Keresés

Részletes keresés

alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 349
Lyó lenne. Volt már rá precedens, hogy sikerült ezt - azt befolyásolni ici-picit.
Előzmény: boles (345)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 348
Nem. A Te neved télleg trash. Mellesleg, még eccer: ha kell vkinek a nevem, többször leírtam. Ha itt ugrálok, ezen a néven, hát ezen a néven írok. Ha írok egyet magánemberként, azt nem fogom itt bródkasztingolni. Fair?
Előzmény: trash (346)
trash Creative Commons License 2002.10.22 0 0 347
(nem a fórumról beszélek, hanem a hvg-nek írt levélről)
Előzmény: alphanumericus (344)
trash Creative Commons License 2002.10.22 0 0 346
"trash: hülye kérdés... bocs. És te? "

én nem névtelenkedtem

Előzmény: alphanumericus (344)
boles Creative Commons License 2002.10.22 0 0 345
Remélem kapsz rá választ. :)))

Ja, és slusszpoénnak: a HVG kiadásában most jelent meg D. Streatfeild "Kokain - Egy kábítószer hiteles története" c. műve.
:))))))))))

Előzmény: alphanumericus (344)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 344
boles: HVG.hu, legalul, "Írjon nekünk"... egyebekben köszi...:-))

798081: Feltétlen kopipésztelek, bár nem tudom, használ-e...

trash: hülye kérdés... bocs. És te? Mellesleg, aki akar, tudhatja a nevem, pár helyen már megírtam, nem titok. Ha érdekli őket, megírom. De talán te is jól tudod, hogy ez egy anonim műfaj, s mivel itt ugattam, ezen a néven, nem a sajátomon ott, hát ezen a néven írok... szóval ne légy már olyan grespikdévényikörmendiékes, lyó?

trash Creative Commons License 2002.10.22 0 0 343
mit névtelenkedsz?
Előzmény: alphanumericus (340)
798081 Creative Commons License 2002.10.22 0 0 342
Ezt nekem is illett volna megtennem, csak a topic létezéséről értesítettem a szerkesztőségüket. Nagyon jó levél, ha jön válasz, pls copy/paste.
Előzmény: alphanumericus (340)
boles Creative Commons License 2002.10.22 0 0 341
Korrekt levél.
És kinek küldted el?

Előzmény: alphanumericus (340)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 340
Egen, bezony, ez roppantul zavar. Kis magyarázatot megérdemelne a hülye olvasó, ha már ennyit veszi a lapot...

Egyébként követtem tanácsod, s ezt írtam:

Kedves Szerkesztőség!

Azért bátorkodtam klaviatúrát ragadni, hogy szó ne érje a ház elejét: nem csak ugatom a Holdat, de meg is kísérlem elérni.

Szeretném, mert jól esne, ha megmagyaráznák a lap hasábjain is, az online oldalakon is, azt a döntésüket, hogy miért is utasították vissza a TASZ fizetett hirdetéseit. Végignéztem az említett anyagot, sem provokatívnak, sem jóízlésbe avagy közszemérembe ütközőnek nem találtam egyiket sem.

Mindig úgy gondoltam, hogy a magyar társadalom alapvető érdeke a kulturált, emberi párbeszéd, interakció, melynek során lehetőségünk van az esetleg érzékeny kérdésekhez is visszafogottan hozzászólni. A TASZ kampánya semmi mást nem tett, mint tényeket sorakoztatott fel, informált, elgondolkoztatott.

Önök elutasították e hirdetéseket. Egy olyan liberális szellemiségű sajtóterméktől, mint amilyen a HVG, fel sem tételeztem volna egy ilyen sarkos döntést. Máig alig hiszem el. A sajtóból értesültem - mint mások is - a fejleményekről. Hivatalos indoklást máig nem olvashattam az ügyben.

Kérem, tiszteljék meg régi olvasóikat azzal, hogy kifejtik álláspontjukat, avagy - lehetőség szerint - korrigálják a hibát úgy, hogy egyeztetnek a TASZ-szal az Önöket esetleg irritáló kitételekben, s a hirdetéseket egy későbbi időpontban lehozzák.

