakinek egy fölösleges...?

Köszi!

turani

Panzermeyer Creative Commons License 2004.01.04 0 0 126
a problémádból szvsz nem sokat értettem, próbáld meg ezt, hátha segit
állitsd be a szinház módot, igy amikor filmet nézel akkor a TV-n egyből teljes képernyőn fog menni
beállitások/speciális/átfedés/klón mód beállitások
Előzmény: ZanaRob (125)
ZanaRob Creative Commons License 2004.01.04 0 0 125
Üdv!
Egy olyan problémám van a videokártyámmal, amire eddig még sehol sem tudtak megoldást adni.
Bennetek van az utolsó reményem!
Egy ATI Radeon 9200 182MB (64)Bit) DVI+TV DDR kártám van.
A gondom az, hogy egyidőben nem tudom a monitoron és a tévén is nézni azt, ami a player lejátszóablakában megy. Az asztal meg a többi dolog megjelenik a tévén is egyidőben, csak a player ablaka marad fekete, attól függően, hogy melyik megjelenítőt állítom be elsődlegesnek, ill klónnak. Ha mindekettőt elsődlegesnek állítom, abban az esetben mindkét helyen látható minden, de ilyenkor visszabutítja a monitorom frekijét is 50 Hz-re, amitől a kép rajta vibrálni kezd és kissé összeesik, szóval élvezhetetlen lesz.
Átmeneti megoldásnak azt találtam, hogy készítettem sémákat, hogy melyik megjelenítő legyen az elsődleges éppen. Ez viszont bosszantó, hogy állandóan át kell kapcsolnom a sémákat, attól függően, hogy a monitoron v. a tévén akarom követni a műsort.
Hogyan tudnám úgy belőni a kártyát Win98 alá, hogy egyidőben a monitoron (60 Hz!) és a tévén is látható legyen a lejátszott műsor? (Próbáltam már többféle playerrel is, meg ‘overlay’ módban is, de ugyanaz a helyzet.) :(
Van 5-letetek??
Plíz help mí!!!
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.23 0 0 124
A 9200-asomon is csak borda van, amit nem fogtam meg működés közben, így én is nyugodt vagyok. :-)
Előzmény: Panzermeyer (123)
Panzermeyer Creative Commons License 2003.12.23 0 0 123
az én 9000-remen csak egy borda van, de mire bejön a windows, megégeti a kezem
igy tettem rá egy kis 200ft-os ventit, lehet hogy semmit se számit de én nyugodtabb vagyok
Előzmény: mr_ricsi (122)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.22 0 0 122
"Erdemes feltennem valamelyik regebbit?"
Ha ezzel nincs valami konkrét gondod, akkor nem.

"vagy ez kihozza belole a maxot?"
Ez nem így működik. A különböző verzióknál eltérő lehet a teljesítmény változás iránya az egyes játékprogikkal. Van, hogy az újabb verzió lassabb, mert valamilyen megjelenítési hiba kijavításának ez a hatása.

"A masik kerdes,hogy nem kell e ventillator a videokartyara?"
Ha nem fogod húzni a kártyát, akkor biztosan nem.

"Csak egy borda van rajt gyarilag, nem noveli e a teljesitmenyt,ha felventillatorozom?"
Csak hidegebb lesz a borda. (Meg zajosabb a gép.)

Előzmény: PeteR (121)
PeteR Creative Commons License 2003.12.22 0 0 121
Most egesz jol megy,sokkal jobb a teljesitmeny mint volt. A frissen letoltheto catalyst-ot tettem fel,infokent ezeket irja ki:
Verzio: 03.10, 2D-verzió:6.14.10.6404, Csomag változata: 7.962.031202m1-012924C ATI

Erdemes feltennem valamelyik regebbit? (9200 SE van), vagy ez kihozza belole a maxot? A masik kerdes,hogy nem kell e ventillator a videokartyara?Csak egy borda van rajt gyarilag, nem noveli e a teljesitmenyt,ha felventillatorozom?

Előzmény: Panzermeyer (119)
cc Creative Commons License 2003.12.22 0 0 120
koszonom
Előzmény: mr_ricsi (117)
Panzermeyer Creative Commons License 2003.12.20 0 0 119
3.5 a legjobb
nekem ezen kivül mindegyik szar volt
Előzmény: mr_ricsi (116)
PeteR Creative Commons License 2003.12.20 0 0 118
Koszi a hasznos infokat,szombaton kiprobalom,aztan ha nem megy vmi,sikitok :D
Előzmény: mr_ricsi (116)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 117
CC:
Nézd meg az alaplapod könyvecskéjét. Ha írja, hogy képes 4x-es AGP-re, akkor nyugodtan beleteheted ezt a VGA-t. (Persze, csak 4x-es AGP-vel fog működni, de észre sem lehet venni a különbséget.)
Előzmény: cc (108)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 116
PeteR:
Ne csak a legfrisebb VGA drivert próbáld ki, hanem az eggyel régebbit is. (Jelenleg 3.9 és 3.8.)

Illetve akadnak olyanok is, akik a 3.5-ösre esküsznek.

A VGA driver csak akkor települ, ha DX9 is telepítve van a gépeden!

