Keresés

Részletes keresés

Girland Creative Commons License 2002.10.15 0 0 37
Nagyot almodni csak Viktor tudna, de nem o a Miniszterelnok, igy inkabb halasszuk el, mert nem o irhatja ala a dokumentumot es mi lesz igy vele, jaaajjj!-)) Kulonben akkor az elozo negy evben miert nem keszitettek fel az orszagot jobban, hiszen mindig azt hallottam anno, hogy milyen jol csinaljak ok a csatlakozasi targyalasokat!-)) Most akkor megsem csinaltak jol, vagy 4 honap alatt sikerult az uj kormanynak elrontania mind azt a foldi jot, amit a "Polgari" kormany kiharcolt szamunkra!-)) Vagy esetleg elfelejtettek bevenni a Kavintont, elapadt a szallitmany es felejtenek? Esetleg tul sokat isznak es az rombolja az agysejtjeiket?-)) Tudom fikazok, meg balliberalis bolsevik kommunista vagyok!-)) Ha valakinek ettol kulonbozo velemenye van,akkor szivesen meghallgatom, de konkretumokkal es tenyekkel kernem alatamasztani a "nekunk nagyon rossz" lesz elmeleteket!-)
Előzmény: Konrad (4)
DRT Creative Commons License 2002.10.15 0 0 36
Földterület után kapod, de valamit produkálnod is kell.
Előzmény: eztEgyed (26)
DRT Creative Commons License 2002.10.15 0 0 35
Ezt fejtsd már ki légy szíves, hogy hogyan fog itt megjelenni az az uszkve 1,5 millió munkanélküli!
Előzmény: ex_lx (31)
DRT Creative Commons License 2002.10.15 0 0 34
Ugyan már, ez a csaholás senkit nem érdekel.
Előzmény: drgonzo777 (24)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.10.14 0 0 33
Olvasd el ezt.

üdv,

Magyarpolgár

Előzmény: kifli (-)
ex_lx Creative Commons License 2002.10.14 0 0 32
Ja, és nem vagyok ellenző, csak:
1. ilyen töketlen kormányok mellett underdog leszek bármilyen területen is dolgozom, hacsak nem tudok annyi időt és pénzt az elkövetkezendő bürokrácia privát úton bevágására fordítani, amennyit bizony nem tudok;
2. munkaszerződést sem írok alá úgy, hogy "most ennyit tudunk adni, de majd később megbeszéljük".
Előzmény: ex_lx (31)
ex_lx Creative Commons License 2002.10.14 0 0 31
Ilyesmit jósoltam 2-3 hete magam is, de jobban belegondolva: pont azok szavaztak kisebb arányban rájuk, akik az első lépcsőben fognak nagyot taknyolni. Eltelik egy kis idő, amíg a sarki piacon is érezteti a hatását, hogy fél uszkve másfélmilló vadiúj munkanélkülit is el kell tartani. Szóval nem zárom ki, hogy ezt is kibekkelik.
Előzmény: Devil Inside (29)
kifli Creative Commons License 2002.10.14 0 0 30
szerintem az a kormány aki beviszi az eu-ba mo-t az esélyes a nyerésre
Előzmény: Devil Inside (29)
Devil Inside Creative Commons License 2002.10.14 0 0 29
Ha már választani lehet, jobb lenne Medgyesyékkel, úgy 99%, hogy négy év múlva nem nyernek. :-))
Előzmény: drgonzo777 (24)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 28
Nem lehet egy ilyen fontos döntést aktuálpolitikai okok miatt elcseszni...
Előzmény: drgonzo777 (24)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 27
Na ez áprilisban már eldőlt.
Előzmény: drgonzo777 (24)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 26
Ha ez így van most kell földet venni azonnal. Emlékeim szerint az EU támogatás a földterület után van, akkor is, ha nem csinálsz rajta semmit.
Előzmény: DRT (21)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 25
Annyiban fognak szívni, hogy kevesebb gazdaság kell ugyanennyi termék megtermeléséhez... De ez inkább a jobb minőségre és fejlesztésre kell, hogy sarkallja az embereket. A mezőgazdaságból élők nem hülyék, és tőkével is jobban el vannak látva, mint azt a városokban élők gondolják. Persze, ez működő tőke, azaz kell ahhoz, hogy termeljenek.
Előzmény: eztEgyed (16)
drgonzo777 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 24
Nem lenne jó ötlet ha most csatlakoznánk, vagy nem lenne jó ötlet ha a Medgyesy kormánnyal csatlakoznánk.
Előzmény: DRT (21)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 23
Mármint 7-8 évig nem fognak. Aztán ha még megvannak, majd igen.