Kérem, nyilatkozzanak az ügyben, ugyanis a hallgatás a legrosszabb válasz. Egyáltalán nem kisstílű fenyegetőzésként, zsarolásként mondom, hogy - szomorúan ugyan, de végleg- beszüntetem a HVG vásárlását, ha a hallgatás folytatódik.

Üdvözlettel és várakozással:

alphanumericus
(alphanumericus@hotmail.com)

Nesze semmi, fogd meg jól...:-)))

Előzmény: boles (339)
boles Creative Commons License 2002.10.22 0 0 339
De lehet.

(Nehéz megfogalmazni úgy, hogy senki ne kössön bele)
Szerintem (azon túlmenően, hogy esetleg a Lipovecznek vagy a Horváthnak nem tetszett a téma) elsősorban arról lehet szó, hogy nem akarták kockáztatni, hogy más hirdetőket zavar. Ha mondjuk utólag emiatt egy Westel vagy Matáv vagy akármelyik bank lemond egy 20-60 milliós kampányt az lényegesen komolyabban érintené a lapot, mint a TASZ ki nem fizetett néhány millája.

(nem kevés olyan nagy cég van, akinek a HVG olvasótábora kiemelt célcsoport lenne, mégsem találni a hirdetéseiket a lapban. Vajon miért?)

Ahogy észrevettem, itt a topicon többeket inkább az zavar, hogy a TASZ nem kapott nyolc példányban iktatható, fedlappal, utószóval, 15 aláírással ellátott indoklást, hogy miért is van ez a NEM. Engem nem zavar. Másokat igen. És az is lehet, hogy tévedek...
:)))

Előzmény: alphanumericus (338)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 338
Gyorsan seggbe rúgom magam. Tényleg mondtam, de nem úgy gondoltam, érted, ugye. Kutya kötelességük lett volna leközölniük, mert semmit nem lehet ellene felhozni. Elvi kérdés.

Kötelezni nem akartam...

Előzmény: alphanumericus (337)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 337
Kedves boles. Nagyon félreértesz. Hát montam én egy kerge szóval is, hogy valakinek is kutya kötelessége lenne valamit leközölni? Nem montam. Orbánnak is joga volt radikális liberálisból konzervatívvá válnia, Kövérnek is szociból szélsőjobba fordulnia, á, egy szavam sincs ez ellen. A jog, az jog. Valahogy mégsem járok velük tömeggyűlni manapsád.
Előzmény: boles (336)
boles Creative Commons License 2002.10.22 0 0 336
Egy szerkesztőség - bocs, de - maga dönti el, mi az, amit le akar közölni. Hirdetést megjelentetni meg semmilyen körülmények között nem kutya kötelességük.

Azt hittem már rég nem ez a vita tárgya.

(Az utcán lelövés szvsz nem jó poén, még csak hasonlóra sem céloztam, nem is kívánom nekik.)

Előzmény: alphanumericus (335)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 335
Ha kifogásod van a kiadó tevékenységével ill. a lap tartalmával, akkor írd meg nekik, van erre egy rovatuk, mindjárt ezzel kezdődik az újság. Ott van esélyed arra, hogy választ is kapj.

Jól van. Majd beskríbolom a kifogásaimat - lássák, kivel van dóguk...:-)))

Amit ide beír az ember, az általában véve abajgás - na ja. Ez a polfórum, to'd...

Mellesleg a TASZ meg bőven elérte a célját, lényegesen nagyobb publicitást kapott így az általa képselt "ügy", mint amit érdemelt, és mint amit kapott volna az újságból egy mozdulattal a szemetesbe hajítandó behúzott hirdetés által. Ráadásul pénzükbe sem került.

Ezt azért - ugye - te sem gondolod egész komolyan. Képzeld, ha az irodából kilépve még rájuk is lőnek, akkor micsoda hírverésük lett volna... ne, ne, ne...:-))) Komolytalan vagy kicsit, asziszem.

Tökéletesen mindegy, mekkora lett a hírverésük az indokolatlan visszautasítás kapcsán (avagy anélkül), ugyanis nem erről van szó. Arról van szó, hogy nem közöltek le valamit, amit szerintem kutya kötelességük lett volna leközölni. Oszt slusszpassz.

