Keresés

Részletes keresés

barobi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 21
közveteten = közvetetten
barobi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20

Sziasztok!

 

Engem vízhúzó szélkerék és ezzel kapcsolatosan bármi érdekelne. Ha valakinek van ilyen irányú infója azt szívesen olvasnám. Nagyon sokat keresgéltem már a NET-en. Találtam pár gyártót, de "aranyáron" mérik a szélkereket. Német oldalakat is találtam, de azok is elég drágának tünnek, viszont "barkácsolt" vízhúzó kereket eddig nem nagyon leltem fel. Mindenki inkább az áramtermelő fajtákkal foglalkozik, pedig a vízhúzó kerék közveteten szintén áram v. üzemanyagfogyasztást vált ki (szivattyú). Gondolatébresztőnek ennyi jutott eszembe.

nakaroly Creative Commons License 2007.12.25 0 0 19
Sziasztok !

Nekem van egy barátom aki a Balatonhoz közel lakik, Lullán és kis teljesítményű szél turbinákat csinál nagyon olcsón (200.000Ft / KW) .
Neki vagy nekem írjatok akit érdekel egy ilyen rendszer. Vidéken vagy tanyán kiváló energia megtakarító módszer.
nakaroly@gmail.com

http://www.nyilzar.hu/szelgep/honlapuj.JPG

--
Köszönettel:
Nagy Károly
tim stark Creative Commons License 2005.06.17 0 0 18
üdv,

laikus érdeklődőként szeretném megtudni, hogy a Vépen felépülő szélerőműnek mennyi lehet a fenntartási költsége? milyen karbantartást igényel egy ilyen szélerőmű és mennyi ideig használható?
Zorge Salamon Creative Commons License 2004.02.29 0 0 17
Elindult a Zöldtech magazin, egy internetes szakportál a szélenergiáról és más megújuló energiaforrásokról. Ezen a címen olvasható:
http://zoldtech.hu
jelentkezo Creative Commons License 2003.10.31 0 0 16
Ezen a címen van egy magyar gyártó. Ehhez mit szóltok?
http://www.kautela.hu/energia/
Kértem is tőle bövebb infót:

"Mindkét típus felállításához szabadtéren egy 4méter sugarú körnek megfelelő
sík hely szükséges.
A feltüntetett termékek árai:

HUNWIND-R 650 660.000.Ft.+25%Áfa
HUNWIND-R 1300 780.000.Ft +25%Áfa"

Ízelítőnek ennyi, de van még egy Word dokumentum is ami még bővebb ismertetése a rendszernek.

sholtz222 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 15
Röpsúlyos állítás a lapátokra?Ez megoldható?
Ha megtudsz valamit róla szólj!
Köszi.
suomy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 14
Köszönöm a linkeket, még egy időbe beletelik, mire alaposan átnézem, addig is szűkíteném a "keresés" paramétereit:-)
Szóval a fő probléma az egyenetlen terhelés, ezért apám a fejébe vette, hogy állítható lapátokat szeretne*, ami elméletileg minimálisra csökkentené a fordulatszám változását.

*Egészen pontosan arról van szó, hogy röpsúlyos fordulatszámszabályozó-szerűen a lapátok dőlésszöge változna a szélerősség függvényében.

...tudom, nyújtjátok a kisújjatokat, és az egész karotok kell, de ha valaki ilyen típus leírásába botlana, gondodoljon rám...
Esetleg árulja el, hogy hol találta... :-)

Még egyszer köszi, már ez is sokkal több volt, mint amit magamtól találtam.

Advantech Creative Commons License 2003.06.13 0 0 13
Valamikor nagyon regen (80as evek kozepen, meg igen kis gyerek voltam) lattam valami barkacskonyvet (talan Hazi Mindentudo sorozat?), amiben szelkerek epitesrol volt szo, de nem emlekszem, csak errol szolt-e a konyv vagy csak egy resze volt.

A.

Előzmény: suomy (10)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.13 0 0 12
Előzmény: suomy (10)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.13 0 0 11
Gondolatébresztőnek ezt nézd meg
Előzmény: suomy (10)
suomy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 10
Nem tud valaki szélkerék tervrajzot? Apám nagyon szeretne egyet építeni magának a tanyánk áramellátására, de nem akar kísérletezgetni.
Bármilyen típus hasznos lenne tanulmányozás céljából - akárhányszáz kilowattostól egészen a szivattyúzásra használt szélkerékig.
mestska Creative Commons License 2003.05.23 0 0 9
Szélerőművek telepítése és üzembeállítása

Az erőmű rendszerű szélenergia hasznosításra ma már Magyarországon is akadnak példák. Az egyik a Kulcson megvalósult 600 kW névleges teljesítményű szélgenerátor, amellyel már mintegy 14 hónapos tapasztalatok állnak rendelkezésre, s az eddigi eredmények azt bizonyították: a kutatók által meghatározott trendnek megfelelően működik, s folyik a berendezés energiatermelése.