OFF
Minek írok én ide, hiszen támogatom?

Előzmény: eztEgyed (19)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 22
A legnagyobb vita az EU-n belül, hogy elsősorban az új belépők miatt át kell alakítani a támogatási rendszert. Ugyanis a nettó befizetők félnek, hogy többet kell fizetni, azok meg, akik kapják, félnek, hogy kevesebb jut...
Előzmény: eztEgyed (19)
DRT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 21
Fognak, többet, mint most.
Előzmény: eztEgyed (19)
DRT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 20
Ők is "agyontámogatottak" lesznek, a minőséggel meg nem lehet baj (továbbra sem), sőt a technológiák és a tőke elméletileg szabadon jöhetnek be. Anno elláttuk fél Európát élelmiszerrel, úgyhogy én baromira nem féltem a magyar gazdákat (ha csak a töketlen állami agrárpolitikától nem).
Előzmény: eztEgyed (16)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 19
Lehet, hogy rosszul tudom, de az EU-tól nem fognak.
Előzmény: Konrad (18)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 18
Mert a magyar gazdáknak nem kapnak támogatást... Ja...
Előzmény: eztEgyed (16)
DRT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 17
Akkor némileg félreértettem. Az EU-ban egyébként ugyanúgy minimumnormák vannak, mint bárhol a világon. Ha ezeket átvesszük (kénytelenek leszünk), nem biztos, hogy veszteség érne minket. Ez esetben pl biztosan nem.
Előzmény: eztEgyed (14)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 16
Szerintem leginkább a mezőgazdasából élők fogják nagyon megszívni. Eltünnek a vámok, és ott állnak majd szemben az agyontámogatott EU-s gazdákkal szemben.
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 15
Miért most nem?
Előzmény: Devil Inside (13)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 14
Arról beszélt, hogy kint valaki a családi gazdaságában evvel akar foglalkozni akkor nekilát és csinálja. Nálunk meg megjelent a KÖJÁL és szabott 20 teljesíthetetlen feltételt.
Előzmény: DRT (12)
Devil Inside Creative Commons License 2002.10.14 0 0 13
Amíg kint vagyunk, van lehetöség némi protekcionizmusra (persze heves höbörgések közepette), bent nincs.

Mindig a hatékonysággal jönnek, pedig a magyar cégek nem hatékonyságban vannak hátrányban, hanem tökeeröben - ez utóbbiról mindig elfeledkeznek a rózsaszín felhörajzolgatásnál, mert Adam Smith idealizált versenyképében nincs benne, hogy eröböl lenyomják a konkurrenciát (épphogy nem dömpingárakkal, írdatlan marketingkampányokkal, stb).

Előzmény: eztEgyed (7)
DRT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 12
És mi akadályozza meg, hogy az EU-normáknál szigorúbb feltételekkel dolgozzon továbbra is, ha valóban minőségi termékkel, de "európai" áron akar érvényesülni?
Előzmény: eztEgyed (11)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.14 0 0 11
Ez rossz példa volt. Mert ha csökken, ha nem épp ideje rákényszeríteni őket. De pl. volt úgy egy hónapja a Kossuthon egy műsor egy kecskesajtkészítővel, és az elmondta, hogy nálunk nagyságrendekkel szigorúbbak a szabályozások azon a téren, mint az EU-ban.
Előzmény: kifli (8)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 10
Azt be kell tartani, hacsak nem akarsz szennyezett országban élni. Ez nem érv, ez rövidlátás...
Előzmény: kifli (8)
Konrad Creative Commons License 2002.10.14 0 0 9
Van rá jópár topic, nézz bele, vannak érvek pro és kontra.
Egy alapvető: most is megvannak azok a hátrányok jórészt, amik tagként meglesznek. Az előnyök nélkül...
Előzmény: kifli (6)
kifli Creative Commons License 2002.10.14 0 0 8
én semmivel sem.
de pl. ha a magyar gyáraknak be kell tartani az EU környezetvédelmi előírásokat, akkor azzal biztos csökken a versenyképességünk.
Előzmény: eztEgyed (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!