Előzmény: boles (334)
boles Creative Commons License 2002.10.22 0 0 334
Na akkor még egyszer.

Ha kifogásod van a kiadó tevékenységével ill. a lap tartalmával, akkor írd meg nekik, van erre egy rovatuk, mindjárt ezzel kezdődik az újság. Ott van esélyed arra, hogy választ is kapj.

Az, hogy minden héten beírsz ide, hogy megint nem vetted meg a HVGt, pedig amúgy szeretted, csak abajgás. :)))

Mellesleg a TASZ meg bőven elérte a célját, lényegesen nagyobb publicitást kapott így az általa képselt "ügy", mint amit érdemelt, és mint amit kapott volna az újságból egy mozdulattal a szemetesbe hajítandó behúzott hirdetés által. Ráadásul pénzükbe sem került.

Akkor meg mi is a baj?
:))))

Előzmény: alphanumericus (332)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 333
Ugyan ez a topik nem erről szól, a Hír tévé kapcsán bátorkodnám megjegyezni, a jobbos érdekszféra végső soron létrehozott egy igen használható orgánumot, az Info Rádiót. Minden nap hallgatom, élvezem, elfogultságnak árnyalatát is lehetetlen felfedezni benne.

Ugyanakkor a Hír teve nem indulhat túl jól, ha rögtön ollan "nagyágyúkat" "ígérnek be", mint Lovas és Bayer. Ugyanakkor mindez még semmit nem zár ki, hiszen az ATV-n is szépen megfért egymás mellett Juszt Laca és a Lovas-geng...

Lássuk, nézzük, oszt majd konklúzió. Egyebekben a szegedi főszerket ismerem régebbről - nem nagyon néztem volna ki belőle egy ekkora lépést... gratula neki.

Előzmény: Okos Mikulás (328)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.22 0 0 332
Ajajaj... dehogy akarom megbántani őket. Csak nem veszem meg a lapot többé.

Van nekem, ugyanis, egy masszív illúzióm, miszerint kis hazánkban van lehetőség a párbeszédre, az érvelésre, van igény a közérdekű ügyek civilizált megtárgyalására. Az említett hirdetések teljesen megfelelnek az elvárható erkölcsi normáknak, elgondolkodtatóak, és egyáltalán nem provokatívak.

Ha nem lehet a HVG-ben ilyen jellegű véleményt közölni, akkor a HVG nem nekem való. Majd elolvasom a netről, ha nagyon kell, de nem siratom meg, hogy nem költöm rá a pénzem többé. Volt már olyan lap, amit azért nem veszek, mert a lapvezetés nem volt képes kritikusan (avagy akárhogyan is) nyilatkozni egy, a munkatársuk által elkövetett baklövésről - ld. Megőrült egy hócipész c. topikomat.

Igen, Globálpatriótának teljesen igaza van, ha már szar a bizonyítvány, legalább megmagyarázhatnák valahogy. Hiszen itt annyi történik, hogy tudomást sem vesznek a problémáról. Ignore on, oszt minden rendbe jön. Le van szarva, amíg nincs magyarázat, kielégítő magyarázat, addig én nem veszek HVG-t. Be kell hánynom az ilyen kisstílű üzletpolitikai magatartástól.

Lehet, nem számít sokat az én (és néhány más kartárs) bojkottja, de magamnak számít. Ezt hívják úgy, hogy következetesség. Rám aztán csak ne sértődjön meg senki. Persze, kellemes lenne, ha egyesek magukba szállnának.