(Mérnökújság 2002.október)

nagypapi Creative Commons License 2003.05.23 0 0 8
Az a nagy helyzet, hogy Mo. ilyen megújuló energiaforrásokban nem túl gazdag. A szélviszonyok nem túl kedvezőek, ráadásul nincsenek is kellően felmérve (egy tengerparton ugyebár állandóan fúj a szél, az Alföldön már nem; de a szélerőműveknek az sem jó, ha túl erős a szél). Az optimális kihasználáshoz és telepítéshez szükséges lenne pontos széltérkép, ami nem nagyon van.

Vízenergiában sem vagyunk gazdagok, az ország medence-jellege miatt a folyók esése csekély, a vízerőmű építés ezért igen költséges, a megtermelt energia csekély. A Tiszán kívül (Tiszalök, Kisköre), a Rábán és a Hernádon vannak mutatóba kisebb vízerőmű, de ezek is csak egy-egy kisebb település ellátását biztosítja.

A napenergia hasznosítása nagyobb méretekben rendkívül költséges, ráadásul az évi napfénytartam sem túl sok: télen - amikor a legnagyobb szükség lenne rá - 1-2 hónapig szinte alig termelne áramot.

A leghasználhatóbb szvsz a biomassza hasznosítása lenne: a mg-ban sok magas fűtőértékű hulladék keletkezik, ráadásul pl. az akácot - ami igénytelen és rendkívül gyorsan nő - is lehetne hőenergia előállításra használni (mint azt használják is vidéken).

Előzmény: Vámpír (6)
Advantech Creative Commons License 2003.05.23 0 0 7
Szia!

A Elektro levlista cimen talalhato egy jofej tarsasag, akik mar tobbszor ertekeztek a szeleromuvekrol (jelenleg is van egy thread - persze elegge tagan ertelmezve a temat:-) ). Az archivumban bongeszhetsz is, de talan celszeru bejelentkezni vagy legalabbis email-ben jelezni, mire keszulsz (jogok es hasonlok miatt).

A.

Előzmény: windpower (-)
Vámpír Creative Commons License 2003.05.23 0 0 6
Láttam én is az említett riportot: Árulja már el valaki tanulatlan fejemnek, hogy miért környezetszennyező egy szélerőmű? Azt meg sem említem, hogy ugyebár kis hazánk pénzben és energiahordozóban egyaránt szegény, viszont a víz és a szél (meg persze a nap) ingyen van, mégse hasznosítjuk őket nagyon...
Előzmény: Qqberci (3)
I.Blasius Creative Commons License 2003.05.23 0 0 5
Én úgy tudom egy szélerőmű van Magyarországon, mégpedig a Duna menti Kulcson. A 2000 fős községet ellátja energiával, viszont egy vagyonba került. Nem hiszem, hogy ilyen költségek mellett elterjedhetne.:(
nagypapi Creative Commons License 2003.05.23 0 0 4
A tési fennsík egy karsztfennsík, természetes barlangok vannak alatta (pl. Alba Régia barlang, a 3. legmélyebb az országban), a szélkerekek tájképileg sem igazán illenének a környezetbe.
Szélerőműveket szvsz főként az Alföldre és a Kisalföldre lenne érdemes telepíteni, ott a kutyát nem zavarná, és pl. a kisalföldön elég kedvezőek hozzá a szélviszonyok is. Ha jól tudom Mosonszolnokon építenek/építettek is szélerőműveket.
Azt is figyelembe kell venni, hogy - bár tényleg környezetbarát energiatermelési mód -, jelentős beruházást igényel, és egy-egy szélkerék nem is termel jelentős mennyiségű energiát, úgy hogy ezekből sokat kellene építeni. Ez már jelentős zajterheléssel is jár.
Előzmény: 1bajai (1)
Qqberci Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3
A Greenpeace csak addig szorgalmazza, amíg nem akarod megcsinálni. Ha nekifogsz, rögtön kiderül, hogy környezetszennyező.
Előzmény: 1bajai (1)
Brekkentsch Creative Commons License 2003.05.23 0 0 2
Azt hallottam tegnap, hogy valamilyen barlanngrendszer van alatta ...
Talán még a "szovjet" időből?
Előzmény: 1bajai (1)
1bajai Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1
MIÉRT akadályozza a "T." HATÓSÁG (Balaton-Felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága), hogy Tésen szélerőmű-park létesüljön???????
Legyenek szívesek közzétenni, hogy milyen állat és növényfajok kerülnek "végveszélybe" a Greenpeace által is szorgalmazott tiszta energiaforrás használata által??
Illés Zoli! Most hol vagy????????
Előzmény: PETYUS (0)
PETYUS Creative Commons License 2002.10.11 0 0 0
Láttam egy nagy szélkereket valah0l Ercsi környékén.
Előzmény: windpower (-)
windpower Creative Commons License 2002.10.11 0 0 topiknyitó
Hali!
Mivel szélerőmüvek témában készítek egí esettanulmányt, szivesen veszek minden véleményt, megjegyzést.
Lehet nyilvánosan itt, vagy e-mail-ban is.
Kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!