Előzmény: PeteR (114)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 115
Ipsi:
"atlosan olyan interferencia csik-szerusegek remegnek, mozognak."
Mikor a PC-ről videózol, húzd ki a TV-ből az antenna vezetéket. Ha így eltűnik az interferencia, azt is megmondom mi az oka! (Sőt, még tán megoldást is tudok.)
Előzmény: ipsi (109)
PeteR Creative Commons License 2003.12.18 0 0 114
Sajnos csak az volt keznel,internet hijan nem tudtam helyben letolteni,penteken viszek haza uj drivert aztan megnezem mit lehet tenni.Minden drivert frissitek amit csak lehet,mar le is toltottem oket :D
Előzmény: mr_ricsi (107)
ipsi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 113
Most jut eszembe, hogy a videon is van RCA bemetet (kameranak), a tv-vel pedig scart csatival van osszekotve. Este ki is probalom, hatha lesz nemi minosegjavulas ha scarton jut a jel a tv-be.
Előzmény: Panzermeyer (112)
Panzermeyer Creative Commons License 2003.12.18 0 0 112
nekem Radeon 9000-rem van és a tulajdonságok/TV beállitások-nál kellett állitgatni eztazt
majd megnézem hogy hogy van
ipsi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 111
Az RCA kabelt mar megvettem, es tegnap vettem hozza egy atalakitot. Meg vacakolok majd a beallitasokkal, ill. a tvtool progival, hatha sikerul javitani vmit. A kartya leirasa nem emlit jumpert de azert megnezem. Tulajdonkeppen elvezheto a kepminoseg a tv-n, foleg ha film megy akkor kevesbe feltunoek azok a remego csikok, de azert jo lenne ha stabilabb lenne a kep. Mivel szorakoztal sokat mire jo lett, beallitasok/kabelek?
Előzmény: Panzermeyer (110)
Panzermeyer Creative Commons License 2003.12.18 0 0 110
na megnéztem már hogy milyen nekem a scart átalakito, van rajta svideo bemenet és 2Rca bemenet is, na a vga-bol svideo kábelt bedugod ebbe az átalakitoba (ami 1000 ft-be kerül) és utána szép lesz a kép
egyből vehettél volna olyat amilyet ajánlottam.........
mondjuk az az igazság hogy havernak ugyis szép kép volt hogy az svideot egy gef4mx-hez adott tróger, 5cm hosszu átalakito után már kb 5 m-es rca-rca kábellel dugta a tvbe
szal nemtudom, elvileg mennie kéne ugy ahogy neked van
viszont nekem sokat kellett szorakozni mire jó lett, és figyelj a vga-n lévő jumperre hogy ne NTSC hanem PAL állásban legyen
Előzmény: ipsi (109)
ipsi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 109
Tegnap vettem kabelt es osszekotottem a cuccot a kovetkezo keppen: vga kartyabol svideo kabel (1.5m) megy az svideo/RCA atalakitoba (aranyozott,hama) abbol pedig egy 5m-es kabel megy a tv RCA aljzataba.
Van turheto kep, meg szines is, viszont minosegileg nem a legjobb, atlosan olyan interferencia csik-szerusegek remegnek, mozognak.

Az RCA ilyen minosegu, vagy a kabel tul hosszu??(osszesen 6.5 meter)
Vagy inkabb az euroscartra kotest kellene eroltetni? (fogalmam sincs, hogy az jobb minoseget eredmenyezne-e)

Előzmény: Panzermeyer (106)
cc Creative Commons License 2003.12.18 0 0 108
lehet, hogy mar volt rola szo, de meg tudna valaki mondani, hogy az ASUS9180MX440 8AGP monitorvezerlo berakhato regi tipusu (ASUSP3BF) alaplapba?
lehetsges, hogy ha regi tipusu (2 vagatos) slottal keszul egy videokartya, akkor mas feszultsegu AGP busra terveztek, mint a regi kertyakat?
mr_ricsi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 107
PeteR:
A feszültséget a kártya és az alaplap "hardverből" lerendezi egymás között, neked azzal nem kell foglalkoznod.
A lassulás az alaplapi inf update driver vagy a VGA driver miatt lehet. (Legalább a VGA driverből -ugye- nem a CD-n lévőt tetted fel?)
Előzmény: PeteR (104)
Panzermeyer Creative Commons License 2003.12.17 0 0 106
kell egy svideo-2rca kábel és egy rca-euroscart átalakitó, igylesz elfogadható minőség, legalábbis nekem igy van
lehet hogy a másik megoldás is jó, nemto'm
igen, a menü csak akkor válik aktivvá ha tv-re kötöd, legalábbis atinál igy van
Előzmény: ipsi (105)
ipsi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 105
Nekem egy gf fx5200 van. Azt szeretnem tudni, hogy az s-video tv kimenetet svideo->RCA vagy svideo->euroSCART csatlakozoval erdemesebb a tv-re kotni. Egyaltalan melyik muxik (normalisan)?

A beallitasok kozott nem talaltam azt a menureszt ahol a tv-kimenetes dolgokat (klon,stb) lehetne allitani. Vagy ez csak akkor latszik a menuben ha mar fizikailag is a tv-hez van kotve a kartya kimenete?

PeteR Creative Commons License 2003.12.16 0 0 104
Chipset drivert feltettem a cd-rol. Nem lehet hogy 1.6V AGP feszultseget kene beallitanom az biosban?

Lattam mar hasonlo gepen ilyen kartyaval jatekokat menni,nem volt rossz,nekem arra boven eleg lenne...de sajna meg ugy se megy :(

Előzmény: mr_ricsi (102)
Zool2107 Creative Commons License 2003.12.15 0 0 103
Köszi! Életbe rá nem jöttem volna :)
Szarakodtam itt a Hydravision-al de nem volt jó. Tényleg: hogy lehet azt megoldani, hogy asztal tartalmat átküldjek a 2. kijelzőre?
Nem akarja engedni, ha meg a beállításoknál bekapcsolom a windows asztal kiterjesztését, akkor nagyon elbaszott dolgok sülnek ki belőle :|
Előzmény: Panzermeyer (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!