Előzmény: boles (319)
bronx Creative Commons License 2002.10.18 0 0 331
nomen est omen - ha tisztában vagy nick-neved eredeti (és egyetlen) jelentésével, most ennek megfelelően hohmecolsz. Pontosabban igyekszel prekoncepciódhoz ferdíteni a tényeket.
1. A "holdudvar"-példádban magad térsz ki rá, hogy a hvg szolgáltatja (és kifejezetten ezzel a céllal) a "másrészt-érvet" is a kijelentés valóságtartalmának relativizálásához.
2. Megjelent Lovas István neve? Rákérdeztek? Magyarázkodtak? A válasz minden esetben: igen. Ezek a tények. Ezt kellett volna elhallgatni? Azt leginkább a Sportfogadás melléklete szokta...
3. Nettó inszinuáció a részedről, amikor azt állítod, hogy: "a HT indulása a HVG elképzelése szerint a liberálisok és Magyarország osztatlan éljenzését váltotta ki" - mármint Lovas nélkül. Hol írt ilyet a hvg?
4. Azon lapértesülés, miszerint egy kábelszolgáltató "nem lelkesedne" valamely programot kinálatába illeszteni, az annyit jelent amennyi ebből le van írva.
Ellenben nem jelenti, hogy
"a kábelszolgáltatók kizárólag a fogyasztókat meg nem osztó televíziókat terjesztenek",
továbbá azt sem, hogy
"a UPC és a Matávkábel Kft. határozza meg, hogy a kábeltévések közül ki milyen hírhez, politikai véleményhez juthat, a Matáv és a UPC mondja meg, mi a PC, mi mehet műsorba és mi nem".
Legalábbis a hvg egy szóval sem írt (még csak nem is sugallt) ilyet. Ha mégis, kérlek mutass rá, hogy hol és hogyen tette ezt.
Az idézett következtetéshalmaz tehát a te tendenciózus olvasatod.
Fenti sorokat nem azért írtam, hogy holnaptól ismét hvg olvasó legyél.
Örömtli állapotodnak mindazonáltal külön örvendek.
Tobbi hasonlóan jó tendencie-érzékeléseket, és jó egészséget kivánok.
Apropos: a hét végére milyen tendenciát érzékelsz?
Előzmény: Okos Mikulás (328)
bronx Creative Commons License 2002.10.18 0 0 330
na jó, még harminc
Előzmény: trash (327)
Fine Tune Creative Commons License 2002.10.17 0 0 329
"hírhedten radikális jobboldali újságíró, Lovas István neve is megjelent"

Ez éppen baloldali vonatkozásban simán elmondható jó pár HVG-s újságíróról is, csak éppen a "hirhedtséghez" azok nem eléggé jók. Valamikor rendszeresen olvastam ezt a lapot, de annyira kilógótt a lóláb, hogy inkább felhagytam vele. Erre a célra ott van a 168 óra.

Előzmény: Okos Mikulás (328)
Okos Mikulás Creative Commons License 2002.10.17 0 0 328
Hosszú idő után vettem egy HVG-t. Iszonyat lett az a lap. Régebben ügyeltek a tárgyilagosságra, most tiszta 168 óra klón lett. :( A fővrosról szóló írásban tényként kezeli a kedves cikkíró hölgy a korábbi ellenzék vádjait, mindenféle alátámasztás nélkül.

A vélemény rovatban most is csak baloldali és liberális vélemények.

A hírtévé kapcsán beindult erőlködés is szembeszökő: jobboldali kapcsolatot kimutatni. Egy "tényszerű" példa:

"...Közvetve Bálintfy köréhez tartozónak mondható Jaross Tamás is, a Metro Holding Kft. ügyvezetője, a kilencvenes évek elején ugyanis Jaross felesége társtulajdonos volt Bálintfy Huniker Kft.-jében".

Ekkora baromságot. "köréhez tartozónak mondható", mert a felesége üzlettársa volt tíz évvel ezelőtt? :o

Még maga a cikkíró is elismeri később: "...Az ügyvéd környezetében inszinuációnak nevezik az évtizedes üzleti kapcsolatok emlegetését, mondváb Bálintfyék kapcsolata megszakadt a Boros-Töröcskei párossal..."

Néhány további hazugság a cikkből:

"Nehéz helyzetbe hozták az első lapinformációk a még be sem jegyzett Ht-t, miután egy hírhedten radikális jobboldali újságíró, Lovas István neve is megjelent - igaz csak mint "vendégművészé" - a HT-ről szóló sikkekben folyamatosan magyarázkodniuk kell. "

1. A HT indulása a HVG elképzelése szerint a liberálisok és Magyarország osztatlan éljenzését váltotta ki, amíg meg nem tudták, hogy Lovas is lesz a műsorban, onnantól van csak nehéz helyzetben a HT. :)))

2. Nem "kell magyarázkodniuk" - mert Lovas István miatt nem kell senkinek magyarázkodnia - hanem ezt feszegették folyton páni félelmükben a liberális újságírók és a HT csak reagált a kérdésekre. Sokat képzelnek a cuclibek ha azt hiszik, hogy bárkinek magyarázkodnia kell nekik. A HT szempontjából (sem) tényezők.

3. Azért a cél kedves, ellenségkijelölés folyik a kevésbé vájtfülűek számára: a HT = Lovas tévé.

Itt a kedvencem: :)

"..A HVG értesülései szerint ugyanis a két piacvezető kábelszolgáltató a UPC és a Matávkábeltv Kft. egyike sem lelkesedne olyan televíziót felvenni a szolgáltatásainak listájára, amelyik legalábbis megosztja a fogyasztók táborát..."

1. Ezek szerint a kábelszolgáltatók kizárólag a fogyasztókat meg nem osztó televíziókat terjesztenek. :O (Gondolok itt a százezrek által NEM nézett kereskedelmi televíziókra.. :)

2. A UPC és a Matávkábel Kft. határozza meg, hogy a kábeltévések közül ki milyen hírhez, politikai véleményhez juthat, a Matáv és a UPC mondja meg, mi a PC, mi mehet műsorba és mi nem.. :OOO

Private Gold mehet, Lovas nem... :)

3. Ha ez így lenne, akkor a két társaság alkotmánysértően működik. Magyarázatot kell kérni tőlük és ha valóban így van a Legfőbb Ügyésznek vizsgálatot kell indítania.

4. Én azért kételkedem, ugyanis sem a Matávkábel , sem a UPC nem vette le a Lovas műsort sugárzó ATV-t... :O

Egyértelmű hazugságok, régebben nem ehhez voltam szokva a HVG-nél, szomorú, hogy annyira félnek a HT-től és a független tájékoztatástól a kedves liberálisok, hogy RÁDI ANTÓNIA féle hazugságokra és valótlanságokra van szükségük, csak hogy befeketítsék a HT-t.

Szégyen ez a lap, örülük, hogy abbahagytam az olvasását, jól éreztem a "tendenciát". :(

trash Creative Commons License 2002.10.17 0 0 327
miből gondolod, hogy egyedül van?
Előzmény: bronx (326)
bronx Creative Commons License 2002.10.17 0 0 326
szerintem a te bojkottodat még csak kibírják, de a várható sokezer olvasóét és sok hirdetőét talán már megérezték volna...
Előzmény: alphanumericus (318)
Globálpatrióta Creative Commons License 2002.10.16 0 0 325
Mondom, Kretén. Elfogulatlan szellemiség, bár egy kicsit más a szemszöge, mint a HVG-nek. Továbbá sajnos csak kéthavonta jelenik meg.
Előzmény: 798081 (324)
798081 Creative Commons License 2002.10.16 0 0 324
Kizárt. Sajnos a Sportfogadás mellé politikai mellékletet is adnak, abból nem kérek.
Előzmény: bronx (317)
798081 Creative Commons License 2002.10.16 0 0 323
De akkor ezt miért nem lehetett közölni?
Előzmény: boles (319)
boles Creative Commons License 2002.10.16 0 0 322
Nem hinném, nem olyanok :))

Ahogy nézem, inkább azzal foglalkoznak, hogy hogyan változott a jogszabályi háttér, és milyen módosításokat tervez a Megyó-kormány. Viszont semmi összehasonlítás, hogy ez káros, az eg még károsabb.

A képek/képaláírások szvsz jók.

Előzmény: Globálpatrióta (321)
Globálpatrióta Creative Commons License 2002.10.16 0 0 321
Meaculpa cikk :)).
Előzmény: boles (319)
spájbl Creative Commons License 2002.10.16 0 0 320
remélem, legalább egy cikket közölnek majd holnap drogbüntetésenyhítés ügyben...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!